اقتصادی

گلریزانی برای آزادی زندانیان/ کار خیری که مضاعف جبران می‌شود – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، شامگاه یکشنبه جشن گلریزان آزادی زندانیان جرایم غیرعمد لرستان با حضور نماینده ولی‌فقیه در لرستان، رئیس‌کل دادگستری لرستان، مدیر ستاد دیه لرستان و همچنین خیرین در خرم‌آباد برگزار شد.

توکل شاکرمی مدیر ستاد دیه لرستان در این مراسم با اشاره به پیگیری برای آزادی زندانیان جرایم غیرعمد شامل بدهکار دیه حوادث، غیر کلاهبرداری، مهریه و نفقه و…، اظهار داشت: این افراد به دلیل غفلت‌هایی از جمله بی‌توجهی به بیمه، در صدور چک و … در زندان به سر می‌برند.

۳۰۰ زندانی جرایم غیرعمد آزاد شدند

وی با بیان در حال حاضر ۱۵۷ زندانی جرایم غیرعمد در زندان‌های لرستان به سر می‌برند، گفت: از این تعداد ۱۴۴ نفر مرد و ۱۳ نفر زن هستند.

گلریزان آزادی زندانیان لرستان/ کار خیری که مضاعف جبران می‌شود

مدیر ستاد دیه لرستان با بیان اینکه از این تعداد ۱۰۴ نفر زندانیان جرایم مالی غیر کلاهبرداری، ۴۸ نفر مهریه و نفقه و پنج نفر دیه حوادث کارگاهی و تصادفات هستند، گفت: از ابتدای امسال تا کنون ۳۰۰ نفر زندانی جرایم غیرعمد در استان از زندان آزاد شده‌اند.

شاکرمی، عنوان کرد: بدهی این تعداد زندانی ۴۰۲ میلیارد تومان بود که از با کمک خیرین، تسهیلات قرض‌الحسنه، گذشت شکات، اعسار و … از زندان آزاد شدند.

وی گفت: طی سال گذشته نیز ۲۷۰ زندانی جرایم غیرعمد با بدهی ۱۲۳ میلیارد تومان از زندان آزاد شدند.

گلریزان آزادی زندانیان لرستان/ کار خیری که مضاعف جبران می‌شود

خداوند کار خیر را مضاعف جبران می‌کند

حجت‌الاسلام سید احمدرضا شاهرخی نیز در این مراسم با بیان اینکه در زندگی بر هر کسی مشکلات و تلخی‌هایی پیش می‌آید که گاهی اختیاری نیست و از روی اضطرار است، اظهار داشت: در این راستا فرهنگ نیکوکاری و کمک به هم نوع همواره مورد تأکید خداوند و دین اسلام است.

وی با بیان اینکه با این کار حسنه قطعاً دل‌هایی شاد می‌شوند و به طور حتم از سوی خداوند جبران خواهد شد، افزود: جای کار خیر پر می‌شود و خداوند مضاعف آن را جبران می‌کند.

گلریزان آزادی زندانیان لرستان/ کار خیری که مضاعف جبران می‌شود

اهل ایثار و انفاق در رکاب پیامبر هستند

حجت‌الاسلام سعید شهواری رئیس‌کل دادگستری لرستان نیز در این مراسم با بیان اینکه کسی که انفاق کند، قبل از آنکه آن انفاق به دست فرد برسد، در ید خدا قرار می‌گیرد، اظهار داشت: کسانی که اهل ایثار، گذشت، انفاق و احسان هستند یقیناً در رکاب پیامبر اسلام هستند.

وی گفت: افرادی به هر دلیل گرفتار حبس شده‌اند در ایام عید در کنار خانواده خود نیستند و این دست گرم شماست که این سعادت را نصیب آن‌ها می‌کند که در کنار خانواده باشند.

گلریزان آزادی زندانیان لرستان/ کار خیری که مضاعف جبران می‌شود

رئیس‌کل دادگستری لرستان با بیان اینکه حالا که سال نو و ماه رمضان تقارن یافته خیرین کاری کنند که در شب عید تعدادی از زندانیان جرایم غیرعمد آزاد و کنار خانواده‌های خود باشند، گفت: ممکن است شرایط اقتصادی به‌گونه‌ای شود که انسان از روی غفلت گرفتار زندان شود، زندان آسیب‌های زیادی برای زندانی و خانواده زندانیان دارد، این دست خیر شما است که جمعی از زندانیان را قبل از شب عید آزاد می‌کند.

دکمه بازگشت به بالا