مجله رویداد

ممانعت رژیم صهیونیستی از رسیدن کمک‌ها و امدادرسانی به جنگ‌زدگان غزه

رئیس جمعیت هلال احمر با محکوم کردن جنایات رژیم صهیونیستی در غزه، گفت: مقالات ارسال شده به «کنگره بین‌المللی اشغال فلسطین از دیدگاه حقوق بین‌الملل و نقض حقوق بشردوستانه در غزه» به عنوان صدای مظلوم‌ترین مردم جهان در تاریخ ثبت خواهد شد.

به گزارش مجله آنلاین و بنابر اعلام پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، دکتر پیر حسین کولیوند رئیس جمعیت هلال احمر در کنگره بین المللی اشغال فلسطین از دیدگاه حقوق بین الملل و نقض حقوق بشر دوستانه که با حضور رئیس قوه قضائیه، معاونان این قوه، عضو شورای نگهبان و دیگر مسئولان کشوری و لشکری برگزار شد، گفت: بر اساس آخرین آمار ارائه شده از سوی جمعیت هلال احمر فلسطین، تاکنون بیش از ۳۰ هزار و ۷۰۰ نفر در غزه به شهادت رسیده اند و ۷۳ هزار نفر مصدوم شده اند.

وی در ادامه بیان کرد: ۷ هزار و ۵۰۰ مصدوم در غزه وجود دارند که هیچ امکانات درمانی برای آنها وجود ندارد و برای درمان یا باید به کشورهای همجوار اعزام شوند و یا امکانات درمانی برای آنها ارسال شود.

رئیس جمعیت هلال احمر ادامه داد: ۲۴ هزار نوزاد در این ۵ ماه در غزه به دنیا آمده اند که این نوزادان و مادران آنها از کمترین امکانات درمانی برخوردار هستند. ۶۵ هزار مادر باردار در غزه وجود دارند که امکان ارائه هیچ گونه خدمات درمانی به آنها وجود ندارد. فقط ۲۵ درصد اقلام و کمک های مردمی‌که به بندر العریش مصر ارسال شده، وارد غزه شده و بخش عمده ای از این اقلام در حال فاسد شدن است.

وی ادامه داد: غزه به نمایشگاه انواع و اقسام جنایات جنگی رژیم صهیونیستی تبدیل شده است. ۱۰ تا ۱۴ روز بازرسی هر کامیون برای ورود به عزه طول می‌کشد.

کولیوند با بیان اینکه رژیم صهیونیستی به افراد غیر نظامی حمله مستقیم می‌کند افزود: موشک باران مستقیم مراکز درمانی، مراکز خدمت رسانی، پایگاه‌های هلال احمر و آمبولانس ها در غزه به کرات از سوی رژیم صهیونیستی رخ داده است.

رئیس جمعیت هلال احمر افزود: هلال احمر تجمعاتی در داخل کشور برای حمایت از مردم غزه برگزار کرده و جلساتی برای محکوم کردن اقدامات رژیم صهیونیستی برگزار کرده است. در این کنگره اشغال فلسطین از دیدگاه حقوق بین‌الملل و نقض حقوق بشر دوستانه در غزه از اساتید، دانشجویان و حقوق‌دانان استفاده شده تا نظرات حقوقی آنها در خصوص نقض حقوق بشر دوستانه جمع‌آوری شود.

کولیوند گفت: ۱۷ عنوان مقاله در این کنگره بررسی می‌شود و این مقالات علمی‌به زبان‌های مختلفی در مجلات علمی‌پژوهشی داخلی و خارجی چاپ می‌شود. ۲۱ کشور به صورت برخط در این نشست حضور دارند.

وی با بیان اینکه اساتید دانشگاه‌های برتر حقوقی در این کنگره شرکت کرده‌اند، افزود: ۴۰ هزار نفر شرکت کننده بر خط در این کنگره داریم و بیش از ۸ هزار نفر از این تعداد از رشته‌های مرتبط در این کنگره شرکت کرده‌اند.

کولیوند در ادامه گفت: ۱۰۶ نفر مهمان خارجی و ۷۰ تشکل حقوقی و مردم نهاد در این نشست حضور دارند. در ۵ پنل تخصصی مقالات ارسال شده بررسی می‌شود. این مقالات در تاریخ به عنوان حامیان مظلوم‌ترین مردم جهان ثبت خواهد شد.

انتهای پیام

گروه تحریریه مطالب حوادث

نویسنده حوادث با هنر روایتگری هستم. قصه‌گویی بازیگوشانه و قدرت تجسم آن را دارم تا خوانندگان را به دنیای جذاب رویدادها بکشانم.
دکمه بازگشت به بالا