مجله جامعه

بهره‌برداری از تقاطع غیرهمسطح چمران شمال-همت غرب؛ هفته آینده – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری آنلاین، سید مهدی صالحی، شهردار منطقه ۲ تهران در خصوص آخرین وضعیت احداث پل‌های تندرستی در این منطقه اظهار کرد: یکی از پل‌های تندرستی که روی بزرگراه شهید همت واقع شده، در حال ساخت است که طبق برنامه ریزی تا نیمه تیر ماه نصب و آماده بهره برداری خواهد شد. همچنین در خصوص پل تندرستی که بین برج‌میلاد و بوستان گفتگو است، سازمان عمرانی مناطق پل‌های جدید و سگمنتال (قطعات پیش‌ساخته پیش‌تنیده) را در آن نقطه جانمایی کرده و در حال اجرای آن است که تا پایان سال افتتاح خواهد شد.

وی در خصوص سایر پروژه‌های در حال اجرای این منطقه گفت: ساخت ابنیه درمانگاه منطقه، تا آخر سال تمام می‌شود. همچنین دو ساختمان اسکان کارگری داریم که برای ۴ ناحیه منطقه است و تا مهرماه تکمیل می‌شود. علاوه بر این دو مجموعه ورزشی سپهر در محله سپهر (دادمان – فرحزادی) و مجموعه شاهین در پارک شاهین در محله ستار خان و ۵ زمین چمن مصنوعی تا پایان سال تکمیل می‌شوند.

صالحی ادامه داد: برای ایجاد ۵ میدان میوه و تره بار زمین‌هایی را به سازمان میادین میوه و تره بار تحویل دادیم که تا پایان سال آماده استفاده شهروندان خواهند شد. همچنین زمینی به سازمان مدیریت بحران برای ساخت سوله بحران تحویل دادیم که توسط این سازمان در حال اجراست.

شهردار منطقه ۲ اضافه کرد: دسترسی‌های جنوب به جنوب و شمال به شمال چمران و همچنین دسترسی ستارخان به چمران شمال در حال اجرا است که دسترسی جنوب به جنوب تا پایان سال و شمال به شمال تا اوایل سال آینده تکمیل می‌شوند.

صالحی در خصوص آخرین وضعیت رود دره فرحزاد نیز توضیح داد: اوایل تیرماه افتتاحیه فاز اول این پروژه را خواهیم داشت که از جمله اقدامات منطقه برای آن تملک و رفع معارضین با هزینه در حدود ۶۵ میلیارد تومان بود. البته هنوز تعدادی معارض برای پیشرفت کار در فازهای بعدی و تکمیل پروژه وجود دارد که تاکنون در خصوص سه مورد آن توافق کردیم و به زودی با تأمین منابع، رفع معارضین انجام خواهد شد.

به گفته شهردار منطقه ۲؛ هفته آینده تقاطع غیر همسطح دسترسی چمران جنوب به شمال به همت غرب افتتاح می‌شود.

گروه تحریریه اجتماعی

پژوهشگر مسائل اجتماعی با تمرکز بر تحولات سیاسی و نقش آن در جامعه. مقالات کوتاه و تحلیلی درباره مسائل سیاسی فعلی.
دکمه بازگشت به بالا