مجله جامعه

افتتاح 101 پروژه در هفته ملی محیط‌زیست

افتتاح 101 پروژه در هفته ملی محیط‌زیست

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست از افتتاح 101 پروژه و برگزاری جایزه ملی محیط زیست بعد از ۵ سال وقفه در هفته محیط زیست امسال خبرداد.

به گزارش خبرگزاری مجله آنلاین، علی سلاجقه رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست با اشاره به افتتاح بیش از صد پروژه در هفته محیط‌زیست امسال اظهار کرد: این پروژه‌ها در ۱۸ استان کشور و در حوزه‌های مختلف از جمله احداث تصفیه خانه فاضلاب، ارتقای سیستم کنترل آلودگی هوا، اجرای سیستم مکانیزه کنترل گرد و غبار، ایستگاه سنجش آلودگی هوا، سیستم پایش برخط آلایندگی هوا در خروجی دودکش‌ها، پاسگاه محیط‌بانی، ساختمان اداری، ایستگاه پایش کیفی هوا برای سنجش ذرات معلق، استقرار چرخه گردش متان، ساختمان موزه تنوع زیستی، تبدیل بی‌سیم آنالوگ به دیجیتال، نمایشگر اطلاع‌رسانی کیفیت هوا و افتتاح کلینیک رادیولوژی حیات وحش افتتاح می‌شوند. 

وی درخصوص هزینه اجرای این پروژه‌ها گفت: ارزش ریالی این پروژه‌ها افزون بر ده هزار و سی و شش میلیارد و شصت و دو میلیون ریال است. ضمن اینکه بیش از یکصد و یک میلیون و ششصد و پنجاه و هفت هزار و پانصد یورو و یکصد و سه میلیون و نود و سه هزار و پانصد دلار نیز برای بهره‌برداری از این پروژه‌ها هزینه شده است.

  رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست خاطرنشان کرد: یازده پروژه توسط صندوق ملی محیط زیست تأمین اعتبار شده است و سیصد خانه محیط‌زیست نیز در این هفته افتتاح می‌شوند و آمار خانه‌های محیط‌زیست به دوهزار خانه خواهد رسید.  

وی تصریح کرد: خانه‌های محیط‌زیست به عنوان یکی از شقوق اثبات مردمی – انقلابی بودن این دولت و در راستای مردمی سازی محیط‌زیست بر اساس اصل پنجاه قانون اساسی با نظارت مدیران کل و با رعایت ضوابط و دستور‌العمل ابلاغی در ادارات کل ، مدارس ، مساجد ، کارخانه‌ها، دانشگاه‌هاو… ایجاد و بصورت دوره‌ای عملکرد این خانه‌ها توسط سازمان حفاظت محیط‌زیست ارزیابی می‌شود. این خانه‌ها با رعایت الگوی پیشرفت ایرانی – اسلامی برای مردمی‌سازی محیط‌زیست فعالیت انجام می‌دهند. 

سلاجقه افزود: بخشی از اهداف خانه‌های محیط‌زیست ایجاد بستر خلاقیت و نوآوری و شکوفایی ایده‌های جدید در حوزه محیط‌زیستی می باشد.

  وی خاطرنشان کرد: بیش از ۳۰۰ رویداد فرهنگی، آموزشی و علمی در هفته محیط‌زیست توسط ادارات کل با مشارکت دستگاه‌های مختلف و مراکز دانشگاهی و تحقیقاتی اجرا خواهد شد.

  رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست، اعطای جایزه ملی محیط زیست پس از ۵ سال وقفه را یکی دیگر از رویدادهای ملی این هفته عنوان و ابراز امیدواری کرد که حتماً این مراسم با حضور رئیس جمهوری برگزار گردد. 

وی افزود: در سیزدهمین دوره جایزه ملی محیط‌زیست تعداد ۳۸۷  اثر در ۷ محور تخصصی به دبیرخانه جایزه ارسال شده که توسط کمیته علمی و سپس کمیته داوری مورد بررسی قرار گرفته است.

سلاجقه خاطرنشان کرد: فراخوان بیست و چهارمین همایش ملی صنعت، معدن و خدمات سبز همزمان با هفته محیط‌زیست منتشر می‌شود و  بعد از راستی آزمایی و داوری از برگزیدگان در مهرماه تجلیل خواهد شد.

رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست در پایان گفت: بخش دیگری از پروژه‌های محیط‌زیستی در دست اقدام نیز در هفته دولت امسال به بهره‌برداری می‌رسند.  

انتهای پیام/

 


آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

دکمه بازگشت به بالا