اقتصادی

اورژانس آذربایجان شرقی ۱۴۰ هزار مأموریت طی سال ۱۴۰۱ انجام داد – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری آنلاین، اصغر جعفری روحی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: مأموران اورژانس ۱۱۵ آذربایجان شرقی از مجموع مأموریت‌های یاد شده، حدود ۸۰ هزار و ۶۰۰ مأموریت را در کلانشهر تبریز و بقیه را در سایر شهرستان‌های استان به انجام رساندند.

وی اظهار کرد: در سال گذشته تعداد ۵۱ هزار و ۲۵۷ مأموریت انجام یافته غیرتصادفی و ۲۸ هزار و ۴۶۰ مأموریت مربوط به حوادث ترافیکی در سطح استان به ثبت رسیده است.

جعفری روحی با بیان اینکه در این مدت ۳۲ هزار و ۶۲۴ مصدوم و بیمار در محل حادثه درمان شدند، افزود: در طول سال گذشته ۲۹ هزار و ۳۲۵ غیرتصادفی و تعداد سه هزار و ۲۹۹ نفر مصدوم تصادفی به مراکز درمانی و بیمارستانی استان منتقل شدند.

وی ادامه داد: در گروه بیماران غیر تصادفی که از خدمات اورژانس بهره مند شدند نیز به ترتیب بیماران قلبی با تعداد پنج هزار و ۹ مورد، تنفسی سه هزار و ۶۸۲ مورد، سقوط از بلندی ۲ هزار و ۵۷۰ مورد و انواع مسمومیت‌ها ۳ هزار ۸۵۰ مورد بوده است.

رئیس اورژانس آذربایجان شرقی با بیان اینکه پارسال این مجموعه یکهزار ۳۰۵ مورد استقرار در مکان‌ها، میادین و مناسبت‌های خاص را به انجام رسانده است، گفت: در این مدت فوت ۲۸۸ نفر در محل تصادفات رانندگی توسط اورژانس ۱۱۵ به تأیید رسیده است.

دکمه بازگشت به بالا