مجله جامعهمجله کسب و کار

راهنمای خرید کاپشن مناسب مردانه، زنانه و بچه گانه

نکات خرید کاپشن برای کودکان

جست و جو در بازار برای خرید لباسی گرم برای کودکان احتمالا پر چالش ترین آزمونی است که هر پدر و مادری می تواند در طول سال تجربه کنند. حتما این تجربه را داشته اید که در طول یک فصل کاپشن فرزندتان را برای تعمیر زیپ یا موارد دیگر به دست خیاط سپرده باشید و در نهایت بجز هزینه برای دوخت مجدد به بازار بروید و کاپشن دیگری را خریده باشید.

یا شاید به بازار رفته باشید و از میان طرح ها و رنگ های متنوع و مختلف ندانید کدام را برای فرزندتان انتخاب کنید تا ظاهر بهتری داشته باشد. بعضی از پدرها و مادرها تنها به ظاهر کاپشن توجه می کنند و به نوع دوخت آن که متناسب چه شرایط و موقعیتی است توجه نمی کنند. در این نوشتار از تولیدی کاپشن مردانه آرارات پارسیان قصد داریم نکاتی را عنوان کنیم که برای خرید عمده کاپشن کودکان باید به آن توجه کنید، پس با ما همراه باشید.

بازار عمده کاپشن تهران | تولیدی کاپشن اصفهان

نکاتی که باید بدانید

خرید کاپشن برای کودکانمان به جز انتخابی مبتنی بر زیبایی و سلیقه خوش که باعث شود ظاهر کودکمان در بیرون از خانه و حتی در مهمانی زیباتر از هر زمان دیگری به چشم آید، نیازمند شناخت انواع دوخت و توجه به مواردی است تا باعث نشود برای یک خرید چند بار هزینه کنیم. کاپشن کودکان هم پسرانه و هم دخترانه به دو دسته تقسیم می شوند. کاپشن هایی که برای مصارف روزانه نظیر مدرسه یا مهمانی و حتی گردش و تفریح طراحی و دوخته می شوند و دسته دیگر کاپشن هایی هستند که برای مصارف ورزشی طراحی و دوخته می شود، الگویی که برای طراحی و دوخت کاپشن بزرگسالان هم رعایت می شود.

به صورت عمومی کاپشن های روزانه از طرح های فانتزی متناسب با سلیقه کودکان پیروی می کنند. استفاده از طرح های ابر قهرمانی فیلم های مارول یا شخصیت های انیمیشن های کودکانه، طرح هایی هستند که می توانند نظر کودکان را جلب کنند تا پدر و مادر خود را برای خرید راضی کنند.

اما دسته دیگر کاپشن های ورزشی هستند که از اساس با کاپشن های رزوانه متفاوت اند، از طراحی تا دوخت و متریال. اگر سری به بازار آنلاین لباس زده باشید یا در فروشگاه های فیزیکی جست و جو کرده باشید حتما دیده اید که دیگر میان طرح و مدل لباس های کودکانه و در بعضی موارد بزرگسال تفاوت چندانی بجز سایز وجود ندارد. در نتیجه انتخاب کاپشمی که ظاهر کودکتان را متناسب با سن و سال او نشان دهد بسیار نکته مهمی است.

در کاپشن های ورزشی عموما تفاوت از دوخت آغاز می شود. همنیوطور در آستر لباس و البته جنس عایقی که از آن استفاده می شود. پس به این مورد توجه کنید که فرزند شما قرار است از کاپشن خود برای فاصله خانه تا مدرسه استفاده کند یا برای رفتن به کوه و گذراندن زمان زیاد در فضای باز.

برای انتخاب نوع کاپشن کمی سخاوتمند باشید

میان کاپشن هایی که کودکانتان به طور معمول در طول روز از آن استفاده می کنند تفاوت های چشمگیری وجود دارد، در اندازه و در طرح. پس برای یک خرید آگاهانه که با هزینه معقول بتوانید به خواستتان برسید، ادامه دادن برای مطالعه این نوشتار را به شما توصیه می کنیم

کاپشن بلند یا کوتاه؛ شما کدام را انتخاب می کنید

گاهی انتخاب پدر و مادر گرم بودن فرزند در هوای سرد زمستان است، گاهی هم انتخاب راحتی برای فعالیت های رزوانه فرزندشان. اگر جایی زندگی می کنید که زمستان های سرد تری را در طول سال تجربه می کنید برای خرید کاپشن دخترانه و پسرانه برای فرزندتان به سراغ کاپشن های بلند بروید، این کاپشن ها معمولا تا قسمت بالای زانو را گرم نگه می دارند، اما کاپشن های کوتاه که حس آزادی عمل و راحتی بیشتری را دارند عموما تا کمر را پوشش می دهند. اگر سرما در منطفه محل زندگی شما سخت و آزاد دهنده نیست می توانید این کاپشن ها را برای فرزندتان انتخاب کنید.

کاپشن کلاه دار؛ انتخابی برای روزهای بارانی و برفی

معمولا کاپشن های که کلاه دارند، ضد آب هستند و مناسب برای روزهای برفی و بارانی ولی سایر کاپشن ها با جنس های دیگر هم به کاپشن های با کلاه اضافه شدند و می توانید با هر جنسی برای فرزندتان کاپشن کلاه دار تهیه کنید. پیشنهاد ما به شما این است که کاپشن های را خریداری کنید که این امکان را دارند تا کلاه را در مواقع غیر ضرور از کاپشن جدا کنید.

کاپشن پالتویی؛ انتخابی برای مهمانی

شاید خرید پالتو انتخاب مناسبی برای کودک شما چه دختر و چه پسر نباشد اما کاپشن های که شبیه به پالتو هستند می تواند کمی خواست شما را برای یک لباس، مناسب حضور در شرایط رسمی خانوادگی برای فرزند شما فراهم کند. این نکته را هم فراموش نکنید که لباس خصوصا کاپشن برای فصل سرد سال باید منتاسب با سن کودک شما باشد و باعث نشود فرزند شما با لباسی فراتر از سن خود در جامعه حضور پیدا کند.

کاپشن اسلیپینگ بگ؛ اگر طرفدار محیط زیست هستید

این کاپشن ها عموما از پلاستیک های بازیافتی تولید می شوند و البته که چون از گردن تا پایین زانو را پوشش می دهند و گرم نگه می دارند به آنها کاپشن های اسلیپینگ بگ می گویند چون بی شباهت به کیسه خواب نیست. اگر گرمای فرزندتان و البته حمایت از محیط زیست برای شما مهم است کاپشن های اسلیپینگ بگ می تواند گزینه مناسبی برای خرید کاپشن زمستانی فرزند دختر یا پسر شما باشد.

به چه مواردی هنگام خرید کاپشن بچگانه باید توجه داشته باشیم؟

شاید یکی از مهمترین مواردی را که میتوان به آن توجه داشت این است که کاپشنی را که برای فرزندتان تهیه می کنید سبک باشد، وزن کم باعث می شود تا فرزند شما احساس راحتی و آزادی بیشتری را در طول روز تجربه کند. بادگیر بودن و ضد آب بودن برای لباس زمستانی کودکان همیشه یکی از مهمترین موارد است زیرا کودکان بعید است با باراش باران و برف در خانه بمانند.

هنگام خرید کاپشن حتما از کیفیت زیپ آن اطمینان پیدا کنید چون یکی از مواردی که یک کاپشن را زودتر از زمان مورد نظر راهی خیاطی جهت تعمیر می کند زیپ بی کیفیت است. هنگام وزش باد قطعا جیب ها تنها جایی هستند که می توان برای گرم کردن دست ها به آن متوسل شد پس، از اینکه کاپشن فرزندتان تعداد جیب کافی داشته باشد و راحت دست در آن قرار  گیرد هم مطمئن شوید و در نهایت شرایط شستشوی کاپشن ها هستند که باید از جنسی باشد که با اولین شستشو کیفیت خود را از دست ندهد.

میزان وزن مناسب برای هر نوع کاپشن

در حالی که فصل و آب و هوای مختلف روی نوع کاپشن انتخابی تاثیر زیادی دارد، موارد دیگری هم هستند که باید آنها را در نظر گرفت. بسیاری از تولیدکنندگان جزئیاتی را در مورد کیفیت، کمیت و بافت کاپشن ارائه می‌کنند و در نتیجه می‌توان تصمیم گرفت که با وزنی خاص چه نوع کاپشنی مناسب است و این میزان با عددی مشخص می‌شود که به آن قدرت پر کردن می‌گویند.

هر قدر میزان کیفیت کاپشن بالاتر باشد، فرد احساس راحتی بیشتری با آن کاپشن می‌کند و در نتیجه از نظر گرمابخشی بسیار بهینه‌تر است. اگر بخواهیم ساده‌تر بگوییم هر قدر میزان «قدرت پر کردن» در یک کاپشن بالاتر باشد، آن کاپشن بیشتر شما را گرم می‌کند. هنگام خرید باید توجه داشته باشید که اگر آن کاپشن را برای نقاط بسیار سردسیر می‌خواهید، باید عدد قدرت پر کردن در آن کاپشن دست کم 600 باشد.

قیمت مناسب برای خرید کاپشن

قیمت یک جنس همیشه عاملی بسیار مهم است که باید هنگام خرید آن همواره در نظر داشت. اگر برای خرید کاپشن به سراغ برندهای معروف رفته باشید، حتما در جریان هستید که قیمت بسیار گزافی برای این برندها باید پرداخت کنید و این مسئله معمولا به خاطر اعتبار بیشتر آن برند است.

ویژگی های کاپشن

دسته‌بندی کاپشن‌های امروزی ممکن است برای شما به کاری خسته‌کننده تبدیل شود. انواع بسیار زیادی از کاپشن‌ها وجود دارد که ممکن است انتخاب مناسب را برای شما مشکل کند. اما برخی از ویژگی‌های کاپشن‌ها هم هستند که انتخاب را برای مشتری ساده‌تر می‌کنند. به عنوان مثال، بهترین مدل‌های کاپشن دارای نوعی قابلیت مقاومت در برابر طوفان هستند که از ورود رطوبت به داخل جلوگیری می‌کنند و یا برخی دارای درزهای عبور هوا هستند تا به این ترتیب، هوا در آنها جریان داشته باشد و گرمای اضافی از آن خارج شود. در صورتی که کاپشن مورد نظر کلاه هم داشته باشد، می‌تواند نوعی محافظت اضافه از فرد به عمل آورد.

چیزی که انواع کاپشن‌ها را از یکدیگر متمایز می‌کند، کیفیت مواد مورد استفاده در تولید آنها است. کیفیت پارچه، خز، زیپ و دیگر اجزای کاپشن در مدل‌های اعلی بسیار متمایز است و همین امر باعث می‌شود تا آن محصول در آب و هوای مختلف میزان گرما، راحتی و دوام بهتری از خود نشان دهد. همچنین کاپشن‌ها در انواع مختلفی همچون بارانی، ژاکت و پالتو بین مشتریان شناخته می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا