اقتصادی

ساخت و سازهای غیرمجاز تضییع حقوق عامه شهروندان است – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، عیسی هواسی عصر پنج شنبه در بازدید سرزده از ساخت و سازهای غیر مجاز سطح شهر سنندج، وضعیت ساخت و سازهای غیر مجاز را مورد بررسی قرار داد.

وی در جریان این بازدید که مدیران مناطق مختلف شهرداری نیز حضور داشتند، با تاکید بر اینکه گسترش سازه‌های غیرمجاز و غیر اصولی در شهرها از مصادیق آشکار تعرض به حقوق شهروندی آحاد مردم جامعه است. عنوان کرد: ساختمان‌های غیرمجاز را نمی‌توان صرفاً تخلف از ضوابط و مقررات دانست و یا آن را تنها عاملی در نقض حقوق قانونی حاکمیت برشمرد.

بازرس کل استان کردستان بیان کرد: آسیب اصلی و جبران ناپذیر ناشی از ساخت و سازهای غیر مجاز، متوجه عامه شهروندان بوده و حقوق اولیه آن‌ها را به لحاظ برخورداری از زیست گاهی منطبق بر اصول و استانداردهای شهرسازی، معماری و ترافیکی و بهره‌مندی از سازه‌های ایمن در چارچوب ضوابط و مقررات شورای عالی معماری و شهر سازی تضییع می‌نماید.

هواسی تصریح کرد: برخورد با ساخت و سازهای غیرمجاز و جلوگیری از گسترش ناموزون و غیر اصولی ساختمان‌ها و احداث بناهای مازاد بر پروانه را از رسالت‌های خطیر و حائز اهمیت شهرداری دانست که هرگونه مماشات در این زمینه قابل قبول نخواهد بود و مورد پیگیری قانونی قاطع و مؤثر قرار خواهد گرفت.

در جریان این بازدید مصادیقی از ساخت و سازهای غیرمجاز مشاهده شد که اقدامات بازدارنده مناسب و مؤثری از سوی شهرداری در خصوص آن‌ها صورت نگرفته است.

در همین راستا بازرس کل استان کردستان دستور انجام بازرسی و بررسی‌های کامل را صادر کرد.

دکمه بازگشت به بالا