مجله تندرستی

اعزام تیم راه‌انداز هلال‌احمر به عربستان برای آماده‌سازی مراکز درمانی در حج ۱۴۰۳

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال از اعزام تیم راه انداز هلال احمر به مکه و مدینه برای تدارک و فراهم‌کردن شرایط ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به زائران کشورمان در حج ۱۴۰۳ خبر داد.

به گزارش مجله آنلاین،‌ سید علی مرعشی رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر گفت: تیم راه‌انداز مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر برای ارائه خدمات به زائران ایرانی حج تمتع، شب گذشته عازم مدینه منوره شد.

وی ادامه داد: این تیم ۴۰ نفره شامل یک پزشک متخصص، ۵ پزشک عمومی، یک نفر داروساز، ۱۱ نفر تکنیسین دارویی، یک نفر مهندسی پزشکی، ۷ پرستار، ۲ تکنسین اورژانس و الباقی از حوزه خدمات و اداری هستند.

مرعشی در ادامه بیان کرد: اعضای این تیم به محض ورود نسبت به راه اندازی درمانگاه‌های این مرکز در مدینه با برخورداری از تمام امکانات پزشکی، پرستاری و آمبولانس اقدام خواهند کرد.

وی ادامه داد: این اقدام در راستای مأموریت مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر که همان ارائه خدمات سلامت به حجاج بیت الله الحرام است، صورت خواهد گرفت.

بنابر اعلام پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر به عنوان زیرمجموعه جمعیت هلال احمر و همکار سازمان حج و زیارت، مأموریت اصلی خود را تأمین سلامت زائران حج تمتع، عمره و عتبات عالیات قرار داده و تمام تلاش خود را صرف می‌کند تا زائران سرزمین وحی و عتبات مقدس با اطمینان از حضور امکانات و متخصصان مجرب ایرانی عرصه پزشکی و سلامت در کنار خود، بدون نگرانی از وضعیت جسمانی خود هرچه بیشتر از سفر خود بهره ببرند.

انتهای پیام

نشر علوم پزشکی

من به عنوان یک نویسنده متخصص در زمینه علمی و پزشکی، مطالبی را به شما ارائه می‌دهم که به طور جذاب و قابل فهم، اطلاعات لازم را درباره موضوعات مختلف سلامتی به شما منتقل کنند.
دکمه بازگشت به بالا