اقتصادی

رفع تصرف اراضی ملی ۳۰ میلیارد ریالی در صومعه سرا – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری آنلاین، سرهنگ امیر وهاب زاده با اشاره به اینکه حفاظت از منابع طبیعی یک وظیفه همگانی است، اظهار کرد: مجموعه انتظامی در برخورد با سودجویان و متخلفانی که نسبت به تصرف اراضی ملی و منابع طبیعی اقدام می‌کنند از هیچ تلاشی دریغ نخواهند کرد.

وی از دریافت خبر تصرف اراضی ملی توسط فردی در یکی از روستاهای بخش میرزا کوچک و آغاز تحقیقات پلیس در این زمینه خبر داد و گفت: مأموران پلیس آگاهی در خلال رسیدگی به این پرونده به همراه کارشناسان منابع طبیعی به محل اعلامی اعزام شدند.

فرمانده انتظامی شهرستان صومعه‌سرا تصریح کرد: در بازدید از زمین مورد نظر مشخص شد، فرد سودجو ۱۰ هزار متر مربع از اراضی ملی را به تصرف خود درآورده و به صورت غیرقانونی آن را به وسیله سیم‌خاردار و فنس محصور کرده است.

این مقام انتظامی به معرفی متهم برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی اشاره کرد و با اعلام اینکه با حکم قضائی کلیه آثار تجاوز جمع‌آوری و رفع تصرف انجام شد، افزود: کارشناسان ارزش تقریبی این اراضی را ۳۰ میلیارد ریال برآورد کردند.

سرهنگ وهاب‌زاده در پایان خاطرنشان کرد: حفظ و حراست از منابع طبیعی و ملی از اولویت‌های مجموعه انتظامی است و مبارزه با زمین‌خواران و سودجویان به صورت مستمر در دستور کار پلیس قرار دارد.

دکمه بازگشت به بالا