اقتصادیمجله کسب و کار

11 راهکار طلایی برای بزرگ نشان دادن خانه های کوچک

در این مقاله به شما 11 روش یاد می دهم تا بتوانید خانه و آپارتمان خود را بزرگ تر از اندازه واقعی کنید. اگر در مرحله تزیین یک خانه کوچک هستید ممکن است از کمبود جا ابراز تاسف کنید ، اما این را بدانید دلایل زیادی هم برای بهتر بودن فضاهای کوچک وجود دارد: تزئین فضاهای کوچک آسان تر است . از طرفی تمیز نگه داشتن خانه های کوچک آسان تر و نظم آنها راحت تر انجام می شود. اما می توانید از همان فضای کوچک به گونه ای استفاده کنید تا بزرگ تر به نظر برسد.

در این مقاله ، 11 روش آسان برای بزرگتر نشان دادن خانه و آپارتمان به شما یاد می دهم که بتوانید خانه یا آپارتمان خود را بزرگتر نشان دهید.

1-شلوغی را از بین ببرید

در حقیقت فضاهای کوچک با داشتن وسایل زیاد و شلوغ کردن ، احساس تنگی ایجاد می کند. روش هایی را برای بیرون راندن وسایل غیرضروری فراهم کنید. اغلب با داشتن قفسه هایی مرتب و منظم و زدن شلف هایی می توانند وسایل تزئینی خود را در آن جا قرار دهند. با مرتب و منظم  کردن وسایل و دور از دید کردن آن ها ، فضایی که در معرض دید هستند ، منظم و باز احساس می شوند.

2-راه  ها را باز کنید

هنگامی که مبلمان و لوازم جانبی از ورود به یک اتاق جلوگیری می کنند ، فضای آن تنگ به نظر می رسد. با جابجایی وسایل یا  خارج کردن آن ها از فضای خود ، فضا را باز کرده و فضای آن را بزرگتر می کنید. شما همچنین می توانید مبلمان کوتاه مانند عثمانی ، صندلی باز بدون بازو یا میز کم ارتفاع را انتخاب کنید و قطعات بزرگ و بلندی را در امتداد دیوار قرار دهید تا فضای شما  بازتر شود. هرچقدر ما کاری کنیم که  کف ساختمان شما  دیده شود ، فضای آن بزرگتر به نظر می رسد.

3-انتخاب های رنگ های روشن

در حالی که رنگ های تیره و گرم باعث ایجاد فضای دنج و صمیمی در فضا می شوند ، رنگ های روشن و سرد باعث می شوند فضای ما  باز و هوایی شود. برای جلوه بهینه هم می توانید از رنگ های ملایم آبی و سبز استفاده کنید.

4-سعی کنید از  یک رنگ استفاده کنید

رنگ هایی را انتخاب کنید که در یک خانواده قرار داشته باشند و از پارچه های تودوزی بافته شده تن ، دیوارهای بافت دار و پارچه های تونال استفاده کنید. رنگ های سرد و رنگ های گرم ظریف در اکثر سطوح ، فضای بازتری به اتاق کوچک داده است.

5-رنگ دیوار و مبلمان را با یکدیگر هماهنگ کنید

رنگ های متضاد باعث شکسته شدن یک فضا می شوند و باعث می شوند فضای ما حتی کوچکتر از اندازه موجود به نظر برسد. مبلمان متناسب با رنگ دیوار کمتر تداخل دارند و تمایل دارند با فضا ترکیب شوند و توهم یک اتاق بزرگتر را ایجاد می کنند.

خرید آنلاین ست آینه کنسول جدید شیک با کلیک روی لینک زیر انجام دهید.

6- از نورهای طبیعی و مصنوعی در فضای خانه بیشتر استفاده کنید

هر اتاق اگر از نور خوبی برخوردار باشد ، چه با نور طبیعی و چه با نور مصنوعی بزرگتر به نظر می رسد. از پارچه های سنگین خلاص شوید و پنجره ها را باز کنید تا نور فضای بیرون به فضا راه یابد. لامپ های بیشتری اضافه کنید یا نورپردازی مسیر یا نور فرو رفتگی را نصب کنید. بسیاری از افراد جلوی پنجره ها را میبندند و این کار بسیار اشتباهی است.تحت هیچ شرایطی نورهای طبیعی را با وسایل و مبلمان خود مسدود نکنید. از نورهای طبیعی بیشترین استفاده را بکنید.

7-از شیشه ، آینه و طرح های شفاف استفاده کنید

از وسایلی استفاده کنید که  شفاف و قابلیت بازتاب نور داشته باشند ، در نتیجه هر چیزی فراتر از آن دورتر به نظر می رسد. به عنوان مثال ، در یک حمام کوچک ، از یک محفظه دوش شیشه ای استفاده کنید و از طرح های مات خلاص شوید و یک محفظه شفاف و بدون قاب را جایگزین آن کنید. اندازه اتاق یک اندازه است اما بزرگتر به نظر می رسد. اکنون می توانید تا دیوار پشت دوش را ببینید – ممکن است فقط سه فوت اضافی باشد ، اما تفاوتی که ایجاد می کند چشمگیر است. برای میزهای رومیزی می توانید از شیشه یا لوسیت نیز استفاده کنید. با یک پایه محکم از چوب ، سنگ یا فلز ، فضای اطراف میز می تواند منظره فراتر از آن را باز کند.

8- سطوح بازتاب دهنده نور را به دکوراسیون داخلی خود اضافه کنید

از یک آینه بزرگ قاب شده بر روی دیوار استفاده کنید ، یا می توانید یک آینه با قاب بزرگ در مقابل دیوار قرار دهید. همان جلوه بزرگتر اتاق را مانند دیوار آینه دار ، اما با سبک بیشتر دریافت خواهید کرد. اتاق و نور منعکس می شوند ، و در نتیجه احساس بازتری ایجاد می شود. یک میز قهوه یا میز کناری را با یک تکه آینه صفحه ای مورب بالا قرار دهید ، یا یک کشوی آینه دار بخرید تا جلوه ای مشابه داشته باشد.

9- به سمت وسایل بزرگ تر بروید

به جای چندین قطعه کوچکتر ، از چند مبلمان بزرگ یا ساده استفاده کنید که باعث می شود فضای کوچک بهم ریخته به نظر برسد. با فضای باز و بلوک های بزرگ رنگ ، فضای اتاق آرامتر و راحت تر به نظر می رسد.

10-به رنگ وسایل یا مبلمان دقت کنید

روتختی های رنگ یکدست را به جای شطرنجی ، راه راه یا چاپ ، برای مبلمان انتخاب کنید. هر زمان که ممکن باشد از بافت برای علاقه و رنگ های خنثی استفاده کنید.

11-از پارچه های شفاف و ساده ، استفاده کنید

پارچه های شفاف باعث عبور نور از روش های درمان پنجره ، دامن تخت و روکش های میز می شوند. اگر به غیر از رنگ های ساده چیز دیگری می خواهید ، طرحهای نرم یا راه راه های ساده پیدا کنید تا ظاهر آن ساده باشد.

خلاصه

در این مقاله به شما 11ترفند یاد دادم که بتوانید خانه های خود را بزرگ تر از اندازه واقعی نشان دهید. لازم نیست شما خانه یا آپارتمانی بزرگ داشته باشید، شما با نحوه ی چیدمان و دکوراسیون داخلی می توانید خانه با فضای زیباتر و شیک تر ایجاد کنید. هر کدام از ترفندهایی که استفاده کردید، نظرتون را واسم کامنت کنید. همچنین جهت طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی جدید می توانید به ما بپیوندید.

اگر آپارتمان یا خانه شما کوچک است یا به دنبال بزرگ تر نشان دادن خود هستید، مقاله، را که کامل ترین مقاله است مطالعه کنید تا دید بهتری نسبت به دکوراسیون خود داشته باشید. همچنین شما باید را بدانید تا بتوانید دکوراسیون داخلی بهتری داشته باشید. همچنین در مقاله دیگر، ، بهترین راهکارهای مهم در چیدمان

در این مقاله با ترفندهای طلایی برای بزرگتر نشان دادن خانه های کوچک آشنا خواهید شد. پس اگر دوست دارید که خانه کوچک‌تان، بزرگتر بنظر برسد، خواندن این مطلب را از دست ندهید.

بزرگتر نشان دادن خانه های کوچک + 11 ترفند طلایی | ابنیه طراحان نصر

ترفندهای بزرگتر نشان دادن خانه های کوچک

با استراتژی‌ درست و به کار گرفتن روش های اصولی در چیدمان داخلی، می‌توان خانه های ­کوچک را بزرگتر نشان داد و از فضای موجود، حداکثر استفاده را برد. در ادامه 11 ترفند طلایی برای بزرگ جلوه دادن خانه کوچک شرح داده شده است.

1- استفاده از تنالیته‌های تک رنگ

یکی از رکن‌های اصلی بزرگ جلوه دادن محیط‌های کوچک استفاده درست از رنگ است. یکی از راحت‌ترین‌ها استفاده از تنالیته‌های تک رنگ است. رنگ‌هایی مانند سفید، کرم، خاکستری کم‌رنگ و آبی کم‌رنگ باعث بازتاب نور بیشتر، روشنایی فضا و در نتیجه بزرگ‌تر جلوه دادن محیط می‌شوند.

2- یک رنگ بودن دیوار و سقف

از مهمترین نکات، انتخاب هوشمندانه رنگ‌ دیوارها است، بهتر است رنگ دیوار و سقف یک‌رنگ باشد و از رنگ‌های خنثی استفاده کرد.

3- عدم استفاده از کاغذدیواری با طرح‌های شلوغ

از کاغذدیواری‌هایی با طرح‌های شلوغ و رنگ‌های تیره استفاده نکنید. می‌توان از کاغذ‌دیواری با خطوط عمودی و افقی که باعث هدایت چشم‌ می‌شود و فضا را بیشتر نشان می‌دهد استفاده کرد، از همین تکنیک برای سقف‌های کوتاه، کاغذ دیواری با خط‌های عمودی ودیوارهای کم عرض به صورت کاغذدیواری‌های افقی استفاده کرد.

برای فضاهای کوچک یا فضاهایی که از نور کمتری برخوردار است استفاده از کاغذدیواری‌هایی با رنگ‌های خنثی و سرد مانند سفید، طوسی و… یا رنگ‌های پاستیلی و روشن توصیه می‌شود که باعث بزرگ‌تر نشان دادن فضاهای کوچک می‌شود. در کنار رنگ می‌توان با بهره‌گرفتن از تکنیک خطای دید و استفاده از طرح‌های ظریف و ریز و با خطوط افقی تکرار شونده فضا را بزرگتر نشان داد.

4- استفاده از کف‌پوش مناسب

از یک کف‌پوش با یک رنگ و یک جنس برای تمامی قسمت‌های خانه استفاده کنید. این کار مرز بین اتاق‌ها را از بین می‌برد، چوب‌های رنگ روشن و سنگ و سرامیک‌های ساده روشن، گزینه‌های مناسبی هستند.

5- تامین نور کافی

برای بزرگتر نشان دادن خانه باید از حداکثر نور طبیعی و مصنوعی بهره برد که بسیار تاثیرگذار است و جاهای تاریک، تنگ و کوچک به نظر میرسد. اگر نور طبیعی کافی ندارید، با لامپ و لوسترهای متعدد، نور کافی به خانه بدهید. این کار باعث می‌شود حال‌ و‌ هوای خانه‌ زنده و سر‌حال‌تر شود. نورپردازی اگر به درستی انجام شود، تأثیر بسیاری در جلوه ظاهری فضا خواهد داشت.

استفاده از نور مرکزی و لوسترهای کریستالی، برای خانه‌های بزرگ و کلاسیک مناسب است اما برای نورپردازی خانه‌های کوچک و مدرن مناسب نیست. خانه‌ها و آپارتمان‌های کوچک به نورپردازی مینیمالیستی نیاز دارند. نورپردازی با استفاده از نوری که از جهت‌های مختلف بتابد، خانه را بزرگتر و زیباتر نشان خواهد داد.

6- استفاده از آینه

یکی دیگر از روش های بزرگتر نشان دادن خانه استفاده از آینه در دکوراسیون داخلی است. استفاده از آینه‌ها باعث انعکاس نور در خانه، ایجاد بعد و در نتیجه بزرگتر جلوه دادن آن است اما باید در انتخاب آن‌ها دقت داشت. از آینه‌های چند ضلعی و با شکست زیاد، استفاده نکنید چراکه برعکس اثر می‌کند. قاب آینه را هم‌رنگ دیوار در نظر بگیرید، همچنین آینه‌های قدی فضا را دو برابر نشان می‌دهد. قراردادن آینه، روبه‌روی پنجره نیز باعث بازتاب نور طبیعی می‌شود.

7- توجه به نقطه کانونی

نقطه و یا وسیله‌ای است که کانون جلب توجه و جذابیت دکوراسیون را به خود اختصاص داده است، استفاده از شومینه، تابلوی نقاشی، قفسه کتاب یا هر چیز دیگر در نقطه کانونی می‌تواند تأثیر مثبتی در طراحی دکوراسیون داخلی خانه‌های کوچک شما داشته باشد. ایجاد نقطه کانونی در دکوراسیون می‌تواند توجه افراد حاضر در خانه را به خود جذب کرده و دیگر توجهی به نقاط ضعف خانه نداشته باشند و با مشخص بودن نقطه کانونی، چیدمان مبلمان اصولی و راحتر خواهد بود.

8- استفاده از لوازم کم

هرچه تعداد لوازم و مبلمان کمتر و ظریف‌تر باشد، فضای اتاق‌ها بزرگ‌تر نشان می‌دهد. ایجاد مانع در خانه باعث احساس کوچکی محیط می‌شود، تعداد لوازم اتاق را به حداقل برسانید و فضا را خلوت‌ کنید و بهتر است از مبلمان و لوازم کوتاه استفاده‌ کنید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت دکوبیست مراجعه کنید.

مبل‌ها و لوازم قدیمی و بلند، اتاق را خفه و گرفته می‌کند. برای خانه‌های کوچک نباید از مبلمان‌های بزرگ و دست‌ و‌ پا‌گیر استفاده کرد. بهترین گزینه، مبلمان و لوازم با ارتفاع کم و نزدیک به سطح زمین می‌باشد، به طوری که خط دیدتان پایین می‌آید و سقف خیلی بلندتر به‌نظر می‌رسد و در نتیجه باعث بزرگی محیط می‌شود.

 

دکمه بازگشت به بالا