اقتصادیمجله کسب و کار

نمای سنگی ساختمان مسکونی یک طبقه

طراحی نمای کلاسیک ساختمان

به نظر شما اشکال کار کجاست؟

در طراحی نمای داخلی ساختمان مسکونی مالکان ساختمان، نظام حاکم برساخت و ساز، عدم تعالی فرهنگی، شاید نبودن معماران کارآمد، نظام آموزشی به نظر شما کدامیک می تواند عامل این نابه سامانی باشد؟ درسته هر کدام از این عوامل می توانند عاملی برای این نابسامانی باشند. برای بدست آوردن یک نمای ساختمان با کیفیت و پر محتوا عوامل و مسائل فراوانی موثرند. وضعیت اقتصادی و نبودن یک طرح مدون برای نظم و هماهنگی بین ارکان و اجزاء این مقوله نیز در افزودن نا بسامانی کالبد شهری نقش به سزایی داشته است.

تاج نمای رومی ساختمان یک طبقه | نمای رومی ساختمان دو طبقه

اما در اینجا می خواهیم به نمای کلاسیک بپردازیم.آشنایی با سبک های مختلف طراحی شاید گامی باشد برای شناخت بیشتر از طرحی های مختلف برای این که با دید بازتر و شناخت بیشتربه انتخاب سبک طراحی نمای ساختمان خود بپردازید.

 نمای کلاسیک با بهره گیری از روم باستان

نمای کلاسیک فوق العاده زیبا و باشکوه با نورپردازی شب

  شما به عنوان شخصی که قصد دارید نمای ساختمان خود را طراحی کنید در کنار طراح و آرشیتکت خود ، که به مثابه فردی متفکر و صاحب فکر نسبت به وضعیت موجود پروژه است توانایی آن را دارید که مسببات به وجود آوردن مکانی با کیفیت را برای ساکنان شهری پدید آورید. متاسفانه امروزه خیلی ها توقع دارند کار نمای ساختمان خودشان را شخصا انجام دهند. در صورتی که حتی کوچکترین ابزار و مهارتی در انجام کار ندارند.

 طراحی نمای ویلای دو طبقه

نمای ساختمان با سنگ سفید

 نمای کلاسیک رومی در ایران

طراحی نمای رومی در کشور ما به مرور زمان دچار تحولاتی شده که اصالت واقعی خود را از دست داده. یکی از مواردی که باید به عنوان یک فاجعه در معماری سبک کلاسیک نام برد. استفاده از مصالح کامپوزیت است که در مواردی شاهد آن هستیم. چیزی که معماری کلاسیک یا رومی را به یک سبک بی عیب و پر شکوه تبدیل می کند. رعایت اصول معماری بی نظیری است که در طراحی به چشم می خورد. پس ما برای داشتن یک سبک کلاسیک نمی توانیم یک طراحی مدرن را با استفاده ار مصالح سنگ تبدیل به یک سبک کلاسیک کنیم و یا یک طراحی کلاسیک را با استفاده ار مصالح نوین به یک طرح مدرن تبدیل کنیم.

نما ساختمان یک طبقه سنگی

نما به سبک کلاسیک با ترکیب سنگ و آجر

 مصالح متداول نمای کلاسیک

نمای کلاسیک بر اساس پوشش قسمت یا بخش زیادی از سنگهای آهکی نما سازی می شود. یکی از عوامل گسترش این نما ، در دسترس بودن معادن فراوان سنگ در نقاط مختلف کشور می باشد. از جمله مصالح مورد استفاده در نمای رومی جدید، سنگ تراورتن است. دارای یه سری ویژگی هاست که تمایل به استفاده از آن بیشتر می شود از جمله:

  •  فرم پذیری آن که باعث سهولت در کار می شود.
  •  انطباق چسبندگی با مصالح زیرین آن که بسیار مناسب است.

 سنگ تراورتن عباس آباد یا محمود آباد که به لحاظ یک دستی و سفید بودن دارای کیفیتی مناسبی است و کاربرد بیشتری دارد. اما در بعضی از پروژه ها نیز برای پایین آوردن هزینه ها از سنگ تراورتن بژ استفاده می کنن و تقریبا تا 50 در صد از هزینه های مصالح صرفه جویی می شود.

 سنگ متریال متداول در نما به سبک کلاسیک

نمای ساختمان دو طبقه روی زیر زمین با متریال سنگ

نمای ساختمان ویلای با نورپردازی زیبا

نمای ساختمان ویلایی به سبک سنتی و رومی با سیمان

 نمای کلاسیک چیست؟

نماهایی که اکنون ما آن را نمای کلاسیک می خوانیم شباهت و نمونه برداری از مصالح، دیتیلها و مدل ساختمانهای مربوط به زمان کلاسیک روم و یونان قدیم یا مربوط به زمان معماری سبک نئوکلاسیک می باشد. در این الگو در گوشه ها و لبه های آن تندیس هایی به روش رومی قابل رویت است. در کل دیزاین این نمونه بناها قانون و قواعد خاصی ملموس نیست فقط به سلیقه و درخواست کارفرما و سازنده آن وابسته است. ترکیب فرهنگ های متفاوت در جهان امروزی، دیدگان هنر مشاهده گرایی را به سمت نمای رومی امروزی سوق می دهد. هر سبک معماری در طراحی نما نشانگر عقیده ها و باورهای ذهنی ساکنین آن دیار محسوب می شود.نمای کلاسیک در ساختمان های ویلایی ، دوبلکس ، یک طبقه و حتی چند طبقه هم کاربرد دارد. یکی از محبوبترین نمای ویلاست.

 نمای رومی با ستون های با شکوه

طراحی نمای ساختمان به سبک رومی با سنگ سفید

نمای ساختمان به سبک کلاسیک با کمترین حجم ابزار

 معماران ساختمانی با ترکیب ایده ها و استفاده از بروزترین نمونه های موجود در جهان سعی می کنند تا نمای شیک و زیبا و همچنین متنوع را طراحی و ارائه کنند. تنوع خواهی در دنیای امروزی باعث گردیده تا با سرعت هر چه زیادتر از جذابیت نماها پس از مدت کوتاهی کاسته شود. ولی نمای کلاسیک از اصالت و ریشه قوی تری بهره می برد. به همین خاطر است که در این عصر تمایل به سمت نمای کلاسیک بیشتر شده است. از طرف دیگر نمای کلاسیک حس ابهت و عظمت را برای ساکنین خود به ارمغان می آورد و به مالکین، حس لاکچری را القاء می کند. در کشور ما یک عامل مهم دیگری باعث گسترش این سبک نما گردیده. این عامل وجود مصالح در دسترس است.

 طراحی نمای آپارتمان با متریال سنگ

نمای ساختمان سه طبقه ویلایی

 نمای کلاسیک فوق العاده زیبا با سنگ رومی به رنگ شکلاتی و طراحی تاج به سبک رومی یونانی بسیار شیک و زیبا و سلطنتی و دارای ستون های زیاد که زیبایی خارق العاده ای را ایجاد کرده است.

نمای ساختمان یک طبقه ویلایی با سنگ

 نمای ساختمان سه طبقه کلاسیک

اگر نماهای کلاسیک را نمی پسندید و به دنبال نمای مدرن هستید می توانید انواع را هم در خانه معمار مشاهده کنید.

 نمایی فوق العاده با شکوه از سنگ به سبک کلاسیک

نمای رومی فوق العاده زیبا و شیک

 نمای سلطنتی خارق العاده به سبک کلاسیک با سنگ رومی سفید و طراحی دو تاج فوق العاده زیبا به سبک یونانی و همچنین طراحی دور درب و پنجره بسیار زیبا که نمای این سازه ترکیبی با رنگ طلایی سفید میباشد که فوق العاده زیباست.

 نمای ساختمان با طراحی کلاسیک رومی با متریال سنگ

نمایی با شکوه با سردر و ستون های زیبا نما

 نمای خارق العاده زیبا و شیک و سلطنتی به سبک کلاسیک با سنگ نمای رومی و چهار ستون جلوی درب ورودی و دارای چهار طرف نما که فوق العاده شیک و زیبا می باشد.

 طراحی دیوار و نمای بیرونی ساختمان با طراحی فوق العاده ساده و در عین حال زیبا

نمای ساختمان دوبلکس دو طبقه

 طراحی و اجرای نمای فوق العاده زیبا به سبک کلاسیک و با سنگ نمای ترکیبی رومی و سنگ سفید عباس آباد که دارای دوطبقه ی تمام دوبلکس بوده و یک تراس بزرگ برای طبقه دوم  طراحی شده که بسیار شیک و زیباست و دارای یک ویو و چشم انداز مناسب می باشد.

 نمای ساختمان کلاسیک یک طبقه

نمای آپارتمان به سبک رومی

نما ساختمان به سبک کلاسیک رومی با تزیینات زیاد و فوق العاده با شکوه

نمایی فوق العاده با شکوه از سنگ به سبک کلاسیک

نمای رومی فوق العاده زیبا و شیک

 نمای سلطنتی خارق العاده به سبک کلاسیک با سنگ رومی سفید و طراحی دو تاج فوق العاده زیبا به سبک یونانی و همچنین طراحی دور درب و پنجره بسیار زیبا که نمای این سازه ترکیبی با رنگ طلایی سفید میباشد که فوق العاده زیباست.

 نمای ساختمان با طراحی کلاسیک رومی با متریال سنگ

نمایی با شکوه با سردر و ستون های زیبا نما

 نمای خارق العاده زیبا و شیک و سلطنتی با سنگ نمای رومی و چهار ستون جلوی درب ورودی و دارای چهار طرف نما که فوق العاده شیک و زیبا می باشد.

 طراحی دیوار و نمای بیرونی ساختمان با طراحی فوق العاده ساده و در عین حال زیبا

نمای ساختمان دوبلکس دو طبقه

 طراحی و اجرای نمای فوق العاده زیبا با سنگ نمای ترکیبی رومی و سنگ سفید عباس آباد که دارای دوطبقه ی تمام دوبلکس بوده و یک تراس بزرگ برای طبقه دوم  طراحی شده که بسیار شیک و زیباست و دارای یک ویو و چشم انداز مناسب می باشد.

 ساختمان یک طبقه با نما به سبک کلاسیک

نمای آپارتمان به سبک رومی

نما ساختمان به سبک کلاسیک رومی با تزیینات زیاد و فوق العاده با شکوه

 طراحی نما ساختمان با سنگ تراورتن

طراحی نما دو طبقه ویلایی با استفاده از سنگ و طراحی کلاسیک

 اشتراک گذاری در شبکههای اجتماعی

 سلام سایت خوبی دارید .طرح های کلاسیک قشنگی هستن.اگر سفارش طراحی نما داشته باشیم چند روزه تحویل می دهید؟

سلام منون از شما.
زمان تحویل سفارشات معمولا به حجم سفارشات قبل از شما بستگی داره .اما ما تمام تلاش خود را انجام میدیم که در کمترین زمان ممکن سفارشات خود را تحویل بدیم.

نماها خیلی خوبه منتظر کار های جدید هستیم

دکمه بازگشت به بالا