اقتصادی

رسیدگی به ۱۴۸ تخلف شرکت های حمل ونقل در ایلام – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

سید زاهدین چشمه خاور در گفتگو با خبرنگار آنلاین اظهار داشت: به منظور کنترل و نظارت بر عملکرد رانندگان و شرکت‌های حمل ونقل جاده‌ای برون شهری و اجرای دقیق قوانین و مقررات مربوطه، در جلسات کمیسیون‌های مواد ۱۱ و ۱۲ استان ایلام تاکنون به ۷۰ مورد پرونده تخلفات شرکت‌ها و موسسات حمل و نقلی رسیدگی شد که ۲۶ مورد جریمه نقدی، ۴۲ مورد از آنها برائت و یک مورد تذکر کتبی صادر شده است.

وی به ۸۷ مورد تخلف رانندگان حمل ونقل جاده‌ای در سطح استان اشاره کرد و گفت: در این مدت در جلسه کمیسیون ماده ۱۱ رسیدگی به تخلفات رانندگان حمل و نقل کالا و مسافر ۴۷ مورد تذکر کتبی، ۳ مورد قطع خدمات یک ماهه و ۳۷ مورد برائت بوده و احکام لازم برای آنها صادر شده است.

چشمه خاور افزود: عمده تخلفات شرکتهای حمل و نقل و رانندگان حمل و نقل برون شهری عبارتند از عدم رعایت ضوابط و مقررات مربوط به تهیه تنظیم و استفاده از بارنامه، سوء استفاده از کارت هوشمند راننده و عدم استفاده از تجهیزات ایمنی بوده و نمونه تخلفات رانندگان عبارتنداز جابجایی بار بدون استفاده از بارنامه، جابجایی مسافر بدون استفاده از صورت وضعیت، عدم رعایت ضوابط و مقررات جابه جایی بارهای ترافیکی و…. بوده است.

وی عنوان کرد: امیدوارم با رعایت ضوابط و مقررات توسط شرکت‌ها، موسسات حمل ونقل کالا و مسافر و رانندگان شاهد هیچ‌گونه تخلفی در این حوزه نباشیم. ضمن این‌که کاربران عزیز می‌توانند هرگونه نظر، پیشنهاد، انتقاد یا شکایت خود را از طریق سامانه پیامکی ،۳۰۰۰۱۴۳ به اداره کل راهداری وحمل و نقل جاده‌ای استان ایلام اطلاع دهند.

دکمه بازگشت به بالا