اقتصادیمجله کسب و کار

چه رنگی برای لباس نوزاد مناسب‌تر است؟

خرید لباس ​بچگانه یکی از شیرین ترین تجربیات هر مادر و پدری است. این لباس های کوچک و زیبا می توانند زیبایی و دوست داشتنی بودن نوزادهای کوچک ما را افزایش دهند.

یکی از شیرین ترین تجربیات هر مادر و پدری است. این لباس های کوچک و زیبا می توانند زیبایی و دوست داشتنی بودن نوزادهای کوچک ما را افزایش دهند. حتما موقع خرید سیسمونی و یا خرید لباس بچه گانه از فروشگاه های پوشاک نوزادی و یا فروشگاه های اینترنتی با آن همه جذابیتی که لباس های کوچولو رنگی دارند، انتخاب برای شما سخت شده و به این فکر کنید که چه طرح و رنگ لباسی برای فرزندتان تهیه کنید.

​با ما همراه باشید تا علاوه بر به دست آوردن اطلاعات در مورد لباس مناسب برای نوزاد با مکان های مناسب برای خرید از الیا کیدز  هم آشنا شوید.

جدیدترین رنگ سیسمونی نوزاد پسر | رنگ سیسمونی مشترک بین دختر و پسر نی نی سایت

اما شاید لازم باشد بدانیم که را چگونه انجام دهیم؟

یکی از چیزهایی که در خرید لباس نوزاد باید به آن توجه داشته باشیم جنس و رنگ لباس است.
جنس لباس نوزاد دختر تازه متولد شده به هیچ وجه نباید پلاستیکی و از پارچه های خشک و غیر لطیف باشد. حتما توجه کنید که لباس های نخی و نرم و لطیف برای نوزاد خود خریداری کنید تا بدن ظریف آن ها حساسیت پیدا نکند و هم چنین اذیت نشوند. علاوه بر این باید زمانی که لباس نوزاد خود را می شویید کیفیت آن از دست نرود و هم چنین حتما با شوینده های بی بو لباس را شستشو دهید تا نوزاد احساس راحتی در لباس زیبایش داشته باشد.

رنگ لباس نیز در هنگام خرید بسیار اهمیت دارد. از آن جایی که نوزاد ها زمانی که به دنیا می آیند تا چند ماه اول دختر یا پسر بودنشان قابل تشخیص نیست رنگ لباس نوزاد در این جا اهمیت بیشتری پیدا می کند.

پژوهش ها نشان داده است که نوزاد در ماه های اول زندگی فقط می تواند سایه هایی از رنگ خاکستری و سیاه را ببیند به این دلیل یک تم رنگی پر شده از اشکال و الگوهای متضاد نوزاد تازه متولد شده را به بهترین شکل برمی انگیزد.

استفاده از الگو و نقشه های مختلف مانند تصاویر قوی ترین سیگنال ها را به مغز نوزاد می فرستد سیگنال های قوی تر معنای کامل برای رشد بهتر و بیشتر مغز نوزاد شما هستند در نتیجه شما باید هم در لباس کودک تان از رنگ های مختلف استفاده کنید و هم در فضا از چندین رنگ مختلف یک محیط بسته ای پر از اشکال و رنگ های مختلف نیز می تواند روی رشد سیستم حافظه و اعصاب فرزندتان بسیار خوب عمل کند. درسته که نوزاد تازه متولد شده دید خوبی از رنگ ها ندارد ولی به مرور که بزرگتر شود، رنگ ها را کاملا درک کرده و از رنگ ها تاثیر می گیرد. لذا باید بدانید رنگ لباس کودک همچون بزرگسالان می تواند بر روحیه آن ها تأثیر داشته باشد.

برای لباس نوزاد تا یک سالگی رنگ های روشن مناسب ترهستند زیرا رنگ روشن لباس باعث می شود که کثیفی لباس سریع نشان داده شده و شما اقدام به تعویض لباس کنید، به این ترتیب روی بهداشت و سلامت کودک تاثیر دارد. رنگ های روشن می توانند فضایی لطیف، آرام و معصومانه ایجاد کنند و از 9 ماهگی به بعد برای توجه کودک از رنگ نارنجی و قرمز کمرنگ استفاده کنید. کودکان به رنگ های درخشان و زنده زرد، نارنجی، سبز، قرمز وآبی واکنش مثبت نشان داده و علاقه دارند.

رنگ های لباس بچه گانه دختر و پسر، تقریبا تفکیک شده اند ولی این به آن معنا نیست که اگر رنگی را عموما دختران می پوشند برتن پسرتان کنید خطایی مرتکب شده و برای پسران ممنوعه. گاهی می طلبد که تن دخترتان لباس آبی رنگ کنید و یا لباس صورتی برای نوزاد پسر بخرید.
اگر بخواهیم طبق سنت و آداب و رسوم صحبت کنیم، آبی رنگ نوزادان پسر و صورتی رنگ نوزادان دختر می باشد. اما این روزها لباس های کودکان و نوزادان پسر و دختر لزوماً نباید سایه هایی از رنگ آبی و صورتی باشند. رنگ های دیگری مانند زرد، سفید، قهوه ای، سبز و نارنجی نیز وجود دارند که انتخاب های مناسبی برای لباس کودکان و نوزادان پسر و دختر به نظر می آیند. حتی بهتر از آن، این رنگ ها می توانند با انواع سایه های آبی و صورتی نیز هماهنگ شوند.

البته از سن 7 یا 8 سالگه کودکان خودشان بیشتر می توانند راجع به رنگ لباس خود نظر دهند و رنگ لباسشان را خودشان انتخاب کنند ولی تا قبل از این سن، وظیفه مادر و پدر است که با خوش سلیقگی خود و خرید لباسی زیبا کودک خود را خوشحال کنند.

در نتیجه شما هم می توانید یا از رنگ صورتی و آبی برای نوزاد خود استفاده کنید یا سنت شکنی کرده و لباس هایی متفاوت با رنگ های شاد و زنده و حتی ترکیب چندین رنگ استفاده کنید.

زرد

زرد یک رنگ لباس برای هر دو جنسیت می باشد. برای خانواده هایی که می خواهند لباس هایی را به عنوان کادو تهیه کنند اما نمی دانند که فرزند دختر است یا پسر، زرد انتخاب مناسب است. این رنگ لباس برای کودکان و نوزادان پسر و دختر عالی است و هم چنین با دیگر انواع رنگ های سفید، قهوه ای، سبز و نارنجی نیز هماهنگی بالایی را ایجاد می کند.

لباس های ، طرح ست بلوز و شلوار و نیز از لباس های زرد رنگ فروشگاه سبزآبی است.

بهتر است در انتخاب رنگ زرد برای لباس کودکان و نوزادان به سراغ انواع کم رنگ و ملایم آن بروید، مخصوصاً از جایی که زردهای خیلی روشن می توانند موجب خستگی دید شوند. سایه های کم رنگ زرد هم چنین تطابق بالایی با رنگ آبی و صورتی ملایم ایجاد می کنند. این رنگ، سرزنده، پرانرژی و شاد است. رنگ لباس زرد لطیف، تمرکز و افکار عاطفی را تقویت می کند.

سبز

سبز نیز مانند زرد، یک رنگ مناسب برای هر دو جنسیت کودک و نوزاد به شمار می آید. لباس های کودکان و نوزادان به رنگ سبز کمرنگ یا رنگ سبز پاستلی همراه با زرد و سفید کم رنگ بسیار عالی می باشند. بسیاری از سایه های رنگ سبز زمانی که با رنگ های دیگر ترکیب شوند نیز برای لباس های کودکان و نوزادان دختر و پسر بسیار گزینه مناسبی در نظر گرفته می شوند. سایه های متنوع سبز نسبت به سایر رنگ ها، تطابق بالایی با هم دارند. لباس برند تیک تاک با رنگ سبز لطیف مناسب لباس نوزادی دخترانه است. طرح نیز مناسب هر دو جنسیت می باشد. لباس تخفیف دار را از دست ندید. طرح ست بلوز شلوار مناسب نوزاد تا سه سال است.
سبز، آرام بخش و طراوت بخش بوده و باعث آرامش، تفکر و تمرکز می شود. همچنین بسیار طبیعی می باشد. رنگ سبز، بهترین رنگ برای استفاده در یک محیط آموزشی و یکی از بهترین رنگ ها در دکوراسیون است، چون در طبیعت بسیار فراوان است.

 

دکمه بازگشت به بالا