کشف ۱۰۰۰ سکه عتیقه از یک کوله‌پشتی در تهران/ شیشه‌فروش مسلح دستگیر شد

تهران

رئیس پلیس پیشگیری پایتخت از کشف ۱۰۰۰ سکه عتیقه از یک باند فروش اشیاء عتیقه، بازداشت سارق مالخر و دستگیری یک مواد فروش مسلح با ۸ کیلوگرم مخدر شیشه در جریان سه عملیات پلیسی خبر داد.

سرهنگ علی قاسم پور در گفت‌وگو با مجله آنلاین به تشریح سه مورد از ماموریت‌های پلیس پیشگیری در شبانه‌روز اخیر پرداخت و گفت: یکی از پرونده‌های مربوط به کشف عتیقه‌جات است. مدتی پیش، یکی از شهروندان در تماس با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اعلام کرد که عده ای در منطقه شهرک ولیعصر اقدام به خرید و فروش عتیقه کرده‌اند که در همین راستا رسیدگی به موضوع در دستورکار ماموران کلانتری ۱۵۳ شهرک ولیعصر قرار گرفت.

رئیس پلیس پیشگیری پایتخت ادامه داد: در جریان بررسی‌های انجام شده از سوی ماموران پلیس مشخص شد که پنج نفر با تشکیل باندی در خیابان الغدیر، اقدام به مبادله عتیقه‌جات کرده‌اند. در همین راستا نیز پرونده‌ای تشکیل و هماهنگی با مقام قضایی برای دستگیری اعضای این باند انجام است. در ادامه تیم عملیاتی کلانتری با انجام یک اقدام ضربتی توانستند هر پنج عضو این باند را دستگیر و به مقر انتظامی منتقل کنند.

وی با اشاره به بازرسی از لوازم همراه متهمان دستگیر شده نیز اظهارکرد:‌ماموران در بازرسی از کوله پشتی متهمان، ۱۰۰۰ قطعه سکه عتیقه را کشف کردند که این سکه‌ها برای تعیین ارزش ریالی تحویل کارشناسان مربوطه در اداره میراث فرهنگی شد. برای سه متهم دستگیر شده نیز پرونده‌ای تشکیل شده و آنان برای ادامه روند رسیدگی به جرم روانه دادسرا شدند.

کشف ۸ کیلوگرم شیشه از کوله پشتی مرد جوان 

رئیس پلیس پیشگیری پایتخت با اشاره به پرونده دوم نیز گفت: ماموران پلیس پیشگیری تهران بزرگ حین گشت زنی در محدوده کلانتری ۱۵۹ به مرد جوانی که یک کوله پشتی به همراه داشت مشکوک شده و برای بررسی موضوع به او نزدیک شدند اما این مرد به محض مشاهده ماموران پلیس پا به فرار گذاشت و این رفتار متهم باعث شد ماموران عملیات مهار را آغاز کرده و دقایقی بعد او را دستگیر کنند.

وی با اشاره به بازرسی کوله پشتی متهم افزود: از این کوله پشتی، ۸ کیلوگرم مواد مخدر شیشه و یک قبضه سلاح گرم کمری به همراه شش گلوله جنگ کشف و ضبط شد. همچنین با انتقال متهم به مقر انتظامی مشخص شد که این فرد جزو موادفروشان سابقه‌دار است. در ادامه برای متهم که به جرم خود اعتراف کرده بود، پرونده‌ای تشکیل شد و او برای ادامه روند رسیدگی به جرم روانه دادسرا شد. 

بازداشت سارقی که مالخر هم بود

قاسم پور درباره پرونده سوم هم گفت:ماموران کلانتری ۱۵۱ یافت آباد، در جریان گشت‌زنی‌ها و بررسی‌های پلیسی خود متوجه حضور یک سارق محتویات خودرو شده و برای دستگیری وی وارد عمل شدند. در همین راستا نیز این فرد دستگیر و به مقر انتظامی منتقل شد که در جریان بررسی‌های انجام شده مشخص شد که این فرد هم سارق حرفه‌ای است و هم اموال مسروقه را خریداری کرده و در واقع مالخر است.

رئیس پلیس پیشگیری پایتخت با اشاره به انجام بازرسی از مخفیگاه متهم دستگیر شده، گفت: ماموران در جریان بازرسی از مخفیگاه این متهم حرفه‌ای، بیش از ۱۰۰ قلم اموال مسروقه مانند ۳۴ عدد باند، ۴۲ عدد ضبط، چهار عدد آمپیلی فایر، سه دستگاه مانیتور خودرو، دو عدد ساب، و تعدادی لوازم دیگر خودرو و پیچ گوشتی شارژی و ادوات سرقت را کشف و ضبط کردند.

وی با بیان اینکه تعدادی از مالباختگان این فرد مورد شناسایی قرار گرفته و شناسایی دیگر افراد نیز در دستورکار ماموران قرار دارد، گفت: تحقیقات درباره کشف دیگر جرائم ارتکابی از سوی این فرد با دستور مقام قضایی به پلیس آگاهی ارجاع شده و همچنان ادامه دارد.

انتهای پیام 

دکمه بازگشت به بالا