چگونه چاه توالت فرنگی را باز کنیم

گرفتگی توالت فرنگی با مدفوع ، دستمال کاغذی ، پلاستیک و نوار بهداشتی باعث بالا زدن آب چاه دستشویی خواهد شد. در اینجا ۱۰ روش فوری و آسان رفع گرفتگی فرنگی آموزش داده شده است تا ابتدا خودتان اقدام به باز کردن توالت فرنگی نمایید.

How to open the toilet well

رفع گرفتگی توالت فرنگی با 10 روش فوری

10 روش طلایی، آسان و فوری رفع گرفتگی توالت فرنگی در خانه را به شما آموزش خواهیم داد که برای تهیه آنها سرویسکاران لوله بازکن ما زحمت زیادی کشیده اند تا شما عزیزان به راحتی گرفتگی توالت فرنگی با مدفوع و غیره را به راحتی باز کنید. پیشنهاد میکنیم اگر نمیتوانید از این روش ها استفاده کنید و یا زمان برای شما مهم است، با شماره درج شده شرکت خدماتینو تماس بگیرید تا سریعا سرویسکار مجرب به محل اعزام کنیم و بدون هیچگونه دردسری گرفتگی سرویس فرنگی شما را باز کنند.

۱. رفع گرفتگی توالت فرنگی با سلفون

اولین روش رفع گرفتگی توالت فرنگی به روش خانگی یک ایده بسیار جالب و فوری است که در قالب فیلم رفع گرفتگی توالت با سلفون توسط شرکت خدماتینو آماده شده است. با این روش به راحتی و خیلی آسان می توانید تنها در ۵ دقیقه به وسیله سلفون، گرفتگی توالت فرنگی را باز کنید.

۲. رفع گرفتگی توالت فرنگی با چسب نواری

اگر روش اول تاثیری نداشت یا در خانه سلفون نداشتید میتوانید از روش دوم یعنی رفع گرفتگی توالت با چسب نواری استفاده نمایید.

۳. ریختن آب گرم در توالت فرنگی

در ابتدا حتما توجه کنید که گفتیم آب گرم نه آب جوش! بعضی از کاربران و مشتریان عزیز ما از آب جوش برای باز کردن توالت فرنگی استفاده میکنند که همین مسئله سبب شکستن یا ترک برداشتن کاسه فرنگی خواهد شد. پس حتما دقت نمایید که از آب گرم استفاده نمایید. حالا یک سطل آماده کنید و آن را پر از آب گرم کنید. اگر آب چاه توالت بالا نزده، بهتر است سطل آب را از فاصله زیاد مثلا ۵۰ سانتی متری درون فرنگی خالی کنید تا آب با فشار بالا وارد لوله شود. اما اگر با بالا زدن آب از چاه توالت فرنگی مواجه هستید به آرامی آب گرم را درون کاسه خالی کنید. پس از چند دقیقه اگر توالت فرنگی باز نشد. میتوانید از روش را چند بار دیگر تکرار کنید.

۴. مایع شوینده (ظرفشویی، دستشویی و )

مایع شوینده باعث لیز شدن لوله میشود و اگر گرفتگی وسیله ای مثل پلاستیک یا چیز دیگر باشد به راحتی سر میخورد و گرفتگی رفع می شود. این روش را میتوانید برای باز کردن گرفتگی توالت فرنگی با مدفوع ، دستمال کاغذی و صابون استفاده نمایید. برای اینکار مقداری مایع شوینده (اندازه آن اصلا مهم نیست هرچقدر بیشتر بهتر) داخل کاسه دستشویی فرنگی بریزید. حدود نیم ساعت تا یک ساعت صبر کنید. بعد از آن یک سطل آب گرم داخل فرنگی بریزید، اگر آب پایین رفت که گرفتگی توالت فرنگی باز شده اما اگر نرفت میتوانید بار دیگر این روش را تکرار کنید.

۵. تلمبه لاستیکی لوله بازکن

تلمبه یک ابزار بسیار کاربردی برای است که در هر خانه ای حداقل یک نوع از آن باید باشد. چون تلمبه های انواع مختلفی دارند که برای فرنگی تلمبه مخصوص هم وجود دارد. اگر داخل کاسه آب نیست، بهتر است مقداری آب گرم داخل آن بریزید تا کاسه پر از آب شود. سپس تلمبه را درون خروجی فاضلاب کاسه قرار دهید و آن را بالا و پایین کنید. پس از چندین بار بالا و پایین کردن اگر لوله باز شود، آب با فشار پایین میرود. اما اگر باز نشود هیچ اتفاقی نمی افتد. اگر گرفتگی سطحی باشد، احتمال باز شدن با تلمبه بسیار زیاد است.

۶. ساخت قلاب خانگی لوله بازکن

چگونه گرفتگی توالت فرنگی را برطرف کنیم ، هر زمان این سوال را از خود پرسیدید به سراغ این روش بروید. برای اینکار یک آویز فلزی آماده کنید و خمیدگی های آن را صاف کنید و سر آن را شبیه به قلاب درست کنید. اگر ارتفاع میله بیش از یک متر باشد، بسیار عالی است. بعد از درست کردن قلاب، سر آن را با پارچه ببندید تا کاسه فرنگی آسیب نبیند. سپس آن را داخل فرنگی ببرید تا جایی که به گرفتگی برخورد کند. حالا قلاب را بچرخانید و سعی کنید آن را خرد کنید یا به قلاب بچسبانید و بیرون بکشید. این روش برای در اوردن صابون از توالت فرنگی و رفع گرفتگی فرنگی با اشیا بسیار مناسب است. با روش رفع گرفتگی توالت فرنگی با چوب لباسی میتوانید خیلی از گرفتگی ها را به سادگی باز کنید.

۷. باز کردن توالت فرنگی با جوش شیرین و آب گرم

این یک روش ساده اما کاربردی برای رفع گرفتگی توالت فرنگی با مدفوع و غیره می باشد. برای شروع حداقل یک استکان جوش شیرین را داخل لوله بریزید. سپس یکی دو ساعت صبر کنید تا جوش شیرین عمل کند. معمولا جوش شیرین گرفتگی سیفون توالت فرنگی را نرم میکند و باعث تکه تکه شدن عامل گرفتگی می شود. پس از گذشت زمان گفته شده، یک سطل آب گرم داخل کاسه بریزید. اگر پس از ریختن آب گرم، کاسه فرنگی باز نشد، بهتر اسیکبار دیگر آن را تکرار کنید.

۸. رفع گرفتگی توال فرنگی با جوش شیرین ، نمک و آب گرم

اگر ترکیب قبلی تاثیری نداشت، میتوانید همان مقدار جوش شیرین را به همراه نمک مخلوط کنید و داخل کاسه فرنگی بریزید. حدودا یکی دو ساعت به آن زمان بدهید تا تاثیر خود را بگذارد. سپس یک سطل آب گرم داخل کاسه بریزید. به احتمال زیاد این ترکیب باعث باز کردن گرفتگی فرنگی بشود، اما اگر نشد، گرفتگی شدید است و باید از خدمات لوله بازکنی توالت فرنگی خدماتینو استفاده نمایید.

۹. رفع گرفتگی توال فرنگی با جوش شیرین و سرکه

روش بازکردن لوله توالت فرنگی با جوش شیرین و سرکه بسیار ساده اما کاربردی است با قدرت بالا! برای رفع گرفتگی توالت با مدفوع ، دستمال کاغذی و … میتوانید نصف استکان یا یک استکان جوش شیرین را داخل لوله توالت فرنگی بریزید. پس از آن دو تا سه لیوان سرکه سفید روی آن بریزید. بعد از ریختن سرکه یک واکنش شیمیایی رخ میدهد که اصلا خطرناک نیست و نباید تعجب کنید. ترکیب این دو ماده در حقیقت یک محلول شیمیایی بی خطر و خانگی درست می کند که میتواند لوله فاضلاب را پاکسازی کند، موهای بلند را از بین ببرد و باعث رفع گرفتگی فرنگی شود.

۱۰. استفاده از فنر برقی لوله بازکنی توالت فرنگی (بهترین روش)

شاید با خود بگویید که کاسه توالت فرنگی فنر نمیخورد و یا از کسی شنیده باشید که فنر برقی برای کاسه توالت فرنگی مضر است و احتمال دارد آن را بشکند. اصلا اینطور نیست و اگر اینطور بود در حال حاضر هیچ یک از شرکت های لوله بازکن نباید به فعالیت خود ادامه می دانند. در شرکت لوله بازکنی شرق تهران برای جلوگیری به آسیب رسیدن کاسه توالت فرنگی معمولا سرویسکار مجرب تکه ای پارچه یا کیسه زباله دور فنر میپیچد تا نه تنها کاسه ترک برندارد و نشکند، بلکه سنگ آن هم به دلیل چرخش فنر سیاه نشود.

ما به شما قول میدهیم کاملا تضمینی بدون کثیف کاری و آسیب رساندن به فرنگی مشکل شما را حل کنیم.

گرفتگی توالت فرنگی با مدفوع

گرفتگی توالت فرنگی با مدفوع به یکباره اتفاق می افتد. در واقع این مشکل به این دلیل رخ می دهد که زمان تخلیه فاضلاب، مقداری از آن داخل سیفون می ماند. اگر در این زمان فلاش تانک را نکشید تا آبی داخل توالت فرنگی نریزد، این مواد ته نشین می شوند و رسوب می بندند و باعث گرفتگی توالت فرنگی می شوند. البته به طور کلی هم مقداری فاضلاب داخل سیفون دستشویی می ماند که این مورد طبیعی است و در همه جای دنیا همینطور است. علاوه بر این، گرفتگی فرنگی می تواند به دلیل این باشد که از قبل قطر لوله یا سیفون به دلایل مختلف کم شده باشد و حالا مدفوع قطر باقی مانده آن را مسدود کرده باشد.

رفع گرفتگی توالت فرنگی با پلاستیک

گرفتگی توالت با پلاستیک یا دیگر اشیا هم تا حدودی در شهر تهران بصورت روزانه اتفاق می افتد و مشتریان زیادی با ما جهت باز کردن توالت فرنگی و در آوردن پلاستیک تماس میگیرند. پلاستیکی که درون توالت فرنگی میفتد میتواند شانه ریش تراش، بدن زن، اهرم شیر آب و یا هر چیز دیگری باشد. افتادن هر گونه اشیا داخل کاسه سبب گرفتگی دستشویی فرنگی خواهد شد.

گرفتگی توالت فرنگی با نوار بهداشتی

این مورد به ندرت توسط صاحب خانه اتفاق می افتد. معمولا گرفتگی توالت فرنگی با نوار بهداشتی پس از یک مهمانی رخ می دهد. چون مهمانانی که اغلب دختر جوان هستند به دلیل احساس شرم نمیتوانند نوار بهداشتی خود را درون سطل زباله بیندازند، آن را داخل فرنگی قرار میدهند. با این کار فکر میکنند با کشیدن سیفون و فلاش تانک، نوار بهداشتی به داخل چاه یا فاضلاب شهری می رود. غافل از اینکه در ۹۹% موارد نوار بهداشتی باعث گرفتگی شدید توالت فرنگی می شود. برای رفع گرفتگی فرنگی در چنین شرایطی نیاز هست که نوار بهداشتی از داخل کاسه خارج شود و یا با فنر آن را به سمت چاه یا لوله فاضلاب شهری هدایت کرد.

مضرات رفع گرفتگی توالت فرنگی با اسید

به هیچ عنوان و هیچ وقت اسید را راه حل مناسبی برای رفع گرفتگی توالت فرنگی حتی در حالت ضروری و اجبار نمی داند. اسیدهایی که در بازار هستند اغلب ۹۸ یا ۹۹% می باشند و به همین علت خطرات بسیار زیادی دارند که عبارتند از:

  • از بین بردن اتصالات لوله های فاضلاب
  • از بین بردن چسب های مخصوص نشت گیری فاضلاب
  • سوراخ کردن لوله های چدنی
  • انتشار گازهای سمی
  • خطرناک بودن برای دستگاه تنفسی
  • خطر سوختگی پوست و بدن انسان

در خیلی از موارد مشتریانی که با شرکت خدماتینو تماس میگیرند از قبل اسید را داخل لوله ریخته و خیلی از آنها با نشتی فاضلاب به دلیل از بین رفتن چسب و اتصالات لوله های فاضلاب مواجه شده اند و به دنبال راه چاره هستند. یا برخی دیگر از مردم هستند که بعد از ریختن اسید داخل لوله به دلیل سوراخ شدن لوله و نشتی فاضلاب به طبقه پایین، گچ طبقه پایین ریخته و سقف نیاز به بازسازی دارد.این افراد راه چاره ای جز کنده کاری و صرف هزینه بسیار زیاد ندارند. در صورتی که اگر همان ابتدا با ما تماس میگرفتند و مشاوره دریافت می کردند، با هزینه بسیار کمتر گرفتگی توالت فرنگی را باز می کردند.

سوالات متداول در مورد رفع گرفتگی توالت فرنگی

آیا گرفتگی توالت فرنگی با دستمال کاغذی، نوار بهداشتی و مو قابل رفع است؟

بله هر نوع گرفتگی حتی سخت ترین نوع آن قابل رفع است. در اینجا ما چند روش کاربردی و تجربی را در اختیار شما قرار داده ایم تا ابتدا با روش های خانگی خودتان در خانه سعی کنید گرفتگی توالت فرنگی را باز کنید.

اگر با روش های خانگی مانند باز کردن لوله فاضلاب با نوشابه موفق به باز کردن گرفتگی فرنگی نشدیم چه کار کنیم؟

اصلا نباید نگران باشید. چون شرکت خدماتینو در خدمت شماست تا در صورت موفق نشدن با روش های خانگی، با شماره پشتیبانی شرکت تماس بگیرید درخواست اعزام سرویسکار ثبت کنید. لوله بازکن های مجرب و متخصص خدماتیو سریعا در محل حاضر می شوند و گرفتگی را بصورت کامل رفع می کنند.

در شرایط کرونایی، خدمات رفع گرفتگی توالت فرنگی چطور انجام می شود؟

در این شرایط کلیه سرویسکاران شرکت از ماسک استفاده می کنند و موظف هستند بهداشت را رعایت کنند. همچنین مراحل انجام کار بدون کثیف کاری صورت می گیرد.

آیا استفاده از فنر برقی برای رفع گرفتگی فرنگی کثیف کاری دارد؟

این کار نه تنها کثیف کاری ندارد بلکه آسیبی به سنگ فرنگی و لوله ها نیز وارد نمی کند. البته اینکار باید توسط یک سرویسکار مجرب صورت گیرد که خوشبختانه تمامی نیروهای فنی خدماتینو تجربه بالای 15 سال دارند.

چقدر زمان میبرد تا سرویسکار به محل برسد؟

هر جای تهران که باشید معمولا 30 دقیقه ای سرویسکار میرسد.

دکمه بازگشت به بالا