مجله نشاط

ایران یک – سوریه صفر؛ تا دقیقه ۴۰

آخرین بازی دور یک‌هشتم نهایی جام ملت‌های آسیا تا دقیقه ۴۰ با نتیجه یک بر صفر به سود ایران دنبال شد.

به گزارش مجله آنلاین، تیم‌های ملی فوتبال ایران و سوریه امشب (چهارشنبه) در دور یک‌هشتم نهایی جام ملت‌های آسیا – ۲۰۲۳ از ساعت ۱۹:۳۰ در ورزشگاه عبدالله بن‌خلیفه به مصاف هم رفتند.

ایران یک – هنگ‌کنگ صفر

گل‌: مهدی طارمی برای ایران
کارت زرد: شجاع خلیل زاده از ایران
کارت قرمز: –

ترکیب ایران: علیرضا بیرانوند، روزبه چشمی، شجاع خلیل‌زاده، رامین رضاییان، احسان حاج‌صفی، سعید عزت‌اللهی، سامان قدوس، علیرضا جهانبخش، مهدی قایدی، مهدی طارمی و سردار آزمون

ترکیب سوریه: احمد مدنیه، ثائر کروما، ایهم اوسو، موید العجان، عبدالرحمن ویس، خلیل الیاس، ایزاکیل العلم، محمود الاسود، عمار رمضان، ابراهیم هیسار و عمر خربین

صحنه‌های حساس بازی

نیمه اول

این دیدار با سوت کیم جونگ هیئوک آغاز شد.

در دقیقه ۷ سردار آزمون با پاس بین مدافعان سوریه در موقعیت خوبی قرار گرفت اما ضربه او با پای دروازه‌بان مهار شد و سردار روی ریباند دوباره به توپ ضربه زد اما این بار داخل چارچوب جای نداشت و از بالای دروازه به بیرون رفت.

در دقیقه ۸ بازی، عمر هیسار روی یک توپ بلند در داخل محوطه جریمه ایران برخورد سنگینی با شجاع خلیل‌زاده داشت که باعث شد مدافع ایران با سر به زمین بخورد. به همین دلیل کیم جونگ هیوک، داور بازی بلافاصله گروه پزشکی ایران را فراخواند تا به وضعیت خلیل‌زاده رسیدگی کنند. البته خلیل‌زاده در این صحنه به سرعت از زمین بلند شد و پس از بررسی گروه پزشکی به زمین بازگشت تا در شرایطی که تیم‌ملی با کمبود مدافع مواجه است، یک مدافع دیگرش را هم از دست ندهد.

در دقیقه ۲۵ مهدی قایدی از نزدیکی محوطه جریمه با ضربه زمینی شانس گلزنی خود را امتحان کرد که با واکنش احمد مدنیه یک ضربه کرنر به سود ایران به دست آمد.

دقیقه ۲۷ پس از دفع ضربه کرنر ایران توسط مدافعان سوریه، ضربه احسان حاج صفی از نزدیکی محوطه جریمه در دستان مدنیه قرار گرفت.

دقیقه ۳۱ مهدی طارمی در مسیر دریافت ارسال علیرضا جهانبخش به داخل محوطه جریمه بود که با خطای ایهم اوسو روی زمین افتاد و ضربه پنالتی به سود ایران اعلام شد.

اولین گل ایران در دقیقه ۳۵ روی ضربه پنالتی مهدی طارمی به ثمر رسید و ضربه او برخلاف جهت شیرجه دروازه‌بان سوریه وارد دروازه حریف شد.

این خبر در حال به‌روز رسانی است…

تیم خبری ورزشی

با تمرکز بر روند تحول و تغییرات فناوری در ورزش، من به عنوان نویسنده‌ی ورزشی به ارائه‌ی مقالات جذاب و اطلاعاتی درباره‌ی نقش فناوری در بهبود عملکرد ورزشی می‌پردازم. هدفمندی خود را در ارتقای دانش ورزشی و بررسی نوآوری‌های فناورانه در ورزش قرار می‌دهم. همراه با من باشید و به دنیای فناوری در ورزش پیوندید.
دکمه بازگشت به بالا