مجله تندرستی

شناسایی 1.6 میلیون “معلول” در کشور/ پیگیر توسعه برنامه‌های «پیشگیری از معلولیت» هستیم

مجله آنلاین/کرمانشاه دفتر مولفه های سازمان بهزیستی کشور 1.6 میلیون نفر در بانک اطلاعاتی سازمان بهزیستی کشور خبر داد و افزود: جهت کاهش آمار ناشی از توسعه برنامه ها از عوامل موثر در دستور کار قرار گرفتن.

به گزارش مجله آنلاین، دکتر شبنم جهانشاد در حاشیه نشست تخصصی طرح “بررسی‌ها و علل آسیب‌ها و اختلالات دائمی ناشی از کم توانی (معلولیت‌ها)” که امروز (14 دی) در کرمانشاه برگزار شد، در جمع خبرنگاران با اشاره به یک میلیون نفر و 600 هز ل در ط ط بهزیستی سطح بهزیستی گفت: ین آم ر مع به س مر جعه د ز ز ز ریم.

ی ب بی اینکه تم د محد عم عم به بهزیستی نمی، گفت گفت: برخی د ی ی نه نند بهزیستی.

نش ب ب ن زم بهزیستی کش تنه ز ین ین گفت گفت گفت گفت : گفت : گفت :

ی ت کرد: گر فع یت پیشگیر ص نگیرد قطع ن ن بیشتر ز ز فع فع ذ ذ ذ ین برن بساز.

غربالگری “شنوی” 95 درصد موالید کشور/ 75 درصد کودکان 3 تا 6 سال هم تحت غربالگری “بینایی” قرار میگیرند

به گزارش مجله آنلاین،جهانشاد در تشریح برخی از مهم ترین برنامه ها در سازمان بهزیستی از غربالگری شنوایی نوزادان به عنوان یکی از مهمترین این طرح ها یاد کرد و افزود: در این طرح، نیروهای بهزیستی در تمام بیمارستان های دولتی و خصوصی حضور دارند و کار غربالگری نوزادان را در سه ماهه ابتدایی تولد آنها انجام می دهند.

وی افسود: سالانه بیش از 95 درصد موالید کشور غربالگری شنوایی می شوند.

جوانشاد اظهاران کرد: در 9 ماشار ابتدای امسال 480 هذار نوساد تحت غرباگری شنوایی قرار گرفته اند.

این مسئول در ادامه غربالگری بینایی کودکان سه تا شش ساله هم به عنوان یکی از مهمترین طرح های بهزیستی در حوزه بیرونی از منطقه یاد کرد و افزود: در این زمینه هم سالانه 75 درصد کودکان در این رنج سنی تحت غربالگری بینایی قرار می گیرند. .

وی افزود: در نیمه ابتدایی امسال غربالگری بینایی 1.2 میلیون کودک انجام شده و پیش بینی می شود این آمار تا پایان سال به 4.4 میلیون نفر می رسد، چرا که در غربالگری بینایی به کودکان مراجعه می کنند.

جه خ خ کرد: ب گری ه ه گرفته در ح ت ت ت ز ز ز ز هم یین یین یین سنین سنین سنین سنین سنین سنین بین و و و و بزرگس بزرگس بزرگس بزرگس بزرگس بزرگس بزرگس بزرگس بزرگس بزرگس بزرگس بزرگس بزرگس بزرگس

1.8 میلی متر

این مسئول در ادامه اجرای برنامه مشاوره به عنوان یکی دیگر از طرح‌های مهم در زمینه‌های مختلف از ژنتیک‌ها کرد و افزود: در این طرح به صورت اختیاری مشاوره ژنتیک به زوجین قبل از ازدواج، قبل از بارداری و حین بارداری می‌شود.

ی فز: در ین که ز ل 1374 آغشته شده، 1.8 می تحت ژنتیک ژنتیک گرفته شده 7700 گرفته 7700 سقط.

جوانشاد گفت: این برنامه اختیاری است و هم اکنون با رسایت خانواده مشاوره ژنتیک برای آنها صورت یگیر.

وی افسود: سالانه 120 هزار نفر تحت مشاوره قرار دادن این برنامه می‌گیرند و پیش بینی می‌شود این تعدابار 140 باشد.

این مسئول به اجرای برنامه آگاه سازی جهت محیط داخلییت هم اشاره کرد و افزود: این برنامه سالمندان و دانش آموزان در سال 1395 اجرا شده و 1.5 میلیون دانش آموز و 150 هزار سالمند تحت پوشش برنامه های آن قرار گرفته اند.

ی فز: در د کر ین طرح ب یی یی س، گذشته گذشته در سر سر سر سر سر می کنیم. کنیم فه فه فه ر ر ر ر ر ر ر ر

جهانشاد در پایان تاکید کرد: در تمام زمینه‌ها بهتر از درمان است و در این زمینه توصیه می‌شود که در خانواده خود و یا نزدیکان معلولیتی داشته باشند، حتماً مراقبت‌های لازم را از ازدواج و بارداری انجام دهند تا افزایش تأثیرات آن در سطح انجام شود. جامعه كاسته شود.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا