اقتصادیمجله کسب و کار

علت برفک زدن یخچال بدون برفک

علت برفک زدن یخچال بدون برفک

به نقل از fairelectronics.com.bd برفک زدن در یخچال‌ بدون برفک، امری چندان عادی نیست. در یخچال‌های قدیمی به دلیل نداشتن سیستم یخ زدا و برفک زدا که به آن نوفراست نیز گفته می شود، دائما یخچال فریزر قدیمی برفک می‌زد. اما امروزه یخچال‌های بدون برفک دارای سیستم برفک زدایی خودکار هستند. بنابراین در صورتی که یخچال بدون برفک شما برفک بزند، می‌بایست مشکل اصلی یخچال فریزر بدون برفک را شناسایی کنید.

خرید یخچال سامسونگ از بانه: چرا که یخچال‌ بدون برفک نباید برفک بزند. در این مطلب در نظر داریم علت برفک زدن یخچال نوفراست یا بدون برفک بدون برفک را یا علت برفک زدن یخچال بدون برفک بررسی کنیم. دلایل بسیار برای برفک زدن یخچال فریزر بدون برفک وجود دارد. بنابراین کلیه دلایل را برای شما بررسی می‌دهیم. برای جلوگیری برفک زدن یخچال بدون برفک راهکارهایی را برای شما شرح می دهیم.

علت برفک زدن فریزر بدون برفک چیست | علت برفک زدن یخچال بدون برفک الکترواستیل

علت برفک زدن یخچال

چرا یخچالبدون برفک برفک میزند؟

علت برفک زدن یخچال بدون برفک که به صورت نوفراست یا بدون برفک بسیار اسان می باشد. به طور طبیعی در یخچال بدون برفک هوای سرد باید جریان داشته باشد. این هوا باید در بین تمامی قطعات یخچال فریزر بدون برفک در حال گردش باشد و در انتها باعث سرد شدن مواد غذایی و همچنین منجمد شدن فریزر یخچال بدون برفک می شود.

حالا اگر که به هر دلیلی هوای گرم و یا مرطوب داخل یخچال بدون برفک باشد، باعث میشه تا واکنشی رخ بده و برفک ایجاد بشود. اگر که این اختلال را سریع تر تعمیر نکنید، به مرور برفک‌ یخچال بدون برفک سخت تر شده و تبدیل به یخ می‌شوند. در انتها منجر به بروز اختلال در یخچال بدون برفک می‌شوند.

دلایل برفک زدن یخچال بدون برفک

دلایل برفک زدن یخچال بدون برفک را در زیر مورد بررسی قرار می دهیم تا بتوانین با جلوگیری از آن از برفک زدن یخچال نوفراست بدون برفک خود جلوگیری نمایید.

نامناسب بودن محل نصب یخچال بدون برفک

نامناسب بودن محل نصب و قرارگیری یخچال بدون برفک، منجر به بروز یکسری خرابی ها می‌شود. به همین دلیل است که ما همیشه میگویم برای نصب صحیح یخچال خود حتما از تزار بودن آن مطمئن شوید. بارها شده تعمیرکار با یک شاقول و صاف کردن تراز یخچال بدون برفک مشکل برفک زدن آن حل شده است.

یخچال بدون برفک باید در مکانی خنک نصب شود. از شعله ها اجاق یا پکیج و هر وسیله گرمایشی دور باشد چرا که در غیر اینصورت گرما روی آن تاثیر می‌گذارد. نور مستقیم آفتاب نباید به یخچال برخورد کند. زیرا هوای سرد درون یخچال به هوای گرم تبدیل شده در نتیجه رطوبت ناشی از آن برفک را تولید می‌کند. بنابراین بهتر است یخچال بدون برفک خود را در محلی مناسب قرار داده و در حالت تراز  قرار گیرد.

جهت مطالعه:

علت برفک زدن یخچال

خراب شدن لاستیک دور درب

لاستیک دور درب یخچال بدون برفک که به صورت آهن ربایی بوده و مهم ترین قسمت در حفظ سرمای داخلی یخچال فریزر بدون برفک است. در صورتی که این لاستیک از بین برود و خوب به بدنه چسبیده نشود به مرور زمان کارایی خود را از دست میدهد، و می تواند مشکلات زیادی برای یخچال بدون برفک شما رخ بدهد. یکی از رایج ترین مشکلات که از برفک زدن یخچال حاصل می شود برفک زدن یخچال بدون برفک می باشد. زیرا هوای گرم به راحتی وارد یخچال بدون برفک می‌شود و این گرما باعث اخلال در سامانه می شود و علت برفک زدن یخچال بدون برفک است.

خراب شدن ترموستات بدون برفک

ترموستات یخچال بدون برفک نقش مهمی در رساندن دمای یخچال بدون برفک به دمای مطلوب و تنظیم شده به عهده دارد. در صورتی که ترموستات خراب شود و نتواند کار خود را انجام دهد اختلال دمایی رخ می دهد و باعث نوسان دما می شود. تعویض و تعمیر ترموستات امری تخصصی است. بنابراین حتما به یک بسپارید.

پایین بودن درجه دمای یخچال

در صورتی که یخچال شما برفک می‌زند نیز یک دلیل ساده هم می تواند باشد. شاید دمای یخچال بسیار پایین است. در اینصورت یخچال بدون برفک فرصتی برای از بین بردن رطوبت داخل یخچال پیدا نکند و در نتیجه برفک می‌زند . بنابراین دمای یخچال بدون برفک را به درستی تنظیم کنید. دمای مناسب در قسمت فریزر بدون برفک 0 درجه فارنهایت و یا -18 درجه سانتی گراد و دمای مناسب برای یخچال حدود 37 درجه فارنهایت و یا 3 درجه سانتی گراد می باشد. علت برفک زدن یخچال بدون برفک

برای از بین بردن برفک یخچال چه کنیم؟

هنگامی که یخچال بدون برفک شما برفک زده شد باید کارهایی را انجام دهید. ابتدا یخچال فریزر بدون برفک خود را از برق خارج نمایید و اجازه دهید برفک‌ها به طور کامل آب بشوند. اگر عجله دارید می توانید از سشوار استفاده کنید تا روند آب شدن برفک زود تر انجام گیرد. برای کندن برفک‌ها هرگز از وسایل تیز استفاده نکنید زیرا ممکن است به بدنه یخچال بدون برفک خدشه وارد نماید و یا سوراخ شود و یخچال شما نشتی پیدا کند.

در صورتی که برفک مربوط به بخش فریزر بدون برفک می باشد و یخچال بدون برفک شما نیز هیچ مشکلی ندارد اما با این مسئله رو به رو می‌شوید، بهتر است لاستیک درب فریزر بدون برفک را به طور دقیق چک کنید. ممکن است در اثر فرسوده شدن و از بین رفتن لاستیک دور درب و یا خوب بسته نشدن درب یخچال به طور دقیق این مسئله رخ دهد.

برای بررسی کردن لاستیک درب، میتوانید یک کاغذ بین درب و بدنه قرار دهید و کاغذ را بکشید . کاغذ باید باید به سختی خارج شود.

علت برفک زدن یخچال بدون برفک

  • برفک یخچال چگونه درست میشود
  • سیستم برفک زدایی یخچال
  • چرا کف فریزر یخ میزند

علت برفک زدن یخچال بدون برفک بدون برفک

علت برفک زدن یخچال بدون برفک بدون برفک را در این مقاله برای شما شرح دادیم.

علت برفک زدن یخچال بدون برفک چیست؟

از جمله مشکلاتی که ممکن است هر خانواده ایی دارد مشکل برفک زدن یخچال بدون برفک است که در اینجا به آن اشاره کرده ایم.

دلیل یخ زدن داخل یخچال فریزر بدون برفک چیست ؟

دلیل یخ زدن یخچال فریزر بدون برفک را در این مقاله برای شما شرح دادیم که بدانید در این مواقع چگونه می توانید مشکل خود را حل نمایید

منبع : appliancesonline.com.au

دکمه بازگشت به بالا