اقتصادیمجله کسب و کار

زندگی در آلمان بهتر است یا هلند

اینفوگرافیک مقایسه کشور آلمان با هلند

لیست موضوعات مورد بررسی قرار گرفته در رابطه با مقایسه کشور آلمان با هلند در این مقاله مطابق با لیست عناوین زیر است و در تمامی این مباحث سعی شده تا مهمترین و کلیدی ترین خصوصیات این دو کشور از همه نظر در اختیار شما قرار بگیرد تا در صورت تصمیم به مهاجرت یا افزایش اطلاعات عمومی، خواندن آن برایتان مفید واقع شود.  برای آگاهی یافتن از هر کدام از این عناوین که در ارتباط با مقایسه کشور آلمان با هلند است، تا انتهای مقاله با ما همراه باشید. این عنوان ها به ترتیب عبارتند از:

تحصیل در هلند ملک پور: هر کسی که تصمیم به مهاجرت به این کشورها را دارد، باید با تمامی شرایط کشور مورد نظر خود آشنایی داشته باشد تا بتواند مطابق با قوانین آنجا عمل کرده و کیفیت زندگی خود را افزایش دهد و خود را با شرایط زندگی در آن کشور وفق دهد.

مقایسه کشور آلمان با هلند از نظر موقعیت جغرافیایی

کشور آلمان یک کشور از قاره اروپا است که پایتخت آن شهر زیبای برلین است. بخشی از کشور آلمان در اروپای مرکزی و بخشی از آن در اروپای غربی قرار گرفته است. کشور آلمان 3757 کیلومتر مرز زمینی دارد و 2389 کیلومتر نیز طول سواحل آن است. این کشور از سمت شمال غرب با کشور برلین در ارتباط بوده و همچنین با کشورهای فرانسه و بلژیک و کشور لوکزامبورگ مرز مشترک از سمت غرب کشورش دارد.

در سمت شرق این کشور، کشور های لهستان و جمهوری چک قرار دارند. این کشور از سمت شمال با دریای شمال و دریای بالتیک و کشور دانمارک محاصره شده و از جنوب کشور با کشور سوئیس و اتریش ارتباط دارد. کل مساحت این کشور 357386 کیلومتر بوده و شصت و سومین کشور جهان از نظر بزرگی مساحت می باشد. 7798 کیلومتر مربع از کشور آلمان را دریاها و رودها تشکیل داده است و باقی مساحت آن متعلق به خشکی های این کشور پهناور است.

در این کشور تمامی جاذبه های طبیعی وجود دارد و جنگل ها و دشت های سرسبزی در آن مشاهده می شود. همچنین سواحل زیبایی در آن وجود دارد که از سمت شمال سدهایی نیز به وجود آمده اند. در وسط کشور آلمان نیز رشته کوه های زیبایی وجود دارند که مرز شمال و جنوب این کشور را به خوبی نمایش می دهد. بخشی از رشته کوه های آلپ نیز در این کشور به چشم می خورد.

کشور آلمان از نظر جغرافیایی شامل پنج منطقه سرزمین های پست در شمال، رشته کوه های مرکزی، دامنه کوه های واقع در رشته کوه مرکزی در جنوب غرب کشور آلمان، دامنه کوه های رشته کوه آلپ و خود کوه های آلپ می شود.

درر مقایسه کشور آلمان با هلند می توان گفت که کشور هلند در همسایگی کشور آلمان از سمت شرق و در شمال غربی قاره اروپا واقع شده است. پایتخت این کشور زیبا آمستردام است. در جنوب کشور هلند، کشور بلژیک قرار دارد و در غرب آن نیز یک دریا وجود دارد که کشور هلند را از بریتانیا جدا ساخته است. این کشور جغرافیای خاصی دارد.

در قسمت شمال و غرب این کشور زمین ها ارتفاع کمی دارند و در جنوب و شرق کمی به ارتفاع زمین ها افزوده می شود. مناطقی که آب دریاها به طور مصنوعی خشک شده است، بیشتر در سمت شمال و غرب این کشور قرار دارند. در مرز میان این مناطق با دریاها، سد ها و آب بندهای زیادی ساخته شده اند تا از شهر ها محافظت شوند. همچنین وقوع سیلاب در این کشور بسیار اتفاق می افتد.

مقایسه کشور آلمان با هلند از نظر تقسیمات کشوری

کشور هلند از دوازده استان تشکیل شده است و پایتخت آن شهر بزرگ آمستردام است.

شهر لاهه نیز از دیگر شهرهای مهم کشور زیبای هلند است. استان های این کشور عبارتند از:

  1. استان درنته با شهر مرکزی اسن 2. استان فیولاند با شهر مرکزی لیلی استاد شامل سه بخش فلفولانت شرقی و جنوبی و پل در شمال شرقی 3. استان فریس لاند با شهر مرکزی لیوواردن 4. خلدرلاند با شهر مرکزی آرنهم 5. استان خرونینگن با شهر مرکزی خرونینگن 6. استان برابانت شمالی با مرکز شهر سرتو نبوس 7. استان هلند شمالی با مرکز شهر هارلم 8. استان افریسل 9. استان هلند جنوبی با مرکز شهر لاهه 10. استان اوترخت با مرکز شهر اوترخت 11. استان زیلاند با مرکز شهر میدل 12. استان لیمبورخ با مرکز شهر ماستریخت کشور هلند به علت کوچک بودن، تقسیم بندی پیچیده ای برای تقسیمات کشور نداشته و تنها به استان و شهر تقسیم می شود. در مقایسه کشور آلمان با هلند باید گفت که کشور پهناور آلمان به علت گسترده بودن آن، تقسیمات کشوری متفاوتی با کشور هلند دارد. کشور آلمان از 16 ایالت تشکیل شده است. هر ایالت از این کشور یک دولت و قانون اساسی منحصر به فرد داشته و حاکمیت جداگانه ای دارند.

این ایالت ها ممکن است از یک یا دو شهر تشکیل شده باشند و برخی ممکن است تا از چندین شهر تشکیل شده باشند.

ایالت های کشور آلمان عبارتند از:

  1. ایالت بادن وورتمبرگ با پایتخت اشتوتگارت 2. ایالت بایرن با پایتخت مونیخ 3. ایالت براندنبورگ با پایتخت پوتسدام 4. ایالت برلین با پایتخت برلین 5. ایالت برمن با پایتخت برمن 6. ایالت تورینگن با پایتخت ارفورت 7. ایالت راینلاند با پایتخت ماینز 8. ایالت زارلاند با پایتخت زاربروکن 9. ایالت زاکسن با پایتخت درسدن 10. ایالت زاکسن آنهالت با پایتخت ماگدبورگ 11. ایالت شلسویگ با پایتخت کیل 12. ایالت مکلنبورگ با پایتخت شورین 13. ایالت نوردراین با پایتخت دوسلدورف 15. ایالت هامبورگ با پایتخت هامبورگ 16. ایالت هسن با پایتخت ویسبادن

مقایسه کشور آلمان با هلند از نظر آب و هوا

در رابطه با مقایسه کشور آلمان با هلند از نظر آب و هوا می توان گفت که در اغلب اوقات آسمان کشور هلند ابری است و باد بسیاری می وزد که باعث سرد بودن آب و هوا در اغلب اوقات می شود. در سرتاسر کشور هلند دما تقریبا یکسان است و اختلاف دمایی کمتر از 5 درجه بین نقاط مختلف آن مشاهده می شود.

در روزهای گرم بهار و تابستان، دمای هوا معمولا بین 15 تا 24 درجه سانتیگراد می باشد و در روزهای سرد پاییز و زمستان معمولا دما بین 0 تا 10 درجه سانتیگراد است. دمای هوا در این کشور معمولا به زیر صفر درجه و بالای سی درجه سانتیگراد نخواهد رفت. روزهای آفتابی به ندرت در این کشور مشاهده می شود و معمولا هر روز آسمان ابری است و یکی از پربارش ترین کشورها، کشور هلند می باشد.

بهترین زمان برای سفر به این کشور تابستان و ماه های آوریل تا اکتبر است. بدترین زمان برای سفر به کشور هلند نیز از ماه دسامبر تا ماه فوریه است که آب و هوا در سردترین حالت خود در کشور هلند برقرار است. در این کشور سیل به وفور اتفاق می افتد که با افزایش سطح آب رودخانه ها و دریاها به علت بارش مکرر باران روی می دهد. در ماه های اکتبر و نوامبر بیشتر از سایر ماه ها شاهد وقوع سیل در این کشور خواهید بود.

در ادامه مقایسه کشور آلمان با هلند از نظر آب و هوا باید گفت که در کشور آلمان به علت گستردگی کشور نسبت به هلند، دارای آب و هواهای مختلفی در مناطق مختلف آن خواهید بود. در شمال و غرب این کشور به علت وجود دریا، آب و هوای اقیانوسی برقرار بوده و در شرق و مرکز این کشور آب و هوا معتدل است.

در مرکز این کشور دما ممکن است تا 12.8 درجه نیز گرم شود. در جنوب این کشور نیز دما بین 7 تا 17 درجه سانتیگراد خواهد بود. در جنوب این کشور میزان بارش باران در فصل بهار بیشتر است. در فصل تابستان در شمال این کشور دما بین 12 تا 25 درجه سانتیگراد است. در مناطق مرکزی دمای روزهای تابستانی بین 13 تا 23 درجه سانتیگراد متغیر است و در جنوب این کشور نیز شاهد دمایی بین 14 تا 26 درجه سانتیگراد خواهیم بود.

مقایسه کشور آلمان با هلند از نظر جغرافیای انسانی

در کشور کوچک هلند تقریبا هفده میلیون نفر انسان زندگی می کنند و از کشورهای مختلف نیز افرادی در این کشور وجود دارند و کشور مهاجر پذیری محسوب می شود. در ابتدا قوم های سلتی و ژرمنی و آلمانی در این کشور زندگی می کردند اما اکنون در هر بخش از این کشور یک نژاد سکونت دارد. نژاد غالب در شمال کشور هلند، فریزین ها هستند. در قسمت مرکزی این کشور شاهد حضور نژاد غالب ساکسون ها خواهید بود و در جنوب این کشور نیز نژاد فرانک ها حضور دارند.

اکثریت مردم نروژ به زبان هلندی صحبت می کنند و 25 درصد از جمعیت این کشور را انسان هایی از کشورهایی نظیر ترکیه،اندونزی، سورینام و مراکش و آنتیل تشکیل می دهند که با زبان های کشور خود نیز صحبت می کنند. دین اکثر مردم هلند مسیحی است. 5 درصد از مردم این کشور مسلمان هستند. 31 درصد مردم، کاتولیک و 21 درصد آن ها نیز پروتستان هستند.

البته که تعداد اندکی نیز دین های مختلف دیگری را دارند. در ادامه مقایسه کشور آلمان با هلند از این نظر باید گفت که کشور آلمان با گستردگی بسیاری که نسبت به کشور کوچک هلند دارد، جمعیتی برابر با 82 میلیون نفر دارد که نسبت به جمعیت هلند بسیار زیاد است. این کشور جزو پرجمعیت ترین کشور در اروپا است.

نژاد اکثر مردم این کشور ژرمن است. زبان اکثر مردم آلمان، آلمانی است و زبانی رسمی است. 52 میلیون نفر از مردم آلمان دین مسیحی دارند. در این کشور تعداد قابل توجهی از مردم نسبت به کشور هلند دین اسلام را انتخاب کرده اند که تعداد آن ها به 3 میلیون و 300 هزار نفر نزدیک است. باقی جمعیت این کشور نیز یا دین های مختلفی داشته یا هیچ دینی را قبول ندارند.

مقایسه کشور آلمان با هلند از نظر سیستم آموزشی

در این بخش از نوشتار مقایسه کشور آلمان با هلند، این دو کشور را از نظر سیستم آموزشی مورد بررسی قرار می دهیم. در آلمان در سال های یک تا شش سالگی، کودکان می توانند به طور اختیاری مراحل کودکستان را بگذرانند. از سن شش سالگی ورود به مدرسه برای کودکان اجباری است.

همان طور که در بخش مقایسه کشور آلمان با هلند از نظر تقسیمات کشوری گفته شد، هر ایالت آلمان قوانین و تصمیمات منحصر به فرد خود را دارد و ممکن است این مراحل در همه ایالات یکسان اجرا نشود و برقرار نباشد. کودکان از سن شش سالگی که وارد مدرسه می شوند، تا سن یازده سالگی باید دوره ابتدایی را بگذرانند.

بعد از یازده سالگی، دانش آموزان به دوره دبیرستان و دوره های کارآموزی منتقل می شوند. این مرحله دارای گزینه های مختلفی است که در آن یا دانش آموز تصمیم به رسیدن به مراحل تحصیلات تکمیلی دارد و درس را ادامه می دهد، یا تصمیم به پایان تحصیل دارند و به آن ها یک دوره کار آموزش داده می شود و اگر به سن 18 سالگی رسیده باشند، وارد بازار کار می شوند.

این کشور 425 دانشگاه و مرکز آموزش عالی دارد. در دانشگاه های این کشور معمولا برنامه های آموزشی در راستای انجام فعالیت های علمی و تحقیقاتی صورت می گیرد و در موسسات آموزش عالی، فعالیت های فنی و مهندسی بیشتر انجام می شود که مهندسان آلمانی نیز به علت کیفیت آموزش بالا در این کشور در این زمینه در سراسر دنیا بسیار معروفند.

آلمان بهتره یا کانادا نی نی سایت | آلمان یا فنلاند

در ادامه مقایسه کشور آلمان با هلند از نظر سیستم آموزشی، می توان در عین وجود بعضی شباهت ها، تفاوت هایی را نیز مشاهده نمود. در کشور آلمان از شش سالگی تحصیل اجباری بود اما در کشور هلند این اجبار را از پنج سالگی برقرار کرده اند. در مدارس آلمانی تدریس با زبان آلمانی صورت گرفته و در مدارس هلندی آموزش با زبان هلندی است.

در این کشور قواعد معمولا یکسان بوده و مانند آلمان ایالتی نیست که در هر منطقه قوانین مختلفی حکمفرما باشد.  این کشور نیز مانند آلمان دارای دانشگاه های برتری ر سطح اروپا می باشد. از دانشگاه های برتر این کشور می توان دانشگاه های آمستردام، دانشگاه اوترخت، دانشگاه اراسموس روتردام، دانشگاه وریج آمستردام، دانشگاه لیدن و … را نام برد که در سطح جهان نیز مشهورند و هر ساله افراد بسیاری از سراسر جهان برای تحصیل در این دانشگاه ها به هلند مراجعه می کنند.

مقایسه کشور آلمان با هلند از نظر هزینه های تحصیل

در این بخش از مطلب، به مقایسه کشور آلمان و هلند از نظر هزینه های تحصیل برای کسی که قصد مهاجرت تحصیلی به این دو کشور را دارد، خواهیم پرداخت. هر کشوری که شما قصد مهاجرت تحصیلی به آنجا را داشته باشید، در کنار هزینه های تحصیل، هزینه ی خوراک، پوشاک، مسکن، تفریحات و غیره نیز وجود دارد.

هزینه های تحصیل نیز در مقاطع مختلف و رشته های مختلف متفاوت می باشد و به دلیل کیفیت بالای آموزش و امکانات آموزشی، هزینه ها بسیار بیشتر از تحصیل در کشور ایران خواهد بود. در کشور هلند هزینه های تحصیل در مقطع کارشناسی به غیر از سایر هزینه ها به طور تقریبی حدودا بین هفت هزار یورو تا یازده هزار یورو متغیر است.

این هزینه در مقطع ارشد از تقریبا یازده هزار یورو شروع شده و ممکن است تا تقریبا پانزده هزار یورو نیز افزایش داشته باشد. برای مقطع دکترا نیز هزینه تحصیل از حدود چهار هزار یورو بیشتر خواهد بود. در مقطع دبیرستان و ابتدایی اگر تحصیل در مدارس دولتی صورت گیرد، هزینه تحصیل رایگان بوده و یا با مبلغ بسیار کمی برای ثبت نام همراه است اما اگر تحصیل در مدارس خصوصی انجام شود، با هزینه بسیاری همراه بوده و تقریبا بین شش هزار یورو تا حدود پانزده هزار یورو متغیر است.

در مقایسه کشور آلمان با هلند از نظر هزینه های تحصیل می توان گفت که تمایل به تحصیل در کشور آلمان بسیار بیشتر از تمايل به تحصیل در کشور هلند می باشد و متقاضیان بیشتری دارد. تحصیل در این کشور بسیار هزینه های کمتری را نسبت به تحصیل در کشور هلند دارد و در مواردی نیز به صورت رایگان خواهد بود.

در کشور آلمان در مقطع دکترا هزینه بسیار کمی بابت تحصیل دریافت می شود و به همین دلیل برای کسانی که تمایل دارند تا برای مقطع دکترا مهاجرت تحصیلی انجام دهند، کشور آلمان بهترین کشور است و کشوری مقرون به صرفه است

منبع : https://officialmalekpour.net/

دکمه بازگشت به بالا