اقتصادیمجله کسب و کار

نحوه تعویض لولای پنجره دوجداره

بیشتر پنجره های دوجداره دارای بخشی هستند که آن را لولای پنجره دوجداره یا لولای اصطکاک می نامیم. در اینجا به شما نشان داده می شود که چگونه می توانید مجموعه صحیحی از لولا های پنجره UPVC برای تعویض با آنچه که در حال حاضر روی پنجره خود دارید، پیدا کنید. تعویض لولای پنجره دوجداره از جمله خدمات رگلاژ درب و پنجره upvc می باشد که توسط تیم های خدماتی در سطح تهران ارائه می شود و یک کار تخصصی محسوب می شود.

تعویض لولای پنجره UPVC - مراحل تعمیر و تعویض پنجره دو جداره - شرکت کاراکو

در واقع لولا حکم محرک لنگه بر روی فریم را دارد و یک بخش حیاتی است که در درجه های مختلف در کشور تولید می شود، و وارادات این محصول نیز آزاد بوده و محدودیت و کمبودی در بازار فروش و عرضه لولا پنجره دوجداره یو پی وی سی و آلومینیوم وجود ندارد.تنظیم لولاها در موارد پیشرفته تر با آلن های مخصوص اجرایی می شود که موجب بالا یا پایین آمدن آن شده و رگلاژ و تنظیم به درستی اعمال شده و در اصطلاح سبب ایجاد توازن بین لنگه و فریم می شود.

عمدتا لولا پنجره upvc در سایزهای 75 و 100 در بازار موجود می باشد و جز پر مصرف ترین لولاها نیز همین دو نوع می باشد که ما بر اساس استاندار سنجی دقیق از تولیدکنندگان برای مصارف در تعمیرات و تعویض لولا شکسته پنجره دوجداره استفاده می کنیم.

ارزیابی هایی قبل از شروع تعویض لولای پنجره دوجداره

مجموعه لولاهای پنجره دوجداره همیشه به صورت جفت برای یک پنجره فروخته می شود.در لولاهای بازشو به کنار در مقایسه با لولاهای بازشو به سمت بالا، بازوهای متحرک معمولاً طولانی تر هستند.هر لولا جداگانه باید در سمت مناسب پنجره قرار گیرد. بنابراین فلش روی لولا جهت باز شدن پنجره است.

لولا های استاندارد دارای دسته 13 میلی متری هستند، اما ما کیت بسته های مخصوص را تهیه می کنیم تا در صورت لزوم تا 15 میلی متر یا 17 میلی متر افزایش یابد و این شامل دستورالعمل ها نیز می باشد. بنابراین به طور کلی می توانید این نکته را نادیده بگیرید. وقتی می گوییم ارتفاع دسته معمولاً به عمق لولا پنجره اشاره می کنیم.

اولین سوراخ های ثابت گوشه در ریل و بازو معمولاً استاندارد هستند، اما بقیه اینگونه نیستند. نگران نباشید زیرا می توان مجدداً سوراخ های جدیدی را به راحتی و به اندازه کافی برای سوراخ های باقی مانده مشخص کرد. اگر می خواهید بیشتر بدانید نمودارهای هر لولا را بررسی کنید. برای استفاده در کوتاه مدت، از اولین سوراخ ها در هر دو فریم استفاده کنید.

مراحل تعویض لولای پنجره دوجداره

در اینجا قصد داریم شما را با چگونگی تعویض لولای پنجره دوجداره آشنا کنیم، تا بتوانید به درستی از صحیح انجام شدن این کار اطمینان پیدا کنید.در ابتدا تمامی لولاها را با دریل و پیچ بند باز کرده و و لنگه را از فریم جدا می کند و لولای شکسته را تعویض و در صورت نیاز لولا پنجره upvc یا آلومینیوم را برای ماندگاری بالاتر و تقویت بنیه درب و پنجره به بخش های دیگر و در فاصله های کوتاه تر اضافه می کند.

مرحله 1: چگونه پهنای ریل پنجره لولادار دوجداره خود را برای تعویض اندازه گیری کنیم؟

امروزه به طور کلی اکثر لولا های پنجره دوجداره UPVC اندازه استاندارد 18 میلی متر دارند، اما برخی از لولا های دوجداره در پنجره های UPVC یا آلومینیومی قدیمی در واقع 15 میلی متر هستند. بنابراین حتما این اندازه را با دقت اندازه گیری کنید.بخاطر بسپارید که اندازه ای که به آن نیاز دارید بیشترین اندازه ریل از قسمت بیرونی است نه اندازه داخلی آن.

تعویض لولای پنجره دوجداره خود به انواع دیگر لولای اصطکاک امکان پذیر است. نمونه های معمولی لولاهای محدود کننده و لولا خروجی پنجره هستند. مهم ترین عامل تعیین کننده برای انجام این کار، عرض ریل لولای پنجره دوجداره است. در غیر اینصورت اگر فقط به دنبال تعویض لولا پنجره دوجداره uPVC هستید، استفاده از لولا در اندازه استاندارد به اندازه کافی آسان است.

مرحله 2: چگونگی اندازه گیری طول این لولاهای پنجره دوجداره

این مرحله واقعاً آسان است. تنها چیزی که باید به خاطر داشته باشید این است که طول کل ریل لولا اصطکاک در قاب ثابت است. ما عموماً نگران طول بازو که روی قاب باز شده است، نیستیم.تعویض لولای پنجره دوجداره معمولاً در اندازه های قدیمی اینچ امپراطوری فروخته می شود، اما تبدیل آن به میلی متر آسان است (25.4 x). هنگام اندازه گیری می توانید به راحتی نزدیک ترین مقدار اینچ را جمع کنید و امنیت خاطر داشته باشید.

برخی از پنجره های قدیمی دارای لولا با بازشو به کنار به طول 10 اینچ هستند و ممکن است دیگر پیدا نشوند. می توانید به جای آن از لولا 12 اینچی استفاده کنید. تمام اتفاقاتی که رخ می دهد این است که مقداری هندسه را قربانی می کنید تا پنجره دوجداره را کمی بیشتر به سمت وسط حرکت دهد اما نه به مقدار زیاد.برای برش شیشه در ابعاد و اندازه های دلخواه می توانید از  استفاده کنید.

مرحله 3: چگونه می توان تعیین کرد که لولای بازشو پنجره دوجداره به سمت کنار است یا به سمت بالا؟

این مسئله کمی گیج کننده است. لولاهای پنجره دوجداره با بازشو به سمت کنار، در بالا و پایین پنجره ثابت شده است. لولا پنجره دوجداره با بازشو به سمت بالای پنجره در طرفین پنجره (چپ و راست) تعبیه شده است. ابزار، تجهیزات، جنس، ابعاد، طرح و غیره از عوامل تاثیرگذار در قیمت پنجره دوجداره هستند که در ساختار محصول از آن‌ها استفاده می‌شود.

برای تأیید این موضوع، نمودار مخالف را مشاهده کنید. برای کمک به شما در تغییر موقعیت، احتمالاً دستگیره پنجره نیز این امر را تأیید می کند، دسته در سمت کنار پنجره به معنای یک پنجره بازشو به سمت طرفین است. و این مورد زمانی صحیح است از داخل پنجره مشاهده کنید نه بیرون آن.

اگر میخواهید بدانید چرا باید بین لولا های پنجره دوجداره با بازشو به سمت بالا و بازشو به سمت کنار تفاوت وجود داشته باشد، وزن آن را در لولا پایین در نظر بگیرید. تمام وزن پنجره دوجداره بر روی لولا پایینی است و به همین دلیل لولا متفاوت طراحی شده است.

منظور ما این است که واشر تحمل بار برای کمک به سر خوردن پنجره دوجداره در زیر وزن های بیشتر گنجانیده شده است. این با یک پنجره دوجداره با بازشو به سمت بالا که وزن به طور مساوی در طرفین توزیع می شود مقایسه می شود.

نگهداری و تعویض لولای پنجره دوجداره

روغن کاری یراق دو حالته پنجره دوجداره موجب افزایش طول عمر و عملکرد روان باز و بسته شدن پنجره خواهد شد. باز و بسته شدن روان پنجره را می توان به وسیله حرکت دستگیره ارزیابی کرد. طبق استاندارد نرمال صنعتی آلمان، گشتاور قفل شدن و باز شدن دستگیره پنجره باید با مقدار حداکثر 10 نیوتن انجام شود. با انجام گریس کاری و روغن کاری می توان سفتی و خشکی دستگیره پنجره را بهبود بخشید.

کلیه اجزای مرتبط با یراق دوحالته در چهارچوب و لنگه باید گیریس کاری و روغنکاری شود تا از فرسایش و خوردگی زودرس آن جلوگیری شود. این عمل باید حداقل یک بار در سال صورت گیرد. نقاطی که در پنجره دوجداره نیاز به روغن کاری دارد در شکل روبرو نشان داده شده است.البته زبانه های مخفی برای جلوگیری از فرسایش نیاز به گیریس کاری مداوم دارند. در انتخاب نوع روغن و گریس برای یراق آلات دوحالته پنجره دوجداره دقت کنید.

در صورت شکستگی لولاها چه مشکلاتی پیش می آید؟

یکی از مهم ترین و اصلی ترین خطرات مخصوصا در ساختمان ها دارای طبقات بالای دو سقوط لنگه به پایین است. شاید در ابتدا عجیب به نظر بیاید، اما دقیقا نگهدارنده این بخش در چهارچوب به عهده این بخش کلیدی است.

در بحث دوم امکان شکستن شیشه دوجداره به دلیل فشار مضاعف می باشد که در صورت عدم تعمیر پنجره دوجداره upvc می تواند زیان های جانی نیز به بار اورد زیرا شیشه ها در صورت شکستن از لبه ها به سرعت خرد و ریز می شوند.بحث بعدی که حائز اهمیت است از رگلاژ و تنظیم خارج شدن می باشد که در باز و بست درب و پنجره یو پی وی سی را دچار مشکل می کند و در مواردی حتی یراق الات را نیز ار کار می اندازد.

همان طور که می بینید تعویض لولا پنجره دوجداره upvc یک کار کاملا فنی و ضروری است و سهل انگاری در دیرکرد تعمیرات در این مورد می تواند هزینه های سنگینی را به بار آورد.مقاومت لولا بسته به میزان PVC استاندارد و آلیاژهای به کار رفته در آن متفاوت است ولی در پروفیل های ویستابست که لولای ضخیم تری در ان به کار می رود میزان خرابی و شکستگی به مراتب کمتر است.

برای جلوگیری از شکستگی و تعویض لولای پنجتعویض لولای پنجره دوجداره

بیشتر پنجره های دوجداره دارای بخشی هستند که آن را لولای پنجره دوجداره یا لولای اصطکاک می نامند. البته که تعویض لولا پنجره دوجداره از جمله خدمات گروه کاراکو با نیروهای تخصصی و کاربلد می باشد. در حقیقت لولا حکم محرک لنگه بر روی فریم را دارد و یک بخش حیاتی است. که با درجه بندی های مختلف ساخته می شود و کمبودی در این خصوص در بازار فروش لولا پنجره دوجداره و آلومینیوم احساس نمی شود.

تعویض لولای پنجره دوجداره

تنظیم لولاها در موارد پیشرفته تر با آلن های مخصوص اجرایی می شود که موجب بالا یا پایین آمدن آن شده و رگلاژ و تنظیم به درستی اعمال شده و در اصطلاح سبب ایجاد توازن بین لنگه و فریم می شود.

عمدتا لولا پنجره upvc در سایزهای 75 و 100 در بازار موجود می باشد و جز پر مصرف ترین لولاها نیز همین دو نوع می باشد. که ما بر اساس استاندار سنجی دقیق از تولیدکنندگان برای مصارف در تعمیرات و تعویض لولا شکسته پنجره دوجداره استفاده می کنیم.

 

دکمه بازگشت به بالا