اقتصادیمجله کسب و کار

منابع شیمی رتبه های برتر کنکور

 

بهترین منابع مطالعه رتبه های برتر برای دروس عمومی

منابع مطالعاتی رتبه های برتر برای درس ادبیات فارسی

شیمی مبتکران: درس فارسی با ضریب 4 یکی از دروس مهم عمومی است مخصوصا اینکه تنوع موضوعی در درس ادبیات فارسی خیلی زیاد است  و همین موضوع باعث شده تا این درس جز دروس سخت برای دانش اموزان کنکور سراسری به حساب بیاید .

ادبیات رو موضوعی مطالعه کنیم یا درس به درس ؟

سوال اصلی در درس فارسی بر این است که ما این درس رو به صورت موضوعی بخونیم بهتره یا به صورت درس به درس ؟

پاسخ سوال شما پیش ما است . هر دو . بله شما باید درس فارسی را به صورت موازی هم به صورت موضوعی مطالعه کنید هم به صورت درس به درس .

منابع مطالعاتی برای مطالعه موضوعی فارسی :

شیمی جامع خیلی سبز: درس فارسی به 5 ریز مبحث تقسیم بندی می شود : لغت و املا، تاریخ ادبیات ، آرایه ، قرابت و زبان فارسی که از مبحث لغت و املا 6 سوال در کنکور سراسری / تاریخ ادبیات 1 سوال / ارایه 3الی 4 سوال / زبان فارسی 4-5 سوال / قرابت 9 سوال وجود دارد برای همین برای مطالعه موضوعی درس فارسی کتاب های موضوعی نشر الگو را پیشنهاد می کنیم .

کتاب های نشر الگو بانک تست کاملی برای هر مبحث می باشد و اگر بخواهید که به همه تست ها برسید و تست های نشان دار را هم بتوانید دوباره بزنید باید طبق یک برنامه کامل و مدون شده به پیش بروید .

اما برای قرابت اگر به دنبال کتاب درسنامه طور هستید می توانید از کتاب قرابت معنایی هامون سبطی هم استفاده نمایید این کتاب الفبای قرابت را به طور کامل توضیح داده است و تمامی لغات و بیت هایی که نیاز به تفسیر و تحلیل دارد را برای شما نمایش داده است .

منابع مطالعاتی برای مطالعه درس به درس ادبیات فارسی :

یکی دیگر از آیتم هایی که باید به آن توجه نمایید در این است که برای درس فارسی حتما از منابع درس به درس هم مخصوصا در سال دوازدهم استفاده نمایید و برای این کار بهترین منبع از نظر رتبه های برتر کنکور سراسری کتاب جامع خیلی سبز است که در این کتاب برای هر درس در هر موضوعی تست های طبقه بندی شده ارائه شده است و پاسخ نامه تشریحی کاملی دارد که در غالب پاسخ نامه مطالب مهم هم تدریس می شود . این کتاب از لحاظ درجه سختی تستی ها در رده متوسط قرار دارد .

بهترین کتاب شیمی کنکور نظام جدید | بهترین کتاب شیمی کنکور نی نی سایت

با یک برنامه ریزی دقیق و مدون شده می توانید با اختصاص حدودا 6 ساعت زمان برای مطالعه درس فارسی در هفته هم به صورت درس به درس هم به صورت ثابت برنامه موضوعی تست بزنید .

منابع مطالعاتی رتبه های برتر برای درس عربی

درس عربی در سالهای اخیر از درسی که میانگین پایینی در کنکور سراسری داشته است تبدیل به درسی شده است که میانگین بسیار بالایی پیدا کرده است و این یعنی رتبه های برتر درصد های خوبی را کسب می کنند برای همین لازم است بدانیم که رتبه های برتر از چه منبعی برای مطالعه درس عربی استفاده کرده اند .

منبعی که برای درس عربی معرفی می شود کتاب میکرو گاج طلایی است . این کتاب در ابتدا برای هر موضوع درسنامه طبقه بندی شده و جامعی دارد . در ادامه تست های طبقه بندی شده را می بینیم که سطح تست ها بسیار قوی است و همین تفاوت گاج میکرو طلایی با میکرو طبقه بندی سفید است و پاسخ نامه تشریحی این کتاب هم متن روان و ساده ای دارد . در این کتاب می توانید هم برای ترجمه و هم قواعد و هم درک مطلب عربی تست های خوبی را پیدا کنید . برای همین نظر قریب به اتفاق رتبه های برتر برای درس عربی کتاب میکرو طلایی گاج است .

 منابع مطالعاتی رتبه های برتر برای درس دین و زندگی

 درس دین و زندگی به دلیل آیات متعدد و افزایش درجه سختی آن در کنکور سراسری و مضرب 3 درس بسیار بسیار مهمی است از کنکور سال 96 سبک سوالات دین و زندگی در کنکور تغییر پیدا کرده است تا قبل از آن کتاب کاج و یا کتاب خیلی سبز جز کتاب های خوب برای این درس محسوب می شد اما الان بهترین منبع برای درس دین و زندگی از دیدگاه رتبه های برتر کتاب سفیر خرد نوشته مسلم بهمن آبادی است.

ویژگی کتاب دین و زندگی مسلم بهمن آبادی چیست ؟

در این کتاب در ابتدا درسنامه بسیار کامل و جامعی برای هر درس وجود دارد . آیاتی که در پاورقی ها و یا در اندیشه و تحقیق ها آورده نشده است این کتاب با پیام آیات و معنی به صورت ریز و دقیق توضیح داده است .

تست های این کتاب در چند بخش ارائه شده است :

  • تست های خط به خط کتاب درسی : که تمامی مطالب کتاب را به صورت ریز به صورت تست توضیح داده است و برای افزایش تسلط بر مطالب کتاب درسی است .
  • تست های مفهومی : که در این بخش تست های سطح بالاتر و مفهومی تر برای افزایش تسلط ارائه شده است
  • تست های کنکور سراسری : که تمامی تست های کنکور های سراسری سال های گذشته به صورت به روز شده در این بخش قرار داده شده است .
  • تست های کنکور های آزمایشی : بخش بسیار بسیار مهم این کتاب که در کمتر کتابی دیده شده است تست های کنکور های آزمایشی گاج ، گزینه دو و قلم چی است که در یک بخش کاملا جداگانه ارائه شده است .
  • تست های تالیفی : در این مبحث تست های سخت تالیف نویسنده و تیم نویسنده کتاب وجود دارد.

علاوه بر بخش تست ها در این کتاب پاسخ نامه بسیار جامع و کاملی هم وجود دارد که مطالعه آن خالی از لطف نیست .

 منابع مطالعاتی رتبه های برتر برای درس زبان

درس زبان از دروس سخت کنکور سراسری است و به دلیل اینکه در آخر دفترچه عمومی ها قرار دارد معمولا با کمبود زمان مواجه می شود . ریدینگ های گاها سخت و طولانی باعث ایجاد یک ترس ناشناخته در کنکور سراسری می شود .

برای همین در این درس لازم است که به صورت دو منبعه به پیش بروید تا بتوانید با تنوع تستی زیادی مواجه شوید.

برای همین کتاب مبتکران و کتاب خیلی سبز و یا کتاب نردبام خیلی سبز به شما پیشنهاد می گردد  .

در این کتاب ها یک درسنامه برای لغات وجود دارد . در اصل با یک بانک لغات مواجه می شوید که تست های آن به صورت جداگانه ارائه شده است و بخش گرامر که درسنامه طبقه بندی با تست دارد اما از انجایی که تعداد تست برای هر درس کافی نیست لازم است که چندین منبع مطالعاتی داشته باشیم .

علاوه بر خود کتاب جامع خیلی سبز که شامل یک جلد برای پایه دهم و یازدهم است و یک جلد برای پایه دوازدهم کتاب نردبام خیلی سبز جامع نیز پیشنهاد می شود .

تفاوت کتاب خیلی سبز با مجموعه کتاب های نردبام در چیست ؟

در کتاب نردبام خیلی سبز تست ها از سطح بالاتری برخوردار است و برای داوطلبانی مناسب از که زبان را به عنوان درس شاخص انتخاب کرده اند .

منابعی که رتبه های برتر در دروس عمومی مطالعه کرده بودند به صورت کامل و جامع برای شما توضیح داده شد در انتخاب منبع چندین نکته باید رعایت شود .

حتما انتخاب منبع را همگام با مدرسه انجام دهید یعنی الویت تهیه کتاب کمک آموزشی پیشنهاد دبیر مربوطه آن درس باشد .

از چند منبعی مگر در دروس حساس پرهیز کنید . تهیه کتاب صرفا به منزله موفقیت نیست شما باید بتوانید این منابع را تمام کنید و تست های مهم آن را مرور کنید برای همین حتما در انتخاب یک منبع خوب دقت کافی را داشته باشید .

بهترین منابع مطالعه رتبه های برتر برای دروس تخصصی رشته تجربی

برای داوطلبان رشته تجربی با رقابت بسیار بالا و تعداد شرکت کنند های زیاد قبولی کار دشواری است اما اگر مسیر را بدانید می توانید به رتبه های زیر 1000 دست پیدا کنید . رتبه های برتر گروه آموزشی پرتوی  دراین مطلب می خواهند به شما منابعی را معرفی کنند که راه را بر شما هموار تر نماید برای همین در ادامه با ما همراه باشید تا منابعی را برای رسیدن به میانگین درصد 75تا 80 در کنکور وجود را بهتر بشناسید .

(پیشنهاد میشود مقاله را بخوانید.)

منابع مطالعاتی رتبه های برتر برای درس ریاضیات تجربی

این درس از درس های به شدت حساس است رسیدن به درصد 60 در درس ریاضی بسیار کار سختی است و از همه مهم تر معمولا کتاب های تست در بازار هم خیلی با طبقه بندی درستی آموزش نداده اند اما تنها کتاب که به شما کمک می کند بتوانید تیپ بندی خوبی در درس ریاضی داشته باشید کتاب جامع مهر و ماه است که در دو جلد سوالات و پاسخ نامه ارائه می شود .

ویژگی های کتاب ریاضیات تجربی مهر و ماه چیست ؟

این کتاب به صورت جامع ارائه می شود یعنی مطالب مرتبط به هم در سال دهم و یازدهم و دوازدهم در یک بخش آمده است به طور مثال فصل تابع به صورت یک فصل جامع از هر سه سال آمده است . در این این جمع بندی موضوعی در ابتدای هر فصل درسنامه و تمرین ها به صورت دسته بندی شده وجود دارد  . تمامی نکات با آسان ترین راه ارائه شده است .

نکته بسیار مهم که موجب شده است این کتاب به کتابی مفید و کاربردی تبدیل شود تنوع تستی بالایی است که دارد . تست ها در این کتاب به سه دسته تقسیم بندی می شوند .

  • تست های 45 درصد : تعداد این تست ها بالاتر است و برای آموزش و یادگیری قرار داده شده اند . برای همین دسته بندی این تست ها بالاتر است پس در ابتدا باید با این تست ها شروع کنید .
  • تست های 75درصد: این تست ها برای داوطلبانی است که سطح تسلط بالاتری دارند و پس از تسلط بر تست های 45 درصد باید زده شود سطح این تست ها متوسط رو به بالا است .
  • تست های 85 درصد : این تست ها برای کسانی است که می خواهند درصد بالای 85 بزنند تست های نکته دار و اقعا سخت

در پایان هر فصل در کتاب جامع مهر و ماه ریاضیات تجربی یک آزمون 10 الی 30 سواله قرار داده شده است تا داوطلب بتواند از خودش یک سنجش به عمل آورد .پاسخ نامه این کتاب هم با متنی روان و جامع در اختیار دانش اموزان قرار دارد .

انتشارات مهر و ماه کتاب های ریاضی متعددی را به چاپ رسانده است .در هنگام خرید دقت نمایید که حتما کتاب بالا مد نظر رتبه های برتر کنکور سراسری برای منابعی است که مورد استفاده قرار داده اند .

برای کسب درصد 100 ریاضی در کنکور سراسری از چه کتابی استفاده کنید ؟

اگر جز 1/ 0 درصدی هستید که می خواهید ریاضی را درکنکور سراسری 100 بزنید حتما از کتاب 100 آزمون مهر و ماه استفاده کنید که 100 آزمون شبیه ساز کنکور سراسری با درجه سختی بالا را دارد که با پاسخ نامه تشریحی دقیق می تواند شما را به درصد 100 برساند .

حتما در مطالعه این درس بر اساس مقاله روش مطالعه دروس پیش بروید و تیپ بندی فراموش نشود.

 منابع مطالعاتی رتبه های برتر برای درس زیست شناسی

درس زیست یکی از حساس ترین درس های رشته تجربی ات که کسب درصد بالا در این درس اصلا کار آسونی نیست . سبک سوالات این درس بسیار متفاوت شده است و فقط با یک ذهن تحلیلی می توان در این درس موفق بود .برای همین هر ناشری در صدد است که در این زمینه کتابی را روانه بازار کند و بر اساس سوالات کنکور کتاب های موضوعی متفاوتی روانه بازار شد از جمله کتاب های زیست گیاهی ، کتاب های منتخب قید های کتاب درسی ، اشکال کتاب درسی و ….

اما نکته حائز اهمیت در این است که درس زیست شناسی از نظر رتبه های برتر کنکور سراسری فقط و فقط کتاب درسی است و کتاب هایی که به صورت مختلف روی متن کتاب کار کرده اند جز پر کردن بی دلیل حافظه کار دیگری ندارند .

برای همین منبع اصلی شما در این درس کتاب درسی است اما برای تست لازم است بگویم که حتما 3الی 4 منبع به صورت کامل در این درس باید کار شود حتی تست هفتگی برای این درس باید بین 350 الی 400 تست در هفته باشد برای همین موضوع در ادامه به معرفی بهترین منابع تست زیست شناسی از نظر رتبه های برتر کنکور سراسری در چند سال گذشته می پردازیم :

کتاب درسنامه قوی برای مطالعه درس زیست شناسی

اگر به دنبال یک درسنامه قوی در درس زیست شناسی هستی باید بهت تبریک بگم چون یکی از قوی ترین درسنامه ها رو می خوام بهت معرفی کنم .

کتاب فاگو زیست یک کتاب تخصصی در زمینه درسنامه است که به خوبی توانسته مطالب مرتبط به هم را در کنار هم قرار دهد . نکات هر تست را به خوبی توضیح داده است و کتابی جامع است برای کسانی که به یک منبع مطالعاتی در درس زیست نیاز دارند.

اما کتاب فاگو زیست یک اشکال بسیار بزرگ دارد !!!!!!!!!!

این کتاب بسیار قطور و حجیم است . برای مطالعه نیاز به زمان کافی دارد و حتما باید از در این کتاب استفاده نمایید .

کتاب های تست خوب برای درس زیست شناسی

همانطور که قبلا هم گفتم درس زیست شناسی جز دروس بسیار مهم و حساس است و حتما باید چندین منبع به طور همزمان کار شود و اگر تست های شما در هفته به حد نصابی که باید نرسد قید این درس را در کنکور سراسری بزنید .

اولین منبعی که برای این درس پیشنهاد می کنم کتاب IQگاج است .کتاب های سری IQگاج تست های سختی را تدارک دیده است که سبک آن به کنکور سراسری بسیار شبیه است .

دومین منبعی که با درسنامه به نسبت خوب در درس زیست شناسی توصیه شده است کتاب خیلی سبز می باشد که سطح آن به نسبت از گاج پایین تر است اما تست های خوبی هم در آن دیده می شود .

هدف از تعدد منابع در درس زیست شناسی شناخت و تسلط بیشتر بر مطالب کتاب درسی و آشنایی با دید طراحان مختلف کنکور سراسری است .برای همین به عنوان منبع دوم حتما کتاب خیلی سبز را تهیه نمایید

 

دکمه بازگشت به بالا