اقتصادیمجله کسب و کار

تلویزیون ال جی را چگونه کانال یابی کنیم

تنظیم کانال تلویزیون ال جی یا کانال یابی تلویزیون ال جی بصورت خودکار و دستی در مدل‌های مختلف صورت می‌گیرد. تنظیم کانال تلویزیون ال جی از اصلی‌ترین اقداماتی است که پس از نصب تلویزیون و تنظیمات آنتن برای انتقال تصویر در این دستگاه باید انجام شود.

یکی از مراحل نصب مدل‌های مختلف تلویزیون ال جی تنظیم کانال تلویزیون ال جی است. مشکلاتی مثل عدم شناسایی آنتن در تلویزیون ال جی یا عدم دسترسی به لیست کانال‌های مدنظر در هنگام کانال یابی تلویزیون ال جی وجود دارد. این موارد با مشاهده راهنمای دستگاه و مشورت از افراد متخصص قابل رفع هستند.

از برترین متخصصین شهرتان رایگان قیمت بگیرید، با آن ها چت کنید و بهترین را انتخاب کنید.

نحوه تنظیم کانال تلویزیون ال جی با سوالاتی مثل چگونه کانال‌های تلویزیون ال جی را مرتب کنیم، چگونه تلویزیون را کانال‌یابی کنیم، نحوه فارسی سازی تلویزیون ال جی و نحوه تنظیم گیرنده در تلویزیون ال جی در بین کاربران مطرح است.

اکثر تلویزیون‌های ال جی مجهز به گیرنده دیجیتال بوده و می‌توانند شبکه‌ها و کانال‌های داخلی را به راحتی پوشش دهند. متناسب با این قابلیت امکاناتی در سیستم داخلی این دستگاه در مدل‌های مختلف برای تنظیم کانال تلویزیون ال جی در نظر گرفته شده است.

کانال یابی تلویزیون ال جی در روش‌های مختلف و با توجه به منوی تنظیمات هر مدل تلویزیون قابل انجام است. پس از انجام تنظیمات اولیه تلویزیون ال جی که غالبا توسط متخصصین نصب این دستگاه انجام می‌شود، نوبت به تنظیم کانال تلویزیون ال جی برای دسترسی به شبکه‌های مدنظر می‌رسد.

نصب آنتن و برقراری ارتباط بین دستگاه گیرنده تلویزیون و آن باید قبل از اقدام به کانال یابی تلویزیون ال جی صورت گیرد. برای تنظیم کانال تلویزیون ال جی (LG) در صورت عدم اطلاع از نحوه ارتباط با تنظیمات این دستگاه حتما از افراد متخصص مشورت بگیرید.

در این حالت باید به درستی برای دسترسی به شبکه‌های مدنظر و لیست کانال‌های وابسته به گیرنده دیجیتال از منو و بخش تنظیمات تلویزیون ال جی اقدام کنید. تنظیم کانال تلویزیون ال جی در دو مرحله و با دو روش کاربردی زیر صورت می‌پذیرد. برای راهنمای بیشتر می توانید به hometheaterheroes.com مراجعه کنید.

کانال یابی خودکار برای تنظیم کانال تلویزیون LG

درکانال یابی خودکار، شبکه‌ها بر مبنای آنچه صدا و سیما ارائه می‌دهد و به همان ترتیب دریافت می‌شوند. برای تنظیم کانال تلویزیون ال جی به صورت خودکار باید به منوی تنظیمات دسترسی داشته باشید. در واقع ورود به منوی کانال‌ها اولین مرحله برای کانال یابی تلویزیون ال جی است.

  • آیتم کانال یابی خودکار را انتخاب و روی گزینه شروع کلیک کنید.
  • دستگاه در وضعیت کانال یابی قرار گرفته و باید تا 100 درصد یافتن شبکه‌های دیجیتال صبر کنید.
  • پس از اتمام کار لیست کلی شبکه‌ها نمایش داده می‌شود.

کانال یابی خودکار با احتمال ورود کانال‌های تکراری همراه بوده و برای زمانی مه دسترسی به پهنای باند کانال‌ها وجود نداشته مناسب است.

اموزش تصویری کانال یابی تلویزیون ال جی | تنظیمات تلویزیون ال جی ۴۲ اینچ

کانال یابی دستی برای تنظیم کانال تلویزیون LG

روش کانال یابی دستی به دلیل یافتن منظم شبکه‌ها بدون در نظر گرفتن کانال‌های تکراری برای تنظیم کانال‌ تلویزیون ال جی روشی مناسب تر می‌باشد. نیاز به فرکانس‌ها و شماره دسترسی به هر کانال (پهنای باند) در این روش کانال یابی ضرورت دارد.

یکی از مشکلاتی که در مسیر تنظیم کانال تلویزیون ال جی وجود داشته مشاهده پیغام عدم سیگنال روی دستگاه است. این ایراد با علائمی مثل عدم امکان افزودن کانال یا به روز رسانی همراه است. بیشترین دلیل بروز این مشکل عدم ارتباط دستگاه با آنتن و عدم شناسایی آنتن به دلایل مختلف است.

ایراد در آنتن، قطعی کابل آنتن، مشکل در پورت آنتن تلویزیون و یا زاویه‌ی قرارگیری آنتن از مواردی بوده که بروز این مشکل را به دنبال دارد. در این شرایط وضعیت آنتن را بررسی و در صورت مشکل با توجه به شرایط محیطی و جغرافیایی نوع مناسبی از آنتن را برای تلویزیون تهیه کنید.

از رایج ترین مشکلاتی که در هنگام کانال یابی خودکار تلویزیون ال جی با آن مواجه می‌شویم بهم ریختگی کانال‌ها می‌باشد. این ایراد را پس از تنظیم کانال تلویزیون ال جی با دسترسی به آیتم مدیریت یا ویرایش کانال‌ها می‌توان برطرف کرد.

آیتم مدیریت در تنظیم کانال تلویزیون ال جی برای ترتیب‌دهی به شبکه‌ها و قرار دادن آنها در یک لیست جداگانه و در دسترس تعبیه شده است. بیشترین حجم استفاده از این آیتم برای لیست بندی و ویرایش شبکه‌ها پس از کانال‌یابی اتوماتیک است.

در “خدمت از ما” به بهترین متخصصین نصب تلویزیون در شهر خود دسترسی دارید.

در هنگام تنظیم کانال تلویزیون ال جی برای دسترسی آسان و راحت به شبکه‌های مدنظرتان به نکات زیر توجه داشته باشید.

  • در ابتدا از وضعیت آنتن و سالم بودن سیم‌های ارتباطی آن با گیرنده اطمینان حاصل کنید.
  • وضعیت سیم‌های ارتباطی و فیش‌های انتقال دهنده تصویر به گیرنده تلویزیون را بررسی کنید.
  • کانال یابی را بصورت خودکار یا دستی از قسمت تنظیمات تلویزیون با دقت انجام دهید.
  • اگر مشاهده انگلیسی آیتم‌ها برای شما گیج کننده بوده با منوی فارسی سازی تلویزیون ال جی زبان را تغییر دهید
  • در کانال یابی دستی حتما فرکانس‌های صحیح شبکه‌ها را در دسترس داشته باشید.
  • اگر عمل کانال یابی تلویزیون ال جی برای شما مشکل بوده از افراد متخصص در این زمینه مشورت بخواهید.

اگر نیاز به مشاوره و یا تعمیر تلویزیون ال جی یا هرگونه سوالی داشتید می توانید در بخش نظرات سایت مطرح کنید تا کارشناسان سایت تا خرید ، شما را راهنمایی کنند .
منبع: youtube.com

دکمه بازگشت به بالا