هر درخت بادام چند کیلو بادام میدهد

عده زیادی از کشاورزان نمی توانند چنین حرفی را قبول کنند که درخت بادام ۱۰۰ کیلو بار دهد، اما باید قبول کرد که امروزه با پیشرفت تکنولوژی در صنعت کشاورزی و ارتقا پیدا کردن علم نوین کشاورزی، نهال‌های اصلاح شده و پیوندی بادام در شرایط ایده‌آل می‌توانند سالانه ۱۰۰ کیلو میوه بادام با کیفیت، به همراه پوست سبز رنگ تولید کنند.

توسعه صنعت کشاورزی کشور ایران در زمینه احداث باغ بادام چگونه است

در کشور ایران به خاطر وجود تحریم و نوسانات ارزی، تغییر شرایط فرهنگی و افزایش آگاهی کشاورزان، بخش کشاورزی در سال‌های اخیر توسعه چشمگیری پیدا کرده است. همچنین کشاورزان با شناسایی نیاز روز دنیا و آگاهی از محصولات پرفروش، به خصوص در حیطه خشکبار توانسته اند باغ‌های وسیعی از درخت بادام، گردو و پسته راه اندازی کنند.

امروزه بیشتر نهالستان‌ها با تولید انواع نهال پیوندی و اصلاح شده کمک زیادی به کشاورزان ایرانی کرده اند تا با صرف هزینه ی کمتر، یک واحد تجاری و مدرن تولید بادام صادراتی را راه اندازی کنند. امروزه تقاضای میوه بادام در جهان به خاطر ارزش غذایی فراوانی که دارند، افزایش روز افزونی داشته است.

اگر میوه های با کیفیت به صورت انبوه تولید شود و نیاز آن در بازار داخلی و خارجی محسوس باشد، تاسیس کنندگان پروژه بادام تجاری نیز در این زمینه موفقیت زیادی به دست خواهند آورد. از مهم‌ترین موفقیت‌های صنعت کشاورزی می‌توان به اشتغال‌زایی جوانان، ارز آوری و کمک به اقتصاد کشور اشاره کرد.

باردهی ۱۰۰ کیلو بادام از هر درخت

در پاسخ به سوال اینکه باردهی ۱۰۰ کیلویی از درخت بادام امکان‌پذیر است یا نه؟ باید گفت، از نظر علم کشاورزی دوران فروش نهال بادام بذری و سنتی به سر رسیده است و امروزه کشاورزان برای احداث باغ تجاری و مدرن جهت سودآوری بالا باید به فکر خرید نهال بادام اصلاح شده و پیوندی باشند. چرا که رقم بادام آذرخوشه‌ای در صورتی که به صورت تکی در باغ کاشت شود و نیازهای غذایی آن به خوبی برطرف شود، می‌تواند تا ۱۰۰ کیلو باردهی داشته باشد. ولی در صورتی که به صورت یک باغ تجاری احداث شود و تعداد زیادی درخت بادام آذرخوشه‌ای در یک محدوده زمین کاشت شود، شاید به اندازه‌ی یک درخت تکی باردهی نداشته باشد. البته در هکتار باردهی زیادی خواهد داشت و می‌توان گفت درخت بادام آذرخوشه‌ای در صورت رسیدگی خوب، در هر هکتار بالای ۱۰ تن باردهی می‌تواند داشته باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید کلیک کنید.

همچنین کشاورزان برای طی کردن مراحل احداث باغ بادام، نباید صرفاً از اطلاعات تجربی خود و اطرافیان استفاده کنند. بلکه بهتر است باغداران از مشاوران و مهندسان کشاورزی در این زمینه کمک بگیرند تا تمامی مراحل راه اندازی باغ بادام، تجهیزات مربوط به گودبرداری، خاک‌ورزی، آبیاری، برداشت میوه و بسته بندی آن طبق آخرین اصول و استاندارد جهانی انجام شود.

وقتی باردهی ۱۰۰ کیلویی از یک درخت بادام امکان‌پذیر می شود که کشاورز حتماً نهال پیوندی و اصلاح شده بادام را خریداری کرده و آن را در شرایط ایده آل و با یک مدیریت صحیح نگهداری کند. نور آفتاب حداقل ۶ ساعت، تامین نیاز سرمایی، آبیاری قطره ای، کوددهی و سمپاشی برای ممانعت از شیوع بیماری از جمله مهمترین عوامل تاثیر گذار در باردهی درخت بادام است.

آشنایی با انواع نهال بادام پربار و پرفروش ایرانی

برای آشنایی با انواع نهال بادام پربار و پرفروش مخصوصا در مناطق شمال غرب کشور بهتر است ارقام زیر را بشناسید. طبق آمار به دست آمده، نژاد بادام های زیر علاوه بر سازگاری بالا و پربار بودن، پرطرفدار بوده و میوه بادام آنها در کشور پرفروش است.

نهال بادام مامایی

بهترین کود برای درخت بادام | بهترین نوع درخت بادام

این نهال، دیرگل ولی زود بازده است و رشد سریع و قوی دارد. این نهال را می توان در ارتفاعات و در مناطقی که در زمستان ها یخبندان می شود، به راحتی کاشت. یکی دیگر از ویژگی های مهم نهال بادام مامایی؛ مقاومت آن در برابر خشکسالی و کم آبی است. رقم گرده افشان مناسب برای این نهال، درخت بادام کاغذی است. این رقم برای کشاورز سودآور است.

نهال بادام خوشه ای

از دیگر ارقام سازگار با مناطق سردسیری و مناطق مدیترانه ای که زمستان های سرد و تابستان های گرم دارند، نهال بادام خوشه ای است. نهال بادام خوشه ای را کشاورزان به خاطر پربار بودن و پوست نیمه کاغذی آن می‌شناسند.این نهال در سال دوم، باردهی خود را شروع می کند و به دلیل رشد میوه آن به صورت خوشه‌ای، از محبوبیت زیادی برخوردار است.

نهال بادام تونو

کشاورزانی که به دنبال خرید نهال بادام کمیاب و ایتالیایی هستند بهتر است با نهال بادام تونو آشنا شوند. این نهال دیرگل و مناسب برای مناطق سردسیری و ارتفاعات است و علاوه بر آن زودبازده بوده و در سال دوم کاشت، نوبرانه خود را تولید می‌کند. نهال مقاوم شناخته شده آن پوست سنگی دارد و در برابر آفات و بیماری مقاومت بالایی نشان می‌دهد. از مهمترین دلایل پر فروش بودن می‌توان به مغز بزرگ و روغنی آن اشاره کرد، چون باعث می شود خرید و فروش آن در بازار آجیل و خشکبار پر رونق باشد.

نهال بادام فرانیس

کشاورزان مناطق سردسیری، نیمه سردسیری و مناطق مدیترانه ای با وجود باید خیالشان راحت باشد، چون می‌توانند زمین‌های وسیع خود را به باغ بادام تجاری و مدرن تبدیل کنند. از مزایای مهم بادام دیرگل فرانیس می‌توان به بومی بودن آن اشاره کرد. همین امر باعث شده تا نگهداری و مراقبت از آن برای باغدار کار راحتی باشد، البته نباید قوی بودن، رشد سریع و پربار بودن این نهال را فراموش کنیم.

نهال گردو کانادایی در نهالستان پالیز نهال تولید شده و فروش آن در غیر از این نهالستان غیرقانونی بوده و پیگرد قانونی دارد.

کلام آخر

البته زمانی کشاورز می‌تواند باردهی بالایی داشته باشد که تمامی اصول باغداری را بر اساس آخرین استانداردهای کشاورزی و علم نوین گیاه پزشکی رعایت کند. از همه مهم‌تر نهال بادام اصلاح شده و پیوندی تاثیر بسزایی در باردهی باغستان بادام خواهد داشت.

برای استعلام قیمت نهال بادام و خرید تضمینی آن می‌توانید نهالستان‌های معتبر تولید و توزیع کننده کشور ایران مانند برتر نهال را شناسایی کرده به طور مستقیم با کارشناسان و مهندسان آنها در ارتباط باشید. کارشناسان برتر نهال به صورت رایگان در تمام مراحل احداث باغ کنار شما هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر از راه‌های ارتباطی زیر استفاده کنید.

راه های ارتباطی:

 

دکمه بازگشت به بالا