مجله هنری و فرهنگ

بوحبیب: لبنان به دنبال استقرار آرامش در منطقه است/ امیرعبداللهیان: دستاوردِ هیچِ رژیم‌صهیونیستی و حامیان آن پس از ۴ ماه جنگ

در نشست خبری مشترک؛

بوحبیب: لبنان به دنبال استقرار آرامش در منطقه است  امیرعبداللهیان: دستاوردِ هیچِ رژیم‌صهیونیستی و حامیان آن پس از ۴ ماه جنگ

وزرای خارجه ایران و لبنان در نشست خبری مشترک بر لزوم توقف جنگ و نسل‌کشی در غزه و کشتار غیرنظامیان تأکید کردند.

به گزارش گروه سیاست و جهان خبرگزاری علم و فناوری آنا؛ حسین امیرعبداللهیان و عبدالله بوحبیب همتای لبنانی او امروز بعدازظهر در جلسه‌ای با یکدیگر در رابطه با مسائل منطقه، توسعه هرچه بیشتر روابط بین دو کشور، جنگ غزه و … به صحبت پرداختند و سپس در نشستی خبری مشترک شرکت کردند.

عبدالله بوحبیب، وزیر خارجه لبنان در خصوص صحبت‌های صورت گرفته با همتای ایرانی خود اظهار کرد: در خصوص لزوم توقف تجاوز‌های نظامی رژیم صهیوینستی و عقب نشینی رژیم از سرتاسر خاک لبنان صحبت کردیم.

وی افزود: امروز در خصوص رسیدن یک راه حل پایدار در لبنان و جنوب لبنان رایزنی و همچنین در خصوص لزوم پیاده سازی قطعنامه ۱۷۰۱ شورای امنیت که در سال ۲۰۰۶ به تصویب رسیده گفت‌وگو کردیم.

وزیر خارجه لبنان بیان کرد: در خصوص تقویت نیرو‌های مسلح لبنان رایزنی کردیم، لبنان هیچگاه به دنبال جنگ نبوده و نخواهد بود، لبنان به دنبال استقرار آرامش در منطقه است.

امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در این نشست خبری گفت: تهران و بیروت تاکید دارند که جنگ راه حل نیست، معتقدیم مقاومت فلسطین و حماس هم در مسیر جلوگیری از نسل کشی رژیم صهیونیستی و هم در مسیر سیاسی خردمندانه عمل کردند.

وی افزود: بر جهانیان آشکار است که بیش از ۴ ماه جنگ در غزه و کرانه هیچ دستاورد ملموسی برای رژیم صهیونیستی و حامیان آنها نداشته است.

وزیر امور خارجه کشورمان ادامه داد: آمریکا همزمان در دو مسیر حرکت می‌کند، مسیر اول تداوم ارسال مداوم سلاح و مشارکت در جنگ غزه و مسیر دوم سخن گفتن از راه حل سیاسی.

رئیس دستگاه دیپلماسی کشورمان تأکید کرد: اگر آمریکا به دنبال آرامش در منطقه است راهکار آن توقف نسل کشی و جنگ و جنایت در غزه و کرانه باختری است.

امیرعبداللهیان در پایان گفت: تا لحظاتی دیگر در محل سفارت ایران در بیروت کنفرانس مطبوعاتی خواهیم داشت و در آنجا پاسخگوی سوالات خبرنگاران خواهیم بود.

انتشارات فرهنگ و هنر

از ترکیب کلماتی منتقی و فرهنگ غنی، جادوی زبانی را بر شما تمرین می‌کنم.
دکمه بازگشت به بالا