اقتصادیمجله کسب و کار

چگونه فن کولر گازی گری را خاموش کنیم؟

اگر میخواهید شما هم کولر گازی در منزل داشته باشید میتوانید از سایت ما از قیمت کولر گازی گری مطلع شوید و صاحب کولر گازی با کیفیت شوید در ادامه روش ‌های خاموش کردن فن کولر گازی ممکن است بسته به مدل و نوع کولر گازی متفاوت باشد. از جمله برخی روش های خاموش کردن فن کولر گازی می توان به موارد زیر اشاره کرد :

برای خاموش کردن فن کولر گازی بایستی از ریموت کنترل کولر گازی استفاده کنید.

اگر دکمه های ریموت کنترل را مشاهده کنید ، دکمه فن fan  را مشاهده خواهید کرد . شما با استفاده از این دکمه می توانید سرعت فن را افزایش ، کاهش و در صورت نیاز فن را خاموش کنید. در تمامی برند ها این دکمه روی ریموت کنترل قابل مشاهده است . از این رو شما می توانید به راحتی  سرعت فن را تنظیم و یا خاموش کنید .

نکته : توجه داشته باشید که خاموش کردن فن کولر گازی ممکن است تأثیراتی بر عملکرد و عمر مفید کولر گازی داشته باشد . در هر صورت، بهتر است قبل از انجام هر تغییری در تنظیمات کولر گازی، دفترچه راهنمای  مربوطه را مطالعه کنید و گام به گام کولر گازی خود را تنظیم کنید تا مشکلی در کولر گازی خود نداشته باشید.

ما با همکاری اساتید به نام کولر گازی  آموزش کامل کار با ریموت کنترل کولر گازی گری GREE را تهیه و تنظیم کرده  است و در این مقاله به شما عزیزان ارائه خواهیم داد.ذکر این نکته ضروری است که ریموت کنترل کولرهای گازی ممکن است در مدل های مختلف، از نظر شکل ظاهری تفاوت های ناچیزی داشته باشند، اما دکمه های تعبیه شده بر روی آن‌ها، قابلیت های مشترکی را در کولر گازی فعال می‌نماید.مطالبی که در ادامه آورده شده است، بخش مختصری از مقاله‌ی است که در آن به طور مفصل به آموزش تمامی بخش‌های این ریموت کنترل پرداخته شده است. از این رو پیشنهاد می‌کنیم که چنانچه نیاز به راهنمایی بیشتر در خصوص ریموت کنترل گری دارید، نگاهی به مقاله مذکور بیندازید.

How to turn off the air conditioner fan

تأثیر خاموش کردن فن بر عملکرد و عمر مفید کولر گازی

خاموش کردن فن کولر گازی در مواقعی که نیازی به خنک کردن هوا نیست ، ممکن است به نظر برخی افراد منطقی و ضروری به نظر برسد. اما لازم است توجه داشته باشید که خاموش کردن فن کولر گازی می‌ تواند تأثیراتی روی عملکرد و عمر مفید کولر گازی داشته باشد. در زیر تأثیراتی که خاموش کردن فن بر عملکرد و عمر مفید کولر گازی می‌تواند داشته باشد، آورده شده است :

کاهش کارایی خنک‌ کنندگی : فن کولر گازی در کنار برج تبخیر نقش حیاتی در تبادل حرارت با هوا دارد. با خاموش کردن فن ، جریان هوایی که از برج تبخیر عبور می‌ کند ، کاهش می ‌یابد و تبادل حرارت کمتری رخ می‌ دهد. این ممکن است منجر به کاهش کارایی و کاهش قدرت خنک کنندگی کولر گازی شود.

افزایش رطوبت : فن در کولر گازی برای تسریع فرآیند تبخیر آب در برج تبخیر استفاده می ‌شود. با خاموش کردن فن ، تبخیر آب کاهش می ‌یابد و در نتیجه رطوبت در فضای داخلی کمتر می‌ شود.

افزایش مصرف انرژی : هنگامی که فن کولر گازی خاموش شود ، مصرف انرژی کولر به طور کلی کاهش نمی‌ یابد. در واقع ، در برخی مواقع ممکن است مصرف انرژی بیشتری برای دستیابی به دمای مطلوب صرف شود ، زیرا وجود فن به بهبود جریان هوا و تبادل حرارت کمک می ‌کند.

افزایش فشار بر روی کمپرسور : با خاموش کردن فن، فشار بر روی کمپرسور افزایش می ‌یابد. این ممکن است باعث افزایش استهلاک و ساییدگی کمپرسور شود و در نتیجه عمر مفید کولر گازی را کاهش دهد.با توجه به موارد فوق ، پیشنهاد می ‌شود پیش از خاموش کردن فن کولر گازی ، با توجه به نیاز و شرایط ، مزایا و معایب مرتبط را به دقت ارزیابی کنید و در صورت لزوم ، نه همیشه در برخی مواقع فن کولر گازی را خاموش کنید.

معرفی دکمه ها

1) دکمه ON/OFF : این دکمه وظیفه راه اندازی و خاموش کردن دستگاه را در هر حالتی دارد.

2) دکمه  MODE: بدون شک مهمترین دکمه در کولر گازی دکمه MODE می باشد. با این دکمه شما می توانید کولر را در حالت های مختلف تنظیم کنید. ( سرد ، گرم ، اتو، فن ،رطوبت گیر ) .

COOl  : این دکمه که به شکل یک گوله برف است مختص فصل تابستان بوده و با فعال کردن آن شما می‌توانید از سرمایش کولر لذت ببرید.

توصیه می شود از این گزینه در هر شرایطی استفاده نشود شاید بتوان مورد استفاده صحیح این گزینه را در اتاق سرور توضیح داد.

DRY  :این حالت کولر شمارا در حالت خشک یا رطوبت‌گیر قرار می‌دهد. این گزینه بیشتر مخصوص مناطق معتدل مرطوب یا مناطقی که داری شرجی هواست مورداستفاده قرار می‌گیرد.

3) دکمه های Temperture: با استفاده از این دو دکمه ( + / – ) شما می توایند دما محیط و یا تایمر را تنظیم کنید ، در واقع این دو کلید پر کاربردترین دکمه ها در ریموت کنترل هستند و حکم ولوم تنظیم را دارا هستند و کاربرد دیگری ندارند.

5)دکمه  SWING:با فشردن این دکمه ، کولر باد یا هوای تولید شده توسط کولر گازی گری (GREE) را به بالا و پایین هدایت می‌کند. با این کار باعث می‌گردد تا جریان هوای خنک و یا در فصول سرد سال، جریان هوای گرم، به طور یکنواخت در تمامی فضای محیط پخش شود.( شاید به نحوی مشابه چرخیدن پنکه که باد را به اطراف پخش می‌کند، اما با این تفاوت که پنکه چپ به راست بود، و حالت SWING در جهت بالا و پایین می‌باشد)

6)دکمه  timer off/on: این کلید ها برای روشن و خاموش نمودن تایمر دستگاه استفاده می شود .شما میتوانید با این دکمه ها تنظیم زمان خاموش و روشن شدن کلید ها رو تنظیم خواهید کرد .

7) دکمه  LIGHT: با این دکمه می توانید چراغ های روی پنل را خاموش و روشن کرد.

8) دکمه  SLEEP:  این دکمه میتوانید ساعت خاموشی دستگاه را تنظیم کنید .تا در هنگام خواب دمای مطلوبی بهرمند شویم.

9) دکمه TURBO: این دکمه در کولر گازی گری ،افرایش حداکثری فعالیت کولر گازی را به همراه خواهد داشت.. در واقع قابلیت Turbo حالتی است که در آن کولر گازی با بالاترین قدرت ممکن کار می‌کند. وجود این قابلیت، باعث فعالیت حداکثری کمپرسور می‌گردد و در نتیجه فضای محیط در سریع‌ترین زمان ممکن خنک می‌گردد. معمولاً مدت فعالیت کولر در چنین حالتی، بستگی به میزان دمایی دارد که برای آن تنظیم نموده‌اید.

با فشردن این دکمه، دستگاه شروع به تولید باد معمولی می‌کند و در واقع تبدیل به یک دستگاه خشک‌کن می‌شود. شاید بشود آن را به یک سشوار با باد گرم ملایم یا یک خشک‌کن دست تشبیه کرد.

(جالب اینجاست که اکثر سایت های ایرانی، از توضیحات در خصوص این دکمه عاجز مانده‌اند و در توضیحات این دکمه نوشته‌اند: این دکمه به معنی دمیدن می‌باشد و هنوز اطلاعات کاملی راجع به آن کشف نشده. طوری نوشته‌اند هنوز کشف نشده که انگار این ریموت از کره ای دیگر آمده و یا اینکه قرار است اتم را بشکافند. واقعاً ای کاش مقداری برای مخاطبان خود ارزش قائل باشیم. یاد بگیریم اگر در خصوص چیزی اطلاعاتی نداریم اظهار نظر نکنیم.)

11) دکمه CLOCK: از این دکمه برای تنظیم ساعت استفاده می‌شود. شما با استفاده آن می‌توانید ساعت جاری روز را تنظیم نمایید.  علاوه بر اینکه با تنظیم کردن ساعت، می‌توانید از طریق کولر گازی در جریان ساعت قرار بگیرید، برای تنظیم کولر گازی بر روی یک ساعت مشخص برای اینکه اتوماتیک خاموش یا روشن شود، نیاز است که ساعت تنظیم باشد.

دکمه بازگشت به بالا