مجله جامعه

زورگیری خشن جلوی چشم پلیس وسط پایتخت

سرهنگ علی قاسم‌پور رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ بیان داشت: بیست و یکم دی‌ماه جاری عملیات کلانتری ۱۰۵ سنایی در حال گشت‌زنی در محدوده خیابان ولیعصر تهران بودند که به یک مرد جوان با موتورسیکلت پلاک مخدوش که افراد گذری از خیابان را زاغ زنی می‌کرد، مشکوک شدند و او را تحت مراقبت‌های ویژه پلیسی قرار دادند.

وی گفت: متهم در همین حین به طرف یک شهروند حمله‌ور شد و با تهدید سلاح سرد از وی یک دستگاه تلفن همراه زورگیری کرد و به سرعت از محل گریخت.

این مقام انتظامی به اقدامات پیش‌دستانه پلیس و آمادگی هرچه تمام‌تر مأموران کلانتری اشاره کرد و گفت: با اجرای طرح مهار و اعلام مشخصات متهم به سایر گشت‌های انتظامی، متهم در یک عملیات منسجم و پلیسی دستگیر و در بررسی‌های بیشتر از وی یک قبضه سلاح سرد، دستگاه تلفن همراهی که قبل از دستگیری سرقت کرده بود و یک اسپری گاز اشک‌آور کشف شد.

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ ادامه داد: متهم ۳۰ ساله در تحقیقات اولیه به جرم خود و ۲۰ فقره سرقت مشابه معترف شد. با بررسی‌های بیشتر مأموران، موتورسیکلت متهم نیز سرقتی بوده و اظهار داشت پس از سرقت و زورگیری، اموال مسروقه را به فرد معینی فروخته است.

سرهنگ قاسم‌پور در پایان با اشاره به سوابق متهم در امر سرقت و تحمل حبس در زندان خاطرنشان کرد: در این رابطه دستگیری مالخر اموال مسروقه نیز در دستور کار پلیس قرار دارد.

۲۳۳۲۳۳

گروه تحریریه اجتماعی

پژوهشگر مسائل اجتماعی با تمرکز بر تحولات سیاسی و نقش آن در جامعه. مقالات کوتاه و تحلیلی درباره مسائل سیاسی فعلی.
دکمه بازگشت به بالا