عوارض تزریق ژل لب چیست؟

ژل لب در اصل برای افزایش حجم لب و بهبود فرم لب ها استفاده و تزریق می شود. این ژل لب ها انواع و برند های گوناگونی دارند که نسبت به نیاز افراد در سی سی های مختلف عرضه می شوند. هیالورونیک اسید ماده ای است که به صورت کاملاً طبیعی در بدن پیدا می شود و باعث افزایش حجم لب به صورت طبیعی می شود ، شرکت های جدید تزریق ژل لب هم جدیداً از این نوع ماده در ژل های خود استفاده می کنند که به صورت طبیعی با بدن سازگار شوند.

این نوع ژل ها از طریق سوزن بسیار کوچکی در اطراف لب و درون لب تزریق می شوند و الزامی است این درمان زیبایی توسط دکتری انجام شود که کاملاً به آناتومی لب و صورت آشنایی داشته باشد.

عوارض تزریق ژل لب چیست؟

حال که درباره ژل لب اطلاعاتی دریافت کردید ، باید بدانید که تزریق ژل لب هم عوارضی دارد که این عوارض در صورت شما بسیار تاثیر می گذارد ، برای این که تاثیرات ژل لب کمتر شوند ، شما حتماً باید به دکتر زیبایی بروید و تا جایی که امکان دارد در سالن های زیبایی و یا آرایشگاه ها این عمل را انجام ندهید.

برای این که کاملاً این عوارض را درک کنید ما هر کدام را به صورت جدا از هم توضیح می دهیم تا شما به صورت کامل آن ها را بشناسید.

از عوارض تزریق ژل لب می توان به آسیب به بافت لب ، بروز واکنش ها آلرژیک ، تورم و کبودی ، ایجاد زخم هایی در ناحیه تزریق ژل ، ایجاد عفونت ، عدم تقارن ، جوش بعد از تزریق ، جابجایی ژل در یدن ، التهابات پوستی ، ایجاد شدن ناراحتی های خفیف ، قرمزی پوست ، به وجود آمدن اسکار و … نام برد.

۱آسیب به بافت لب در هنگام تزریق ژل

این نوع از عوارض کاملاً طبیعی است و علت طبیعی بودن ان این است که شما دارید یک ماده خارجی را به بدن خود وارد می کنید و این تزریق یک عامل خارجی محسوب می شود. بدن در برابر این عوامل خارجی برای محافظت از خود یکسری واکنش ها نشان می دهد که این واکنش ها باعث خرابی بافت لب می شوند و هر چه قدر میزان سی سی مصرف شده برای ژل لب بیشتر باشد این آسیب ها بیشتر می شوند و در دراز مدت باعث خرابی بافت لب می شود.

۲بروز واکنش های آلرژیک بعد از تزریق ژل لب

این آسیب هم کاملاً طبیعی است. برای این که بدن هر انسان ممکن است به برخی چیز ها و ماده ها حساس باشد و باعث بروز آلرژی در بدن شود البته ناگفته نماند بروز آلرژی به ندرت در بدن ایجاد می شود و برای جلوگیری یا اطمینان از نداشتن آلرژی باید پیش متخصص بروید و آن متخصص از شما تست آلرژی بگیرد و در صورت نداشتن آلرژیک شما می توانید به راحتی تزریق ژل را انجام دهید.

از دیگر عوامل تاثیر گذار بر روی آلرژیک ژل لب می توان به میزان سی سی و جنس مصرف شده برای ژل هم اشاره کرد.

بعد تزریق ژل لب میشه لب گرفت | پشیمانی از تزریق ژل لب نی نی سایت

۳تورم و کبودی بعد از تزریق ژل لب

از دیگر عوامل مخرب تزریق ژل لب می توان به خونریزی ، کبودی و تورم لب اشاره کرد که معمولاً این اتفاق از عوارض شایع تزریق ژل لب می باشد. این نوع تورم ها بعد از گذشت دو سه هفته پس از تزریق بهبود پیدا می کنند.

از عوامل تشدید کننده این کبودی ها می توان به میزان سی سی مصرفی ، جنس ماده ژل لب و جهتی که ژل لب زده می شود اشاره کرد که اگر دکتر یا متخصص به صورت اشتباه و با زاویه اشتباهی سوزن را وارد کند ممکن است این خونریزی و تورم حتی شدید تر هم شود.

ورم بعد از تزریق ژل لب چند روز طول میکشد ؟

به طور کلی بعد از انجام تزریق ژل لب ، قرمزی و ورم طبیعی است. ورم بعد از تزریق ژل لب در طی دو روز آتی به بالاترین حد خود رسیده و طی مدت دو هفته از بین می رود. میزان ورم بسته به فرد و میزان تزریق متفاوت است

۴ایجاد زخم هایی در ناحیه تزریق ژل لب چیست؟

این آسیب وقتی اتفاق می افتد که عمل تزریق به درستی انجام نشود و کوچک ترین اشتباه در تزریق باعث ایجاد شدن این زخم ها می شوند. اما این زخم ها از کجا به وجود می آیند و چه عاملی باعث بیشتر شدن این زخم ها و عمیق تر شدن این زخم ها می شوند؟

برای پاسخ به این سوال می توان گفت برای این که در بیشتر ماده های تزریق ژل لب هیالورونیک اسید وجود دارد ، این ماده اگر به صورت زیاد یا در جای اشتباهی تزریق شود باعث خشکی پوست می شود و این خشک شدن پوست باعث بروز آمدن زخم هایی عمیق می شود.

استفاده زیاد از مواد تزریق ژل لب ممکن است حتی باعث توقف در تولید کلاژن ها برای دراز مدت شود.

۵بعد از تزریق ژل لب در چه شرایطی در لب عفونت ایجاد می شود؟

ایجاد عفونت در بدن هنگاهی رخ می دهد که بدن شما نتواند آن ماده را بپذیرد و در برخی موارد عفونت ها بعد از تزریق نمایان می شوند برای این که بتوانید جلوگیری کنید از عفونت های ژل لب شما باید حتماً از دکتر خود بخواهید از لب شما نمونه برداری کند و نسبت به نوع پوست لبتان ژل مخصوص را بزند. در صورتی که هیچ ژل لبی برای شما مناسب نبود، بایدشما را از تریق ژل لب بازدارد.

معمولاً ایجاد عفونت کم اتفاق می افتد ولی شما بهتر است قبل از انجام تزریق حتماً تستی انجام دهید که ببینید میتوانید این کار را انجام دهید یا خیر.

۶آیا ممکن است پس از تزریق ژل لب عدم تقارن در لب ها و صورت ایجاد شود؟

در پاسخ به این پرسش باید بگوییم بله ممکن است پس از تزریق و گذشت چند هفته شما متوجه شوید که لب های شما در تقارن نیست و با هم اختلاف دارند ، این عامل فقط و فقط به دکتری که تزریق ژل انجام می دهد بستگی دارد و اگر در هر طرف از لبتان میزان را کم یا زیاد بزند و یا سوزن ژل را در جای اشتباهی بزند این مشکل به وجود میاید و تنها راه جلو گیری از این مشکل ، رفتن به پیش دکتر های مختصص می باشد تا کوچکترین اشتباهی در تزریق پیش نیاید.

برخی از افراد پس از عدم تقارن برای این که لب های خود را درست کنند ممکن است بلافاصله پس از تزریق ، تزریق دیگری انجام دهند که این تزریق دوم کاملاً اشتباه است برای این که تورم لب شما نخوابیده است و باعث بروز مشکلات کاملاً جدی در فرد می شود.

۷ایجاد جوش بعد از تزریق ژل لب

این نوع از عوارض هم تقریباً طبیعی هستند و ممکن است مثل حساسیت برای افراد مختلف ، در صورت آن ها پیدا شوند و این جوش ها ممکن است ریز باشند یا درشت که برای درمان یا جلوگیری از این جوش ها شما باید با دکتر خود صحبت کنید و قبل انجام عمل تزریق تست بدهید و اگر فراموش کردید این کا را بکنید بعد از به وجود آمدن این جوش ها باید با دکتران صحبت کنید که از چه نوع کرم ها و محلول هایی برای از بین بردن و بر طرف کردن این مشکل استفاده کنید.

هیچ وقت بدون صحبت با دکتر خود از محلول یا کرمی استفاده نکنید برای این که ممکن است باعث عفونت و یا بیشتر شدن جوش ها در صورت شما شوند.

۸جابجایی ژل در بدن پس از تزریق ژل لب

یکی مهم ترین عوامل آسیب به پوست جابجا شدن ژل در بدن است که می تواند این جابحایی مشکل های زیادی برای فرد به وجود بیارد. از مشکلات جابجایی ژل در بدن می توان به فلجی در برخی از نواحی صورت اشاره کرد. همچنین بروز کلی مشکلات دیگر در بدن و صورت فرد می باشند.

البته لازم به ذکر است این فلجی ها موقت بوده و پس از گذشت چند هفته این مشکلات و فلجی ها بهبود پیدا می کنند ولی برای این که این مشکلات در صورت به وجود آمدن زود تر تمام شوند سریعاً باید به دکتر خود مراجعه کنید و تحت درمان قرار بگیرید تا این فلجی ها و مشکلات دیگر را زود تر بهبود ببخشید.

از عوامل بیشتر شدن احتمال جابجایی ژل در بدن می توان به مصرف بیش از اندازه از ماده تزریق و مکانی که دکتر سوزن را میزند نام برد.

۹التهابات پوستی پس از تزریق ژل لب چیست؟

یکی دیگر از مشکلات تزریق لب ایجاد التهابات پوستی بر روی لب و اطراف لب است که عارضه به ندرت رخ می دهد. برای این که این التهابات بهبود پیدا کنند شما پس از دیدن تاول و یا التهابات سریعاً باید به نزد دکتر خود بروید و آن را پیگیری کنید.

توجه داشته باشید که بی توجهی به این التهابات ، میزان این التهابات را افزایش می دهند و باعث به وجود آمدن مشکلات خیلی جدی در صورت فرد می شوند.

۱۰ایجاد شدن ناراحتی های بسیار خفیف پس از تزریق ژل لب

این مورد از عوارض تزریق لب کاملاً طبیعی هستند و تقریباً در همه افرادی که تزریق ژل لب انجام دادند مشاهده می شوند.

این ناراحتی ها بر اساس تزریق سوزنی است که برای ژل ها انجام می شوند و این نارحتی به سرعت بهبود پیدا می کند و اصلاً عامل نگران کننده ای محسوب نمی شود که بخواهید از آن بترسید ولی می توانید با دکتر خود صحبت کنید و برخی راه حل های مخصوصی دریافت کنید.

۱۱قرمز شدن پوست پس از تزریق ژل

یکی دیگر از موارد مخصوص به عوارض تزریق ژل لب در بیمار قرمز شدن پوست صورت بیمار می باشد که تقریباً می توان گفت این عامل هم طبیعی به حساب میاید و پس از تزریق ماده خارجی به لب باعث ایجاد قرمزی پوست می شوند که در صورت مشاهده همچنین مشکلی می توانید آن را با پزشک خود در میان بگذارید ولی به طور کلی این قرمزی پوست پس از مدت کمی به حالت اولیه خود باز می گردد.

۱۲پس از تزریق ژل لب اسکار هم به وجود میاید؟

در پاسخ به این سوال ابتدا باید اسکار را برای شما توضیح دهیم ، اسکار در اصل یک نوع از کلاژن ها به حساب می اید. زمانی که اسکار ایجاد شود باعث ایجاد احساس درد در سطح پوست لب می شود و از طرفی دیگر ساختار عوارض ژل لب | مراقبت های بعد از تزریق ژل لب

لب یکی از قسمت های صورت است که تاثیر بسیار زیادی بر ظاهر و زیبایی صورت دارد. با افزایش سن حجم لب کم شده، ارتفاع لب کاهش یافته و بر جستگی آن در صورت کاهش می یابد. تزریق ژل لب می تواند برای رفع این تغییرات و زیبایی صورت بسیار مفید باشد. حجم لب، ارتفاع و برجستگی آن تحت تاثیر سن قرار خواهند گرفت. لب تحتانی به طور طبیعی از لب فوقانی بزرگ تر و حجیم تر است و نیمه راست و چپ هر کدام از لب ها شبیه هم هستند که حجم و تقارن در این دو نیمه بسیار مهم است. در تزریق ژل لب () کاری که انجام می شود این است که حاشیه لب برجسته و حجم داده می شود و بدین ترتیب است که به زیبایی صورت از طریق تزریق ژل لب افزوده می شود.

لب فوقانی از دو قسمت لب سفید و لب قرمز تشکیل شده است که توسط حاشیه لب از یکدیگر جدا شده اند. با تشکیل چروک عمودی و موازی در قسمت سفید لب فوقانی ظاهر نامطلوبی ایجاد می شود و در صورت استفاده از روژلب بصورت خطوط عمودی قرمز رنگ در لب بالا خودش را نشان می دهد. بطور معمول لب تحتانی حجیم تر از لب فوقانی است و کمی جلوتر از آن قرار گرفته است. می توان گفت لب تحتانی حدودا دو برابر لب فوقانی می باشد. در حالیکه لب بالا و پایین نسبت به هم بعنوان خواهر در نظر گرفته می شوند نیمه راست و چپ هر کدام از لب ها بعنوان دو قلو نسبت به یکدیگر تصور می شوند و وجود تقارن در این دو نیمه بسیار مهم و اساسی می باشد. در تزریق ژل لب با حجم دادن و برجسته کردن حاشیه لب جذابیت و زیبایی صورت بیشتر می‌شود. بهترین کلینیک درمان دکتر مینا اشرفی جو متخصص پوست و مو در تهران مراقبت از پوست سلامت مو در گرما آفتاب تغذیه و پیشگیری از بیماری های پوستی و مشکلات مو افتتاح شد

عوارض تزریق ژل لب | مراقبت های بعد از تزریق ژل لب

موارد منع تزریق ژل لب

فیلرها داروهایی هستند که چین و چروک های  پوست را پر می کنند، و ایمن ترین و حتی مفیدترین فیلرهای مبتنی بر اسید هیالورونیک هستند، زیرا این ماده در تمام مایعات بین سلولی بدن انسان یافت می شود و مسئول آبرسانی، استحکام و کشسانی پوست است.

برای بزرگ کردن لب، ژل های هیالورونیک ویژه با ویسکوزیته های مختلف (متوسط ​​یا زیاد) عالی هستند. با این حال، مانند هر عمل زیبایی، روش بزرگ کردن لب دارای تعدادی منع مصرف است، یعنی:

  • وجود سرطان
  • بارداری و شیردهی
  • تمایل به حملات صرع
  • اشکال حاد فرآیندهای عفونی و التهابی در بدن.

تزریق ژل لب و عوارض آن

تزریق ژل لب همیشه مورد استفاده قرار می گیرد و انطور به نظر می رسد که استفاده از این روش همچنان ادامه دارد و قرار نیست تمام شود. ولی آنگونه که باید در مورد عوارض تزریق ژل لب کمتر اطلاع رسانی شده است.  این نوع عمل سرپایی که توسط یک جراح پلاستیک انجام می شود درحال رایج تر شدن است، اما به این معنا نیست که خطری هم ندارد. از کبودی موقت تا خون مردگی های دائمی، مسائل بیشتری درمورد تزریق ژل لب وجود دارند که به چشم نمی آیند. قبل از اینکه برای داشتن لب های بزرگ و حجیم اقدام کنید، مطمئن شوید که تمام حقایق را می دانید.

حقایق در رابطه با عوارض تزریق ژل لب

تزریق ژل لب می تواند باعث آسیب دیدگی بافت ها شود

هر زمان که یک ماده ی بیگانه را وارد بدن خود کنید، خطرات زیادی در پس آن وجود دارد. تزریق برای لب ها می تواند حتی باعث آسیب دیدگی بافت های لب و مرگ آن ها شود. بزرگترین خطر برای هرنوع تزریق پرکننده ای، مردگی بافت است. یعنی این که پرکننده داخل یک رگ خونی تزریق شده و باعث مرگ بافت می شود. متخصصین می گویند این یک عارضه ی بسیار نادر است، اما می تواند رخ دهد. برای همین خیلی مهم است که یک متخصص ماهر و به خوبی آموزش دیده را برای انجام این درمان زیبایی پیدا کنید. اگر حاضرید تا اولین تزریق ژل لب خود را امتحان کنید، مطمئن شوید که یک پزشک با تجربه را پیدا می کنید و درمورد تمام عوارض جانبی ممکن سوال می کنید.

بسیاری از عوارض جانبی، موقتی اند

خوشبختانه بسیاری از عواض جانبی ممکن در تزریق ژل لب موقتی و ملایم هستند. دیگر خطرات رایج شامل کبودی، تورم و برآمدگی می شود، اما این ها موقتی هستند و معمولاً فقط برای چند روز باقی می مانند. به عقیده ی پزشکان بایستی به یاد داشته باشید که تا چند روز بعد از عمل تصویر واضحی از نتیجه نخواهید داشت.

معایب تزریق ژل لب | تزریق ژل لب | مراقبت های بعد از تزریق ژل لب

آیا تزریق ژل لب دردناک است؟

این سوال توسط بسیاری قبل از تصمیم گیری در مورد روش پرسیده می شود. علیرغم این واقعیت که طبیعت به هر یک از ما ویژگی های منحصر به فردی بخشیده است، اما افرادی هستند که به دلیل کاستی های ظاهری خود دچار ناراحتی می شوند. خوشبختانه، زیبایی مدرن می تواند بسیاری از عیوب را حتی بدون مداخله جراحی اصلاح کند. با استفاده از تکنیک های مختلف تزریق می توانید به نتیجه دلخواه برسید. و بسیاری در درجه اول به این موضوع علاقه مند هستند که آیا افزایش لب ها درد دارد یا خیر؟
برای تزریق ژل لب لازم است ناحیه حساس به درد را قبل از تزریق بی حس کنید و با این روش تزریق بدون درد خواهد بود. بی حسی موضعی را می توان با سوزن بیهوشی تزریق کرد یا با پماد بی حسی آغشته کرد.

عوارض ژل لب | عوارض فیلر لب

آنها شش تا نه ماه دوام دارند

ممکن است موضوع ساده ای به نظر برسد، اما برخلاف تصور اغلب مردم که فکر می کنند تأثیر تزریق ژل لب دائمی است، در حقیقت کمتر از یکسال باقی می ماند. اکثر پرکننده های لب بسته به حرکات مکرر لب شش تا نه ماه باقی می مانند و البته پرکننده های جدیدتری هم وجود دارند که تا یک سال ماندگاری دارند. از پزشک خود درمورد گزینه هایی که برای انتخاب دارید و اینکه هرکدام چقدر ماندگاری دارند سوال کنید. به این دلیل که ما از لب های خود در تمام طول روز برای حرف زدن، خوردن و نوشیدن استفاده می کنیم، اکثر پرکننده ها دائمی نیستند.

ممکن است به خاطر حساسیت واکنش نشان دهید

درست مانند هرنوع عمل پزشکی دیگری، ممکن است که به خاطر حساسیت، به تزریق ژل لب واکنش نشان دهید. این اتفاق نادر است، اما لازم است که در نظر گرفته شود. عوارض جانبی بیشتری می توانند در قالب کبودی یا تورم، توده یا برآمدگی های درازمدت در قسمت تزریق شده، عفونت، عدم تقارن لب ها، واکنش به خاطر حساسیت به محصول و بیشتر شدن تورم به وجود آمده یا خارش و حتی ایجاد زخم یا اسکار و پوسته پوسته شدن لب ها رخ دهند. قبل از اینکه زیر بار هرنوع عملی بروید، با پزشک خود درمورد این واکنش های جدی تر و اینکه اگر حساسیتی داشتید، چه درمانی شامل آن می شود، صحبت کنید. در ابتدا تحقیقات لازم را برای انجام عمل و حتی انتخاب پزشک انجام دهید.

محصولات غیرمجازی وجود دارند که باید از آنها دوری کنید

 عوارض تزریق ژل لب | تزریق ژل لب | مراقبت های بعد از تزریق ژل لب

سن هنگام تزریق ژل لب مهم است

هرچه پیرتر می شویم، پوست ما هم پیرتر می شود. برای همین ضروری است که وقتی پزشک ما برای تزریق ژل لب برنامه ریزی می کند سن را هم در نظر بگیرد. هنگام درمان لب ها، موارد زیادی وجود دارند که باید در نظر گرفته شوند، مواردی مانند خطوط و چین و چروک های اطراف دهان، خط دور لب و حجم ذاتی خود لب ها. بسیاری از بیماران جوان تر به دنبال زیاد کردن حجم لب های خود هستند، درحالیکه ساختار و خط دور لب آنها درحال حاضر هم به خوبی مشخص است. درمیان خانم های مسن تر، اکثر اوقات مشکل این است که خط دور لب دیگر مشخص نیست و بسیاری از خانم ها از اینکه رژلب از روی لب شان به روی پوست می رود شاکی هستند. درمورد دلایل خاص خود، برای اینکه خواستار تزریق ژل لب هستید با دکتر خود صحبت کنید. این کار به برنامه ریزی کردن و اینکه چه نوع پرکننده ای و چقدر از آن استفاده شود کمک خواهد کرد.

گزینه های کم خطر برای ژل لب

اگر به داشتن لب های بزرگ علاقه مند هستید، اما از ملاقات با پزشک و عوارض جانبی احتمالی آن می گریزید، گزینه های جایگزینی وجود دارد که می توانید در ابتدا آن ها را امتحان کنید. می توانید با استفاده از گزینه های کم خطر مانند خط لب، رژلب، مرطوب کننده های لب مانند چرب لب، اسید هیالورونیک های موضعی یا حتی رژهای حجم دهنده ی جنجال برانگیز به طور موقت لب های خود را حجیم تر نشان دهید. اغلب پزشکان با امتحان کردن این گزینه ها موافق هستند و می گویند رژ های حجم دهنده، خط لب و رژ لب گزینه های کم خطر تری هستند. درمان های موضعی دیگر نیز لب را برای تولید کلاژن بیشتر تحریک می کند. یک گزینه ی دیگر استعمال کرم یا لوسیون های موضعی در نواحی دور لب است تا کلاژن سازی لب را تحریک کنید. اما فرآیند آن کمی کند است.

برای افزایش اعتماد به نفس روی آن حساب نکنید

در این جا باید اشاره کنیم که اکثر افراد در این کار زیاده روی می کنند. جراحی پلاستیک یا محصولات زیبایی در جهت افزایش زیبایی طبیعی شما به کار می رود، نه برای تغییر ظاهر یا اعتماد به نفس شما. بسیاری از  پزشکان معتقدند اکثر مردم می توانند از ژل های پر کننده ی لب استفاده کنند اما برای همه مناسب نیست. باید در نظر داشته باشید که ژل لب به تدریج ظاهر شما را تغییر می دهد. بنابراین تا زمانی که خواهان تغییر نیستید نباید به این کار دست بزنید. به خاطر خودتان این کار را انجام دهید، نه برای خوشحالی یک فرد دیگر یا عکس های زیباتر. از ژل لب برای زیبایی یا جذابیت بیشتر استفاده نکنید چراکه این تغییر، تغییری جزئی خواهد بود. اگر واقعا خواهان آن هستید این کار را انجام دهید، اما قبل از آن به یاد داشته باشید که همیشه خود را دوست بدارید.

مشکلات دائمی بعد از تزریق ژل لب در کمین اند

خوشبختانه می توان از بسیاری از عوارض تزریق ژل لب جلوگیری کرد. جراحان پلاستیک می گویند یکی از شایع ترین عوارض جانبی، تزریق بیش از حد چربی است. این کار ظاهری مصنوعی به شما می بخشد که کمتر کسی طرفدار آن است. ژل های هیالورونیک اسید مانند یوردم  و رستالین به وسیله ی آنزیمی به نام هیالورودیناز حل می شود. با این کار این به یک مشکل دائمی تبدیل نخواهد شد. و بعد از مدتی این مشکل برطرف می شود در ادامه باید گفت که ژل های پرکننده ی استاندارد بین ۶ تا ۹ ماه دوام می آورند، اما گزینه های دائمی دیگری نیز وجود دارد. با این وجود این گزینه های دائمی عوارض جانبی به همراه دارد. بسیاری از پزشکان می گویند پرکننده های دائمی مانند سیلیکون می تواند آسیب های دائمی به لب ها برساند. حتی اگر از مقدار مناسبی از سیلیکون استفاده کنید بدن می تواند ملتهب شده و لب را برای همیشه از بین ببرد. تزریق نیز خطرات اندکی دارد.

همیشه به یک جراح پلاستیک معتبر مراجعه کنید

همانطور که گفته شد، حتی اگر عوارض جانبی این کار کم باشد، هنوز هم احتمال آن وجود دارد. به همین دلیل همیشه به جراح پلاستیک معتبر مراجعه کنید. هنگامی که موضوع به صورت شما مربوط است، مسائل ایمنی را جدی بگیرید. جراحان پلاستیک توصیه می کنند رایج ترین خطر احتمالی عدم رضایت فرد از تزریق است، بنابراین بهتر است به یک متخصص با تجربه مانند جراح پلاستیک رجوع کنید. هر نتیجه ای از قبیل برآمدگی، توده یا ناهماهنگی، منجر به نارضایتی مشتری می شود. ممکن است جای تزریق ژل برای یکی دو روز کبود شود، اما پس از آن کاهش خواهد یافت. احتمال بسیار کمی وجود دارد که مشتری نسبت یه اسید هیالورونیک حساسیت داشته باشد، در این گونه موارد جراح پلاستیک این قابلیت را دارد که ژل را تخلیه کند. این آلرژی یکی دیگر از دلایلی است که فرد باید برای آن به دکتر پوست یا جراح زیبایی رجوع کند. اگرچه تزریق ژل لب کار ساده ای به نظر می رسد، با این وجود شما همچنان یک عنصر خارجی را به بدن خود تزریق می کنید. بنابراین به یک پزشک معتمد رجوع کنید.

عوارض تزریق ژل لب | عوارض تزریق فیلر لب 

دو روز مرخصی بگیرید

اولین تزریق را برای آخر هفته تنظیم کنید یا به مدت دو روز از محل کار خود مرخصی بگیرید. در غیر این صورت تا زمانی که تورم کاهش یابد، باید با ظاهر خود کنار بیایید. متخصصین پوست می گویند تزریق ژل لب در مطب و با استفاده از بی حسی موضعی انجام می شود. ورمی جزئی از آن حاصل می شود که بعد از یکی دو روز کاهش خواهد یافت. اگر اولین بار است که تزریق انجام می دهید، در تقویم خود یکی دو روز برای این کار زمان بگذارید. در صورتی که محل تزریق دچار ورم شده باشد بهتر است تا بهبودی کامل بدست می آید استراحت کنید.

سلامت دهان را در نظر بگیرید

قبل از انجام تزریق ژل اطمینان حاصل کنید که دهان شما به اندازه ی کافی برای انجام این کار سالم است. کمی در مورد مشکلاتی که قبلا با دهان و دندان های خود داشته اید بیندیشید و سپس برای قرار ملاقات با پزشک وقت بگیرید. به گفته ی پزشکان اگر سابقه ی آفت دهان دارید باید قبل از تزریق از داروهای ضد ویروس استفاده کنید. ممکن است بعد از تزریق دچار کبودی یا تورم بشوید اما این عوارض یکی دو روز بعد فروکش خواهد کرد. اگر کبودی گسترش یابد بهبود آن تا دو هفته به طول می انجامد، اما معمولا رژلب های کم رنگ کبودی را می پوشاند. استفاده از محصولات مربوط به دندان تا دو هفته بعد از تزریق پیشنهاد نمی شود. اگر در مورد سلامت دهان خود نگران هستید با پزشک خود در این باره مشورت کنید.

آماده سازی برای تزریق ژل لب

قبل از انجام تزریق ژل لب باید یک جلسه مشاوره به کلینیک مراجعه کنید و نکات لازم را توسط پزشک دریافت کنید، بلافاصله قبل از پروسه تزریق ژل لب، شما با یک ترکیب بی حس کننده خاص یا یک تزریق بی حسی به سختی قابل درک درمان می شوید تا این عمل تا حد امکان بدون درد و عوارض باشد، این می تواند کرم، ژل، پماد، دارو با لیدوکائین باشد. تزریق ژل شامل معرفی دقیق ترکیب زیر پوست و توزیع ظریف ژل می شود. پس از تزریق، ماساژ کوچک ناحیه ای که در آن تزریق انجام شده است مورد نیاز است و پس از تزریق نقطه ای، کمپرس خنک کننده مورد نیاز خواهد بود.

قبل از اقدام به تزریق ژل لب چه مواردی باید در نظر گرفته شود؟

اگرچه این روش را می توان در هر زمانی از سال انجام داد، اما در تابستان از قرار گرفتن در معرض نور خورشید باید از استفاده از کرم هایی با فاکتور حفاظتی بالا اجتناب کرد. به طور کلی، نتایج مورد نظر در یک جلسه به دست می‌آید، اگرچه در برخی موارد نیاز به بررسی بعدی است. در این مدت می توان از قرار گرفتن در معرض نور خورشید خودداری کرد.

تزریق ژل و فیلر لب برای همه مناسب نخواهد بود

اگرچه تزریق ژل لب نسبتا امن است و عوارض جانبی اندکی دارد، با این وجود برای همه افراد مناسب نخواهد بود. پزشکان هشدار می دهند که تزریق ژل لب برای همه ی افراد مناسب نیست. این کار در لب های نازک تغییر چشمگیری به وجود می آورد، اما هرچه بیشتر تزریق کنید ظاهر لب ها غیرطبیعی تر خواهد شد. اگر کسی لب های درشتی دارد و تنها به کمی فرم دهی نیازمند است تنها میزان اندکی ژل کافی خواهد بود. با پزشک مربوطه در مورد سوابق پزشکی، نگرانی و امیدهای خود صحبت کنید. ابتدا به اندازه ی کافی در این مورد تحقیق کنید و ناگهانی تصمیم نگیرید. موضوع لب های شما در میان است، بنابراین تنها به بهترین کلینیک تزریق ژل لب در تهران اعتماد کنید.

دکتر فرامرز صفایی پیروز | ( پلاستیک – ترمیمی)

پوست را به هم میزند. اما در تزریق ژل لبی که به صورت اصولی و توسط متخصص انجام نشود ، این عارضه امکان رخ دادن دارد.

 

دکمه بازگشت به بالا