اقتصادی

شهید حاج محمد اسماعیل رضایی الگوی کامل اصناف و بازاریان است – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، سردار محسن کریمی عصر دوشنبه در دیدار با خانواده شهید شاخص بسیج اصناف کشور ۱۴۰۲ محمد اسماعیل رضایی اظهار داشت: شهید حاج محمد اسماعیل رضایی که از افتخارات استان مرکزی محسوب می‌شود جزو اولین شهدای نهضت اسلامی و از یاران باوفای امام خمینی (ره) بود که در جامعه بازاریان با حسن خلق و انصاف مشهور بود و بزرگان زیادی از جمله شیخ حسین انصاریان از شهید رضایی به عنوان فردی متدین، اهل مسجد و منبر و مقید به کار خیر و حقوق شرعی یاد کرده اند.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی افزود: کاسب صادق و مردمی مهمترین ویژگی شهید حاج محمد اسماعیل رضایی بود و همین دو ویژگی درس‌های بسیاری برای جامعه بازاری‌ها و اصناف امروز ما دارد که باید برجسته شود.

شهید حاج محمد اسماعیل رضایی الگوی کامل اصناف و بازاریان است

وی با بیان اینکه شهید والامقام رضایی در کارهای خیر و مومنانه همواره پیش قدم بوده، گفت: همچنین این شهید عزیز در کمک به نیازمندان و محرومین همواره پیشتاز بوده و علاوه بر این ویژگی‌های برجسته این شهید در شکل گیری انقلاب اسلامی نقش بسیار مؤثری داشته و می‌توان از او به عنوان یک فرد فعال و برنامه ریز در تشکیلات سیاسی انقلابیون نام برد و جملاتی که مقام معظم رهبری در توصیف این شهید به کار برده اند بسیار قابل توجه است.

سردار کریمی تأکید کرد: نقش فعال و اثرگذار شهید حاج اسماعیل رضایی در بسیج مردمی، سازماندهی هیئت‌های مذهبی در قیام ۱۵ خرداد سال ۱۳۴۲ همواره در تاریخ برجسته است و باید به خوبی تبیین شود.

شهید حاج محمد اسماعیل رضایی الگوی کامل اصناف و بازاریان است

استان مرکزی در دفاع مقدس پیشتاز است

وی افزود: استان مرکزی همانگونه که افتخار دارد در دفاع مقدس و در بسیاری از موضوعات جزو اولین‌ها باشد و پیشتازی این استان در ابعاد مختلف برجسته است، همچنین افتخار وجود شهدایی چون حاج محمد اسماعیل رضایی را دارد و باید برای معرفی این شهید و حماسه‌های ایشان اقدامات ویژه ای انجام شود.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی ادامه داد: با پیگیری‌های بسیج اصناف استان مرکزی، شهید حاج محمد اسماعیل رضایی به شهید شاخص اصناف معرفی شد تا بتوان از این ظرفیت برای معرفی این شهید به جامعه خصوصاً به جوانان و جامعه اصناف اقداماتی انجام‌داد.

شهید حاج محمد اسماعیل رضایی الگوی کامل اصناف و بازاریان است

برگزاری برنامه‌های ویژه در استان و کشور برای معرفی شهید رضایی

وی اضافه کرد: از ابتدای سال‌جاری اقدامات خوبی در راستای معرفی شهید آغاز شده که چاپ کتاب و برگزاری چندین مراسم بوده و سعی داریم در قالب یک اجلاسیه هم در سطح استان و هم در سطح کشور این شهید بزرگوار را معرفی کنیم.

سردار کریمی تأکید کرد: شهید حاج محمد اسماعیل رضایی الگوی کاملی برای اصناف و بازاریان است و ولایتمداری ایشان نیز می‌تواند شاخصه خوبی برای معرفی این شهید به آحاد و اقشار مردم باشد.

شهید حاج محمد اسماعیل رضایی الگوی کامل اصناف و بازاریان است

وی با اشاره به اقدامات کنگره شهدای استان در معرفی اولین‌های استان بیان کرد: یکی از اقدامات مهم ستاد کنگره شهدای استان معرفی و تبیین ظرفیت‌ها، دستاوردها، اقدامات و نقش استان مرکزی در انقلاب و دفاع مقدس است و وجود شهدایی چون حاج محمد اسماعیل رضایی پیشتازی این استان در نهضت امام خمینی (ره) را ثابت می‌کند.

در این دیدار دکتر حسن پور مسئول بسیج اصناف کشور، سرهنگ فراهانی مسئول بسیج اصناف سپاه روح‌الله استان، کارگر مسئول روابط عمومی بسیج اصناف کشور، جمعی از مدیران سازمان بسیج کشور و جمعی از مسئولین سپاه استان مرکزی نیز حضور داشتند.

شهید حاج محمد اسماعیل رضایی الگوی کامل اصناف و بازاریان است

مسئولین حاضر در این دیدار ضمن تجلیل از خانواده معظم شهید حاج محمد اسماعیل رضایی تابلو فرش مزین به تصویر شهید که در جریان کنگره شهدای استان مرکزی برای شهدای استان تهیه شد، را به خانواده شهید اهدا نمودند.

گفتنی است در تیر ماه سالجاری و با حضور استاندار مرکزی، فرمانده سپاه روح الله استان و جمعی از مسئولین پوستر شهید شاخص بسیج اصناف و بازاریابی کشور شهید حاج محمد اسماعیل رضایی و کتاب زندگینامه وی رونمایی شده بود.

دکمه بازگشت به بالا