مجله کسب و کار

تدریس خصوصی ریاضی از کجا شروع کنیم؟

کتورهای مهم در شروع تدریس خصوصی

در شروع  تدریس خصوصی ریاضی باید به فاکتورهایی توجه داشته تا به بهترین شکل تدریس کنید. با توجه به این موارد، شاگردان بیشتری جذب کرده و اعتبار شما افزایش می‌یابد. پیش از هر چیزی تلاش و پشتکار در این زمینه را نادیده نگیرید. از جمله فاکتورهای مهم جهت شروع تدریس خصوصی شامل موارد زیر می‌شود.

مشخص کردن حوزه تخصصی خود

به منظور کسب موفقیت در تدریس خصوصی، پیش از هر چیزی حوزه تخصصی و مورد علاقه خود را مشخص کنید. برای مثال برخی افراد همزمان با تدریس ریاضی، انگلیسی نیز انجام می‌دهند. اما افراد موفق در این زمینه، تنها در یک حوزه خاص تدریس می‌کنند.

این کار شاید درآمد بالایی داشته باشد اما برای برند شدن، باید به یک حوزه خاص تسلط داشته باشید. شناخته شدن به عنوان یک معلم ریاضی حرفه‌ای، بهتر از معلم ریاضی معمولی با تدریس در سایر حوزه‌ها است. تمرکز در یک حوزه مشخص به شناسایی بهتر مخاطبان و جامعه هدف کمک می‌کند.

برخورداری از اطلاعات کافی در حوزه موردنظر

بدون برخورداری از دانش و تخصص لازم در زمینه درس موردنظر، موفقیتی در آن کسب نخواهید کرد. اما دانش و تخصص در یک موضوع مانند زبان، به تنهایی منجر به موفقیت شما نمی‌شود. به نحوه تدریس درس موردنظر در مدرسه و نکات مربوط به آن‌ها آشنایی داشته باشید. نمونه سوالات را بررسی کرده و از آن‌ها طی برگزاری کلاس خصوصی برای شاگردان خود استفاده کنید.

درنظر داشتن نرخ مناسب برای شروع تدریس

پیش از تعیین قیمت یا سایر درس‌ها ابتدا در این زمینه تحقیق کرده و هزینه مناسبی را برای آن درنظر بگیرید. عدم اطلاع از نرخ رایج کلاس خصوصی، برای معلم خصوصی مشکلاتی را به وجود می‌آورد. پیشنهاد قیمت‌های بالا، منجر به کاهش شاگردان شده و قیمت بسیار پایین نیز نشان‌دهنده عدم آشنایی شما با درس است.

البته برخی از معلم‌های تازه کار قیمت پایین ارائه داده و معلم‌های حرفه‌ای قیمت بالایی را برای کلاس‌های خود در نظر می‌گیرند. اطلاع از تمام این موارد و تحقیق و بررسی در مورد آن‌ها، در ارائه قیمت دقیق موثر خواهد بود. بنابراین، در شروع تدریس خصوصی حتما این موارد را در نظر داشته باشید.

برنامهریزی برای جذب شاگرد

بازار تدریس خصوصی رقابتی بوده و معلم خصوصی برای دیده شدن باید تلاش بیشتری را به کار بگیرد. به علاوه، روش جذب شاگرد خصوصی نیز اهمیت بالایی دارد. تبلیغات به صورت انفرادی از جمله روش‌های جذب شاگرد است. این روش کاملا بر عهده معلم بوده و مسئولیت آن را باید برعهده بگیرد.

همکاری با پلتفرم‌های آنلاین از جمله پلتفرم استادبانک از دیگر روش‌های جذب شاگرد است. با توجه به روش‌های جذب شاگرد، روش‌های مختلفی پیش روی شما قرار دارد. استفاده هوشمند هریک از این روش‌ها کاملا به سلیقه شما بستگی داشته و شما را به پیشرفت بالا می‌رساند.

ارائه شیوههای نوین در تدریس

جهت شروع تدریس خصوصی، شیوه‌های نوین در تدریس را نادیده نگیرید. ارائه روش‌های جدید جهت تدریس خصوصی، شاگردان بیشتری را به تدریس شما جذب می‌کند. این کار موجب معرفی شما به شاگردهای دیگر شده و به این ترتیب اعتبار و درآمد بیشتری را کسب خواهید کرد.

در تدریس خود، از مثال و اشکال مختلف برای شاگردان خود استفاده کنید. ویدیوهای مختلف را مشاهده کرده و از همکاران خود در این زمینه ایده بگیرید. روش‌های مختلف را با یکدیگر ترکیب کرده و یک شیوه نوین در تدریس را ابداع کنید. به این ترتیب، نتیجه مثبتی در این زمینه دریافت خواهید کرد.

 انتخاب دروس پرتقاضا برای تدریس

درس‌های انتخابی برای تدریس خصوصی باید متقاضیان بسیاری داشته باشد. برای مثال درس‌های ریاضی یا زبان انگلیسی از متقاضیان بسیاری جهت تدریس خصوصی برخوردار هستند. تدریس خصوصی این درس‌ها روزانه در حال افزایش بوده و تقاضای بسیاری در این زمینه وجود دارد.

عملکرد موفقیتآمیز

در شروع تدریس خصوصی پس از موفقیت در جذب شاگرد، باید موفق عمل کنید. کلاس‌های برگزار شده باید بیشترین فایده را برای شاگردان شما در پی داشته باشد. در کلاس تدریس خصوصی عالی عمل کرده و با تسلط به حوزه موردنظر، در مدت کوتاه، مطالب بیشتری را ارائه دهید. با انجام این مراحل، عملکرد موفقیت‌آمیز در تدریس خود داشته و بهترین نتیجه را از آن خواهید گرفت.

 اگر می خواهید در زمینه فعالیت خودتان را شروع کنید و در این زمینه شاگرد جذب نموده و درامد بدست آورید موارد زیر را در نظر داشته باشید. اگر به تدریس ریاضی علاقه دارید و در این زمینه خوب عمل کنید می توانید شروع خوبی داشته باشید و درآمد بالایی بدست آورید.

– برای شروع فعالیت در زمینه در مرحله اول باید شاگرد جذب کنید. برای جذب شاگرد روشهای مختلفی وجود دارد که در این مقاله به صورت کامل توضیح داده شده است. در ابتدای کار برای کسب درامد از تدریس ریاضی و جذب شاگرد همه ی روشها را امتحان کنید، با آموزشگاهها تماس بگیرید، در سایتهای تبلیغاتی تدریس (مانند همین سایت: ایران مدرس) آگهی ثبت نمائید، وبلاگ بزنید، با همکارانتان تماس بگیرید، در روزنامه تبلیغ بدهید و ….. . در نهایت با توجه به دروس تدریسی و شهر محل سکونت خودتان بهترین روش جذب شاگرد را پیدا خواهید کرد. برای شروع فعالیت در زمینه تدریس خصوصی ریاضی همه ی روشهای جذب شاگرد را امتحان نمائید.

آگهی تدریس خصوصی ابتدایی | چگونه تدریس خصوصی را شروع کنیم

– روی نحوه حرف زدن خودتان وقتی برای کلاسهای خصوصی با شما تماس گرفته می شود کار کنید. با اطمینان و اعتماد به نفس حرف بزنید. البته اگر قبلا آمادگی های لازم را در خودتان ایجاد کرده باشید و بر درس ریاضی کاملا مسلط باشید، وقتی تماسی با شما گرفته می شود، چون به خودتان و نحوه تدریس و میزان معلومات خودتان اعتماد دارید، این اطمینان و اعتماد به نفس در حرفهای شما خودش را نشان خواهد داد و باعث می شود در جلب اطمینان دانش آموزان و دانجویان و یا والدین آنها موفق تر عمل کنید و راحت تر شاگرد جذب نمائید. پس قبل از آنکه بخواهید برای تدریس ریاضی تبلیغ کنید و یا اقدامی انجام دهید از تسلط خودتان بر درس مطمئن باشید.

– برای شروع فعالیت در زمینه آگهی تدریس خودتان را در همین سایت (ایران مدرس) درج نمائید. در سایت ایران مدرس تا سال 98 بیش از مدرس ثبت نام کرده و در زمینه آموزش و تدریس خصوصی ریاضی فعالیت دارند. شما نیز با ثبت تبلیغات رایگان تدریس خصوصی در همین سایت (بر روی عبارت عضویت در سایت در بالای همین صفحه کلیک کنید) می توانید با کمترین هزینه در زمینه آموزش خصوصی ریاضی فعالیت خودتان را شروع کنید. ثبت آگهی تدریس در ایران مدرس رایگان است و تنها در صورت تمایل می توانید تبلیغات خودتان را با پرداخت هزینه مناسبی ویژه کرده و بازدهی آن را افزایش دهید.

– اگر در زمینه تدریس خصوصی ریاضی سابقه کار ندارید و می خواهید این کار را شروع نمائید کمی به کاری که می خواهید انجام دهید فکر کنید. آیا به تدریس ریاضی علاقه دارید؟ اگر واقعا را دوست داشته باشید و از تدریس آن لذت برید در کار تدریس بسیار موفق خواهید بود. البته اگر علاقه ای هم به این درس نداشته باشید ولی بر آن مسلط باشید باز هم می توانید تدریس کنید. ولی به هر حال عشق و علاقه به هر کاری برای موفقیت در آن کار لازم است. در صورتی درآمد شما از تدریس ریاضی بسیار خوب خواهد بود و به یکی از پردرآمدترین مدرسین ریاضی تبدیل خواهید شد که به تدریس ریاضی علاقه داشته باشید.

– در همین ابتدای کار سعی کنید قوی شروع کنید. اگر تعداد کمی شاگرد جذب کردید و درآمد شما در ابتدای کار هم خیلی بالا نبود باز هم ایرادی ندارد. همین تعداد شاگردی که جذب کرده اید اگر نتیجه خوبی بگیرند شاگردهای دیگری هم به شما معرفی خواهند کرد. اگر خوب تدریس نکنید همین تعداد شاگرد را هم از دست خواهید داد. کیفیت کار شما بهترین تبلیغ برای شما است. البته معیار مهم برای پربازده بودن کلاسهای شما این است که شاگردانتان نتیجه مطلوب را بگیرند. به گونه ای تدریس کنید که انگار قول تضمینی بودن کلاسهای خصوصی را به شاگردانتان داده اید. شاگردهایتان را به گونه ای هدایت کنید که حتما نتیجه مطلوب را بگیرند.

– اگر می خواهید تدریس خصوصی ریاضی را شروع کنید باید خیلی زیاد حواستان به جلسه اول تدریس خصوصی باشد. لازم نیست در کلاسهای خصوصی عنوان کنید که در کار تدریس تازه کار هستید. در ضمن نحوه برخورد و نحوه تدریس شما هم نباید این را نشان دهد. کاملا حرفه ای برخورد کنید. چون در کار تدریس خصوصی به منزل شاگردانتان می روید باید ظاهری آراسته و مناسب داشته باشید. نحوه برخورد شما کاملا محترمانه باشد. در جلسه اول تدریس ریاضی شما به شدت تحت نظر هستید و ارزیابی خواهید شد. اگر عالی نباشید کلاسها ادامه پیدا نخواهد کرد. البته نباید ذکر این موارد باعث ایجاد استرس شود. فقط باید بدانید که جلسه اول تدریس خیلی مهم است و از بقیه جلسات مهمتر می باشد و باید عالی عمل کنید.

– برای جذب شاگرد بیشتر در زمینه آموزش خصوصی ریاضی می توانید آگهی تدریس خودتان را در همین سایت () ویژه کنید. آگهی های تدریس ویژه بازدهی بالاتری دارند و همواره بالاتر از آگهی های رایگان نمایش داده خواهند شد. برای مشاهده لیست مدرسینی که در ایران مدرس (همین سایت) در زمینه آموزش و تدریس خصوصی ریاضی فعالیت دارند بر روی عبارت کلیک کنید. آگهی های ویژه با رنگ پس زمینه طلایی و آگهی های تدریس نقره ای با رنگ پس زمینه نقره ای رنگ نمایش داده شده اند. برای شروع فعالیت در زمینه تدریس ریاضی آگهی خودتان را در همین سایت ویژه کنید و شاگرد جذب نمائید. هزنیه ثبت آگهی تدریس ویژه در ایران مدرس به نسبت هزینه تبلیغات روزنامه و تراکت و …. پایینتر بوده و به صرفه تر است.

با توجه به مطالب ذکر شده، برای شروع فعالیت در زمینه تدریس خصوصی ریاضی در مرحله اول با امتحان کردن روشهای مختلف جذب شاگرد، از جمله ثبت آگهی تدریس در همین سایت، تعداد شاگردهای خودتان را افزایش دهید. درس ریاضی را خوب بخوانید تا کاملا بر آن مسلط باشید. در کلاسهای خصوصی ریاضی عملکرد عالی داشته باشید (خصوصا در جلسه اول تدریس) تا شاگردهای شما نتیجه بگیرند و به تدریج تعداد شاگردهایتان افزایش یابد.

دکمه بازگشت به بالا