مجله تندرستیمجله کسب و کار

هزینه کانتورینگ صورت

کانتورینگ صورت چیست؟

کانتورینگ صورت با تزریق فیلر یک روش نرم و بدون جراحی می باشد که باعث کانتورینگ و متقارن سازی صورت و زوایای فک و گونه ها می شود و ظاهری بسیار زیبا و جذاب به چهره می دهد که کانتورینگ یا مادلینگ صورت نام دارد. کانتورینگ صورت (مادلینگ صورت) نام دیگر زاویه سازی فک و صورت است که اصطلاحا به آن (مادلینگ صورت)هم گفته می‌شود . مقدار فیلر صورت برای انجام کانتورینگ در هر شخص متفاوت است و براساس فرم صورت هر فرد ، پس از معاینه دقیق توسط پزشک زیبایی مشخص می شود. به طور معمول ناحیه های مورد استفاده جهت زاویه سازی صورت گونه، چانه و فک هستند اما در هر مورد از این نقاط مقدار فیلر مورد نیاز برای هر شخص کاملاً متفاوت است.

فیلم زاویه سازی و کانتورینگ صورت

فیلرهای موجود برای زاویه سازی و کانتورینگ صورت دارای ماده اسید هیالورونیک هستند که باعث بازسازی بافت های پوست صورت و همچنین بازسازی بافت های آسیب دیده و پیر پوست می شود. کانتورینگ صورت باعث می شود تا پوست صورت جوانسازی شود و همچنین فرم صورت بشکل زیبایی زاویه دار شود و زاویه فک و گونه ها تقارن خاصی پیدا می کند. زاویه سازی صورت در ایران بسیار پرطرفدار شده است و به دلیل اینکه با هزینه مقرون بصرفه می توانید صورت زیبایی داشته باشید و ماندگاری خوبی هم دارد در بین آقایان نیز محبوبیت پیدا کرده است. اگر کنجکاو هستید که  فیلم کانتورینگ صورت  را ببینید میتوانید در کلیپ های آپارات آن را مشاهده کنید.

کانتورینگ صورت چقدر طول میکشد ؟

کانتورینگ صورت چقدر طول میکشد ؟ یکی از سوالات پر تکرار این است که برای انجام کانتورینگ صورت چقدر زمان لازم است باید بگوییم که انجام کانتور صورت در یک جلسه انجام می شود. مدت زمان انجام کانتورینگ صورت معمولا بین ۳۰ دقیقه الی ۱ ساعت است که معمولا کمتر ۱ ساعت زمان میبرد. معمولا قبل از انجام کانتورینگ صورت بی حسی موضعی توسط دکتر زیبایی انجام می شود تا در هنگام تزریق فیلر و ژل کانتورینگ صورت هیچ دردی را حس نکنید.

میزان عدم موفقیت در زوایه سازی صورت چقدر است؟

عدم تاثیر گذاری و عدم موفقیت برای تزریق و کانتورینگ صورت بسیار کم است اما باید توجه کنید که بعد از تزریق مقدار خیلی کمی قرمزی پوست و کبودی ناچیزی ممکن است بوجود آید. موفقیت و عدم موفقیت به میزان زیادی به مهارت دکتر زیبایی و همچنین جنس و کیفیت فیلر و ژل کانتورینگ صورت بستگی دارد و در نظر داشته باشید که جا افتادن و شکل گیری کامل ژل پس از کانتورینگ معمولا ۲ الی ۳ روز زمان میبرد.

ماندگاری زاویه سازی صورت چقدر است ؟

نتایج  زاویه سازی صورت تا یک سال طول می کشد، گاهی اوقات طولانی تر است، اما بهتر است هر ۶ ماه یک بار برای تمدید و بررسی فیلر کانتور صورت خود به مطب زیبایی مراجعه نمائید. ماندگاری زاويه سازي صورت با فيلر قطعا دائمی نیست، اما بصورت کلی مدت زمان ماندگاری فیلر زاویه سازی صورت زیاد می باشد. بعضی ار فیلرهای زاویه سازی صورت کمتر از یکسال عمر می کنند و برخی طول عمر بیشتری دارند. مدت زمان ماندگاری فیلر کانتورینگ صورت به عوامل مختلفی مثل جنس فیلر استفاده شده، نوع تزریق و پزشک متخصص که زاویه سازی صورت را انجام میدهد بستگی دارد.

توجه داشته باشید که برخی ازمراکز زیبایی غیرحرفه ای به منظور جذب بیماران بیشتر با تبلیغات و وعده هایی به عنوان فیلر دائمی و… سعی در جذب مشتری بیشتر دارند. اما توجه کنید که چیزی تحت عنوان فیلر دائمی زاویه سازی صورت وجود ندارد تزریق فیلر و ژل زاویه سازی کاملا موقت و طول عمر و ماندگاری بین ۳ الی ۱۸ ماه دارند که به کیفیت فیلر کانتورینگ صورت بستگی دارد.

زاویه سازی و کانتورینگ صورت چگونه است ؟

از آنجا که در این روش درمانی از سوزن استفاده می شود ، مهم است که نواحی از قبل با یک کرم بی حسی موضعی که  به شما تزریق می شود ، بی حس کنید ، زیرا موجب به حداقل رساندن حس بد می شود و شما احساس خوبی در جوانسازی پوست دارید. این ژل تزریق زاویه سازی صورت (تزریق ژل صورت) حاوی اسید هیالورونیک هستند که در بالا به آن اشاره شد. این یک پروتئین طبیعی است که در درم پوست وجود دارد و فیلرهای تزریق  در ساختار و دوام خودشان متفاوت می باشند.

انواع مختلفی از فیلر های اسید هیالورونیک در برای اضافه کردن یا جایگزینی حجم آن در صورت استفاده می شود. روش درمان به این گونه است  که ابا استفاده از یک سوزن کوچک یا کانول (یا سوزن بلانت) انجام می شود زیرا ژل باید در زیر پوست قرار بگیرد. تزریق ژل در فرایند زاویه سازی صورت معمولاً به منظور برجسته کردن گونه، صورت، جوانسازی پوست  و با علامت زدت سه قسمت در روی صورت، ژل تزریق می شود.

بی حسی موضعی روی پوست اعمال می شود و تزریق ژل همچنین حاوی بی حسی مزاویه سازی صورت یکی از روش‌های فوق العاده مطمئن برای فرم دهی به صورت است و اگر میخواهید زوایای صورت خود را زیباتر کنید بهترین تکنیک است. توسط تعدادی از کلینیک‌های پوست و زیبایی ارائه می شود و در چند دقیقه موجب می شود ظاهری جذاب و قرینه را تجربه کنید. در طول زندگی عوامل زیادی وجود دارند که زیبایی صورت را تحت تاثیر قرار می دهند. از دست دادن وزن، پیری پوست، لوازم آرایش نامناسب و غذاهای بی کیفیت می توانند پوست صورت را افتاده کند.

در کسانی که صورت گرد با زاویه‌های کمتر از استاندارد دارند، نیاز به کشیده‌تر کردن صورت و نزدیک کردن صورت به استانداردها و نسبت‌های طلایی داریم و برعکس، در کسانی که صورت کشیده با زوایای تند و بیشتر از استاندارد دارند نیاز به تزریق با روشی متفاوت و گاهی متضاد داریم تا به استانداردها و نسبت‌های طلایی نزدیک‌تر شویم. بنابراین برای دانستن اطلاعات در مورد هزینه کانتورینگ صورت این مطلب را دنبال کنید.

هزینه کانتورینگ صورت با تزریق فیلر چقدر است؟

هزینه کانتورینگ صورت به روش تزریق ژل برای به عوامل مختلفی بستگی دارد. عمل‌های زیبایی معمولا هزینه یکسانی ندارند و هزینه نهایی را پزشک پس از معاینه اولیه مشخص می‌کند. هزینه کانتورینگ صورت با ژل نیز برای بخش‌های مختلف صورت متفاوت است. همچنین عواملی مثل ناحیه تحت درمان، میزان ژل موردنیاز، تعداد سرنگ‌ها، شدت افتادگی یا میزان چین و چروک‌ها و مهارت پزشک روی قیمت کانتورینگ صورت با ژل تاثیر می‌گذارد.

عوامل موثر بر هزینه کانتورینگ صورت

مهم‌ترین قسمت در تعیین هزینه کانتورینگ صورت، نوع روش انجام آن است که هزینه‌های هر یک از روش‌ها فرق دارد. کانتورینگ صورت به روش‌های مختلفی انجام می‌شود. برای مثال روش کانتورینگ تزریق ژل هزینه کمتری نسبت به تزریق چربی دارد. بنابراین قیمت‌ها بسته به نوع و میزان تزریق فیلر مورد نیاز متفاوت است. علاوه بر این، عوامل دیگری نیز بر قیمت نهایی آن تاثیر دارد که شامل ناحیه تحت درمان، شدت مشکلات پوستی، مهارت و تخصص پزشک و موقعیت جغرافیایی کلینیک از جمله این عوامل هستند. هزینه کانتورینگ صورت را می‌توانید قبل از عمل و در جلسه مشاوره از پزشک خود بپرسید.

کانتورینگ صورت لاغر و کشیده

در علم پزشکی برای کانتور صورت کشیده و لاغر تکنیک‌های مختلفی وجود دارد. اما برای گرفتن بهترین نتیجه، بهتر است به مراکز معتبر زیبایی مراجعه کرد. کسانی که فک مربعی شکل برآمدگی دهان، چانه به سمت عقب، عدم تقارن فک از بهترین کاندیدا برای این کانتورینگ هستند. کانتورینگ صورت لاغر و کشیده شامل تزریق فیلر، بوتاکس و هایفوتراپی است.

این تکنیک‌ها اثرات شگفت انگیزی بر ظاهر و کانتورینگ صورت شما دارند. از فیلرها برای کمک به کانتور صورت کشیده و لاغر استفاده می‌شود. ماده اصلی در این مواد پرکننده هیالورونیک اسید می‌باشد. با استفاده از بوتاکس می‌توان در کشش عضلات صورت تغییراتی انجام داد و صورت را به فرم دلخواه درآورد.

کانتورینگ صورت گرد و تپل

بیشتر مردم به جای صورتی مربعی یا گرد، صورت‌های زاویه دار را دوست دارند. کانتورینگ و زاویه سازی صورت بیشتر برای صورت‌های گرد انجام می‌شود. چانه گرد یا غبغب از مواردی هستند که برای زیبا شدن نیاز به تغییر دارند. زاویه سازی صورت با چربی، زاویه دار کردن صورت با فیلر شامل دو روش کانولا و سوزن از تکنیک‌های کانتورینگ صورت گرد است. در میان روش‌های زاویه سازی صورت، روش تزریق ژل از پر طرفدار‌ترین روش‌های این عمل است. زمان ماندگاری نتیجه کانتورینگ به نوع ماده فیلر آن بستگی دارد.

کانتورینگ چیست؟

کانتورینگ یک تکنیک پزشکی برای جوان‌سازی و زیباسازی صورت است. زاویه‌های صورت ظرافت و زیبایی خاصی به چهره می‌بخشند. هرچند بسیاری از افراد از ابتدا صورتی بدون زاویه دارند، اما در حال حاضر تکنیک‌هایی برای تغییر دادن قسمت‌هایی از چهره به وجود آمده است. روش‌های جراحی و غیرجراحی زیادی در جهان برای زاویه دادن به صورت انجام می‌شود. تزریق چربی، برداشت چربی، ایمپلنت‌های صورت و برجسته کردن بخش‌های مخلتف صورت در دسته روش‌های کانتورینگ قرار می‌گیرد.

 • حجم دادن به لب‌ها
 • پر کردن گونه‌ها
 • رفع خطوط پیشانی
 • تغییر شکل چانه و بینی
 • رفع خطوط خنده و سایر خطوط دور دهان و بینی
 • کاهش ظاهر اسکارها، فرورفتگی‌ها و بافت‌های ناهموار پوستی

مراقبت‌های بعد از کانتورینگ صورت با تزریق چربی

 • بعد از تزریق چربی به مدت 1 هفته در معرض نور خورشید قرار نگیرید.
 • به مدت ۴ ساعت بعد از عمل از آرایش کردن پرهیز کنید.
 • به مدت یک هفته از جویدن غذاهای سفت پرهیز کنید.
 • به مدت ۴ ساعت بعد از عمل، از وارد آوردن هرگونه فشار بر روی محل پرهیز کنید.
 • به مدت ۲ روز بعد از عمل بر روی شکم نخوابید.
 • به مدت یک روز پس از عمل از انجام ورزش‌های سنگین خودداری نمایید.
 • به مدت یک هفته بعد از عمل، از رفتن به سونا و آبگرم خودداری نمایید.

ماندگاری روش‌های کانتورینگ صورت چقدر است؟

به طور کلی هر کدام از تکنیک‌های کانتورینگ صورت ماندگاری متفاوتی دارند اما در مجموع تقریبا ۶ ماه الی ۱ سال خواهد بود. برای بیشتر بیماران، این تکنیک موقتی بسیار بهتر از جراحی است زیرا در صورت ناراضی بودن از نتایج، مطمئن خواهند بود که پس از گذشت مدتی این تغییرات رفع خواهند شد. با این حال، مراجعینی که به دنبال نتایج ماندگارتر هستند می‌توانند بطور منظم برای تکرار تزریق فیلر و ژل مراجعه کنند.

کانتورینگ و زاویه سازی پیشانی چگونه انجام می‌شود؟

برای کانتورینگ و زاویه سازی پیشانی هم پیشانی شما باید صاف و کوچک به نظر برسد که برای این کار باید مرکز پیشانی را با استفاده از هایلایتر صاف و برجسته کرده و دو طرف خارجی پیشانی را با استفاده از برنزر تیره تر کنید. بین ۳-۴ میلی لیتر ژل معمولاً در نواحی مختلف صورت تزریق می شود و اگرچه هنگام تزریق  می تواند بسیار دردناک باشد، اما بعد از آن درد وجود ندارد.

دکمه بازگشت به بالا