نماد سایت مجله آنلاین

بانوان در آستانه روز مادر از اهدای خون حمایت کنند

بانوان در آستانه روز مادر از اهدای خون حمایت کنند

مدیرکل دفتر روابط عمومی و جذب و نگهداری اهداکنندگان خون سازمان انتقال خون ایران گفت: «چتر سرخ زندگی» در حمایت از بیماران به خون از ابتدای زمستان تا کنون در سراسر کشور گشوده شده و مردم کشور با اهدای خون در این پویش زندگی می کنند. شرکت می کنند.

به گزارش مجله آنلاین، مدیرکل دفتر روابط عمومی و جذب و نگهداری اهداکنندگان خون سازمان انتقال خون ایران افزود: ماه دی به سالروز ولادت بانو فاطمه زهرا(س) متبرک است و 23 دی ماه روز ولادت دخت نبی اکرم (ص) و روز مادر است. .

دکتر مژده نخلستانی پیشاپیش این روز را به همه زنان سرزمینمان تبریک گفت و افزود: ما در پویش چتر سرخ زندگی این فرصت را برای بانوان غنیمت می شماریم و از مادران دعوت می کنیم تا در حمایت از کودکان در این دو هفته از ماه باقی بماند. دی که در میانه آن روس مادر قرار دارد، به نیت سلامتی همه اهداکننده خون باشند.

وی افسود: بسیاری از دریافت کنندگان خون و فرآورده های آن کودکان سرطانی، هموفیلی و تالاسمی هستند.

مدیرکل دفتر روابط عمومی و جذب و نگهداری اهداکنندگان خون سازمان انتقال خون ایران همچنین از همه دختران کشورمان دعوت کرد تا با اهدای خون به نیت بزرگداشت و شکرانه سلامتی مادرانشان، خیر و برکت را به عنوان هدیه معنوی روز مادر به زندگی خود و خانواده شان کرد. دعوت کننده.

ی کرد کرد: م در حین یکی از مهم کننده ها هستند در م نیز هستند.

بنابر اعلام وزارت بهداشت، نخلستانی داشتن 18 سال تمام و بیش از 50 کیلو وزن، را از شرایط عمومی اهدای خون دانست و از اهداکنندگان دعوت کرد تا پس از صرف یک وعده کوچک غذا و مصرف مایعات با در دست داشتن کارت ملی برای اهدای خود. خون اقدام کنند.

لازم به ذکر است که بانوان مراجعه کننده به مراکز اهدای خون مورد مشاوره و معاینه پزشکان و سنجش هموگلوبین قرار می گیرند و اگر در شرایطی که منع می شوند اهدای خون معاف می شوند و غیر از این به جمع اهداکنندگان خون میپیوندند.

گفتنی است وم اکنون شاخص اهدایی بانوان در کشور به پنج درصد است که در توسعه یافته های ایافته این بانوان بانوان در توسعه یافته های این بانوان بانوان بانوان 50 ارائه شده است.

انتهای پیام

خروج از نسخه موبایل