اقتصادیمجله کسب و کار

مزایای ابزارآلات برقی

ابزار برقی خوب است یا شارژی؟ به نظر شما ابزار برقی یا شارژی چه تفاوت‌هایی با یکدیگر دارند؟ اگر بخواهید در موارد مختلف از ابزار استفاده کنید باید کدام یک را مورد‌استفاده قرار دهید؟ آیا تفاوت ابزارهای برقی و شارژی فقط در هزینه خرید آن‌هاست یا در عملکرد آنها هم تفاوت قائل شده‌اند؟ ابزار برقی یا ابزار شارژی هر کدام دارای مزایا و معایبی هستند که باعث شده در استفاده از آنها تفاوت قائل شد؟ اگر می‌خواهید پاسخ سوالات خود را درباره مقایسه ابزار برقی و شارژی به دست آورید، خواندن این مطلب را از دست ندهید.

به دسته‌ ای ازابزارآلات که نیروی مورد نیاز برای حرکت خود را از طریق انرژی برق تامین می‌کنند، ابزار برقی می‌گویند. با استفاده از ابزارهای برقی می ‌توان کارهای مختلف را در سرعت بالا و مدت کوتاهی انجام داد. ابزار آلات دستی زمان زیاد و نیروی بسیار زیادی نیاز دارند و کار با آنها دشوار است. ابزارهای برقی به عنوان مهم‌ ترین گروه ابزارآلات شناخته می‌شوند و در اکثر صنایع باید از آنها استفاده کرد. ابزارهای برقی به دو دسته صنعتی و خانگی تقسیم می‌شوند. ابزارهای صنعتی در سایزهای بزرگ تر و هزینه‌های بیشتری به فروش می‌رسند. ابزارهای خانگی وزن کمتری دارند و در مقیاس با ابزارهای صنعتی کوچک تر هستند.

برای استفاده از ابزارهای برقی باید مکانی را انتخاب کنید که نیروی برق در آن وجود داشته باشد. اگر بخواهیم تاریخچه ابزار برقی را مورد بررسی قرار دهیم باید بگوییم که ابزارهای برقی متعلق به دوره مصری‌ها می‌شوند. در این دوره ابتدا ماشین‌هایی برای تراشکاری با نام ماشین تراش تولید شد. از ماشین تراش برای برش و ایجاد اشکال مختلف روی چوب استفاده می‌کردند. اولین دریل برقی در سال ۱۸۸۹ توسط شخصی به نام آرتور جیمز آرنات اختراع شد؛ این شخص یک مهندس اسکاتلندی بود که در رشته برق تحصیلات خود را دریافت کرده بود و توانست دریل برقی را با مهارت و دانش خاص خود اختراع کند. اختراع بتن کن در سال ۱۹۳۲ و موتورهای براشلس در سال ۲۰۰۴ انجام شد. هرچه زمان می‌گذشت تولید ابزارهای برقی با کیفیت بالاتری انجام می‌شد و امروزه انواع ابزارهای برقی توسط مجموعه‌های مختلف در کشور تولید و به فروش می‌رسند.

اولین ابزارهای شارژی توسط شرکت آلمانی طراحی و تولید شد. این شرکت با نام C@E Fein توانست با مهارت بالای پرسنل خود ابزارهای شارژی را طراحی کند. امروزه این شرکت پیشرفت بسیار زیادی دارد و مورد توجه کشورهای زیادی قرار گرفته است. پس از گذشت زمان کم بلک اند دکر مدیریت این شرکت را به دست گرفت و یک مته برقی پرقدرت تولید کرد. با گذشت زمان تولید ابزارهای شارژی پیشرفت بسیار زیادی داشت و در مکان‌هایی که انرژی برق برای استفاده از ابزارهای برقی وجود نداشت از ابزار شارژی استفاده می‌کردند. تامین انرژی برای ابزارهای شارژی توسط باتری انجام می‌شود و برای استفاده از این ابزارها باید ابتدا باتری آنها کاملا شارژ شود تا بتوان به مدت مشخصی از این ابزارها استفاده کرد. ابزارهای شارژی تنوع بالایی دارند و با توجه به نوع کارکرد خود از ۱ تا چند باتری در آنها استفاده می‌شود.

همچنین ببینید:

مزایای استفاده از ابزار برقی چیست؟

استفاده از ابزارهای برقی در صنایع مختلف با مزایای زیادی همراه شده است که از مزایای آن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 زمان کار زیاد و استفاده طولانی مدت

یکی از مهمترین مزیت‌های استفاده از ابزارهای برقی عدم محدودیت در زمان استفاده از آنها است. با استفاده از این ابزارها می‌توان به راحتی مدت بسیار زیادی را برای انجام یک کار صرف کرد. ابزارآلات برقی با توجه به نوع خود با ولتاژ مختلفی کار می‌کنند. برخی از ابزارها با ولتاژ ۱۲ ولت و برخی دیگر با ولتاژ سه فاز ۳۸۰ ولت مورداستفاده قرار می‌گیرند.

 تنوع کاربری و امکان انتخاب‌های مختلف

ابزارهای برقی تنوع بسیار بالایی نسبت به ابزارهای شارژی دارند که این تنوع باعث شده است برای کارهای مختلف بتوان از انواع ابزار برقی استفاده کرد. شما برای کار خود می‌توانید از دستگاه‌های کوچک و بزرگ که با قدرت‌های مختلفی تولید می‌شوند استفاده کنید و تنوع در نوع انتخاب شما باعث می‌شود تا بتوانید با توجه به بودجه خود ابزار مناسب خود را خریداری کنید.

ظرفیت استفاده زیاد و گسترده

از آنجایی که دستگاه‌های برقی قدرت بسیار بالایی دارند می‌توان از آنها در پروژه‌های بزرگتر استفاده کرد و برای کار با قطعات حجیم‌ تر باید از ابزار برقی استفاده کرد. استفاده از این ابزارها امکان کار با ظرفیت بیشتر را برای مشتریان فراهم کرده‌اند.

تعادل مناسب و عدم افت راندمان

در ابزارهای برقی امکان تمام شدن شارژ و افت سرعت ابزار وجود ندارد و یکی از مزیت‌های مهم استفاده از دستگاه‌های برقی عدم افت راندمان آنها در طولانی مدت است. این ابزارها به هیچ عنوان دچار کمبود انرژی نمی‌شوند و می‌توان برای پروژه‌های نیمه‌ صنعتی، صنعتی و تمام موارد با قدرت بسیار بالا از آنها استفاده کرد. از آنجایی که دستگاه‌های برقی وزن بسیار بالایی دارند می‌توانند در حین کار تعادل بیشتری برای کاربر به وجود می آورند و این تعادل باعث کاهش خطرات ناشی در حین انجام کارهای مختلف خواهد شد.

معایب ابزار برقی چیست؟

اگرچه ابزارهای برقی مزایای بسیار زیادی دارند؛ اما اگر از خوبی‌های آن بگذریم نکات منفی هم در این ابزارها به چشم می‌خورد و از معایب آن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

محدوده کم حرکتی و نیاز همیشگی به تغذیه برق

مهمترین عیب دستگاه‌های برقی محدودیت در استفاده از این ابزارها در مکان‌های مختلف است زیرا برای استفاده از یک ابزار برقی حتما باید منبع تغذیه در اطراف آن وجود داشته باشد و اگر انرژی الکتریسیته در محدوده کار شما وجود نداشته باشد به هیچ عنوان نمی‌توانید از ابزار برقی استفاده کنید. از دیگر معایب و محدودیت‌های آن می‌توان به عدم کار در ارتفاعات بالا اشاره کرد و در ارتفاع بالا ممکن است محدودیت‌های حرکتی و یا خطراتی برای شما ایجاد شود.

 تولید حرارت بالا

یکی دیگه از معایب ابزارهای برقی تولید حرارت بسیار بالای آنها در حین انجام کار است زیرا اصطکاکی در میان قطعات ابزارهای برقی به وجود می‌آید که باعث ایجاد حرارت زیاد خواهد شد. دستگاه‌های برقی صنعتی که سایز بزرگتری دارند تولید حرارت بیشتری خواهند داشت و این می‌تواند برای کاربر مشکل‌ساز باشد.

فضای زیاد در نگهداری و انبار کردن

از آنجایی که دستگاه‌های برقی بیشتر در سایز بزرگ ساخته می‌شوند، برای نگهداری آنها فضای زیادی نیاز است. جمع کردن ابزارهای برقی پس از اتمام کار هم به دلیل وجود کابل و سیم رابط زمان زیادی را از کاربر می‌گیرد.

همچنین ببینید:

مزایای ابزار شارژی چیست؟

ابزارهای شارژی مزیت‌های بسیار زیادی دارند. اگرچه این ابزارها همانند ابزارهای برقی تنوع بسیار زیادی ندارند اما به میزان تولید خود مزیت‌های زیادی دارند که از این مزیت‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

تغذیه شارژی و عدم نیاز به برق مستقیم

مهمترین مزیت استفاده از ابزارهای شارژی عدم نیاز به برق مستقیم است زیرا اکثر ابزارهای شارژی از یک باتری داخلی یا بیرونی برای تامین انرژی خود استفاده می‌کنند و عدم اتصال مستقیم این ابزارها به برق شهری باعث می‌شود از نوسانات برق در امان باشند.

 انعطاف زیاد در کاربری

از دیگر مزایای استفاده از ابزارهای شارژی می‌توان به انعطاف زیاد در کاربری آنها اشاره کرد. از آنجایی که این ابزارها نیازی به سیم کابل و برق ندارند به راحتی آزادی عمل را برای کاربر ایجاد می‌کنند و می‌توان در ارتفاعات مختلف و مکان‌های گوناگون از آنها استفاده کرد. در هنگام استفاده از این ابزارها امکان جابجایی آنها به راحتی وجود دارد و محدودیتی در استفاده از آنها به وجود نخواهد آمد.

عمر مفید طولانی

از آنجایی که در ابزارهای برقی مواردی مانند تمام شدن باتری ایجاد می‌شود استهلاک کمتری داشته و عمر مفید آنها طولانی‌تر می‌شود. استفاده از باتری‌های ابزارهای شارژی باید با کیفیت و برند مرغوبی انجام شود. این کار به عمر طولانی آنها کمک زیادی خواهد کرد.

معایب ابزار شارژی چیست؟

اگرچه ابزارهای شارژی مزایای زیادی دارند اما در استفاده از آنها معایبی هم وجود خواهد داشت. از معایب استفاده از این ابزارها می‌توان به منبع تغذیه محدود و نیاز به شارژینگ اشاره کرد؛ از این ابزارها نمی‌توان به مدت طولانی استفاده کرد و فقط باید در زمانی که شارژ دارند آنها را مورد‌استفاده قرار داد. ابزارهای شارژی نسبت به ابزارهای برقی قدرت و ظرفیت کمتری دارند. قدرت آنها باعث می‌شود که نتوان برای پروژه‌های سنگین از این ابزارها استفاده کرد.

 یکی دیگر از معایب مهم این ابزارها نیاز به همراه داشتن شارژر آنها در هر زمان‌ و مکانی است. اگر شارژر این دستگاه‌ها در دسترس نباشد برای کاربر مشکلات زیادی را ایجاد می‌کند. یک کاربر باید در هنگام استفاده از این ابزارها از شارژر برای شارژ یک باتری دیگر استفاده کند تا در زمان اتمام شارژ دستگاه آن را مورد ‌استفاده قرار دهد. گاهی اوقات وزن بالای باتری‌های ابزارهای شارژی باعث خستگی دست کاربر می‌شود. اگرچه این ابزارها در سایز کوچکی تولید و ساخته می‌شوند؛ اما برخی از باتری‌های آنها وزن بسیار سنگینی دارند.

 از معایب دیگر استفاده از ابزارهای شارژی می‌توان به هزینه خرید و تعمیر گران قیمت آنها اشاره کرد. خرید لوازم جانبی محصولات شارژی نیاز به هزینه‌های بسیار زیادی برای کاربر خواهد داشت. اگر از ابزارهای شارژی به خوبی نگهداری نشود باید هزینه‌های زیادی برای تعمیر و یا تعویض قطعات آنها پرداخت گردد.

مقایسه ابزار برقی و شارژی

اگر بخواهیم ابزارهای برقی و شارژی را با یکدیگر مقایسه کنیم می‌توانیم موارد مختلفی را در نظر بگیریم. ابزارهای برقی و شارژی از نظر ابعاد و نوع کاربری آنها با یکدیگر تفاوت دارند. تامین انرژی مورد نیاز برای کار با ابزارهای برقی و شارژی هم با یکدیگر متفاوت است. از دیگر تفاوت‌های این ابزارها می‌توان به میزان قدرت هر یک از ابزارها اشاره کرد. از آنجایی که ابزارهای برقی از انرژی الکتریسیته بهره می‌گیرند قدرت بیشتری نسبت به ابزارهای شارژی دارند.

با اجاره هیلتی شرق تهران 11 کیلوگرمی می‌توان دیوار های آجری، بلوکی، سفالی و بلوک هبلکس، را به راحتی تخریب نمود. همچنین برای تخریب سنگ نما، شیار زنی روی دیوار جهت عبور لوله و تاسیسات، حفر چاه خاکی و تخریب بتن های غیر مسلح و سبک مورد استفاده می باشد.

نکات خرید ابزار برقی و شارژی

برای بسیاری از افراد این سوال پیش می‌آید که ابزار برقی بهتر است یا شارژی؟ کدام یک برای خرید آن‌ها مناسب است؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که اگر می‌خواهید در پروژه‌های بیشتر و از ابزاری با قدرت کمتر استفاده کنید، بهتر از ابزار شارژی را خریداری کنید اما در پروژه‌های طولانی مدت که نیاز به عدم محدودیت در فعالیت ابزار وجود دارد باید ابزارهای برقی را انتخاب کرد.

سخن پایانی

همانطور که در این مطلب اشاره کردیم برای استفاده از ابزارهای برقی و شارژی باید آنها را با یکدیگر مقایسه کرده و نسبت به نیاز خود خریدتان را انجام دهید. هر یک از این ابزارها دارای مزایا و معایب مختلفی هستند که باید با آنها آشنا باشید؛ در این مقاله اطلاعات کاملی برای شما ارائه شد اگر باز هم سوالی در این زمینه دارید می توانید از کاامروزه ابزار های موجود در بازار از تنوع زیادی برخوردار می باشند و همانطور که می دانید در 2 نوع شارژی و برقی عرضه می شوند. اما پس از ورود عرضه ابزارهای شارژی به بازار، افرادی که قصد خرید ابزارهای مختلف داشتند با یک سوال بزرگ مواجه شدند و آن هم این بود که ابزار برقی بهتر است یا ابزار شارژی؟ به طور کلی هم محصولات برقی و هم محصولات شارژی دارای تنوع بسیاری هستند و شاهد عرضه انواع مختلف دریل، اره، دستگاه بوکس و غیره هم از نوع برقی و هم از نوع شارژی به بازار هستیم.

اما با وجود راحتی ار با ابزار های شارژی، آیا آن ها می توانند از پس نیاز های کاربران بر بیایند یا ارزش خرید آن ها نسبت به ابزار آلات برقی کمتر است؟ در این مقاله از قصد داریم کاربرد ابزار های برقی و شارژی را بایکدیگر مقایسه کنیم و ببینیم کدام یک گزینه بهترین برای خرید می باشد. اگر قصد خرید ابزار آلات دارید تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

استفاده صحیح از ابزار چه مزایایی خواهد داشت

مزایای ابزار شارژی

برای آنکه بتوانید به پرسش بالا به درستی پاسخ دهید، بهتر است مزایا و معایب ابزارهای شارژی و ابزارهای برقی را بشناسید تا در نهایت با در نظر گرفتن ، ابزاری خوب و مناسب خریداری کنید. در این قسمت به برخی از مزایای مهم ابزارهای شارژی اشاره خواهیم نمود:

وجود باتری قابل شارژ

برای تولید اغلب ابزارهای شارژی موجود در بازار از باتری لیتیوم یون استفاده شده است که توانایی نگهداری مقدار زیادی شارژ را دارا است. اگر بتوانید به درستی از این باتری‌ها نگهداری کنید، انرژی این باتری‌ها کاهش پیدا نمی‌کند. علاوه بر این وزن این باتری‌ها زیاد نیست و منجر به افزایش وزن ابزار شما نمی‌شود. کار تعویض یا نصب این باتری‌ها بر روی ابزارهای شارژی به راحتی انجام می‌شود و شما درگیر پیچیدگی ‌های نصب یا تعویض نخواهید شد. وجود باتری مهم ترین مزیت این نوع ابزارهاست و شما را از دسترسی به برق بی نیاز می کند تا در شرایط عدم دسترسی به پریز بتوانید از ابزار استفاده کنید.

موتورهای براش لس

باتری‌های لیتیوم یونی که در گذشته مورد استفاده قرار می‌گرفتند از یک سری باگ برخوردار بودند و توانایی افزایش عملکرد ابزار را نداشتند. اما باتری‌های لیتیوم یونی جدید عرضه شده به بازار، بهبودهای زیادی پیدا کرده اند و به دلیل قدرت خوب و مناسبی که دارند می‌توانند اقدام به تامین انرژی مورد نیاز موتورهای براش لس کنند. در نتیجه امروزه شاهد استفاده از موتورهای براش لس در ابزارهای شارژی مختلف هستیم.

استفاده از این موتور ها و باتری‌های لیتیوم یونی جدید در ابزارهای شارژی سبب شده تا طول عمر این دستگاه‌ها افزایش پیدا کند و عملکرد آنها نسبت به گذشته با بهبود چشمگیری مواجه شود. به نحوی که در برخی از ابزارها توان و عملکرد ابزار را می‌توانیم مشابه نمونه‌های برقی آنها معرفی کنیم. با وجود اینکه موتورهای براش لس تنها در تعداد محدودی از ابزارها استفاده شده‌اند، اما به دلیل استقبال خوبی که از ابزارهایی که دارای این موتور هستند از سوی مشتریان صورت پذیرفته، تولید کنندگان در تلاشند تا ابزارهای مختلفی را با استفاده از این موتورها تولید کنند.

قابل حمل بودن

یکی از مزایای اصلی ابزارهای شارژی این است که این ابزارها نیاز به اتصال دائم به منابع برق را ندارند و به دلیل اینکه بی سیم هستند آن ها را می توانید در جاهای مختلف مورد استفاده قرار دهید و محدودیتی در این زمینه برای آن ها وجود ندارد. این موضوع علی الخصوص در مواقعی که نیاز است شما امور محوله خود را در فضاهایی تنگ و باریک انجام دهید، اجازه عملکرد آزادانه و بهتری به شما می‌دهد و خیال شما از بابت موضوعاتی مثل گره خوردن سیم نیز می‌تواند راحت باشد. بنابراین آن دسته از افراد که به طور مکرر در محل کار خود جابجا می‌شوند بهتر است ابزارهای شارژی را برای رفع نیازشان خریداری نمایند.

معایب ابزارهای شارژی

در این قسمت به برخی از معایب مهم ابزارهای شارژی اشاره خواهیم نمود:

عمر باتری

شارژی بودن این ابزار ها همیشه هم مناسب نیست؛ برخی از موارد کاری نیازمند ساعات طولانی کار با ابزار هستند و ابزار های شارژی در بهترین حالت چند ساعت بیشتر شارژدهی نخواهند داشت. جدا از این اگر شما فراموش کنید ابزار شارژی خود را شارژ کنید عملا نمی توانید از آن استفاده کنید. علاوه بر این، حتی بهترین باتری‌های موجود در بازار نیز پس از مدتی استفاده خراب و فرسوده می‌شوند. بنابراین حتی اگر شما از ابزارهای شارژی خود به شکل صحیح استفاده کنید، پس از گذشت مدت زمانی مشخص متوجه افت انرژی باتری و نهایتاً ضعف در عملکرد ابزار خود خواهید شد. این موضوع در مواقعی که باتری به صورت بد نگهداری گردد خیلی زودتر اتفاق می‌افتد.

مدت زمان انبارداری و نگهداری

چنانچه شما از ابزارهای شارژی خود برای چند وقت استفاده نکنید، باتری آن کم کم خراب شده و به مرور دیگر قابل استفاده نخواهد بود. بنابراین باید هر چند وقت یه بار حتی اگر نیازی به استفاده از این ابزارها ندارید، ابزارهای فوق را روشن نموده و اجازه دهید باتری آن کمی کار کند تا دچار فساد نشود. این امر در صورتی است که اگر شما چند سال هم از ابزارهای برقی استفاده نکنید، هیچ مشکلی در بخش‌های مختلف آنها به وجود نخواهد آمد. در نتیجه اگر فکر می‌کنید در سال فقط یکی دو بار نیاز به استفاده از ابزار دارید، بهتر است از خرید ابزارهای شارژی پیشگیری به عمل بیاورید.

هزینه تعمیر و نگهداری

متاسفانه هزینه تعمیر و نگهداری ابزارهای شارژی نسبتا بالا بوده و برای تعمیر این ابزارها باید مبلغ بیشتری هزینه کنید. البته در صورت نگهداری درست از این ابزار ها می‌توانید برای یک تایم طولانی بدون نیاز به تعمیر از ابزارهای خود استفاده کنید.

سنگین و حجیم بودن

ابزارهای شارژی موجود در بازار به دلیل اینکه نسبت به ابزارهای برقی متعلقات اضافی بیشتری مثل باتری دارند از وزن بیشتر و حجم بزرگتری برخوردار هستند. علاوه بر این اگر نیاز به داشتن یک ابزار با قدرت بیشتر داشته باشید، مجبور به خرید ابزارهایی با باتری بزرگتر و سنگین‌تر خواهید شد که این موضوع می‌تواند در استفاده طولانی مدت از این ابزارها برای شما آزاردهنده شود و در حمل و جابجایی این ابزارها در طول روز بیشتر خسته خواهید شد.

مزایای ابزارهای  برقی

در این بخش به بررسی مزایای ابزارهای برقی خواهیم پرداخت:

منبع برق مطمئن

از جمله مزیت‌های مهم ابزارهای برقی می‌توان به وجود منبع تغذیه با ثبات و مطمئن در این ابزارها اشاره نمود. این امر سبب شده تا انرژی این دستگاه ها به انرژی باتری محدود نشود و عملکرد دستگاه در طول مدت زمانی که سالم است درست مثل روز اول و با همان قدرت اولیه باشد. به طور کلی گشتاور ابزارهای برقی به نسبت ابزارهای شارژی مشابه بیشتر است. این موضوع به این معنی است که ابزارهایی که به گشتاور بیشتری احتیاج دارند، نمی‌توانند به صورت شارژی تولید شوند و یا نوع شارژی این ابزارها از عملکرد مناسبی برخوردار نخواهد بود.

زمان آماده به کار بیشتر

از آنجایی که ابزارهای شارژی برای کار کردن به انرژی باتری متکی هستند، مدت زمان کار کردن در آنها به باتری وابسته می‌باشد. ولی بزارهای برقی دارای این محدودیت‌ها نیستند و می‌توانید از آنها به صورت مداوم استفاده نمایید. در نتیجه در محیط‌هایی نظیر کارگاه‌ها و کارخانه‌های صنعتی که به طور مداوم از ابزارآلات استفاده می‌شود، بهتر است ابزارهای برقی به خاطر سهولت در استفاده و عدم وجود محدودیت به کار گرفته شود.

معایب ابزارهای برقی

در این بخش به بررسی معایب ابزارهای برقی خواهیم پرداخت:

وجود محدودیت در جابجایی

از جمله معایب اصلی ابزارهای برقی می‌توان به وجود محدودیت در جابجایی این ابزارها اشاره نمود؛ به دلیل اینکه این ابزارها برای کار کردن نیاز به انرژی برق دارند، بنابراین شعاع عملکرد آن ها با محدودیت بسیار زیادی مواجه است و نمی ‌توانید به راحتی این ابزارها را در مکان‌های مختلف جابجا کنید. علاوه بر این به دلیل کشیده شدن سیم بر روی زمین ممکن است سایر کارگران موجود در محیط کار به صورت سهوی اقدام به بریدن یا پاره کردن سیم این ابزارها نمایند و منجر به آسیب رسیدن به ابزار شوند.

مشکل تامین انرژی

شما برای تامین انرژی ابزارهای برقی در مکان‌های دور افتاده که دسترسی به برق ندارند به مشکل بر می‌خورید و شاید اصلاً نتوانید دستگاه خود را روشن کنید. اما اگر ابزارهای شارژی را به مکان‌های دور افتاده حمل کنید، چون دستگاه انرژی مورد نیاز خود را از باتری داخلی تامین می‌کند، به راحتی می‌توانید شروع به انجام کارهای مختلف خود در آن محیط ها نمایید.

با وجود اینکه ما به طور کامل مزایا و معایب ابزارهای برقی و شارژی را برای شما بازگو کردیم، ممکن است هنوز نتوانسته باشید تشخیص دهید که بهتر است کدام یک از این ابزارها را برای خرید انتخاب نمایید. پیشنهاد ما به شما این است که اگر قرار است از ابزار خود برای مصارف خانگی و غیر سنگین استفاده کنید، بهتر است ابزارهای نوع شارژی را برای خرید انتخاب نمایید. علاوه بر این در مشاغلی نظیر نجاری که با قطعات چوبی ظریف و کوچک کار می‌کنند، استفاده از ابزارهای شارژی توصیه می‌شود. نکته مهمی که در این میان وجود دارد این است که برخی ابزارها و تجهیزات مثل اره افقی بر و دریل چکشی جزو ابزارهای پرقدرت بوده و بهتر است نوع برقی آنها چه در مصارف خانگی و چه در مصارف صنعتی خریداری گردد.

به طور کلی شما باید شرایط محل کار خود و نوع کارکرد مورد انتظارتان را مشخص نموده و به تناسب آن اقدام به خرید ابزار مناسب نمایید. مثلاً اگر فکر می‌کنید معمولا پروژه های شما در مکان های دور افتاده و محروم از برق است، بی‌شک باید ابزارهای شارژی را برای خرید انتخاب نمایید. یا اگر فکر می‌کنید کارهایی که شما انجام می‌دهید جزو کارهای سنگین می‌باشد، بهتر است سراغ خرید ابزارهای شارژی نروید. چرا که انرژی این دستگاه‌ها به باتری متکی است. اما ابزارهای برقی در این خصوص می‌توانند بهترین گزینه برای شما باشند.

جمع بندی

در این مقاله پس از بررسی مجزای مزایا و معایب ابزارهای شارژی و برقی سعی کردیم تا به بهترین شکل ممکن به شما کمک کنیم تا بهترین انتخاب برای خرید ابزار مناسب را داشته باشید. یک نکته مهم که در خصوص خرید این ابزارها وجود دارد این است که شما باید انتخابتان را از بین برندهای معتبر انجام دهید و هم برای خرید ابزار شارژی و هم ابزار برقی سراغ خرید برندهای متفرقه نروید. ممکن است قیمت‌های پایین این برندها شما را وسوسه کند. اما همیشه این موضوع را در خاطر داشته باشید که هیچ ارزانی بی‌علت نیست.

با در نظر گرفتن موارد گفته شده در بالا به نظر شما ابزار برقی بهتر است یا ابزار شارژی؟ دلایل شما برای این انتخاب چیست؟ با در میان گذاشتن نظرات خود در بخش کامنت می‌توانید به کاربران کمک کنید تا به این پرسش اساسی خود پاسخ داده و ابزاری متناسب با نوع عملکردشان خریداری نمایند.

دکمه بازگشت به بالا