اقتصادیمجله کسب و کار

علائم خرابی پیستون ماشین

پراید در حال حاضر محبوب‌ترین خودرو اقتصادی ایران به شمار می‌آید. این خودرو به دلیل استهلاک پایین و هزینه‌های نگهداری اندک خود شهرت دارد. با این حال حتی پراید نیز دچار مشکل می‌شود و به صرف هزینه تعمیر نیاز دارد. اگر در هرجایی پرایدتان خراب شدو نیاز به کمک داشتید از خودروبر تهران درخواست کمک کنید. از این رو در مقاله پیش رو، علائم خرابی رینگ پیستون پراید را برای شما بازگو خواهیم کرد. لازم به ذکر است که بخش عمده خودروهای تولید داخل به موتورهای چهار سیلندر خطی مجهز هستند، از این رو علائم خرابی رینگ پیستون در آن‌ها مشترک است؛ بنابراین با یافتن دلایل خرابی رینگ پیستون پراید، دلایل این مشکل را در دیگر خودروهای داخلی نیز متوجه خواهیم شد.

رینگ پیستون چیست؟

پیش از آن که علائم خرابی رینگ پیستون پراید را مورد بررسی قرار دهیم، لازم است تا توضیحی کوتاه در مورد این قطعه ارائه کنیم. همان‌گونه که از نام رینگ پیستون بر می‌آید، این قطعه یک بخش حلقه‌ای شکل در پیشرانه خودرو است. وظیفه رینگ پیستون، ایزوله کردن محفظه احتراق است. این قطعه شکاف‌های کوچک میان پیستون و دیواره محفظه احتراق را پر می‌کند و مانع نشت مخلوط سوخت و هوا یا دود ناشی از احتراق می‌شود؛ بنابراین کار اصلی رینگ پیستون، ایزوله نگه داشتن محفظه احتراق خودرو است.

رینگ پیستون از جنس فلز ساخته می‌شود تا در برابر حرارت و فشار بالا مقاومت داشته باشد. با این حال عوامل مختلف همچون فرسایش، فعالیت در دماهای بالا یا شوک‌های فیزیکی و حرارتی می‌توانند سلامت این قطعه را با مشکل مواجه کنند؛ بنابراین شناسایی علائم خرابی رینگ پیستون برای مالکین خودرو موضوعی ضروری محسوب می‌شود.

علائم خرابی رینگ پیستون

هنگامی که رینگ پیستون دچار مشکل می‌شود، مسئله نشتی از محفظه سیلندر رخ خواهد داد؛ بنابراین بخشی از مخلوط سوخت و هوا یا دود حاصل از احتراق، از این محفظه به بیرون نشت خواهند کرد. ایراد در رینگ پیستون علاوه بر آن که موجب نشت مواد داخل محفظه احتراق به محیط خارج می‌شود، مواد خارج از محفظه احتراق را نیز به داخل آن هدایت می‌کند؛ به عبارت دیگر ایزوله بودن محفظه احتراق از بین می‌رود و عملکرد صحیح خودرو دچار ایراد خواهد شد.

علائم خرابی رینگ پیستون در اکثر خودروهای درون سوز کشور مشابه است. علاوه بر خودروهای ایرانی، بخش عمده‌ای از خودروهای خارجی و چینی موجود در بازار نیز به موتورهای چهار سیلندر خطی مجهز هستند. بارز‌ترین نشانه خرابی رینگ پیستون، کاهش راندمان موتور است؛ چرا که در این حالت موتور از حالت ایزوله خارج شده و در وضعیت ایده‌آل خود قرار ندارد. با این حال علائم خرابی رینگ پیستون پراید و سایر خودروهای مرسوم در بازار ایران مشترک هستند؛ بنابراین با شناسایی علائم خرابی رینگ پیستون پراید، دلایل این مشکل در بسیاری دیگر از خودروهای بازار را نیز خواهید شناخت.

علایم خرابی رینگ پیستون پراید

علائم خرابی رینگ پیستون پراید و سایر خودروهای مجهز به موتور چهار سیلندر خطی هشت سوپاپ، به شرح زیر هستند:

افزایش خروج دود از اگزوز

هنگامی که رینگ پیستون دچار مشکل ‌شود، روغن موتور به درون محفظه احتراق وارد می‌شود. حاصل این اتفاق نامبارک، سوختن روغن به همراه بنزین و هوا خواهد بود. سوختن روغن موتور باعث ایجاد دود غلیظی می‌شود که آبی رنگ است؛ بنابراین اگر دود خروجی از اگزوز اتومبیل شما غلیظ‌‌تر از حالت معمول به نظر می‌رسد و رنگ آن نیز تغییر کرده است، بایستی رینگ و پیستون اتومبیل خود را چک کنید.

کاهش بیش از حد سطح روغن موتور

کاهش سطح روغن موتور به میزان اندک، موضوعی مرسوم در موتورهای چهار سیلندر خطی ساده است. با این حال اگر اتومبیل شما طی مدت زمانی کوتاه با کاهش شدید سطح روغن موتور مواجه شده است، بایستی هر چه سریع‌تر رینگ پیستون آن را تعویض کنید. کاهش شدید سطح روغن موتور به دلیل خرابی رینگ پیستون و ورود روغن به محفظه احتراق رخ می‌دهد.

کاهش راندمان خودرو

اگر احساس می‌کنید که اتومبیل شما در شتاب‌گیری مشکل دارد، بایستی نگاهی به رینگ پیستون آن بیندازید. هنگامی که رینگ پیستون دچار مشکل می‌شود، ایزوله بودن محفظه احتراق از بین می‌رود و بنابراین بخشی از مخلوط هوا و سوخت به بیرون درز پیدا می‌کنند. نتیجه این مشکل، احتراق کمتر و تولید قدرت کمتر است. در نتیجه خودرو شما در شتاب‌گیری مشکلات جدی پیدا خواهد کرد.

نشت گازهای روغنی به ورودی هوا

در بخش‌های پیشین شرح دادیم که خرابی رینگ پیستون، باعث ورود روغن به محفظه احتراق می‌شود. گازهای حاصل از اشتعال روغن علاوه بر خروجی اگزوز، ممکن است به قسمت ورودی موتور نیز سرایت کنند؛ بنابراین اگر هنگام تعویض فیلتر هوا متوجه چرب بودن بیش از حد و غیرطبیعی آن شدید، احتمالاً با مشکلی در بخش رینگ پیستون مواجه هستید.

دلایل خرابی رینگ پیستون

اکنون که با علائم خرابی رینگ پیستون پراید و سایر خودروهای مشابه آشنا شدید، نوبت به چرایی وقوع این مشکل می‌رسد. همان‌گونه که در ابتدای مطلب اشاره کردیم، استهلاک این قطعه مهم‌ترین دلیل خرابی رینگ پیستون است. این قطعات فلزی در بلند مدت مستهلک می‌شوند. از آنجایی که خودرو در ایران به کالای سرمایه‌ای تبدیل شده است، تداوم استفاده از خودرو برای مدت بیش از ده سال طبیعی به نظر می‌رسد؛ بنابراین اگر مالک یک خودرو با کارکرد یا سن بالا هستید، فرسودگی رینگ پیستون در کمین موتور اتومبیل شما خواهد بود.

با این حال خرابی رینگ پیستون دلایل دیگری نیز دارد. شما می‌توانید با شناسایی دلایل بروز این مشکل و جلوگیری از وقوع آن، هزینه تعمیرات اتومبیل خود را در بلند مدت کاهش دهید. برخی از دلایل خرابی رینگ پیستون به شرح زیر هستند:

عدم روانکاری سیلندر

اگر موتور اتومبیل شما با مشکلاتی در حوزه روانکاری و ارسال روغن به قطعات مختلف مواجه باشد، رینگ پیستون در معرض آسیب قرار می‌گیرد. در این حالت روغن کافی به سیلندر و قطعات داخلی موتور تزریق نمی‌شود و بنابراین قطعات فلزی موتور روی یکدیگر ساییده می‌شوند. این اتفاق که به نام خشک کار کردن موتور شهرت دارد، باعث فرسایش زودرس رینگ و پیستون خواهد شد.

برهم خوردن فاصله‌ها در محفظه احتراق

فاصله‌های تعیین شده برای پیستون، شاتون و سایر قطعات محرک خودرو به صورت دقیق محاسبه شده‌اند؛ بنابراین اگر این فاصله‌ها دست‌کاری شود، فشار وارده به سایر قطعات از جمله رینگ پیستون افزایش خواهد یافت. پس لازم است تا تعمیرات اتومبیل خود را در مراکز معتبر انجام دهید و از سلامت اتومبیل خود پس از تعمیر اطمینان حاصل کنید.

ساییده شدن بوش سیلندر و قطعات جانبی آن

اگر بوش سیلندر یا قطعات جانبی آن دچار فرسایش شوند، فشار مضاعفی به مجموعه رینگ پیستون وارد می‌شود. این فشار در نهایت به خرابی رینگ پیستون منجر خواهد شد. این معضل بر اثر فرسایش طولانی مدت یا تحت فشار بودن موتور رخ می‌دهد و البته برطرف کردن آن نیز هزینه گزافی را برای مالک به همراه خواهد داشت.

علل شایع خرابی رینگ پیستون

نصب نامناسب: یکی از شایع ترین دلایل خرابی رینگ پیستون نصب نامناسب است. اگر رینگ ها به درستی نصب نشوند، نمی توانند آب بندی مناسبی ایجاد کنند و باعث نشت روغن به داخل محفظه احتراق و کاهش عملکرد می شود. هنگام نصب رینگ های پیستون برای اطمینان از نصب صحیح، رعایت دستورالعمل های سازنده بسیار مهم است.

گرمای بیش از حد: گرمای بیش از حد موتور می تواند باعث انبساط رینگ های پیستون، کاهش کشش و در نتیجه از دست دادن تراکم شود. گرمای بیش از حد می تواند ناشی از عوامل مختلفی باشد، از جمله کمبود مایع خنک کننده، عملکرد نادرست سیستم خنک کننده، یا گرفتگی رادیاتور. تعمیر و نگهداری منظم و بازرسی سیستم خنک کننده می تواند از گرمای بیش از حد و متعاقب آن خرابی رینگ پیستون جلوگیری کند.

ساییدگی و پارگی: رینگ های پیستون به مرور زمان در معرض ساییدگی و پارگی قرار می گیرند که می تواند باعث از دست دادن کشش و آب بندی خود شود و منجر به نشت روغن و کاهش عملکرد شود. تعمیر و نگهداری منظم و بازرسی موتور می تواند به شناسایی حلقه های فرسوده و جلوگیری از آسیب بیشتر کمک کند.

روغن کاری نامناسب: روانکاری مناسب برای عملکرد صحیح رینگ های پیستون ضروری است. اگر روغن موتور به طور مرتب تعویض نشود یا فشار روغن کم باشد، رینگ ها به درستی روغن کاری نمی شوند و باعث فرسودگی و از کار افتادن آن ها می شود. تعویض منظم روغن و بررسی فشار روغن می تواند از این نوع خرابی جلوگیری کند.

انفجار یا پیش اشتعال: انفجار یا پیش اشتعال می تواند باعث از کار افتادن رینگ های پیستون با ایجاد فشار بیش از حد بر روی آنها و در نتیجه ترک یا شکستگی شود. این می تواند ناشی از عوامل مختلفی باشد، از جمله استفاده از سوخت کم اکتان، تجمع کربن در محفظه احتراق، یا زمان اشتعال نامناسب. تعمیر و نگهداری منظم و بازرسی موتور می تواند از انفجار یا پیش اشتعال و متعاقب آن خرابی رینگ پیستون جلوگیری کند.

آلاینده های موجود در موتور: آلاینده هایی مانند کثیفی، زباله یا براده های فلزی می توانند باعث آسیب به رینگ های پیستون و در نتیجه خرابی شوند. تعمیر و نگهداری منظم و بازرسی موتور می تواند به شناسایی آلاینده ها و جلوگیری از آسیب رساندن به آنها کمک کند.

شکست نادرست: شکستن نامناسب موتور جدید می تواند باعث از کار افتادن زودهنگام رینگ های پیستون شود. پیروی از دستورالعمل های سازنده برای شکستن برای اطمینان از قرارگیری صحیح حلقه ها و جلوگیری از خرابی زودرس بسیار مهم است.

در نتیجه، خرابی رینگ پیستون می تواند ناشی از عوامل مختلفی از جمله نصب نامناسب، گرم شدن بیش از حد، سایش و پارگی، روغن کاری نامناسب، انفجار یا پیش اشتعال، آلاینده های موجود در موتور و شکستن نامناسب باشد. تعمیر و نگهداری منظم و بازرسی موتور می تواند به تشخیص زودهنگام این مسائل و جلوگیری از خرابی رینگ پیستون کمک کند.
پیروی از دستورالعمل های سازنده برای نصب و خرابی، و بازرسی و نگهداری منظم موتور از نظر روانکاری، خنک سازی و تمیزی مناسب بسیار مهم است. با رعایت این نکات می توانید عمر موتور خود را افزایش دهید و از تعمیرات پرهزینه ناشی از خرابی رینگ پیستون جلوگیری کنید.

علت دود کردن خودرو به رنگ سیاه چیست ؟

از دلایل رنگی بودن دود اگزوز می‌توان به مشکل فنی در ساسات خودرو، جرقه زنی و فیلتر هوای خودرو اشاره کرد. البته علت دود سفید، سیاه یا آبی (خاکستری)…

سایر دلایل خراب شدن پیستون خودرو

خرابی پیستون خودرو ممکن است به دلایل متعددی اتفاق بیفتد. ما در این بخش تمام سعی خود را بکار گرفته ایم تا به همه ی نشانه های خرابی این قطعه بپردازیم. با ما همراه باشید.

  • از جمله متداول ترین نشانه های درست کار نکردن این قطعه روغن سوزی موتور می باشد. به هنگام روغن سوزی موتور می توان دود آبی که از اگزوز خارج می شود را مشاهده کرد. همچنین اگر به همراه این دود، موتور صدای غیر عادی تولید می کند مشکل از کارکرد موتور می باشد. در این صورت احتمال شکسته شدن رینگ آن وجود دارد.
  • یکی دیگر از این نشانه ها، کم شدن قدرت موتور می باشد. در صورتی که احساس کردید قدرت موتور خودرو کاهش یافته است حتما نگاهی به پیستون خودرو خود بیاندازید.
  • پیستون قطعه ای می باشد که به طور مستقیم با قطعات دیگر خودرو در ارتباط است. کارکرد قطعات دیگر نیز در نحوه کار این قطعه تاثیر می گذارد. بنابراین خرابی و پوسیدگی اجزای مختلف اطراف پیستون خودرو می تواند دلیل اصلی خرابی آن باشد.
  • افزایش مصرف روغن در خودرو از دیگر نشانه های خرابی این قطعه می باشد. شکسته شدن و یا فرسوده شدن رینگ و بوش موجب نشت روغن در محفظه احتراق خودرو می شود. در نتیجه مصرف روغن به میزان قابل توجهی افزایش می یابد.
  • به هنگام آسیب دیدن رینگ پیستون خودرو و همچنین بوش، فشار وارده به شدت کاهش می یابد. در این صورت قدرت موتور نیز کاهش می یابد و در نتیجه خودرو شتاب نمی گیرد. وقتی خودرو به هیچ وجه شتاب نمی گیرد حتما این قطعات را بررسی کنید.
  • امکان گیر کردن پیستون در داخل سیلندر وجود دارد. همین امر موجب از کار افتادن این قطعه می شود. با سریع بودن سرعت انبساط پیستون نسبت به سیلندر، لقی بین این دو قطعه کم می شود. در نتیجه این اتفاق بیافتد.
دکمه بازگشت به بالا