اقتصادی

مشارکت سیاسی احزاب سبب اعتلای کشور می شود – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، روح الله سلگی صبح پنجشنبه در جلسه هم اندیشی با دبیران احزاب اصلاح طلب مازندران گفت: هدف غایی معاندان، تقابل با پایه‌های دینی، ملیت و یکپارچگی سرزمینی ماست و تحریم شب یلدا و تحریم پیراهن مشکی محرم یعنی تقابل با دین و ملیت و نشان می‌دهد دشمن با استقلال ما مشکل دارد نه صرفاً با انقلاب اسلامی که در این زمینه باید هوشیار باشیم.

وی ادامه داد: کودتای آمریکا علیه مصدق به خاطر استقلال بود و آنها با هر جریان سیاسی وطن پرست واقعی چه مصدق و چه خمینی مشکل دارند.

این مسئول اضافه کرد: اصلاح طلب و اصولگرا باید بدانند در پیچ مهمی از تاریخ قرار داریم که کارآمدی و استقلال طلبی رمز غلبه ما در نبرد نرم با دشمن است نبردی که علیه سرحدات و استحکامات فیزیک ایران و متافیزیک انقلاب اسلامی تدارک دیده شده است.

وی با اشاره به نقش احزاب در اداره کشور گفت: مشارکت احزاب در روند سیاسی کشور موجب اعتلای نقش آنان خواهد شد.

رئیس ستاد انتخابات مازندران هم افزایی و تعامل گسترده با فعالان سیاسی واجتماعی را کارکرد مهم احزاب بیان کرد و افزود: تمامی احزاب و گروه‌های سیاسی باید برای پیشبرد آرمان‌های حقیقی انقلاب در صحنه حضور فعال داشته باشند.

وی قانون اساسی را میثاق ملی دانست وافزود: همه گروه‌ها و احزاب سیاسی که قانون اساسی، ولایت فقیه و انقلاب اسلامی را قبول دارند باید در مسیر توسعه آرمانی کشور بکوشند.

دشمنان ملت ایران با استقلال کشور مخالف هستند

وی با تاکید بر وجوه اشتراکات تمامی گروه‌های سیاسی در کشور و دشمنی معاندان با همه سلایق اعم از اصلاح طلب و اصولگرا اظهار کرد: دشمنان مشترک ملت ایران نه فقط با نمادهای ملی وهویت و غیرت دینی که با استقلال کشورمان مخالف هستند.

وی با تاکید بر تداوم دشمنی معاندان با نمادهای هویت دینی و تاریخی ملت ایران افزود: توسط همه عناصر کشور اعم از ملی گرایان عاقل باید بدانند استقلال کشور میراث همه آزادیخواهان از امیر کبیر، میرزا کوچک خان، میرزای شیرازی، عباس میرزای قاجار، امامقلی خان صفویه و نیز سرداران نامی وطن باقرخان و ستارخان است که جانشان را در راه استقلال میهن فدا کردند.

سلگی با تشریح موقعیت ژئو پلتیکی کشورمان که در منطقه پرانرژی جهان قرار دارد افزود: دشمنان با هدف سلطه بر منابع انرژی خاورمیانه و تحت کنترل درآوردن ذخایر عظیم متعلق به کشورهای این منطقه در حال تنش آفرینی هستند و ایرانه بعنوان کانون این انرژی در معرض بیشترین فشارها قرار دارد.

وی با تاکید بر لزوم اتحاد تمامی احزاب و گروه‌های سیاسی حول مؤلفه‌های اثربخش امنیت ملی گفت: در کشورهای غربی بویژه آمریکا دمکرات‌ها و جمهوری خواهان در راه تأمین امنیت ملی خود برغم اختلافات سیاسی اشتراک نظر دارند و این مهم در کارزارهای انتخاباتی آنها و در ماجرای هجمه به جلیقه زردهادر فرانسه نمایان شد.

این مسئول با اشاره به هجمه وسیع رسانه‌های معاند و برخی جریانات داخلی علیه مقوله حیاتی حجاب یادآور شد: متأسفانه برخی از عناصر با تحریک معاندان خارج نشین و به بهانه حجاب علیه ارکان دین و مقدسات ملت هجمه وارد می‌کنند که بیانگر تقابل آنان با ریشه‌های دینی است.

سلگی اظهار کرد: دولت سیزدهم از ظرفیت احزاب و گروه‌های سیاسی در مسیر پیشتازی عرصه حکمرانی کشور استفاده می‌کند.

تکثر سلایق سیاسی نباید به روند بالندگی کشور آسیب زند

معاون سیاسی استاندار با تاکید بر قابلیت اثرگذار قانون اساسی کشورمان یادآور شد: تکثر سلایق سیاسی نباید به روند حرکت کشور در عرصه بالندگی و پیشتازانه آسیب وارد کند.

وی انتخابات را یکی از عرصه‌های تبلور اراده احزاب و گروه‌های سیاسی در چارچوب قانون اساسی عنوان و تصریح کرد: انتخابات عرصه رقابت دیدگاه‌ها واندیشه فعالان سیاسی است و نباید به صحنه مجادله و آسیب بنیادین تبدیل شود.

این مسئول استانی با بیان اینکه شرایط فعالیت سیاسی برابر و رقابتی برای همه احزاب و گروه‌های قانونی مهیااست خاطر نشان کرد: دولت سیزدهم در تعامل سازنده با تمامی گروه‌های سیاسی کشور فضای باز و تعاملی را در عرصه حکمرانی فراهم کرده است.

وی افزود: هیچ مانعی بر سر راه فعالیت قانونی احزاب و جریانات سیاسی در کشور وجود ندارد.

سلگی با تجلیل از تلاش مؤثر احزاب سیاسی مازندران که در تمامی انتخابات حضور پرشوری دارند افزود: مازندران به دلیل دلبستگی عمیق مردم این دیار به آرمان‌های انقلاب و نیز حضور فعال احزاب در عرصه‌های سیاسی همواره در انتخابات مشارکت بالایی را تجربه کرده است.

کاهش نرخ بیکاری و رشد اقتصادی کشور

معاون استاندار مازندران با اشاره به دستاوردهای دولت سیزدهم در عرصه پیشرفت یادآور شد: کاهش نرخ بیکاری و رشد اقتصادی کشور در اوج فشارهای تحریمی نشانه سخت کوشی دولت و نقشه راه عالمانه آن در مسیر پیشرفت است.

سلگی با اشاره به انتقاد پذیری دولت بر لزوم مرزبندی بین تخریب وانتقاد تاکید کردو افزود: دولت سیزدهم همواره از انتقادهای سازنده و راهگشای دلسوزان کشوردر عرصه حکمرانی بهره می‌جوید.

وی گفت: مشارکت حداکثری مردم در عرصه انتخابات موجب استحکام پایه‌های حکمرانی کشور و تقویت امید و انسجام ملی خواهد شد.

معاون سیاسی استاندار مازندران افزود: مردمی سازی فرآیندهای حکمرانی رویکرد اساسی دولت سیزدهم است.

در این جلسه هریک از دبیران احزاب اصلاح طلب مازندران ضمن بیان نقطه نظرات خود پیرامون رقابت‌های سیاسی بر مشارکت فعال خود در عرصه انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری تاکید کردند.

دکمه بازگشت به بالا