اقتصادیمجله کسب و کار

موزاییک کف حیاط با چمن مصنوعی

یکی از محبوب‌ترین کاربردهای چمن مصنوعی، استفاده از ترکیب موزاییک و چمن مصنوعی است که این روزها طرفداران بسیاری را به خود اختصاص داده است. این سبک از اجرا، هم در حیاط ویلا و آپارتمان و هم در بخش روف ساختمان، قابل اجراست. در این مقاله، در مورد پیش شرط های مورد نیاز، برای داشتن چمن مصنوعی زیبا مابین سنگ و شیار صحبت خواهیم کرد. علاوه بر این، انواع مدل های قابل استفاده، نحوه بکارگیری آنها و قیمت چمن مصنوعی بین موزاییک برای کاربردهای مختلف را نیز بررسی خواهیم کرد.

ترکیب موزاییک و چمن مصنوعی | چمن مصنوعی بین واش بتن

ویژگی چمن مصنوعی بین سنگ و موزاییک

پیش از اجرای چمن مصنوعی بین سنگ و موزاییک، ابتدا لازم است شیارهای بین سنگ را آماده کنید. در ادامه در مورد نحوه زیر سازی شیارها صحبت خواهیم کرد. در نصب چمن مصنوعی بین سنگی به موارد زیر دقت کنید:

 1. عمق شیارها بین ۱ تا ۱.۵ سانتیمتر تنظیم شود (برای شیارهای عمیق تر باید از چمن های الیاف بلندتر استفاده شود).
 2. پهنای شیارها حداقل ۵ سانتیمتر به بالا باشد.
 3. زیرسازی شیارها مطابق با شیب زمین باشد تا فرآیند خروج آب به راحتی انجام پذیرد.
 4. سطح شیارها کاملاً صاف و یکدست باشد تا چسب چمن مصنوعی به خوبی عمل کند.
 5. چمن مصنوعی مابین شیار باید حداقل نیم تا ۱ سانتیمتر از سطح سنگ بیرون زدگی داشته باشد.

موارد ذکر شده همگی اطلاعاتی در مورد شیارهای بین سنگ ها بود، اما برای انتخاب چمن مصنوعی مناسب برای نصب بین سنگی، لازم است شاخصه هایی را در نظر داشته باشید. موارد زیر مهمترین ویژگی هایی هستند که برای انتخاب چمن مصنوعی بین سنگی، باید در نظر داشته باشید:

ارتفاع الیاف چمن مصنوعییکی از مهمترین پارامترها در نصب بین سنگی، داشتن ارتفاع مناسب الیاف می باشد. همان طور که در بخش قبلی توضیح داده شد، ارتفاع الیاف باید بر مبنای عمق شیارها اندازه گیری شود؛ به طوری که مقداری از چمن از مابین سنگ ها، بیرون زدگی داشته باشد. بر این اساس، پیش از انتخاب چمن مصنوعی، ابتدا لازم است سنگ مورد نظر خود را انتخاب کرده و سپس اقدام به سفارش چمن مصنوعی نمائید.

تراکم چمن مصنوعیفاصله بین خطوط دوخت چمن، که به آن گیج گفته می شود و همچنین سرعت دوخت، از عوامل تعیین کننده تراکم چمن مصنوعی هستند. هر چه گیج کمتر و سرعت دوخت بالاتر رود، چمن مصنوعی متراکم تر بافته می شود. هر چه چمن مصنوعی متراکم تر باشد، کیفیت و ماندگاری بالاتری خواهد داشت. اگر محوطه مورد نظر شما محیطی پر تردد است؛ لازم است از چمن مصنوعی های باکیفیت با تراکم بافت بالا استفاده کنید. از طرفی، تراکم بالاتر، از ریزش زباله ها به عمق چمن جلوگیری کرده و از این رو نظافت چمن راحت تر خواهد بود.

رنگ و شکل ظاهری چمن مصنوعی: شما می توانید بسته به سلیقه، از انواع مختلف رنگ بندی های چمن مصنوعی استفاده نمائید. اگر در سایر بخش های محوطه خود نیز از چمن مصنوعی استفاده کرده اید، بهتر است هماهنگی بین رنگ ها را در نظر داشته باشید. گاهی می توان فقط برای قسمتی از محوطه خود از نصب بین سنگی استفاده کرد و برای سایر بخش ها از نصب یکدست چمن مصنوعی بهره برد.

بهترین چمن مصنوعی برای نصب بین سنگ کدام است؟

برای اینکه چمن مصنوعی ایده آلی را برای شیارها و بین سنگ خود انتخاب کنید، در ابتدا باید شرایط استفاده و کاربرد شما تعیین گردد. اگر چمن مصنوعی بین سنگی را برای محیطی پرتردد در نظر دارید؛ طبیعتاً استهلاک چمن مصنوعی شما بالا خواهد بود و باید سراغ مدل های با دیتکس و تراکم بالا بروید.

اما گاهی شما این سبک از اجرا را برای حیاط شخصی خود مدنظر دارید که تردد و ترافیک عبوری بالایی ندارد، در این صورت شما می توانید از چمن های مصنوعی اقتصادی تر استفاده کنید.

مسلماً چمن مصنوعی با کیفیت تر طول عمر بالاتری نیز خواهد داشت. صرفاً تراکم و پرپشتی چمن مصنوعی عامل تعیین کننده  قیمت چمن مصنوعی بین موزاییک نیست و عوامل کیفی نیز بسیار اثرگذار هستند. داشتن مقاومت چندین ساله در برابر آفتاب، کاملاً به کیفیت نخ باز می گردد. بدون شک تمامی موارد ذکر شده در بالا، روی  نیز اثرگذار خواهند بود.

پیشنهاد شرکت خانه چمن برای استفاده از چمن مصنوعی در محیط با تردد کم تا متوسط، چمن مصنوعی 25 میلیمتری سورن، چمن مصنوعی سورن پلاس و چمن مصنوعی پاپیروس است. اگر عمق شیارهای شما بیشتر از ۲ سانتیمتر است، می توانید از مدل های 35 میلیمتری سورن و ۴۰ میلیمتری وی آی پی استفاده کنید.

برای محیط های با تردد بالا نیز مدل های چمن مصنوعی 25 میلیمتری رویال، 25 میلیمتری ویستا و 20 میلیمتری رویال و در شرایط عمق های بیشتر از ۲ سانتیمتر، چمن مصنوعی 35 میلیمتری ویستا انتخاب مناسبی هستند.

ترکیب موزاییک و چمن مصنوعی | چمن مصنوعی بین واش بتن

نحوه نصب چمن مصنوعی بین سنگ و موزاییک

برای شروع، ابتدا باید زیرسازی بین سنگ آماده شود. در این مرحله دو روش برای زیرسازی وجود دارد:

 1. زیرسازی سختدر این روش، شما باید با استفاده از بتن و دوغاب، سطحی صاف را برای نصب چمن مصنوعی بین سنگی مهیا کنید. این سطح باید صاف و مطابق با شیب زمین تنظیم شده باشد. همچنین می توانید از سیمان سفید نیز برای اجرای این سبک از زیرسازی استفاده کنید. نصب چمن مصنوعی روی سیمان یکی از روش های متدوال برای اجرای چمن مصنوعی بین سنگی است. پس از انجام زیرسازی به این سبک، از چسب دوجزیی و چسب تک جزیی برای نصب چمن مصنوعی می توان استفاده کرد.
 2. زیرسازی غیرسخت: این روش که بر روی خاک انجام می شود؛ فرآیندی تخصصی است و اجرای آن نیاز به متخصص دارد. در ابتدا لازم است بستر خاک موجود مابین سنگ ها، با آب نرم شده و سپس فشرده شود. پس از آن، یک لایه ۲ تا ۳ سانتیمتری شن بادامی یا نخودی ریخته شود و این لایه مجدداً توسط ابزاری خاص، فشرده شود. مزیت این روش، تخلیه و مکش سریع آب باران است که به زمین نفوذ می کند. در نصب چمن مصنوعی با زیرسازی غیر سخت، از چسب استفاده نمی شود و چمن با میخ در شیارها فیکس می شود.

چه نوع چسبی برای نصب چمن مصنوعی بین سنگ و موزاییک مناسب است؟

در حالتی که شیارهای شما با بتن و یا سیمان سفید پر و مسطح شده باشد، از دو نوع چسب می توانید استفاده کنید:

 1. چسب تک جزئی چمن مصنوعی که برای نصب موکت هم استفاده می شود و چسبندگی مناسبی دارد. این چسب نسبت به رطوبت بالا و خیس شدگی دوام پایینی دارد و بهتر است در محیط هایی که با آب در تماس نیست استفاده شود.
 2. چسب دو جزئی چمن مصنوعی که بر پایه پلی اورتان است و نسبت به رطوبت و خیس شدگی بسیار مقاوم است. پیشنهاد می شود در فضای باز از این چسب استفاده شود.

عمق و پهنای استاندارد برای نصب چمن مصنوعی بین سنگ و موزاییک چقدر است؟

همان طور که پیشتر ذکر کردیم، برای صرفه جویی در هزینه ها و گرفتن بهترین نتیجه، تنظیم عمق شیارها در حد ۱ تا ۱.۵ سانتیمتر معقول ترین انتخاب است. گاهی ممکن است به دلایل مختلف، این عمق از حد معمول کمتر و یا بیشتر شود. بهتر است چمن مصنوعی انتخابی شما حداکثر ۱ تا ۲ سانتیمتر از سطح سنگ بیرون زدگی داشته باشد. ارتفاع کمتر از این مقدار از زیبایی چمن مصنوعی می کاهد؛ اما در عوض استهلاک چمن مصنوعی نیز کاهش می یابد و این برای بسیاری از افراد نکته مثبتی محسوب می شود.

در مورد پهنای شیارها نیز باید گفت که هر چه پهنا بیشتر باشد، از نظر بصری زیبایی بیشتری خواهیم داشت. پهنای شیارها را می توانید حداقل ۵ و حداکثر 20 سانتیمتر در نظر بگیرید. هر چه پهنای شیارها کمتر باشد،  اجرت نصب و میزان چسب مصرفی افزایش خواهد یافت.

مزیت نصب چمن مصنوعی بین سنگی نسبت به چمن طبیعی بین سنگی

در مورد مزیت های چمن مصنوعی در مقایسه با چمن طبیعی، در مقاله  به طور مفصل سخن گفتیم. جالب اینجاست که در مبحث چمن مصنوعی بین سنگ و موزاییک، این مزایا بیشتر نمایان می شوند. اجرای چمن طبیعی بین سنگ، دشواری های فراوانی نسبت به اجرای چمن طبیعی به صورت یکپارچه دارد. از کاشت چمن طبیعی بین سنگ گرفته تا کود دادن و هرس کردن چمن در بین سنگ و موزاییک، همگی مشکلاتی هستند که اجرای چمن طبیعی مابین سنگ با خود به همراه دارد.

در مقابل، چمن مصنوعی یک انتخاب بسیار ایده آل برای اجرای این سبک می باشد. دسترسی راحت به چمن مصنوعی، نصب آسان، نگهداری کم و سرسبزی ماندگار، از مزایای قابل تامل چمن مصنوعی بین سنگ می باشد.

جدیدترین طرح های چمن مصنوعی بین سنگ و موزاییک

در این بخش از مقاله برای ارائه ایده های جذاب، چند طرح امروزی را برای شما گردآوری کردیم. طبیعتاً با الهام گرفتن از این طرح ها و ایده ها، می توانید محیطی خاص و کاملاً لوکس را برای خود به ارمغان بیاوریدأ. همچنین در می توانید صدها پروژه اجرا شده توسط شرکت خانه چمن را مشاهده کنید.

قیمت چمن مصنوعی بین سنگ و موزاییک

در بخش چمن مصنوعی مناسب برای فضای بین سنگ، مدل های مختلفی معرفی شد که با توجه به کاربرد شما قابل اجراست. به طور کلی فرآیند خرید و اجرای این سبک از اجرا در سه بخش مختلف برای شما هزینه در بر خواهد داشت:

 1. هزینه چمن مصنوعی: در بخش فروشگاه قیمت چمن مصنوعی به ازای هر مترمربع درج شده است. شما می توانید با درنظر گرفتن نوع کاربری و متراژ مورد نیاز خود، هزینه خرید چمن مصنوعی را محاسبه کنید. اگر متراژ شما کم است، سعی کنید از چمن مصنوعی با کیفیت بالاتر استفاده کنید تا کارایی لازم را برای چندین سال داشته باشد.
 2. اجرت نصابنحوه نصب چمن مصنوعی بین سنگ و موزاییک کاری آسان اما خسته کننده است. شما می توانید برای نصب، به توانایی خود اعتماد کنید و آن را انجام دهید. به طور کلی اجرت نصب این سبک از اجرا، نسبت به نصب های یکپارچه، ۳ برابر است. متراژ و پهنای شیارها اثر مستقیمی بر روی قیمت چمن مصنوعی خواهد داشت. شیارهای باریک تر اجرت نصب بالاتری دارند.
 3. هزینه چسب چمن مصنوعی (برای نصب بر روی سطوح بتنی و سخت)اگر از چسب تک جزئی برای نصب چمن مصنوعی بین موزاییک استفاده شود؛ مقدار ۱ تا ۱.۲ کیلوگرم به ازای هر مترمربع چسب نیاز دارید. اگر از چسب دوجزئی پلی اورتانی استفاده کنید؛ به مقدار ۱.۲ تا ۱.۴ کیلوگرم به ازای هر مترمربع مصرف چسب خواهید داشت.

به طور کلی قیمت تمام شده این سبک از اجرا، در مقایسه با اجراهای یکپارچه(راسته)، به ازای هر مترمربع گران تر تمام می شود. اما این نکته را در نظر داشته باشید که در نصب چمن مصنوعی بین سنگ و موزاییک، میزان استفاده از چمن مصنوعی نسبت به حالت یکپارچه، بسیار کمتر خواهد بود.

مراحل خرید چمن مصنوعی بین سنگ و موزاییک

خانه چمن سه روش برای خرید چمن مصنوعی بین سنگی شما مهیا کرده است. خرید اینترنتی چمن مصنوعی، خرید حضوری چمن مصنوعی و خرید تلفنی چمن مصنوعی، سه روش خرید می باشند.

شما می توانید در بخش ، چمن مصنوعی خود را انتخاب کرده و یا با تماس تلفنی و یا حضور در محل شرکت، این فرآیند را با آرامش انجام دهید.

در صورت خرید آنلاین چمن مصنوعی، ارسال سفارش برای شهرهای تهران و کرج، ظرف مدت زمان یک روز کاری و برای شهرهای دیگر حداکثر تا 2 روز کاری انجام خواهد شد.

شرکت خانه چمن، چمن مصنوعی های خود را با تضمین کیفیت،  و خدمات پس از فروش عالی، با تنوع بسیار بالایی ارائه نموده است. هدف ما جلب رضایت مشتری است. لازم به ذکر است که شرکت خانه چمن در برهه هایی از زمان تخفیفات ویژه ای در نظر می گیرد که می توانید با بهره گیری از آنها، خرید مقرون به صرفه تری داشته باشید.

تمام محصولات شرکت خانه چمن، دارای گارانتی معتبر می باشند و پس از خرید کالا می توانید بر روی خدمات گارانتی چمن مصنوعی و نصب آن حساب باز کنید.

سوالات متداول پیرامون چمن مصنوعی بین سنگی

عمق و پهنای استاندارد برای نصب چمن مصنوعی بین سنگ و موزاییک چقدر است؟

برای صرفه جویی در هزینه ها و گرفتن بهترین نتیجه، تنظیم عمق شیارها در حد ۱ تا ۱.۵ سانتیمتر معقول ترین انتخاب است. بهتر است چمن مصنوعی انتخابی شما حداکثر ۱ تا ۲ سانتیمتر از سطح سنگ بیرون زدگی داشته باشد. در مورد پهنای شیارها نیز باید گفت که هر چه پهنا بیشتر باشد، از نظر بصری زیبایی بیشتری خواهیم داشت. پهنای شیارها را می توانید حداقل ۵ و حداکثر 20 سانتیمتر در نظر بگیرید.

نحوه نصب چمن مصنوعی بین سنگ و موزاییک چگونه است؟

برای شروع، ابتدا باید زیرسازی بین سنگ آماده شود. زیرسازی به دو روش سخت و غیر سخت انجام می گیرد. زیرسازی سخت روی بتن، سیمان و دوغاب انجام می گیرد و زیرسازی غیر سخت روی خاک انجام می گیرد. پس از آن با اندازه گیری دقیق پهنای شیارها، چمن را برش داده و با چسب و یا میخ آن را به سطح زیرین متصل می کنند.

مزیت نصب چمن مصنوعی بین سنگ در مقایسه با چمن طبیعی چیست؟

چمن های طبیعی در کاشت بین سنگی پس از مدتی از بین رفته و نمای خوبی نخواهند داشت در صورتی که چمن های مصنوعی برای همیشه سبز و ماندگار خواهند بود. علاوه بر این، چمن مصنوعی نیاز به آبیاری، کود و آفت کش چمن مصنوعی بین موزاییک چیست؟

چمن مصنوعی های به شکل نواری، با عرض 8 تا 15 سانتیمتر و ارتفاع 25 میل تا 45 میل، به عنوان چمن مصنوعی بین موزاییک شناخته می شوند. چمن مصنوعی های بین موزاییک در طرح ها و مدل های مختلفی وجود دارند. طرح های مختلف چمن مصنوعی بین موزاییک از برش انواع مختلف چمن مصنوعی های موجود در شرکت به صورت نواری ، ساخته می شوند. از چمن مصنوعی بین موزاییک برای نصب بین موزاییک، سنگ و واش بتن استفاده می کنند. کف پیاده رو ها، معابر عبور پیاده، پارک ها، بوستان ها، حیاط خانه و ویلا از موزاییک و سنگ و واش بتن پوشیده شده است. برای اینکه بتوان از چمن مصنوعی بین موزاییک و سنگ فرش استفاده کرد، بهتر است یک شیار در بین موزاییک ها ایجاد کرد تا چمن مصنوعی به شکل نواری در بین آنها قرار بگیرد.

در دنیای امروز استفاده از چمن مصنوعی بین موزاییک و سنگ بسیار پر کاربرده شده. در این مقاله با استفاده، ویژگی، مزیت و اجرای چمن مصنوعی بین موزاییک و سنگ آشنا می شویم.

خرید چمن مصنوعی بین موزاییک برای حیاط خانه و ویلا با قیمت ارزان، نصب سریع و آسان

مزایا و معایب چمن مصنوعی بین موزاییک، واش بتن و سنگ – ارسال سراسر ایران

اطلس چمن – واحد فروش

استفاده از چمن مصنوعی بین موزاییک و سنگ

امروزه استفاده از چمن مصنوعی بین موزاییک و سنگ بسیار پر کاربرد شده و برای طراحی کف و فضاهای پیاده رو، حیاط، ویلا، روف گاردن و ورودی مکان های مسکونی توسط سنگ و موزاییک طرح های متفاوتی اجرا شده و با استفاده از فضای خالی بین موزاییک و سنگ را پر کرده و زیبایی خاص و چشمگیری ایجاد می کند که چشم هر ببیننده ای را به خود جلب میکند و باعث سرسبزی و زیبایی فضا با کمترین هزینه در تمام طول سال می شود.

استفاده از چمن مصنوعی بین موزاییک در حیاط

به طور قطع بیشترین مورد استفاده از چمن مصنوعی بین سنگی در حیاط می باشد. این حیاط خانه ها و ویلا ها و مجتمع های مسکونی است که کف آن را با موزاییک کفپوش کرده اند. پس بیشترین مورد استفاده از چمن مصنوعی بین موزاییک هم در همین حیاط ها می باشد. محوطه حیاط مجتمع های مسکونی فضای بسیار بزرگی می باشد که اگر به صورت یکنواخت از موزاییک و بتن پوشیده شده باشد شکل جالبی به خود نمی گیرد. اما کافیست بین موزاییک و بتن اینگونه محوطه ها  کار بکنیم تا متوجه تغییر زیاد و جلب توجه حیاط بشویم.

استفاده از چمن مصنوعی بین موزاییک در جلوی درب ورودی ساختمان

با توجه به افزایش استفاده از چمن مصنوعی در جلوی درب ورودی ساختمان ها، حتما شما هم نمونه هایی از کاربرد چمن مصنوعی بین موزاییک و سنگ را در جلوی ساختمان دیده اید. به راحتی می توان متوجه شد که استفاده از چمن مصنوعی بین موزاییک در جلوی درب ورودی و پارکینگ ساختمان باعث افزایش زیبایی ساختمان شده است.

چمن مصنوعی بین سنگفرش پاسیو

اصولا پاسیو یک مکانی نور گیر در داخل ساختمان است که برای افزایش سرسبزی و حس نشاط در ساختمان ها، پنت هاوس و ویلاها اجرا می گردد. می توان از چمن مصنوعی بین موزاییک در میان سنگفرش پاسیو استفاده کرد و سبز بودن و زیبایی پاسیو را چند برابر کرد. با اجرای یک ایده خلاقانه در پاسیو می توانید قیمت ملک را افزایش دهید. چمن مصنوعی این خاصیت را دارد که آن را برش بدهید و به هرشکلی که می خواهید از آن در بین سنگ و موزاییک پاسیو استفاده کنید.

ویژگی چمن مصنوعی بین موزاییک و سنگ

همانطور که گفتیم بیشترین استفاده از چمن مصنوعی بین موزاییک در حیاط خانه ها می باشد. بیشترین میزان عبور و مرور هر ساختمان در حیاط آن می باشد و افراد در طول روز و در هر شرایط آب و هوایی بر روی آن قدم می گذارند. حتی محل عبور خودرو ها هم از حیاط می باشد. حال این سوال برای خریداران چمن مصنوعی پیش می آید که: برای جلوگیری از سست شدن الیاف چمن مصنوعی چه کاری بکنیم؟ در هنگام خرید توجه کنید که چمن مصنوعی دارای بکینگ قوی باشد تا در هنگام عبور اتوموبیل یا قدم گذاشتن انسان روی چمن مصنوعی الیاف چمن مصنوعی کنده نشوند.

یکی دیگر از ویژگی های مهم چمن مصنوعی بین موزاییک و سنگ، مقاومت بالای آن در برابر نور خورشید است. آیا چمن مصنوعی مورد استفاده شده بین موزاییک در محیط های باز باید در مقابل تابش نور خورشید مقاوم باشد؟ بله چون چمن مصنوعی های بین سنگ و موزاییک به دلیل استفاده در محیط های روباز بیشتر از سایر چمن مصنوعی ها در معرض تابش نور مستقیم خورشید هستند.

باید در هنگام انتخاب چمن مصنوعی بین سنگ و موزاییک به عمق شیار بین سنگ و موزاییک هم دقت کنید. البته بهتر است عمق شیار چیزی بین 10 تا 15 میلیمتر باشد. حالا با دانستن عمق شیار بین سنگ و موزاییک می توانید بر اساس طرحی که از قبل آماده کرده اید چمن مصنوعی مناسب را انتخاب کنید. همیشه این سوال در ذهن خریداران چمن مصنوعی می باشد: ارتفاع چمن مصنوعی مناسب برای بین سنگ و موزاییک چقدر می باشد؟ عموما برای اینکه چمن مصنوعی از لبه موزاییک بالاتر بیاید از چمن مصنوعی هایی با ارتفاع 25 تا 35 میلیمتر برای بین موزاییک استفاده می کنند.

 • بکینگ مقاوم جهت جلوگیری از سست شدن الیاف
 • دیتکس بالا جهت مقاومت در برابر فرسایش
 • ارتفاع بلند الیاف(25  تا 35 میلیمتر) برای زیباتر جلوه کردن بین موزاییک و سنگ
 • تراکم بالا جهت آلودگی کمتر
 • شکل سطح مقطع ساده جهت جلوگیری از رسوب آلاینده های فیزیکی
 • مقاومت بالا در برابر تابش نو مستقیم خورشید و اشعه UV

نمونه کار های چمن مصنوعی بین سنگی شرکت اطلس چمن

مزیت و معایب چمن مصنوعی بین موزاییک و سنگ نسبت به چمن طبیعی

استفاده از کفپوش زیبا برای فضاهای مختلف دغدغه بسیاری از افراد می باشد با ایجاد شیار و فضای خالی بین موزاییک و سنگ می توان ایده نوآورانه ای را برای زیبایی فضا اجرا کرد که از در این فضا هم میتوان از و یا حتی چمن طبیعی استفاده کرد اما استفاده از چمن طبیعی با معایب خاصی همراه است.

استفاده از چمن طبیعی اگرچه باعث زیبایی فضای بین سنگ و موزاییک می شود اما نگهداری و آبیاری مداوم آن با چالش های جدی و صرف هزینه های بالایی رو به رو است اما در مورد استفاده از چمن مصنوعی بین موزاییک و سنگ دیگر موضوع نگهداری و آبیاری مطرح نیست .

از دیگر مزیت استفاده از چمن مصنوعی بین موزاییک و سنگ مقاومت بالای چمن مصنوعی است در صورتی که وزن موزاییک و سنگ برای ریشه چمن و وزن افراد و وسایل نقلیه بر روی سطح چمن باعث ایجاد آسیب های جدی و تخریب بافت زنده گیاه شده و در طولانی مدت منجر به از بین رفتن چمن می گردد.

نوسانات آب و هوایی در استفاده از چمن مصنوعی بین موزاییک و سنگ محدودیتی ایجاد نمی کند در صورتی که آفتاب سوزان، سرما شدید و یخبندان، بارش کم و یا بیش از حد ،نبود آب و کود های شیمیایی منجر به زرد شدن و از بین رفتن چمن طبیعی می شود که باید چمن مرده به صورت کامل حذف شود و دوباره کاشت بذر انجام شود که این شرایط و نگهداری دوباره متحمل هزینه است در صورتی که با استفاده از چمن مصنوعی و با صرف هزینه بسیار کمتری می توان فضای مورد نظر را تا سالهای سال  و در هر شرایطی سر سبز، شاداب و با طراوت نگهداشت.

یکی از معایب چمن مصنوعی بین موزاییک و سنگ نسبت به چمن طبیعی عدم توانایی در تولید اکسیژن می باشد. وقتی که در روزهای گرم چمن طبیعی محیط اطراف را خنک می کند، چمن مصنوعی محیط اطراف را گرمتر می کند. البته چمن مصنوعی حس خنکی را القا می کند و همچنین با پیشرفت تکنولوژی در تولید، چمن مصنوعی هایی با قابلیت خنک کردن هوا، روانه بازار شده اند. در کل مزایای چمن مصنوعی به معایب آن چیرگی بیشتری دارد.

نصب و اجرای چمن مصنوعی بین موزاییک و سنگ

در مرحله اول بین موزاییک و سنگ باید بین موزاییک ها فضایی با عرض 4 تا 6 سانتی متر ایجاد کرد. سپس با استفاده از سیمان فضای بین موزاییک ها را هم سطح کرده تا باعث عدم ایجاد پستی و بلندی در سطح چمن مصنوعی بین موزاییک و سنگ شود.

عمق استاندارد شیارهای بین موزاییک حدود 1 سانتی متر می باشد. وقتی عمق این شیار بیشتر از 1 سانتی متر باشد باعث از بین رفتن لایه زیرین چمن شده و از طرفی چمن در شیار فرو می رود و دید خوبی پیدا نمی کند و اگر عمق این شیار کم باشد باعث بیرون زدگی بیش از حد الیاف چمن مصنوعی می شود .

مرحله بعد برش زدن چمن مصنوعی می باشد. اگر برش زدن با دقت انجام شده باشد یا طول و عرض شیار بین موزاییک ها هم اندازه باشد نصب راحت تری خواهد داشت اما در صورتی که عرض چمن مصنوعی بیشتر از عرض شیار باشد باعث می شود چمن مصنوعی بین شیار خم شود و دچار آسیب دیدگی شود.

و در مرحله آخر برش های چمن مصنوعی را باید توسط پلی اورتان که مقاومت بالایی در مقابل رطوبت دارند در بین شیار موزاییک و یا سنگ ها تثبیت کرد.

خرید چمن مصنوعی بین موزاییک و سنگ

نکته بسیار مهمی که در هنگام خرید چمن مصنوعی بین موزاییک باید به آن توجه ویژه کنید، ارتفاع چمن مصنوعی مورد نظرتان است. تمام چمن مصنوعی های موجود در فروشگاه چمن مصنوعی اطلس چمن قابلیت استفاده در بین موزاییک را دارند. پس فقط تنها کافیست از بین چمن مصنوعی ها، آنهایی که ارتفاع بین 20 تا 35 میل را دارند خریداری کنید. ارتفاع بالا چمن مصنوعی باعث می شود چمن مصنوعی از لبه سنگ بالاتر دیده شود. هر چقدر چمن مصنوعی از لبه موزاییک بالاتر باشد، زیباتر و شکیل تر می شود. کارشناسان ما بر اساس تجربه و دانشی که دارند و با مشاهده نمونه کارهای قبلی، چمن مصنوعی دوبافت بهاره، رویال بلژیکی و پاییز را برای خرید چمن مصنوعی بین موزاییک و سنگ پیشنهاد می دهند.

شرکت چمن مصنوعی اطلس چمن دارای یک دهه سابقه درخشان در فروش و نصب انواع چمن مصنوعی و ارسال آن به سراسر ایران می باشد. شما می توانید از طریق شماره تلفن های موجود در وب سایت اطلس چمن برای خرید چمن مصنوعی بین موزاییک و سنگ اقدام کرده و اطلاعات لازم در این خصوص را از کارشناسان ما کسب کنید.همچنین می توانید در وب سایت اطلس چمن های قابل استفاده بین موزاییک و سنگ را مشاهده کنید. تمامی قیمت های درج شده در این وب سایت به روز می باشد.

نداشته و از این لحاظ مقرون به صرفه تر می باشد.

 

دکمه بازگشت به بالا