مجله هنری و فرهنگ

رویداد «عصر امید» تحقق مطالبه رهبری در ارتباط صنعت و دانشگاه

رئیس دانشگاه آزاد استان کرمان عنوان کرد؛

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان گفت: رویداد عصر امید اتصال و ارتباط صنعت و دانشگاه را به عنوان یکی از مطالبات رهبری فراهم می‌کند.

علیرضا منظری توکلی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان در حاشیه رویداد عصر امید سیرجان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری آنا اظهار کرد: یکی از مطالبات مقام معظم رهبری از دانشگاه‌ها این است که مسائل و مشکلات کشور باید عالمانه حل شوند و استفاده از توانایی ظرفیت دانشگاه‌ها و استادان در این مسیر بسیار اساسی و مهم است.

وی افزود: امروز دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان دانشگاه حل مسئله و حل مسائل مهم نیاز‌های جامعه مطرح است و این موضوع یکی از مطالبات مقام معظم رهبری از دانشگاه‌هاست.

منظری توکلی بیان کرد: کدام بحرانی مهم‌تر از تحریم بود، وقتی که مجموعه صنعت و دانشگاه دست به دست هم دادند، نترسیدند و توانستند بسیار‌ی از خطرات تحریم را با کمک مهندسی معکوس در دانشگاه واحد سیرجان بسازند و به جامعه تحویل دهند و اگر نترسیم و نترسانیم گره مشکلات حل می‌شود.

وی مطرح کرد: رویداد عصر امید دانشگاه آزاد سال گذشته زمانی برگزار شد که سایر دانشگاه‌ها دغدغه حضوری شدن آموزش‌ها، نظافت خوابگاه‌ها و غذا را داشتند، دکتر طهرانچی دستور برگزاری رویداد عصد امید را داد که انصافاً امیدآفرین بود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمان بیان کرد: دست عنایت خداوند را در رویداد عصر امید دیدیم و شاهد جلوه بی نظیر دانشگاه آزاد اسلامی هستیم و اکنون سومین رویداد عصر امید دانشگاه آزاد برگزار شد.

منظری توکلی ادامه داد: رویداد عصر امید شرایط انگیزه را فراهم می‌کند که در صحنه و میدان همه مردم شاهد آن باشند و یکی از مطالبات رهبری که اتصال و ارتباط بین صنعت و دانشگاه است را فراهم می‌کند.

رویداد و نمایشگاه تخصصی عصر امید استان کرمان با توجه به ظرفیت‌های شهرستان سیرجان و برای نخستین‌بار به‌صورت تخصصی در بخش صنایع از ۸ تا ۱۱ خرداد ۱۴۰۲ به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد سیرجان برگزار شد.

دکمه بازگشت به بالا