بجای تینر از چی استفاده کنیم؟

تینر برای شستشو و برای رقیق کردن رنگ در نقاشی ساختمان استفاده می شود حالا باید بدانیم که تینر نقاشی ساختمان کدام تینر است؟ در از تینر روغنی استفاده می شود، این بخاطر آن است که در نقاشی ساختمان باید از رنگ روغنی استفاده کرد و برای رقیق کردن رنگ روغنی باید از تینر روغنی استفاده کنیم، بعد از با رنگ روغنی، قلم و غلطک را نمی توان با آب شست می توانیم این کار را با تینر روغنی انجام دهیم، کافیست یک ظرف تمیز برداریم و قلم و غلطک را درو ن آن با بشوریم، انقدر باید شستشو شود تا هیج اثری از رنگ روغنی بر روی قلم و غلطک نماند.

تینر برای کدام رنگ استفاده می شود؟

تینر روغنی برای رنگ روغنی استفاده می شود و تینر فوری برای رنگ های فوری استفاده می شود باید بدانید که به هیچ عنوان تینر برای رنگ های آکریلیک و پلاستیک قابل استفاده نیست چون رنگ های پلاستیک و رنگ های اکریلیک بر پایه آب هستند و با تینر روغنی واکنش نشان نمی دهند.برای شستشوی قلم و غلطک آغشته به رنگ های پلاستیک و رنگ های آکریلیک از آب استفاده می شود. ایجاد خطوط VoIP در راستای مشتری مداری و ارائه خدمات هرچه بهتر به شما عزیزان در فاتح فام سپاهان تولید کننده انواع تینر ایجاد شد.

تینر فوری

تینر فوری را در نقاشی ساختمان استفاده نمی کنند چون اگر این تینر را در رنگ روغنی بریزیم رنگ را می سوزاند و دیگر این رنگ قابل استفاده نخواهد بود تینر فوری مانند تینر ده هزار یا هر عددی که نامش تینر فوری باشددر نقاشی ساختمان قابل استفاده نیست و مخصوص رنگ های فوری است، البته از تینر فوری می توانید برای شستشو قلم و غلطک استفاده کنید در این مورد اشکالی نخواهد داشت اما بصرفه تر است که برای شستشو از تینر روغنی استفاده کنید و هزینه بیشتری را برای تینر فوری پرداخت نکنید.

بنزین جایگزین تینر روغنی

بله درست است، از بنزین می شود به جای تینر روغنی استفاده کرد اما زمانی این کار را انجام می دهیم تینر روغنی در دسترس نباشد، چون از نظر اقتصادی اصلا بصرفه نیست که از بنزین به جای تینر روغنی استفاده کنیم البته اگر می خواهید که به جای تینر روغنی از بنزین برای رقیق کردن رنگ روغنی استفاده کنید باید بدانید که هنگام کار کردن رنگ روی دیوار سریع تر خشک می شود

و اینکه غلطک و قلم سخت تر روی کار حرکت می کند چون اصولا بنزین برای رنگ روغنی نیست و ما در جاهایی استفاده می کنیم که در خشک شدن رنگ عجله داریم و یا به تینر روغنی دسترسی نداریم، پس سعی کنیم از تینر روغنی در رقیق کردن رنگ روغنی استفاده کنیم تا کیفیت کار نیز بهتر باشد و این که بصرفه تر باشد.

تینر نقاشی ساختمان چیست

تینر نقاشی ساختمان نقش مهمی دارد چراکه تینر نقاشی ساختمان از بدنه های اصلی در است و در اجرای کار از ان زیاد استفاده می شود و همچنین باعث بهبود هرچه بهتر نتیجه کار می شود در ادامه مطلب متوجه می شوید که نقش تینر نقاشی ساختمان چیست و چرا با بوی تند و نامطبوعی که دارد نقاشان ساختمان باز هم حاضر نیستند قید ان را بزنند. برای خرید تینر روغنی با کیفیت با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید .

دوستان بزرگوار همانطور که عرض شد تینر از زیرمجموعه های اصلی در نقاشی ساختمان است درست است که الان نسبت به قدیم کمتر از ان توسط نقاشان ساختمان استفاده می شود ولی همچنان مهم است و باید در نقاشی ساختمان باشد. دوستان در قدیم که برای مجبور بودند از رنگ روغنی استفاده کنند برای دیوار ها و هیچ گزینه ای دیگر نداشتند برای شل کردن رنگ و برای درست کردن رنگ مورد نظر باید تینر استفاده میشد.

در قدیم  نیز از تینر برای درست کردن بتونه روغنی استفاده می کردند و حالا نیز با گذشت زمان طولانی باز هم همین کار را انجام می دهند چون بتونه روغنی باید تینر داشته باشد چون بتونه روغنی دارای کیفیت بسیار بالایی است و لازمه ی یک نقاشی ساختمان با کیفیت است.

امروزه چون رنگی مثل اکریلیک که بر پایه اب است یعنی حلال اب است به نقاشی ساختمان اضافه شده است دیگر نیازی نیست که برای درست کردن رنگ از تینر استفاده کنیم و برای رنگ اکریلیک باید از اب استفاده شود و به همین دلیل است که رنگ اکریلیک طرفداران بسیاری پیدا کرده است چون زود خشک می شود و بو ندارد و همچنین قابل شستشو است .

دوستان توجه داشته باشید که برای چهار چوب ها و درب ها معمولا از رنگ روغنی استفاده می شود و باید از تینر هم استفاده شود. تینر خاصیت پاک کنندگی دارد یعنی اگر جایی رنگ روغنی ریخته باشد شما می توانید با تینر ان را تمیز کنید حتی روی لباس خود را و بعد با شوینده لباستان را بشویید تا بوی نامطبوع تینر از روی لباستان پاک شود.

تینر فوری

دوستان این نوع تینر بسیار قوی است و در کار نقاشی ساختمان کمی استفاده دارد و عمدتا از تینر روغنی استفاده می شود.

تینر یا بنزین

دوستان بنزین باعث می شود که سطح کار خیلی زود خشک بشود اما کیفیت تینر روغنی در نتیجه کار بهتر است . دوستان کیفیت تینر نسبت زمان قدیم بسیار پایین امده و اصلا قابل مقایسه با قبل نیست و بیشتر شبیه نفت شده است و خاصیت خود را کمی از دست داده است ولی همچنان در نقشی مهم را ایفا کرده و از زیر مجموعه های اصلی در نقاشی ساختمان است به طوری که اگر نباشد در اجرای کار به مشکل بر می خوریم چون کیفیت کار افت می کند و این خوب نخواهد بود چون ما به دنبال یک اجرای کار بسیار با کیفیت است.

شیک رنگ

دوستان عزیز همواره و همه روزه می توانید با مراجعه به سایت و قسمت با گروه نقاشی ساختمان شیک رنگ تماس حاصل فرمایید و از مشاوران ما مشاوره بگیرید و پس از مدت زمان کمی شاهد یک اجرای کار بسیار با کیفیت و زیبا باشید.قطعا اطمینان داشته باشید که پس ارنگ های روغن یکی از قدیمی ترین رنگ هایی هستند که برای نمای داخلی و خارجی ساختمان های از انها استفاده می شود.

اما ممکن است رقیق کردن رنگ روغن مشکلی باشد که بسیاری از افراد با ان مواجه هستند. شاید از خود بپرسید: برای رقیق کردن رنگ روغن از چه موادی استفاده کنیم؟ ما در ادامه ساده ترین راه کارها برای رقیق کردن رنگ روغن را به شما خواهیم آموخت.

رقیق کردن رنگ روغن با استفاده از لیمو و روغن بزرک

برای رقیق کردن رنگ روغن می توانید از لیمو + روغن بزرک استفاده کنید. برای تهیه این محلول شما باید یک چهارم لیوان آب لیمو را با یک فنجان کامل روغن بزرک مخلوط کنید. به آرامی آنها را با هم مخلوط کنید.

سپس این مواد را به آرامی با رنگ خود مخلوط کنید. در حین اضافه کردن این مواد به رنگ به خوبی آن را به هم بزنید تا رنگ کاملا رقیق شود. مخلوط را به آرامی اضافه کنید تا رنگ شما بیش از اندازه رقیق نشود. هر زمان که رنگ به اندازه کافی رقیق شده بود از اضافه کردن این مخلوط به رنگ خودداری کنید.

رقیق کردن رنگ روغن با استفاده از بنزین

از آنجا که بنزین دارای مواد خطرناکی است شما باید حتما از دستکش، ماسک و عینک استفاده کنید. برای انجام این کار در فضای باز قرار بگیرید. یا این عمل را در مکان دارای تهویه مناسب انجام دهید.

در حین اضافه کردن بنزین رنگ را به آرامی به هم بزنید. اگر در حین مخلوط کردن رنگ متوجه قطعه های بزرگ و سخت شدید باید حتما آنها را خارج کرده و دور بیاندازید. زیرا احتمال رقیق شدن این قطعات رنگی وجود ندارد.

رقیق کردن رنگ روغن با استفاده از تینر

آشنا ترین نام برای رقیق کردن رنگ روغن، White spirit است. البته از تینر برای رقیق کردن رنگ های صنعتی نیز استفاده می شود. تینر علاوه بر اینکه می تواند سبب رقیق کردن رنگ روغن شود، می تواند تا اندازه بسیار زیاد خواص آن را بهبود ببخشد.

به دلیل اهمیت تینر باید حتما در انتخاب آن دقت کنید. زیرا علاوه بر رقیق کردن رنگ، برای نظافت سطح نیز به تینر نیاز خواهید داشت. تینرها دارای درجه ها و خاصیت های مختلف هستند. در نتیجه، شما باید با توجه به رنگ و مکان استفاده از رنگ، تینر مورد نیاز خود را تهیه کنید.

شما با مطالعه این متن به خوبی می دانید که برای رقیق کردن رنگ روغن می توانید از چه موادی استفاده کنید. به همین دلیل در هنگام انتخاب رنگ باید به همه نکات دقت کنید. یعنی باید بدانید برای رقیق کردن هر رنگ از چه ماده ای استفاده می شود.

زیرا قطعا نمی توانید از همان حلالی که برای رقیق کردن رنگ روغن استفاده می کنید، برای رنگ های پلاستیک، آکریلیک، اپوکسی و سایر رنگ ها استفاده کند. زیرا رقیق کردن رنگ های آکریلیک و پلاستیک بسیار کار ساده است. تنها با استفاده از آب و بدون زحمت می توانید این کار را انجام دهید.

 

دکمه بازگشت به بالا