مجله جامعهمجله کسب و کار

قفل کودک ماشین لباسشویی زیمنس

دکمه‌های ماشین لباسشویی و حرکت لباس‌ها درون آن، برای کودکان جذابیت دارد. قفل کودک قابلیتی است که دکمه‌های دستگاه را غیرفعال می‌کند و اگر کودکان دکمه‌ها را فشار دهند، اختلالی در برنامه شست و شو پیش نمی‌آید و دستگاه به کار خود ادامه می‌هد. همچنین، قفل کودک یکی از قابلیت‌های ماشین‌های لباسشویی است که از آسیب دیدن احتمالی کودکان در هنگام روشن بودن دستگاه محافظت می‌کند. این قابلیت برای محافظت از افراد مسن و ضعیف نیز کاربردی است. در ادامه این مطلب، روش باز و بسته کردن قفل کودک ماشین لباسشویی زیمنس را با هم بررسی می‌کنیم.

چگونه قفل کودک ماشین لباسشویی ال جی را باز کنیم | دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی زیمنس

فعال کردن قفل کودک ماشین لباسشویی زیمنس

برای فعال کردن قفل کودک ، بهترین کار مطالعه دفترچه راهنمای دستگاه است. چون فعال کردن این قابلیت با توجه به مدل هر دستگاه می‌تواند متفاوت باشد. اگر به دفترچه راهنما دسترسی ندارید، ادامه این مطلب برای شما مفید خواهد بود.
برای فعال کردن قفل کودک، کافیست دکمه‌های + و – را به مدت 3 ثانیه همزمان با یکدیگر نگه دارید. با فعال شدن قفل کودک، همه دکمه‌ها به جز دکمه خاموش/روشن دستگاه (Power) از کار می‌افتد. تا زمانی که قفل کودک فعال باشد، دکمه‌ها کار نمی‌کنند.

حتی بعد از تمام شدن شست و شو، درب ماشین لباسشویی باز نخواهد شد و باید ابتدا قفل کودک را غیر فعال کنید و سپس لباس‌ها را از دستگاه خارج کنید.همچنین در برخی از مدل‌های ماشین لباسشویی زیمنس، دکمه‌ای جداگانه برای قفل کودک در نظر گرفته شده است. این دکمه معمولاً با نماد کلید یا عبارت Child Lock (CL) مشخص می‌شود. ابتدا دنبال این دکمه‌ها باشید و اگر دکمه‌ها را پیدا کردید کافیست آن را به مدت 3 یا 5 ثانیه فشار داده و نگه دارید تا قفل کودک فعال شود.

قفل کودک ماشین لباسشویی زیمنس با صفحه نمایش لمسی

روشی که در بالا توضیح دادیم، برای اکثر مدل‌های ماشین لباسشویی زیمنس کاربرد دارد. ولی اگر ماشین لباسشویی شما صفحه نمایش لمسی دارد، روش کار متفاوت است. در این مدل از ماشین لباسشویی ابتدا دنبال یک دکمه مربع شکل با نماد کلید که زیر آن نوشته شده “3 ثانیه”، باشید. با فشردن این دکمه به مدت 3 ثانیه، قفل کودک فعال می‌شود.

باز کردن قفل کودک

برای باز کردن قفل کودک ماشین لباسشویی زیمنس، در اکثر مدل‌ها، کافیست دکمه‌های + و – را به مدت 3 ثانیه نگه دارید تا قفل کودک غیر فعال شود. اگر قفل کودک باز نشد، ممکن است روش‌های زیر برای مدل دستگاه شما کار کند: از متخصصین “آچاره” رایگان قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید. یکی دیگر از روش‌های باز کردن قفل کودک ماشین لباسشویی در بعضی از مدل‌های برند زیمنس، فشار دادن و نگه داشتن دکمه‌های rpm و finished in به طور همزمان برای 3 ثانیه است.

بعد از این مدت، با شنیدن صدای بوق و ناپدید شدن نماد کلید نشان دهنده غیرفعال شدن قفل کودک است. اگر ماشین لباسشویی شما صفحه نمایش لمسی پیشرفته دارد، دکمه مربع شکل با نماد کلید که زیر آن نوشته شده “3 ثانیه” را فشار داده و 3 ثانیه نگه دارید. بعد از این مدت، دکمه مربعی تیره می‌شود و صدای بوق می‌شنوید، که این یعنی قفل کودک غیر فعال شده است.

نکات مهم درباره قفل کودک ماشین لباسشویی
• مهم نیست شست و شو ماشین لباسشویی را روی چه برنامه‌ای تنظیم کردید، قفل کودک برای همه برنامه‌ها می‌تواند فعال باشد.
• قفل کودک حتی پس از خاموش شدن ماشین لباسشویی فعال می‌ماند.
• برای تغییر برنامه ماشین لباسشویی باید ابتدا قفل کودک را غیر فعال کنید و سپس می‌توانید برنامه را تغییر دهید.
• اگر در حین کار کردن ماشین لباسشویی برق قطع شود یا آن را از پریز جدا کنید و قفل کودک فعال باشد، با روشن شدن مجدد دستگاه، برنامه شست و شو از جایی که متوقف شده شروع می‌شود.
امیدواریم به کمک این مطلب بتوانید قفل کودک ماشین لباسشویی زیمنس خود را به‌راحتی فعال یا غیر فعال کنید.

قفل کودک در ماشین لباسشویی زیمنس

جهت فعال سازی قفل کودک ماشین لباسشویی زیمنس، دکمه های + و – را به صورت همزمان برای 3 ثانیه نگه داشته و رها کنید. با فشار دادن و نگه داشتن مجدد این دکمه ها هم قفل کودک، غیرفعال می شود.

قفل کودک ماشین لباسشویی دوو

اگر کاربر ماشین لباسشویی های دوو هستید، برای فعال یا غیرفعال کردن قفل کودک در این دستگاه، دکمه cl یا Child Lock را برای چند ثانیه فشار دهید. هروقت نیاز به غیرفعال کردن این قابلیت داشتید، دکمه های temp و option را به صورت هم فشار داده و چند ثانیه نگه دارید. همچنین می توانید با نگه داشتن دکمه های drying و delay timer و یا کلیدهای spin و drying، قفل کودک را غیرفعال کنید.

فعال و غیرفعال کردن قفل کودک در ماشین لباسشویی میدیا

فعال و غیرفعال کردن قفل کودک ماشین لباسشویی میدیا کمی متفاوت است. وقتی این آپشن فعال است، روی صفحه نمایش عکس کلید نشان داده می شود. زمانی که قفل کودک در لباسشویی های میدیا فعال است، کد خطایی روی صفحه نمایش ظاهر نمی شود، پس اگر متوجه کد خطا شدید بدانید که ماشین لباسشویی دچار مشکل شده است. مثلاً زمانی که کد  F23 نشان داده می شود، هیچ یک از برنامه ها و کلیدها کار نمی کنند؛ اما این به معنی فعال بودن قفل کودک نیست.

به این نکته هم دقت کنید که مدل های مختلف ماشین لباسشویی میدیا دستورالعمل های متفاوتی دارند. در بعضی مدل ها باید دکمه استارت را به مدت 5 ثانیه نگه دارید تا قفل غیر فعال شود. اگر باز نشد، دکمه RPM را فشار دهید و 9 ثانیه نگه دارید؛ هرگز دکمه های اضافی را فشار ندهید. در برخی از مدل ها هم باید دکمه استارت را 9 ثانیه نگه داشته و رها کنید و دکمه های RPM و FINISHED IN را برای غیرفعال کردن قفل کودک فشار دهید. دکمه‌های ماشین لباسشویی و حرکت لباس‌ها درون آن، برای کودکان جذابیت دارد.

قفل کودک قابلیتی است که دکمه‌های دستگاه را غیرفعال می‌کند و اگر کودکان دکمه‌ها را فشار دهند، اختلالی در برنامه شست و شو پیش نمی‌آید و دستگاه به کار خود ادامه می‌هد. همچنین، قفل کودک یکی از قابلیت‌های ماشین‌های لباسشویی است که از آسیب دیدن احتمالی کودکان در هنگام روشن بودن دستگاه محافظت می‌کند.

این قابلیت برای محافظت از افراد مسن و ضعیف نیز کاربردی است. در ادامه این مطلب، روش باز و بسته کردن قفل کودک ماشین لباسشویی زیمنس را با هم بررسی می‌کنیم. فعال کردن قفل کودک ماشین لباسشویی زیمنس برای فعال کردن قفل کودک ماشین لباسشویی، بهترین کار مطالعه دفترچه راهنمای دستگاه است. چون فعال کردن این قابلیت با توجه به مدل هر دستگاه می‌تواند متفاوت باشد. اگر به دفترچه راهنما دسترسی ندارید، ادامه این مطلب برای شما مفید خواهد بود.

قفل کودک ماشین لباسشویی پاکشوما

کاربران زیادی از لباسشویی های پاکشوما استفاده می کنند. برای فعال یا غیرفعال کردن قفل کودک ماشین لباسشویی پاکشوما، دکمه های Rinse و Prewash را همزمان برای چند ثانیه فشار دهید. بعد از فعال شدن قفل کودک، صدای بوق شنیده می شود و کد cl روی صفحه نمایش ظاهر می گردد و یا به تعمیر لباسشویی زیمنس در اصفهان مراجعه کنید .

دکمه بازگشت به بالا