مجله جامعهمجله کسب و کار

بهترین شهر کانادا برای ایرانیان

انتخاب بهترین شهر کانادا برای ایرانیان با توجه به پهناوری آن کار بسیار دشواری است. مهاجران ایرانی این موضوع را هم در نظر داشته باشند که همه شهرهای کانادا مناسب زندگی نیستند. در این مقاله سعی بر این است که بهترین شهرهای کانادا برای شما بررسی شود و شما را در انتخابی عقلانی و درست یاری کند. با مجله سایت روزی تازه همراه باشید.

ارزانترین شهر کانادا برای زندگی | بهترین شهر برای مهاجرت ایرانیان

دلایل مهاجرت به کانادا برای ایرانیان

کانادا کشوری که به دلیل دارا بودن سطح آموزشی عالی، رفاه بالا ی زندگی، رشد شغلی، امنیت، مراقبت های بهداشتی، هزینه های زندگی، آب و هوا و فرصت های شغلی فراوان تبدیل به پرطرفدارترین مقصد برای مهاجران ایرانی شده است.

طبق آمار منتشر شده حدود 400 هزار ایرانی در کانادا هستند؛ این رقم با توجه به جمعیت 38 میلیونی کانادا رقم بسیار چشم گیری است. می توان کانادا را جزو دانست.

علاوه بر این مسائل، کانادا به عنوان کشوری توسعه یافته با توجه به جمعیت کم خود نیاز به نیروی کار ماهر و متخصص و حتی نیروی کار ساده دارد، به طوری که در سال 2021، 8.5 میلیون نفر از جمعیت 38 میلیونی این کشور توسط مهاجران تشکیل شده بود.

فاکتورهای مختلفی جهت انتخاب بهترین شهر کانادا برای ایرانیان وجود دارد که مهم ترین آن ها عبارت است از: تحصیل، کیفیت زندگی، اقتصاد، امنیت، فرصت شغلی و شرایط آب و هوایی که میزان این شاخص ها از شهری به شهر دیگر متفاوت است. انتخاب بهترین شهرهای کانادا، با توجه به وسعت زیاد این کشور کمی سخت است. استان ها و قلمروهای زیادی دارد، که البته همه جای آن هم برای کار و زندگی مناسب نیست. اما با توجه به هدف شما از مهاجرت می توان به دسته بندی معقولی رسید. به همین منظور در ادامه این نوشته، به ارائه لیستی از بهترین شهر های کانادا برای ایرانیان به تفکیک: کار، زندگی، تحصیل و از نظر آب و هوا پرداخته ایم.

همانطور که عنوان کردیم، انتخاب شهری در کانادا برای مهاجرت، کاملا به هدف شما از مهاجرت بستگی دارد. بنابراین امیدواریم با مطالعه این مطلب که جداگانه بهترین شهر کانادا برای ایرانیان را بررسی کرده است، بهترین تصمیم را بگیرید. با این حال قبل از ادامه می توانید با پر کردن ، شرایط خود را برای مهاجرت به این کشور بسنجید.

بهترین شهر کانادا برای ایرانیان در سال 2022

بهترین شهر کانادا از نظر آب و هوا

قطعا صحبت کردن در مورد بهترین شهر کانادا از نظر آب و هوا کاری بسیار مشکل است. چرا که وسعت زیاد این کشور باعث شده تنوع آب و هوایی بالایی داشته باشد، ضمن اینکه در فصول مختلف سال، شاید انتخاب بهترین شهر کانادا از نظر آب و هوا کمی تغییر کند. ، با توجه به موقعیت جغرافیایی خود آب و هوای متنوعی هم دارند.

البته از آنجایی که مطابق با گزارشات ارائه شده، اکثر مردم آب و هوای بهاری را ترجیح می دهند، قطعاً این مسئله در مورد مهاجرت به کانادا و البته انتخاب بهترین شهر کانادا برای مهاجرت نیز تاثیر گذار است.

در واقع زندگی در کانادا با آب و هوای سرد عجین شده است، بنابراین پیدا کردن شهرهای گرم در کانادا واقعاً آسان نیست، اما غیرممکن هم نیست.

مطابق با بررسی های انجام شده، بهترین شهرهای کانادا از نظر آب و هوا عبارتند از:

 • ونکوور
 • ویکتوریا
 • ویندزور
 • تورنتو
 • اوشاوا
 • همیلتون

این ها شهرهایی هستند که کم و بیش، گرمترین شهرهای کانادا محسوب می شوند. با این حال، فصل زمستان در این شهرها هم خیلی سرد است.

بهترین شهرهای کانادا از نظر آب و هوا

بهترین شهر کانادا برای زندگی

بهترین شهرهای کشور کانادا برای زندگی، بر اساس فاکتورهای مختلفی انتخاب شده اند. شهرهای زیر بر اساس میزان درآمد، هزینه تهیه مسکن و به طور کلی ، نرخ پایین بیکاری و جرم و جنایات و امنیت بالا انتخاب شده اند.

 • کبک سیتی (Quebec City)
 • همیلتون (Hamilton)
 • اوتاوا (Ottawa)
 • شارلوت تاون (Charlottetown)
 • رجینا (Regina)

بهترین شهر کانادا برای تحصیل

اگر علاقه مند به هستید، حتما می دانید دانشگاه های کانادا، جزء بهترین ها در کل جهان هستند. رتبه بندی بهترین شهرهای کانادا برای تحصیل که در ادامه آمده است، بر اساس کیفیت آموزش، هزینه های تحصیل و اسکان دانشجو، نزدیکی به پارک های ملی و آمار پایین جرم و جنایت است:

 • مونترال (Montreal) – استان کبک
 • روین-نوراندا (Rouyn-Noranda) – استان کبک
 • تروا ریویر (Trois-Rivières) – استان کبک
 • شارلوت تاون (Charlottetown) – استان پرنس ادوارد
 • کبک (Québec) – استان کبک

البته شهر ونکوور هم می تواند مکان خوبی برای تحصیل باشد و آنجا هم از دانشگاه های خوبی برخوردار است.

کنارتان هستیم. کافیست فرم مشاوره را پر کنید.

بهترین شهر کانادا برای کار

برای افرادی که قصد مهاجرت به کانادا و نقل مکان به این کشور را دارند، قطعاً یکی از مهمترین تصمیماتی که بایستی اتخاذ کنند این است که بهترین شهر کانادا از نظر کار، کدام است؟

قبل از ، 5 شهر زیر را به عنوان بهترین شهرهای کانادا برای کار، در نظر داشته باشید.

این رتبه بندی بر اساس فاکتورهایی مانند تعداد ورک پرمیت (مجوز کار) هایی که از سوی آن شهر برای مهاجرین صادر شده رشد و رونق اقتصادی آن شهر، نرخ پایین بیکاری و فرصت های شغلی است:

 • شهر ونکوور در استان بریتیش کلمبیا (Vancouver, British Columbia)
 • شهر همیلتون در استان اونتاریو (Hamilton, Ontario)
 • شهر ادمونتون در استان آلبرتا (Edmonton, Alberta)
 • شهر ویکتوریا در استان بریتیش کلمبیا (Victoria, British Columbia)
 • شهر کلگری در استان آلبرتا (Calgary, Alberta)

در این مقاله بهترین شهر کانادا برای ایرانیان را معرفی کردیم: تورنتو، ونکوور و ادمونتون. همچنین دیدیم بهترین شهرهای کانادا از لحاظ آب و هوا نیز ونکوور، ویکتوریا و شهر ویندوز هستند. اما اگر قصد کار در کانادا را دارید، بهترین شهر برای شما ونکور و اگر قصد تحصیل در کانادا دارید، بهترین شهر مونترال است.

حال که تا حدود زیادی با بهترین شهرهای کانادا آشنا شدید، امیدواریم با این توضیحات بتوانید با دقت بیشتری شهر مورد نظر خود را برای مهاجرت به کشور پهناور کانادا انتخاب کنید.

اما از آنجایی که انتخاب شهر مورد نظر برای زندگی و ، نیازمند بررسی شرایط زندگی تان است، می توانید را پر کرده، تا مشاورین پارسی کانادا به طور کامل شما را راهنمایی کنند.

معرفی بهترین شهرهای کانادا برای زندگی ایرانیان

بسیاری از ایرانی ها به امید زندگی، کار یا تحصیل بهتر قصد دارند به کانادا مهاجرت کنند. البته برخی از آن ها دلایل واضح و روشنی دارند و عده ای هم از هدف واقعی خود چندان آگاه نیستند، شاید همین که می بینند کانادا کشور فوق العاده ای برای زندگی است و البته به عنوان کشوری مهاجرپذیری شناخته می شود، برای آن ها کافی است.

به هر حال هر کس هدف شخصی خود را خواهد داشت. اما بسیاری از افراد دوست دارند بدانند که بهترین شهرهای کانادا برای مهاجرت ایرانیان چه شهرهایی هستند. این شاید جز اولین مواردی باشد که هر ایرانی بخواهد هنگام مهاجرت به کانادا از آن اطلاع پیدا کند.

در کانادا فرصت های رشد شخصی، شغلی و تعاملات اجتماعی بهتری وجود دارد و این می تواند از شهری به شهر دیگر تفاوت داشته باشد. زندگی در یک فضای چندفرهنگی برای بسیاری از افراد می تواند تجربه فوق العاده ای محسوب شود. به طور کلی این کشور می تواند یکی از بهترین مقاصد برای مهاجران خصوصا ایرانیان محسوب شود.

حالا با این اوصاف بسیاری از افراد دوست دارند بدانند که کدام شهرها گزینه ی بهتری برای محسوب می شوند. با ما همراه باشید تا بیشتر درباره مهاجران ایرانی کانادایی و شهرهایی که ایرانیان در آن ها ساکن هستند صحبت کنیم.

چه تعداد ایرانی در کانادا زندگی می کنند؟

طبق آخرین آمار منتشر شده توسط وزارت امور خارجه کشور، بیش از 4 میلیون نفر ایرانی در خارج از مرزهای کشور زندگی می کنند. طبق این آمار بعد از ایالات متحده که حدود 5/1 میلیون ایرانی را در خود جای داده است، کشور کانادا با حدود 400000 نفر در رتبه دوم قرار دارد. این در حالی است که کل جمعیت کانادا حدود 38 میلیون است، این آمار قابل توجه خواهد بود.

با توجه به این آمار اگر شخصی تنها به دلیل تعداد هم میهن و هم زبانی به دنبال لیست بهترین شهرهای کانادا برای مهاجرت ایرانیان است، شانس بالایی برای معاشرت با دیگر افراد ایرانی الاصل کانادایی در اکثر شهرهای کانادا وجود دارد.

طبق آخرین سرشماری انجام شده بیشترین جمعیت ایرانی ها در کانادا در مناطق و شهرهای مختلفی از جمله ریچموند هیل، تورنتو، ونکوور شمالی، مونترال و اتاوا پراکنده شده اند. زبان های ایرانی های مقیم در هر یک از این شهرها هم عمدتا فارسی یا ترکیبی از انگلیسی کانادایی، فرانسوی کانادایی، ارمنی و کردی است.

با توجه به این آمار و دیگر داده ها از جمله میزان اشتغال پذیری در شهرها، هزینه ها، امکانات، بهترین مدارس و دانشگاه ها و مواردی از این دست، شاید بتوانید بهترین انتخاب را برای مهاجرت خود داشته باشید.

معرفی بهترین شهرهای کانادا برای مهاجرت ایرانیان

اکثر ایرانیان شهرهای بزرگ کانادا مثل ونکوور، تورنتو یا مونترال را برای مهاجرت انتخاب می کنند. البته بسیاری از آن ها به دلایل مهاجرتی مجبور هستند چند سالی را در شهر خاصی به سر ببرند و در نهایت پس از دریافت تابعیت شهر مورد نظر را به مقصد یکی از کلان شهرها ترک کنند.

برای مثال یکی از این مناطق، ایالت کبک کانادا است که محل بسیاری از نیروهای متخصص و مهاجر ایرانی بوده است. چنین اشخاصی با توجه به برنامه های فدرال مجبور به انتخاب این شهر برای دریافت اقامت بوده اند که شاید در ادامه بخواهند آن را ترک و به شهر دیگری از کانادا مهاجرت کنند. به هر حال فارغ از این شهرها عوامل زیادی در انتخاب بهترین نقطه برای مهاجرین اثرگذار است که شاید یکی از آن ها آب و هوا باشد. در ادامه به معرفی بهترین مناطق زندگی برای مهاجرین ایرانی می پردازیم.

مونترال یکی از بهترین شهرها برای مهاجرت ایرانیان

مونترال با دارا بودن جمعیتی کمتر از 4 میلیون نفر، یکی از کلان شهرهای کانادا محسوب می شود. این شهر استان کبک است در جنوب شرقی کانادا قرار دارد که اکثر مردم آن با زبان فرانسوی با یکدیگر مکالمه می کنند. شاید برایتان جالب باشد که بدانید پس از پاریس، دومی شهر بزرگ دنیا است که مردمش به فرانسوی صحبت می کنند.

جالب تر از آن این است که مونترال در لیست 10 مکان شاد در جهان جایگاه دوم را به خود اختصاص داده است. این مورد شاید برای مردم ما که در چند سال اخیر به دلیل شرایط بد اقتصادی دچار مشکلات روحی فراوانی شده اند، مثل یک معجزه باشد. به عبارتی می توان گفت که مونترال یک مقصد ایده آل و بهشتی برای مهاجران ایرانی محسوب می شود.

دلایل زیادی وجود دارد که این شهر را به یکی از مناطق مورد علاقه مهاجرین تبدیل کرده است. برای مثال فرصت های شغلی زیاد، مسکن ارزان قیمت، فرهنگ غنی و چند فرهنگی، سیستم آموزشی فوق العاده، مراقبت های بهداشتی در سطح جهانی باعث می شود که هر تازه واردی در این شهر احساس غریبگی نکند.

همین عوامل باعث شده است که مونترال به یکی از بهترین شهرهای کانادا برای مهاجرت ایرانیان تبدیل شود. استاندارد بالای زندگی در این شهر، به علاوه میزان پایین جرم و جنایت از دیگر عوامل اثرگذار در جذابیت بالای این شهر برای مهاجرین ایرانی و سایران مهاجران است.

از نظر آب و هوایی این شهر چهار فصل را تجربه می کند و در زمستان از برف پوشیده می شود. بزرگترین مزیت زندگی در کانادا اجاره مقرون به صرفه خانه است. برای اجاره یک اتاق در یک آپارتمان مشترک باید کمتر از 450 دلار در ماه هزینه کنید. این مبلغ برای آپارتمان های یک خوابه حدود 600 تا 700 دلار خواهد بود. پس بر اساس جمعیت و سلیقه و انتظار خود می توانید یک خانه مناسب انتخاب و اجاره کنید.

مطلب پیشنهادی:

ونکوور کانادا از بهترین شهرهای دنیا

یکی دیگر از شهرهای خوب کانادا و البته از جمله شهرهای دوست داشتنی دنیا، ونکوور کانادا است. این شهر یکی از مناطقی است که به دلیل سیستم بهداشتی عالی خود شهرت دارد و برنامه خدمات پزشکی مناسبی را به بیماران هدیه می دهد. پس شاید بهترین انتخاب برای بازنشستگان باشد.

یکی دیگر از دلایلی که باعث می شود ونکوور جزو بهترین شهرهای کانادا برای مهاجرت ایرانیان محسوب شود، اقتصاد پررونق آن است. اگر عاشق زندگی در کنار اقیانوس هستید، پیشنهاد ما شهر ونکوور کانادا خواهد بود. آب و هوای این شهر برای زندگی خنک و البته معتدل است. این دما حتی معتدل تر از سایر نقاط کانادا است و در تابستان بین 20 تا 30 درجه خواهد بود. اکثر شهرهای ساحلی خصوصا هنگام غروب آفتاب رطوبتی اذیت کننده دارند، اما این در مورد ونکوور چندان صادق نیست.

ونکوور کانادا یکی از شهرهایی است که نه تنها جرم در آن کم است، بلکه این میزان حتی کاهش هم پیدا کرده است. اگر روی تحصیلات خود یا فرزندتان حساس هستید، ونکوور می تواند به عنوان یکی از بهترین انتخاب های شما محسوب شود؛ زیرا با وجود دانشگاه بریتیش کلمبیا و کالج های مطرح وست، کالج رجنت، اشتون و کلمبیا، شما می توانید از بهترین سیستم آموزشی با کیفیت عالی بهره مند شوید.

هزینه اجاره در ونکوور کمی گران است. اگر قصد خرید خانه را داشته باشید، ارزانترین ملک ها در این شهر از 800000 دلار کانادا شروع می شوند. هزینه اجاره در ونکوور چیزی بین 2800 تا 4000 دلار در هر ماه است. با این وجود علیرغم هزینه های بالا، بسیاری از افراد از سراسر دنیا دوست دارند در این شهر خارق العاده زندگی کنند. شاید دوست داشته باشید برای اسکان شهرهای اطراف ونکوور را انتخاب کنید که حدود 20 تا 40 درصد ارزان تر از وونکورر هستند.

مطلب پیشنهادی

تورنتو یکی از بهترین شهرهای کانادا برای مهاجرت ایرانیان

تورنتو یکی دیگر از شهرهای مهم کانادا برای مهاجرین محسوب می شود. این شهر یکی از چند فرهنگی ترین شهرهای دنیا محسوب می شود. شاید برایتان جالب باشد که بدانید، بیشتر ایرانی ها این شهر را به عنوان مقصد مهاجرتی خود در کانادا انتخاب می کنند.

نیمی از جمعیت این شهر را افرادی تشکیل می دهند که در بیرون از کشور کانادا متولد شده اند، به همین دلیل می توانید بازتابی از جهان را در این شهر مشاهده کنید. برای افرادی که اهل ماجراجویی هستند، این شهر یک انتخاب فوق العاده محسوب می شود. فرصت های مناسب اقتصادی این شهر برای کسانی که ایده های اقتصادی و یا دارایی مناسب برای سرمایه گذاری دارند، شرایط بی نظیری را فراهم کرده است.

این منطقه میزبان تعداد زیادی از شرکت های نوپا کانادایی محسوب می شود، پس شما هم کافیست کمی سرمایه و مقداری شم اقتصادی داشته باشید تا بتوانید در این دسته جای بگیرید.

دمای هوا در این شهر بین 20 تا منفی 30 درجه در گردش است. پس ما در تورنتو شاهد هوای بسیار سردی خواهیم بود که در زمستان با بارش برف از خود رونمایی می کند. هر چند که بر خلاف کشور ما، این شهر برای بارش برف از قبل برنامه ریزی شده است و هیچ مشکلی هنگام بارش برف های حتی سنگین هم وجود نخواهد داشت.

هزینه زندگی در تورنتو که یکی از بهترین شهرهای کانادا برای مهاجرین ایرانیان است متغیر خواهد بود. برای مثال هزینه یک آپارتمان مبله در منطقه گران قیمت این شهر حدود 2700 دلار کانادا در هر ماه است. این در حالی است که این مبلغ در مناطق عادی حدود 2300 دلار در ماه خواهد بود.

مطلب پیشنهادی:

اتاوا یکی از بهترین شهرهای کانادا

یکی دیگر از گزینه های مهاجرت به کانادا، انتخاب شهر اتاوا است. این شهر در بخش شرقی انتاریو جنوبی و در فاصله 2 ساعته با مونترال و 5 ساعته با تورنتو با رانندگی با ماشین قرار دارد. اتاوا یک شهر دو زبانه است. شما می توانید در اینجا هم به فرانسوی و هم به انگلیسی صحبت کنید.

اتاوا هم با ادغام مردمان با دیدگاه ها و فرهنگ های مختلف از سراسر دنیا به یک شهر چند فرهنگی فوق العاده تبدیل شده است. طبق آمار به دست آمده اتاوا از لحاظ کیفیت زندگی در بین کشورهای قاره آمریکا در رتبه دوم قرار دارد. این شهر رتبه چهاردهم در دنیا را نیز از آن خود کرده است.

از طرف دیگر اتاوا به عنوان دومین شهر تمیز کانادا و سومین شهر تمیز دنیا شناخته شده است، پس شما از زندگی در یک محیط پاک و مرتب لذت ببرید. اگ از آن دسته جوانان پر انرژی هستید، اتاوا می توانید بهترین انتخاب برای تخلیه کردن انرژی تان باشد؛ زیرا این شهر بسیار پرجنب و جوش است.

اگر به قصد تحصیل به کانادا مهاجرت می کنید، می توانید در یکی از دو دانشگاه بزرگ مرکز این شهر یعنی دانشگاه کارلتون و یا دانشگاه اتاوا مشغول شوید. معماری زیبای این شهر یکی دیگر از دلایلی است که می تواند آن را در زمره بهترین شهرهای کانادا برای مهاجرت ایرانیان تبدیل کند.

این شهر چهار فصل است. با این تفاوت که زمستان های طولانی و سرد و بهارهای کوتاه ولی تازه ای دارد. فصلی که می توانید حتی شاهد بارش ملایم باران هم در آن باشید. دمای این شهر در تابستان به 30 درجه سانتی گراد هم می رسد.

اگرچه اتاوا از همه نظر برای زندگی فوق العاده است، اما از نظر هزینه کمی گران است. شما برای اجاره یک آپارتمان باید بین 700 تا 1400 دلار در ماه هزینه کنید. از طرفی مواد غذایی  صرف غذا در بیرون از خانه می تواند گران تر تمام شود.

مطلب پیشنهادی:

چه تعداد ایرانی در کانادا زندگی می کنند؟

طبق آمار و اطلاعات سال 2021 حدود 200،000 نفر ایرانی الاصل در کانادا اقامت دارند؛ و بر اساس آخرین اطلاعات IRCC در سال 2022، ایران با نرخ جمعیت 1.9 درصد مهاجرین، نهمین کشور مبدا مهاجرت به کانادا بوده است. علاوه بر این، ششمین کشور مبدا برای دارندگان ویزای تحصیلی کانادا را شهروندان ایرانی تشکیل داده اند. تا 31 دسامبر 2022، حدود 21،115 دانشجوی ایرانی در کانادا تحصیل می کردند. همچنین در این سال، تعداد 11،105 ایرانی اقامت دائم این کشور را گرفته اند. از کل جمعیت ایرانی های مقیم کانادا، حدود 68 درصدشان در شهرهای تورنتو و ونکوور ساکن هستند.

آسان ترین استان برای مهاجرت به کانادا کدام است؟

به طور کلی دو استان بریتیش کلمبیا و ساسکاچوان، از جملههستند.

1) بریتیش کلمبیا

استان بریتیش کلمبیا، غربی ترین استان کانادا، با نرخ بیکاری 4.5 درصد در سال 2022، بهترین مقصد برای مهاجرت به کانادا است. مهمترین مزیت این استان آب و هوای خوب، اقتصاد قدرتمند، سیستم حمل و نقل عمومی وسیع، مناظر طبیعی زیبا و سیستم آموزش مناسب است. بدون در نظر گرفتن اجاره مسکن، هزینه ماهیانه زندگی در این استان حدود 1،200 دلار است.

ونکوور، بزرگترین شهر در بریتیش کلمبیا است. این شهر گرانترین شهر کانادا بعد از تورنتو و یکی از بهترین شهرهای کانادا برای مهاجران ایرانی است و به معنای واقعی کیفیت زندگی بالایی دارد.

2) ساسکاچوان

هزینه زندگی پایین و کیفیت آموزش مناسب، از جمله دلایلی هستند که می گوییم استان ساسکاچوان گزینه خوبی برای مهاجرت به کانادا است. متوسط درآمد سالانه در استان ساسکاچوان در سال 2022، از درآمد متوسط کانادا بیشتر است. درآمد سالانه در این استان، پس از کسر مالیات چیزی در حدود 78,536 دلار است.

از جمله بهترین شهرهای کانادا در استان ساسکاچوان برای مهاجرت، به ترتیب شهرهای رجاینا، ساسکاتون، ویبرن، استوان و موس جا هستند. البته این را نیز باید بگوییم که توقع نداشته باشید، کیفیت زندگی شهرهای تورنتو و ونکوور را در این استان نیز تجربه کنید. اما شهرهای کم جمعیت و کوچک و فرصت های شغلی مناسب این استان، می تواند شروع خوبی برای یک زندگی راحت باشد.

جمع بندی

همانطور که مشاهده کردید کانادا به عنوان یکی از بهترین مقاصد برای مهاجرین در سراسر دنیا است. این کشور از همه لحاظ یک زندگی مطلوب و باکیفیت را برای افرادی که اهل تلاش باشند، فراهم می کند. با آنچه در اینجا بررسی کردیم متوجه شدیم که فرق نمی کند که در کدام شهر کانادا باشید؛ زیرا یکی از دیگری بهتر است و مزایا خاص خود را دارد.

در اینجا به بررسی بهترین شهرهای کانادا برای مهاجرت ایرانیان پرداختیم، اما گزینه های ما به همینجا ختم نمی شود. اینکه کدام شهر را انتخاب کنید، به هدف، بودجه و خواست شما بستگی خواهد داشت. در صورت نیاز به مشاوره درباره راه های مهاجرت به کانادا و انتخاب بهترین شهر، می توانید از وکلای ویزا 724 کمک بگیرید.

ویزا 724، در کنار شرکت حقوقی مهاجرتی و شرکت توسعه بیزینس در کانادا، با داشتن تجربه راه اندازی و توسعه بیش از 100 کسب و کار موفق، صفر تا صد خدمات خرید بیزینس یا راه اندازی بیزینس، امضای قرارداد قانونی و انجام امور مهاجرتی را ارائه می کند. ما کسب و کار را مطابق با شرایط شما، انتخاب و برای خرید یا راه اندازی آن اقدام می کنیم. در صورتی که قصد راه اندازی یک کسب و کار در کشور کانادا را داشته باشید و اگر تمایل دارید در فرانچایز های قوی کانادا سرمایه گذاری کنید، می توانید با ما در ارتباط باشید.

در این شرکت، گام به گام در خدمت اهداف کارآفرینانی هستیم که میخواهند بیزینس موفقی در کانادا داشته باشند و از راههای برنامه های تجاری ،  و  به کانادا مهاجرت کنند.

دریافت اطلاعات تماس و اطمینان از مجوز های ما، با مراجعه به صفحه > درباره  ما

 

دقت نمایید نتایج این آمارگیری نسبی است و شهرهایی چون ادمنتون، هلیفکس، برلینگتون، سنت آلبرت، اوک ویل، کلگری و بوچرویل نیز جزو برترین شهرهای کانادا برای زندگی هستند. در ادامه به بررسی بعضی از محبوب ترین شهرهای کانادا برای ایرانیان براساس شاخص های ذکر شده می پردازیم.

معرفی شهر تورنتو در کانادا

این شهر در ایالت انتاریو قرار دارد و بزرگ ترین شهر ایالت انتاریو است. تورنتو با 2.6 میلیون نفر جمعیت، شلوغ ترین شهر کانادا محسوب می شود.

بدون شک می توان گفت تورنتو بهترین شهر کانادا برای ایرانیان هست.

اگر شما قصد تحصیل و زندگی دانشجویی در کانادا را دارید، به جرات می توان گفت تورنتو به دلایل زیر بهترین انتخاب برای شماست:

 1. براساس آمار رنکینگ جهانی (QS (Quacquarelli Symonds، یازدهمین شهر برتر دانشجویی برای تحصیل و زندگی دانشجویی است؛
 2. دانشگاه های معروفی چون دانشگاه تورنتو با رتبه جهانی 28، دانشگاه یورک با رتبه جهانی 511 و دانشگاه رایرسون در تورنتو قرار دارند؛
 3. دارای سیستم حمل و نقل عمومی اقتصادی است؛
 4. شهریه تحصیلی مناسبی در مقایسه با دانشگاه های هم رده اش در انگلیس، آلمان و استرالیا دارد.

از نظر هزینه ی زندگی، تورنتو دومین شهر گران در کانادا به حساب می آید؛ البته همزمان دارای فرصت های شغلی با درآمد معقول بیشتری نیز هست. متوسط هزینه ی زندگی هر فرد در تورنتو حدوداً 27 هزار دلار کانادا در سال است و میانگین درآمد سالانه هر فرد حدوداً 37 هزار دلار کانادا در سال است.

تورنتو از نظر آب و هوایی دارای هر چهار فصل سال است. دمای هوای این شهر بین 20 تا 30 درجه ی سانتی گراد است.

از دیگر ویژگی های مثبت تورنتو می توان به نرخ پایین جرم و جنایت، تنوع فرهنگی، رواج هنرهای نمایشی، محیطی تمیز و بالا بودن سطح استاندارد و وجود مراکز تفریحی و خرید زیاد اشاره کرد.

تورنتو از بهترین شهرهای کانادا برای ایرانیان

معرفی شهر ونکوور در کانادا

این شهر زیبای بندری در ایالت بریتیش کلمبیا واقع شده است و بزرگ ترین شهر این ایالت است. جمعیت ونکوور 600 هزار نفر است و حدوداً 44 درصد از این جمعیت را مهاجران آسیای شرقی تشکیل داده اند. تعداد ایرانیان در این شهر زیبا نسبت به سایر شهرهای کانادا کمتر است.

جالب است بدانید دانشگاه های ونکوور جز معتبرترین و مجهزترین دانشگاه های کانادا و جهان محسوب می شوند. اگر هدف شما از مهاجرت تحصیل است، به دلایل زیر ونکوور می تواند بهترین انتخاب برای شما باشد:

 1. براساس آمار رنکینگ جهانی QS، ونکوور شانزدهمین شهر برتر دنیا از نظر تحصیل و زندگی دانشجویی است؛
 2. دانشگاه های مطرحی چون: بریتیش کلمبیا با رتبه ی 44 در بین دانشگاه های برتر دنیا، دانشگاه ونکوور آیلند، فرلی دیکسون و سایمون فریزر در ونکوور قرار دارند؛
 3. دارای حمل و نقل عمومی اقتصادی و در دسترس در همه نقاط شهر است.

از نظر هزینه زندگی، این شهر یکی از گران ترین شهر های کانادا است. متوسط هزینه ی سالیانه ی هر فرد در این شهر 27576 هزار دلار کانادا است و متوسط درآمد سالانه هر فرد حدوداً 45 هزار دلار کانادا است.

ونکوور به علت طبیعت بکر و فرهنگ فوق العاده اش از محبوبیت خیلی زیادی بین مهاجرین برخوردار است. این شهر به سبب مجاورت با اقیانوس آرام و کوهستان رانگ یک شهر سرسبز و توریستی محسوب می شود. ونکوور در کانادا به شهر Every Green یا شهر همیشه سبز معروف است. اگر به آب و هوای سرد و خشک عادت ندارید، ونکوور انتخابی عالی برای شماست. حداکثر دمای این شهر 22 درجه سانتی گراد و حداقل دمای این شهر 2 درجه  سانتی گراد است.

از دیگر مزایای زندگی در ونکوور محیط بسیار تمیز، امنیت بالا و زبان رسمی انگلیسی می باشد که شما مجبور به یادگیری زبان فرانسوی نیستید. به طورکلی این شهر به عنوان یکی از بهترین شهرهای دنیا از لحاظ استانداردهای زندگی شناخته شده است.

ونکوور از بهترین شهرهای کانادا برای ایرانیان

معرفی شهر مونترال کانادا

مونترال در ایالت کبک قرار دارد و پرجمعیت ترین و بزرگ ترین شهر این ایالت است. این شهر با 1.7 میلیون جمعیت دومین شهر پرجمعیت کانادا است.

مونترال به پایتخت فرهنگی کانادا معروف است و برای طرفداران هنر و معماری، این شهر مکان فوق العاده مناسبی می باشد.

مونترال که از لحاظ اقتصاد یکی از شهرهای برجسته کاناداست، با رشد اقتصادی 2.9 درصدی سالانه به یکی از قطب های اقتصادی تبدیل شده است. در این شهر فرصت های شغلی فراوانی در زمینه تجارت، فناوری های سلامتی، بیگ دیتا، هوافضا، علوم زندگی، داروسازی، طراحی، صنعت غذا، مد و فشن و آموزش وجود دارد.

مونترال به دلیل کیفیت آموزشی بالا و ارائه خدمات آموزشی بی نظیر جزو یکی از بهترین و متمایزترین شهرهای تحصیلی برای دانشجویان است. با توجه به دلایل زیر مونترال می تواند مقصدی عالی برای مهاجرت تحصیلی ایرانیان باشد.

 1. براساس آمار رنکینگ جهانی QS، مونترال چهارمین شهر برتر دنیا از نظر تحصیل و زندگی دانشجویی است؛
 2. دانشگاه های مطرحی چون مک گیل، کونکوردیا و مونترال که به ترتیب دارای رتبه ها ی 51، 64، 73 در بین دانشگاه های برتر دنیا هستند، در مونترال قرار دارند؛
 3. دارای سیستم حمل و نقل عمومی و مترو است.

مونترال یکی از پنج شهر بزرگ فرانسوی زبان دنیا می باشد؛ بنابراین شما برای کار و زندگی نیاز به یادگیری زبان فرانسوی دارید. دو زبانه بودن در این شهر فرصت های شغلی فراوانی را برای شما ایجاد می کند.

هزینه های زندگی و تحصیل در این شهر نسبت به سایر شهرهای بزرگ کانادا بسیار ارزان تر است؛ به همین دلیل، این شهر گزینه بسیار مناسبی برای ایرانیان است. متوسط هزینه ی سالیانه هر فرد در این شهر 28 هزار دلار کانادا است، از طرفی میانگین درآمد سالانه هر فرد نیز حدوداً 46 هزار دلار کانادا است.

حداکثر دمای مونترال 25 درجه سانتی گراد و حداقل دمای آن 13- درجه سانتی گراد است. این شهر تابستانی گرم و طولانی و زمستانی با بارش برف زیاد دارد که اغلب هوا ابری با وزش باد شدید است.

مونترال از بهترین شهرهای کانادا برای ایرانیان

معرفی شهر اتاوا در کانادا

این شهر در ایالت آنتاریو قرار دارد و هست. اتاوا با 1 میلیون جمعیت چهارمین شهر بزرگ کانادا است. اتاوا تمام مزیت هایی که یک پایتخت باید ارائه بدهد را داراست؛ مانند فرصت های شغلی فراوان، سطح رفاه بالا، نرخ پایین جرم و جنایت و اقتصاد پویا.

اتاوا یکی از اصلی ترین مرکزهای مرتبط با فناوری در کانادا است و اقتصاد قوی آن هم به علت تکنولوژی پیشرفته ای است که در این شهر جریان دارد. اتاوا تنها در همین زمینه توانسته است بیش از 70 هزار شغل ایجاد کند. کشاورزی هم در اتاوا نقش چشم گیری در توسعه اقتصاد این شهر داشته است. همچنین فرصت های کاری فراوانی در زمینه ی خدمات درمانی، بیمه، املاک، آموزش، توریست و امور مالی در این شهر وجود دارد.

شهر اتاوا در لیست رتبه بندی شهرها از دیدگاه دانشجویان در میان 30 شهر برتر قرار دارد و بالاترین نرخ سواد در کانادا را نیز به خود اختصاص داده است. از این رو این شهر یکی از مقاصد ایرانیان برای مهاجرت با هدف تحصیل به شمار می آید. از جمله دلایل محبوبیت این شهر برای دانشجویان عبارت است از:

 1. براساس آمار رنکینگ جهانیQS، اتاوا 45امین شهر برتر در جهان برای تحصیل و زندگی دانشجویی است؛
 2. دانشگاه های معتبری چون اتاوا و کارلتون در این شهر قرار دارند که اتاوا دارای رتبه ی 279 در بین دانشگاه های برتر دنیاست؛
 3. دارای حمل و نقل عمومی اقتصادی و سیستم یکپارچه مترو است.

اتاوا سومین شهر گران کانادا بوده است و هزینه سالیانه هر فرد در این شهر حدوداً 32 هزار دلار کانادا است و میانگین درآمد سالانه هر فرد نیز حدوداً 37 هزار دلار کانادا است.

شهر اتاوا به دلیل داشتن رودخانه اتاوا داری طبیعت بکر و سرسبز است. آب و هوای شهر اتاوا شبه قاره ای است؛ یعنی دارای تابستان های بسیار گرم و زمستان های بسیار سرد است. حداکثر دمای این شهر در تابستان 37 درجه سانتی گراد و حداقل دمای این شهر در زمستان 15- درجه سانتی گراد است.

از دیگر مزیت های اتاوا به عنوان بهترین شهر کانادا برای ایرانیان می توان به نرخ جرم و جنایت پایین، امنیت بالا و سیستم مراقبت های بهداشتی باکیفیت اشاره کرد. همچنین اتاوا سومین شهر تمیز دنیا و دومین شهر با سطح کیفیت بالای زندگی در قاره آمریکا است.

اتاوا از بهترین شهرهای کانادا برای ایرانیان

معرفی شهر کبک سیتی در کانادا

شهر کبک سیتی در ایالت کبک کانادا قرار داد. این شهر مرکز ایالت کبک و دومین شهر بزرگ این ایالت است. کبک سیتی حدوداً با 540 هزار نفر جمعیت یازدهمین شهر پرجمعیت کانادا محسوب می شود. این شهر نیز همانند مونترال دارای دو زبان رسمی فرانسوی و انگلیسی است که اکثر مردم آن به زبان فرانسوی حرف می زنند.

اقتصاد پویا و مدرن این شهر باعث شده که تعداد زیادی از بخش ها به دنبال استخدام نیروی کار باشند. همچنین به دلیل وجود جنگل های طبیعی فراوان، بخش اعظمی از اقتصاد شهر کبک سیتی را صنعت چوب تشکیل داده است. این شهر در بخش های دیگر همچون علوم زیستی، بیمه، خدمات مالی، فناوری اطلاعات و ارتباطات، فتونیک، ساختمان های هوشمند و پردازش مواد غذایی متقاضی نیروی کار فراوانی است.

شهر کبک سیتی به دلیل حضور برخی دانشگاه های معتبر یکی از مهم ترین شهرهای کانادا برای ادامه تحصیل به شمار می رود. براساس دلایل زیر کبک سیتی می تواند مقصد ایرانیانی باشد که با هدف تحصیل به کانادا مهاجرت می کنند.

 1. براساس آمار رنکینگ جهانی QS، کبک 88امین شهر برتر برای تحصیل و زندگی دانشجویی است؛
 2. دانشگاه های مشهور لاوال و کبک که به ترتیب دارای رتبه ها ی 20 و 32 در بین دانشگاه های برتر دنیا هستند، در کبک سیتی قرار دارند؛
 3. امکانات بسیار پیشرفته ای را در اختیار دانشجویان خود قرار می دهند؛
 4. دارای حمل و نقل عمومی گسترده و اقتصادی است.

کبک سیتی کانادا جزو شهرهای گران به شمار می رود. متوسط هزینه سالیانه هر فرد برای زندگی در کبک سیتی 25 هزار دلار کانادا است. با این حال میانگین درآمد سالانه ی این شهر حدوداً 40 هزار دلار کانادا است؛ بنابراین اگر شما دارای درآمد و شغل باشید به راحتی از عهده ی هزینه های زندگی در این شهر برمی آیید.

زندگی در کبک سیتی نسبت به دیگر شهرهای بزرگ کانادا مقرون به صرفه تر است.

شهر کبک سیتی به دلیل قرار گرفتن در کنار رود سنت لورس دارای طبیعتی بکر و سرسبز است. همچنین از نظر آّب و هوا این شهر دارای زمستان های بسیار سرد با حداقل دمای 24- درجه سانتی گراد و تابستان معتدل و گرم با حداکثر دمای 15 درجه سانتی گراد است.

از مزیت های دیگر این شهر می توان به کیفیت بالای زندگی، امنیت بالا، بافت تاریخی و بسیار زیبای شهر و هوای تمیز و پاک اشاره کرد.

کبک از بهترین شهرهای کانادا برای ایرانیان

جمع بندی

همان طور که مشخص است، شاخص های زیادی برای آنالیز و بررسی شهرهای مختلف جهت تحصیل و زندگی وجود دارد که تا به این جای مقاله 6 شهر که دارای بهترین برآیند از این شاخص ها بودند معرفی شدند. در ادامه بهترین شهرها براساس هر شاخص به صورت مجزا ارائه می شود.

بهترین شهر های کانادا برای ایرانیان از نظر آب و هوا

چون ایران یک کشور 4 فصل است، از نظر آب وهوایی شرایط مطلوبی دارد؛ به همین دلیل ایرانیانی که مهاجرت می کنند باید مقصد موردنظر را از نظر آ ب وهوا هم بررسی کنند.

بهترین شهر های کانادا برای ایرانیان از نظر زندگی

بهترین شهر های کانادا برای ایرانیان از نظر تحصیل

معمولا دانشجوها با توجه به رشته تحصیلی خود به دنبال می گردند؛ البته می توان گفت سطح علمی دانشگاه های کانادا بسیار بالاست و تحصیل در آن ها تجربه فوق العاده ای است.

بهترین شهر های کانادا برای ایرانیان از نظر کار

نتیجه گیری

شهرهای بسیار زیادی در کانادا وجود دارند که مهاجرت به هر کدام از آن ها به نوعی رویا است. در این مقاله سعی شده است با در نظر گرفتن شاخص های مختلف زندگی، بهترین شهرهای کانادا جهت ادامه ی تحصیل یا زندگی به شما معرفی شوند. همواره به یاد داشته باشید که استفاده از مشاوره های تخصصی در زمینه ی انتخاب شهر مناسب برای زندگی در هنگام مهاجرت تاثیر به سزایی در روند و سرنوشت زندگی شما و خانواده تان دارد. برای این کار شما می توانید با بهره گیری از مشاوران و متخصصان باتجربه و باسابقه ی شرکت مهاجرتی ادیسه بهترین انتخاب را براساس فاکتورهای مورد نظر خود جهت مهاجرت داشته باشید.

دکمه بازگشت به بالا