نماد سایت مجله آنلاین

جدیدترین عطر های زنانه برای فصول مختلف سال

از آنجایی که مفهوم فصل ها به شدت با انواع عطر در هم آمیخته، از این رو انتخاب ادکلن های مناسب با فصل های سال به امری اجتناب ناپذیر تبدیل شده است؛ از سوی دیگر به دلیل این که عطر های خاص هر فصل به طور طبیعی در طبیعت ساخته می شوند، تکامل تکنیک های عطرسازی تولیدکنندگان با الگوبرداری از این واکنشات طبیعی، توانست با تکرار و شبیه سازی دقیق این فرآیندها، رایحه های طبیعی را برای تمام فصول سال ارائه دهد و آنها را تحت عنوان عطر مناسب هر فصل به بازار عرضه کند.

البته ناگفته نماند که اگر فردی در تمام طول سال، صرف نظر از نوع فصل، به یک عطر علاقه مند باشد، می توان گفت آن رایحه امضای شخصی وی است که البته اکثرا برای انواع عطر اسپرت چنین وفاداری دارند. از طرفی برخی از افراد به تغییرات آب و هوایی حساس هستند و تمایل دارند که عطر خود را با تغییرات فصول تطبیق دهند.

بنابراین و با در نظر گرفتن هر دو مورد بالا، اگر می خواهید اطرافیان خود را تحت تاثیر قرار دهید، باید عطر ها را با توجه به فصل مناسبشان انتخاب کنید. چرا که انتخاب نادرست به این شباهت دارد که در زمستان لباس های تابستانی خود را بپوشید! در همین راستا لازم است تا علاوه بر معرفی جدیدترین عطر زنانه در فروشگاه تایمو شاپ، نکات لازم برای استفاده از انواع عطر در فصول مختلف سال را نیز بیان کنیم. پس با ما همراه باشید.

انواع عطر ها با توجه به فصول

همانطور که گفته شد صنعت مد و زیبایی متناسب با هر فصل از سال به تولید عطر و ادکلن های فصلی پرداخته که ما نیز در ادامه یک طبقه بندی از خانواده های بویای متناسب با فصل های سال را ارائه کرده ایم تا بتوانید فهرست دقیقی از رایحه های موجود در بازار را بیابید و درست تر انتخاب کنید.

انتخاب عطر مناسب فصل بهار

زمانی که ماه های گرم تر و آفتابی بهار از راه می رسند، احتمالاً عطر زمستانی مورد علاقه شما خیلی گرم به نظر خواهد رسید. بنابراین فرقی نمی کند که خانم باشید یا آقا، زیرا باید عطر بهاری مناسب و سبکی را انتخاب کنید.

همانگونه که می دانید فصل بهار نماد تجدید طبیعت، شکوفایی، لطافت و طراوت است؛ در واقع زمانی که تمام طبیعت در حال زنده شدن هستند تقریبا همه در تکاپوی این نو شدن قرار می گیرند و حال و هوای تازه و جدیدی را احساس می کنند. اینجاست که میل به تقویت این حس نیز با عطر مناسب فصل بهار افزایش می یابد! زیرا فصل بهار و مخصوصا اردیبهشت ماه زمان مناسبی خواهد بود تا احساس بویایی خود را با رایحه های نشاط آور افزایش دهید. بنابراین عطری را انتخاب کنید که منعکس کننده رایحه گل و میوه های بهاری و همچنین انرژی و حالات روحی جدید شما باشد.

با وجود اینکه رایحه های بهاری سبک تر هستند، اما محیط اطراف و حتی آب و هوا می توانند بر روی قدرت عطر و مدت ماندگاری آن تاثیر بگذارند؛ بنابراین همیشه پیش از خرید، عطر را تست کنید و پس از استشمام هر سه نت بویایی آن تصمیم بگیرید که آیا برای یک مهمانی شبانه مناسب است یا استفاده روزانه!

نت های عطری که به بهترین شکل با فصل معتدل بهار هماهنگ می شوند، سبک و تازه هستند، مانند دسته های گل های سفید، زنبق، شکوفه پرتقال یا یاس که در عطرهای زیر خلاصه شده اند:

انتخاب عطر مناسب فصل تابستان

تابستان فصل گرمای هوا، میوه های خوش رنگ و لعاب، تعطیلات و داشتن اوقاتی از استراحت و تفریح است، یعنی زمانی که همه ما به دریا و شب های گرم و طولانی تابستان فکر می کنیم. بنابراین باید عطر های تازه و خنک تری را برای تابستان انتخاب کنید تا بهترین کنتراست را با هوای گرم داشته باشد.

EDT یا Eau De Toilette گزینه بهتری برای فصل گرم تابستان و استفاده روزمره خواهد بود زیرا غلظت کمتری از روغن معطر دارد و مطبوع و سبک است؛ برعکس Eau De Perfume یا EDP روغن معطر بیشتری دارد که آن را برای هوای گرم نسبتاً سنگین می کند؛ به بیانی دیگر برای مراسمات شبانه انتخاب خوبی خواهد بود.

پس برای انتخاب عطرهای خنک به سراغ روایحی بروید که به شما احساس سبکی و سرحالی می دهند و اگر از نوع انتخاب خود مطمئن نیستید، عطر های تازه ای را که از مناطق استوایی سرچشمه می گیرند انتخاب کنید؛ مانند: ترنج، پرتقال، گریپ فروت و ماندارین.

همچنین می توانید نت های شیرین وانیل و کارامل که به خوبی با عطرهای تابستانی گلی مانند: گل رز و یاس هماهنگ می شوند را برگزینید؛ از سوی دیگر، نت های مرکباتی مثل: نارنگی، لیمو و امثال آنها با نت های تند مانند: دارچین، جوز هندی و فلفل کاملا سازگاری دارند و در ادکلن های زیر مورد استفاده قرار گرفته اند:

انتخاب عطر مناسب فصل پاییز

با شروع فصل پاییز، دما ی هوا سردتر و روزها کوتاه تر می شود که به طبع بر خلق و خوی همه ما تاثیرگذار است. به بیانی دیگر پاییز آرامشی را به ارمغان می آورد که یادآور آماده شدن برای شروع مدرسه است و خاطرات خوش دوران تحصیل در سنین کودکی را به همراه دارد. به همین دلایل است که نت های چوبی و دودی بهترین رایحه را در این فصل تداعی می کند.

به طور خلاصه، بهترین نت ها برای یک عطر پاییزی، عطرهای شرقی، چوبی با نت های عنبر و وانیل و خزه خاکی و چرم هستند که گرمای محسوسی را به ماه های سرد پاییزی می بخشند. با این حال، توصیه می شود نت های عسل و کارامل و رایحه مشک و چوب را تست کنید یعنی نت هایی که بیشتر با حال و هوای پاییزی هماهنگی دارند و شامل نت های گرم و تند هستند، مانند: نعناع هندی، چوب صندل، عنبر، خزه بلوط و… که در عطرهای زیر می توانید آنها را احساس کنید:

انتخاب عطر مناسب فصل زمستان

به طور کلی پیدا کردن یک عطر زمستانی مشابه انتخاب عطر در بقیه ایام سال است بنابراین باید چیزی را پیدا کنید که دوست دارید و ساعت ها از داشتن آن روی پوست خود لذت ببرید. علاوه بر این ه زمستان فصل مورد علاقه سازندگان و تولیدکنندگان عطر به دلیل استفاده از ترکیبات غنی و غلیظ آن است.

به عبارتی دیگر با توجه به این که دمای پایین در طول فصل زمستان باعث می شود تا نت های بالایی به سرعت محو شوند، بنابراین بیش از هر چیز به نت های پایه توجه کنید زیرا نت های پایه یک عطر در ماه های زمستان اهمیت بیشتری دارند و سنگین ترین قسمت عطر نسبت به نت های میانی و بالایی هستند. در واقع قسمتی از عطرهای گرم و زمستانی که ماندگاری دارد همین نت پایانی است.

گفتنی ست که نت های چوبی مانند: عود، سدر، چوب گوایاک، چوب صندل، خزه بلوط و نعناع هندی یا رایحه چرم، مشک های مختلف و عنبر اغلب به عنوان “نت های فانتزی” در پایه عطرهای زمستانی استفاده می شوند. همچنین عطرهای گرم و شیرینی که نت های وانیل، دارچین یا دانه تونکا به ارمغان می آورند احساس سحرآمیز و جادویی را به اطراف شما هدیه می دهند که عطرهای زیر نمونه هایی از این ادکلن های زمستانی هستند:

خرید جدیدترین عطرهای زنانه چهار فصل در تایمو شاپ

جدیدترین عطرهای زنانه برای فصول مختلف سال شاهکاری از هنر سازندگان و تولیدکنندگان صنعت عطرسازی در دنیاست که برگرفته از فرآیندهای طبیعت و عطرهای حاصل از آن اقدام به ساخت روایح بی نظیری می کنند تا ذوق و سلیقه خریداران و پیروان عرصه مد و استایل را وسوسه کنند. بنابراین علاوه بر تشخیص سلیقه بویایی خود متناسب با هر فصل، نیاز است تا انواع تولیدات را حتی برای یک بار تست و امتحان کنید و پس از آن خرید نهایی را انجام دهید.

خروج از نسخه موبایل