مجله هنری و فرهنگ

آموزش و پرورش بابت تاخیر در پرداخت حقوق اسفند عذرخواهی کرد

با صدور اطلاعیه‌ای؛

وزارت آموزش و پرورش در اطلاعیه‌ای با اشاره به اختلاف مبانی محاسبه فوق العاده رتبه بندی با سازمان برنامه و بودجه کشور از پرداخت حقوق اسفندماه فرهنگیان به صورت علی الحساب خبر داد.

به گزارش گروه جامعه خبرگزاری آنا، وزارت آموزش و پرورش با صدور اطلاعیه‌ای ضمن عذرخواهی از تأخیر پیش آمده در پرداخت حقوق اسفند ماه معلمان تصریح کرد؛ با توصیه‌های رئیس جمهور در جلسه روز گذشته هیأت دولت، در خصوص پرداخت تفاوت مزایای رتبه بندی معلمان طی روزهای آینده تصمیم گیری و اقدام خواهد شد.

ضمن تبریک ایام و آرزوی سالی پر خیر و برکت برای همه همکاران فرهنگی گرامی، از تأخیر پیش آمده در پرداخت حقوق اسفند ماه، صمیمانه از همکاران دلسوز و خانواده محترمشان پوزش می‌طلبیم. خدمتگزاران شما در وزارت آموزش و پرورش در طول یک سال گذشته برای دفاع از حقوق همکاران و اجرای کامل قانون رتبه بندی به عنوان یکی از ارکان مقرر در سند تحول بنیادین از هیچ تلاشی فرو گذاری نکرده‌اند.

توقع و انتظار این بود که سازمان‌های پشتیبان و تأمین کننده منابع در اجرای این قانون همراهی به مراتب بهتری با نظام تعلیم و تربیت می‌داشتند لیکن باتوجه به اختلاف مبانی محاسبه فوق العاده رتبه بندی و بار مالی مربوطه با سازمان برنامه و بودجه کشور، حقوق اسفند بصورت علی الحساب پرداخت می‌شود.

بدیهی است، نظر به هماهنگی به عمل آمده و حمایت‌های رئیس جمهور محترم در فرمایشات روز گذشته هیأت محترم وزیران، در خصوص پرداخت تفاوت مزایای رتبه بندی همکاران عزیز طی روزهای آتی تصمیم گیری و اقدام خواهد شد.

فرآیند واریز حقوق اسفندماه فرهنگیان آغاز شد

به گزارش آنا، صادق ستاری‌فرد در گفت و گو با خبر ۱۴ در خصوص تأخیر در پرداخت حقوق اسفندماه معلمان گفت: در ابتدا از تأخیر پیش آمده در پرداخت حقوق اسفند ماه فرهنگیان عذرخواهی می‌کنیم. ما شرمنده فرهنگیان و خانواده‌های آنان هستیم.

وی با بیان اینکه معلم محور سند تحول و رکن تحول بخشی نظام اموزش و پرورش است؛ گفت: نظام رتبه بندی معلمان یکی از محورهای اصلی نظام آموزشی و از جمله شعارهای ریاست جمهوری بود. در ۱۱ ماه گذشته اقدامات طاقت‌فرسایی برای رتبه بندی انجام شد و خوشبختانه در ۱۱ ماه گذشت حدود ۷۳ درصد رتبه بندی انجام شده است.

ستاری‌فرد خاطرنشان کرد: متأسفانه برای پرداخت حقوق اسفند ماه اختلاف مبنای محاسباتی با سازمان برنامه داشتیم؛ لذا حقوق اسفند ماه به صورت علی الحساب امروز واریز خواهد شد. واریزی‌های اسفند امروز به اتمام می‌رسد این مشکل موضوع لاینحلی نیست و حقوق معلمان امروز واریز می‌شود.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا