مجله جامعه

بارندگی‌های شدید در آلمان؛ صدور بالاترین سطح هشدار برای برخی ایالات

بارندگی‌های سیل‌آسا در روزهای اخیر وضعیتی بحرانی در بخش‌هایی از آلمان به وجود آورده است.

به گزارش مجله آنلاین، سطح آب رودخانه‌ها افزایش پیدا کرده و به صدها نفر توصیه شده خانه‌های خود را تخلیه کنند. در جنوب آلمان آتش‌نشانی و اورژانس در حالت آماده باش هستند.

سرویس هواشناسی آلمان (DWD) بالاترین سطح هشدار را برای بخش‌های وسیعی از ایالت‌های «بادن-وورتمبرگ» و «بایرن» اعلام کرده است. هواشناسی هشدار داده است که در برخی مناطق آلمان ممکن است تا ۱۲۰ لیتر باران در هر متر مربع ببارید. این بدین معناست که میزان بارندگی طی دو روز آینده به اندازه کل ماه پیشین است.

به دلیل خطر سیل شدید به بیش از ۱۳۰۰ نفر در شهر «مکنبویرن» ایالت بادن-وورتمبرگ توصیه شده است خانه‌های خود را تخلیه کنند.

همچنین به دلیل احتمال بروز سیل در رودخانه «شوسن» توصیه شده است که اهالی احتیاط های لازم را انجام دهند. بر اساس این توصیه‌ها ساکنان باید از اقامت در اتاق‌های زیرزمین خودداری کنند. خطر به ویژه در اطراف دریاچه «کنستانس» زیاد شده است. آتش‌نشانی به ساکنان حادثه دیده اطلاع داده که احتیاط به عمل آورند.

در حال حاضر مشخص نیست که سطح آب با گذشت زمان با چه سرعتی افزایش خواهد یافت اما در «لینداو»، اولین خیابان‌ها و زیرگذرها دچار آبگرفتگی شدند و تردد اتوبوس‌های شهری متوقف شده است.

خطر سیل همچنین در ایالت «هسن» و در مناطقی از شرق آلمان نیز وجود دارد. بارندگی شدید باعث افزایش سطح آب رودخانه‌ها شده و این روند همچنان رو به افزایش است.

به گزارش سرویس هواشناسی آلمان، مردم شرق آلمان نیز باید خود را برای تشدید باران و وقوع رعد و برق زیاد آماده کنند.

بروز باران‌های سیل‌آسا در برخی مناطق آلمان اکنون به چالش بزرگی تبدیل شده است. ادارات و نهادهای شهری تلاش می‌کنند درباره راهکارهای مقابله با باران‌های سیل‌آسا اطلاع‌رسانی کنند.

مردم آلمان هنوز خاطره تلخ بروز سیل سه سال پیش در این کشور را از یاد نبرده‌اند.

به گزارش دویچه وله، در تابستان ۲۰۲۱ در منطقه «آرتال» در ایالت «راینلندزفالتس»، واقع در غرب آلمان سیلی فاجعه‌بار جاری شد که در اثر آن ۱۳۴ نفر جان خود را از دست دادند و خسارت‌های زیادی به ساکنان این منطقه وارد شد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا