نحوه تشخیص ترموستات اصلی دانفوس از متفرقه

ترموستات دانفوس چیست؟

ترموستات دانفوس تجهیزی است که برای کنترل دمای فضای یک محیط ساخته شده است. ترموستات یا دماپا از جمله تجهیزات کنترل‌کننده خودکار است که در سیستم‌های مختلف اعم از سرمایشی و گرمایشی به‌کار گرفته می‌شود. زمانی‌که دما از محدوده موردنظر سیستم بیش‌تر یا کم‌تر شود، ترموستات جریان سیستم را به‌طور خودکار قطع و زمانی‌که دما به اندازه موردنظر برگردد، مجددا آن را وصل خواهد کرد.

تماس با شرکت گذرگاه
ادرس: تهران ضلع شمالی میدان هفتم تیر ساختمان تجاری ادری نگین ابی طبقه اول واحد ۱۰۲
تلفن: ۰۲۱۸۸۸۲۰۰۸۹
همراه1: 09353234729
همراه2: 09122039983
همراه3: 09123505979

پیچ تنظیم ترموستات دانفوس | ترموستات دانفوس اصل

انواع ترموستات دانفوس

شرکت دانفوس انواع مختلف این تجهیز ائم از حرارتی و برودتی با عملکردهای مختلف و مدل‌های متنوع را به بازار عرضه می‌کند.

ترموستات آنالوگ دانفوس

ترموستات‌ آنالوگ یا مکانیکی از انواع ابتدایی ترموستات است. این مدل عمدتا” از نوع KP61 دانفوس است. با وجود این‌که تنظیم دما در ترموستات مکانیکی به‌صورت دستی صورت می‌گیرد، به‌دلیل قیمت پایین‌تر این ترموستات محبوبیت آن در بین خریداران همچنان پابرجاست. در صورتی‌که قیمت، مهم‌ترین فاکتور برای خرید ترموستات باشد، نوع آنالوگ انتخاب مناسبی خواهد بود. دانفوس، ترموستات‌های آنالوگ را در چند مدل به بازار عرضه می‌کند که هر یک از آن‌ها در ویژگی‌های فنی دارای تفاوت‌هایی هستند. ترموستات‌های آنالوگی که توسط گذرگاه صنعت و تجارت ایرانیان ارائه شده‌اند، ساخت دانفوس لهستان هستند.

ترموستات دیجیتال دانفوس

ترموستات الکترونیکی یا دیجیتال نوعی از ترموستات است که با حذف تجهیزات مکانیکی و بهره بردن از سیستم الکترونیکی عمل قطع و وصل جریان سیستم را انجام می‌دهد. این نوع از ترموستات همچنین دارای یک صفحه نمایش است که اطلاعاتی از قبیل دما روی آن نمایش داده می‌شود. مدل الکترونیکی آن نیز در مدل‌های مختلف و تعداد سنسور متفاوت به بازار عرضه شده‌است.

معرفی ترموستات دیجیتالی دانفوس

برای اینکه سیستم تبرید به بهترین شکل کار کند، باید دمای آن را کنترل کرد. قطعات مختلفی در سیستم تبرید به کارکرد بهینه آن کمک می کنند که یکی از آنها ترموستات دیجیتالی دانفوس است. در واقع ترموستات ها در دو نوع ارائه می شوند. مکانیکی و دیجیتالی. در این قسمت ما به معرفی ترموستات دیجیتال می پردازیم. برای اینکه سیستم تبرید به بهترین شکل کار کند، باید دمای آن را کنترل کرد. علت توصیه برند دانفوس، کیفیت و سابقه کار این برند است.

دانفوس با حدود صد سال سابقه در ساخت تجهیزات تبرید در این حوزه پیشگام است و کیفیت ساخت محصولات آن بی رقیب است. به همین دلیل اکثر مهندسین برای طراحی و ساخت سیستم تبرید از قطعات ساخته شده در برند دانفوس استفاده می کنند. ترموستات دیجیتالی دانفوس کاملا الکترونیکی است و در آن از قطعات مکانیکی استفاده نشده است. این دستگاه هوشمند جلوی منجمد شدن سیستم را می گیرد. همینطور یک صفحه الکترونیکی دارد که وظیفه آن فهرست کردن اطلاعاتی مثل دمای سیستم است. این ترموستات توانایی یخ زدایی و بسیاری ویژگی های دیگر دارد. همه ی این ویژگی ها باعث کارکرد آسان سیستم می شود.

انواع مدل ترموستات دیجیتالی دانفوس

ترموستات دیجیتالی دانفوس دارای چندین نوع دسته بندی است. ویژگی های مختلف ترموستات دیجیتال باعث تفاوت در کیفیت کار آن می شود. به طور مثال ترموستات ها سنسورهای متفاوتی دارند. مدل های قابل برنامه ریزی دارند یا هوشمند هستند. خریدار با توجه به ویژگی ها و مشخصات فنی ترموستات و قیمت آن، مناسب ترین مورد را انتخاب می کند. خریدار با توجه به ویژگی ها و مشخصات فنی ترموستات و قیمت آن مناسب ترین آن را انتخاب می کند. دسته بندی دیگر ترموستات ها بر اساس نوع حرارت آنها است. می توان این محصول را بر اساس دمای کار آنها طبقه بندی کرد. چرا که بعضی از آنها در دمای بیشتر از صفر و دیگران در دمای کمتر کار می کنند. اما مهمترین دسته بندی ترموستات ها بر اساس رله خروجی آنها است.

مشخصات فنی ترموستات دیجیتالی دانفوس

مشخصات فنی ترموستات دیجیتالی دانفوس، جزئیات و کاربرد این محصول را مشخص می کند. از آن جایی که چند نوع ترموستات دیجیتال در بازار موجود است با مراجعه به مشخصات فنی میتوانیم بهترین گزینه را برای سیستم تبرید انتخاب کنیم. به طور کلی این ترموستات ها برای تنظیم دمای محیط از قطعات متحرک استفاده نمی کنند.

با داشتن یک صفحه نمایشگر اطلاعات کلی را به کاربر نشان می دهند. همینطور با ساعت تنظیم دما باعث استفاده ی هدفمند از انرژی می شود و جلوی اسراف انرژی گرفته می شود. از مشخصات دیگر ترموستات دیجیتال منبع قدرت آنها است. در بعضی موارد دیده شده که از باتری برای این کار بهره گرفته شده است. البته این موضوع همیشه صادق نیست و در ترموستات های دیگر از مدارهای بیست و چهار ولت به عنوان منبع تغذیه بهره می گیرند. علاوه بر این باید بدانید که بخشی از قطعات استفاده شده در ترموستات دیجیتال، دماسنج مقاومتی و ترمیستورها هستند. این دو قطعه به اندازه گرفتن دما کمک می کنند.

کاربرد و ویژگی این ترموستات دیجیتالی دانفوس

ترموستات دانفوس اصل در سیستم های تبرید نقش کنترل کننده ی دما را بر عهده دارد. در صورت نیاز حرارت دما را کم یا زیاد می کند. از یخ زدن محیط سیستم جلوگیری می کند و دمای واقعی اتاق را ارائه می دهد. از ویژگی های ترموستات دیجیتال دانفوس می توان به مدیریت فن اشاره کرد. بطوریکه در صورت نیاز فن را روشن یا خاموش می کند. علاوه بر این از کمپرسور مراقبت می کند و برنامه های آن از قبل تعیین می شوند. ویژگی بعدی دیفراست است.

علاوه بر این سایز این ترموستات کوچک است و به سادگی در سیستم تبرید جاسازی می شود. دامنه تنظیم آن پهناور است و از آن جایی که به سادگی فرسوده نمی شود، همه ی قطعات ترموستات دانفوس مدت زیادی سالم می مانند. ترموستات دانفوس کاملا بر اساس استانداردهای جهانی ساخته شده و بیشترین کیفیت را در میان رقیبان دارد.

راهنمای خرید و قیمت ترموستات دیجیتالی danfoss

برای خرید یک ترموستات دیجیتالی دانفوس باید به نکات زیادی توجه کنیم. نوع ترموستات و نوع کارکرد آن اهمیت زیادی دارد. برای خرید قطعه درست به مزایا و نحوه ی اتصال آن دقت کنید. اولین شعبه ی شرکت دانفوس در دانمارک ساخته شد و به موجب کیفیت محصولات، در بسیاری از کشورهای جهان شعبه ای ایجاد کرد. اما متاسفانه به دلیل تحریم های مختلفی که علیه ایران وجود هیچ شعبه ای در کشور ما ندارد. بنابراین شرکت های واردات و صادرات مختلف ایرانی اقدام به واردات قطعات ساخت این شرکت کرده اند.

شرکت گذرگاه صنعت و تجارت ایرانیان به عنوان یکی از شرکت های معتبر و بزرگ کشور، ترموستات دیجیتال ساخت برند دانفوس را به فروش می رساند. البته از آنجایی که این قطعه از خارج از کشور وارد می شود، قیمت آن مستقیما به قیمت دلار وابسته است. برای خرید قطعه درست به مزایا و نحوه ی اتصال آن دقت کنید.

قیمت ترموستات دیجیتالی دانفوس به ویژگی ها و نوع آن بستگی دارد اما همانطور که اشاره شد نوسانات ارز بیشترین دخالت را در تغییر قیمت ترموستات دانفوس دارد. به خاطر این موضوع قیمت ترموستات دانفوس ثابت نیست. ما از شما دعوت می کنیم تا برای آشنایی بیشتر با این محصول و قیمت آن با همکاران ما در گذرگاه صنعت و تجارت ایرانیان تماس بگیرید.

نحوه انتخاب درست تجهیز

انتخاب ترموستات نیز مانند دیگر تجهیزات سیکل برودتی قبل از هر چیز وابسته به نیاز خریدار است. همان‌طور که اشاره شد این تجهیز در دو نو نوع آنالوگ و دیجیتال تولید شده است. علاوه بر این ویژگی، فاکتورهای متعددی در انتخاب مدل مورد نظر تاثیرگذار است. از جمله این موارد می‌توان به محدوده دمای کاری ترموستات اشاره کرد.

برای مثال مدل kp61 دانفوس در محدوده دمایی ۳۰- تا ۱۵+ کار می‌کند. این فاکتور کمک می‌کند تا با توجه به محدوده دمایی سیستم اقدام به انتخاب ترموستات کنید. فاکتور مهم دیگر سازگاری ترموستات با جریان مستقیم یا متناوب است. آنالوگ یا دیجیتال بودن ترموستات نیز عامل تعیین کننده دیگری است. استفاده از ترموستات دیجیتال مزایایی دارد که باعث ترجیح آن نسبت به نوع آنالوگ می‌شود هر چند نوع آنالوگ از لحاظ اقتصادی صرفه بیشتری دارد.

راه کارهای تشخیص ترموستات های اصلی دانفوس از مدل های متفرقه و تقلبی موجود در بازار

  • نوع لحیم کاری
  • عدم تطابق علائم استاندارد
  • اختلاف در نوع نوشتار بدنه
  • پیچ های تنظیم
دکمه بازگشت به بالا