مجله هنری و فرهنگ

آغاز سلسله نشست‌های هیات اندیشه‌ورز ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد کشور

سلسله نشست‌های هیات اندیشه‌ورز ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد کشور با حضور تنی چند از اندیشمندان ایرانی و عراقی، امروز در نجف اشرف آغاز به کار می‌کند.

به گزارش مجله آنلاین،   مقام معظم رهبری همواره در مقاطع مختلف نسبت به حضور جوانان در مساجد تاکید داشته‌اند؛ از جمله فرمودند: «راه جذب جوانها به مساجد تصرف دل جوان است. دل جوان یک قیامتی است، اوضاعی است. گرایش جوان به معنویت یکی از آن رازهای بزرگ الهی است. دل جوان حقیقت‌پذیر است، دل جوان به فطرت الهی نزدیک است؛ فِطْرَتَ اللَّهِ الَّتِی فَطَرَ النَّاسَ عَلَیْها، دل جوان با نصایح و مطالب معنوی و سلوکی و عرفانی انس پیدا میکند، زود انس پیدا می‌کند، زود دلباخته و دلبسته می‌شود؛ جاذبه‌ی جوانها اینها است. شما سخن را حرف را، اقدام را با معنویت، با عرفان واقعی، نه عرفانهای تخیلی و توهمی و صوری، یک مقداری آمیخته بکنید، خواهید دید جوان چطور مجذوب می‌شود و می‌آید، جاذبه‌ی جوان در مسجد اینها است.»

این جملات بخش‌های از سخنان رهبر انقلاب در مورد ارتباط جوان با مسجد است و ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور نیز که مجموعه‌ای مردمی با محوریت نوجوانان و جوانان است، در راستای تحقق منویاتمقام معظم رهبری  اقدام به برگزاری سلسله نشست‌های هیات اندیشه‌ورز کرده است.

سلسله نشست‌های این هیات اندیشه‌ورز که متشکل از تنی چند از اندیشمندان ایران و عراق از جمله حجت‌الاسلام و المسلمین شیخ خالد النعمانی مشاور عالی نمایندگی مقام معظم رهبری در عراق و امام جمعه موقت نجف؛ آیت‌الله حسن رمضانی؛ حجت‌الاسلام و المسلمین علی شیروانی؛ آیت‌الله سید مجتبی حسینی نماینده مقام معظم رهبری در عراق؛ حجت‌الاسلام و المسلمین شیخ محمدسعید نعمانی از شاگردان برجسته شهید صدر؛ حجت‌الاسلام و المسلمین علی نهاوندی؛ حجت‌الاسلام و المسلمین محمدحسن وکیلی؛ حجت‌الاسلام و المسلمین محمدمهدی گرجیان؛ حجت‌الاسلام و المسلمین سید صدرالدین القبانچی امام جمعه نجف؛ حجت‌الاسلام و المسلمین شیخ علی ولید الربیعی از اساتید عراق؛ حجت‌الاسلام و المسلمین عبدالحمید واسطی؛ حجت‌الاسلام و المسلمین علی امینی‌نژاد؛ حجت‌الاسلام و المسلمین شیخ علی شکرچی از اساتید عراق است؛ از امروز سه‌شنبه ۲۴ بهمن ماه آغاز و تا روز جمعه ۲۷ بهمن در حرم مطهر حضرت امیرالمومنین (علیه‌السلام) برگزار می شود.
 
سلسله نشست‌های هیات اندیشه‌ورز ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد کشور با موضوع «راهکارهای جذب نوجوانان و جوانان به مساجد با تاکید بر فطرت، معنویت و عرفان حقیقی» ۲۴ تا ۲۷ بهمن در حرم مطهر حضرت امیرالمومنین (ع) برگزار می‌شود.

انتهای پیام

انتشارات فرهنگ و هنر

از ترکیب کلماتی منتقی و فرهنگ غنی، جادوی زبانی را بر شما تمرین می‌کنم.
دکمه بازگشت به بالا