صعود جایگاه پاراتکواندوکاران در رنکینگ جهانی

در جدیدترین رنکینگ اعلام شده در ماه ژوئن از سوی فدراسیون جهانی تکواندو، نماینده سنگین وزن ایران در رتبه نخست جای گرفت.

به گزارش مجله آنلاین، بر اساس اعلام سایت فدراسیون جهانی تکواندو، رنکینگ پاراتکواندوکاران در ماه ژوئن ۲۰۲۴ با احتساب امتیازات رقابت های بین المللی از جمله قهرمانی پاراتکواندو آسیا ۲۰۲۴-ویتنام اعلام و جایگاه پاراتکواندوکاران در ۲ گروه بانوان و آقایان با تغییراتی همراه شد.

«حامد حق شناس» در سنگین وزن با جهش امتیازی خوبی در جدول رده بندی رو به رو شد و در رتبه نخست جهان جای گرفت. 

در گروه بانوان، “مریم عبدالله پور” دختر پارالمپیکی ایران در وزن ۴۷- کیلوگرم (K۴۴) با ۳۶۲.۶۲ امتیاز  رده پنجم را به خود اختصاص داده است.

“فاطمه دودانگه” در وزن ۵۲- کیلوگرم (K۴۴)، با ۴۷.۲۸ امتیاز در رده سیزدهم ایستاد؛  “آیلار جامی” نیز با کسب ۲۸.۷۲ امتیاز در رده شانزدهم جای گرفت.

در وزن ۵۷- کیلوگرم (K۴۴)، “رزا ابراهیمی” با کسب ۸۶.۶۲ امتیاز و بدون تغییر در جایگاه نهم این وزن قرار گرفت. “زهرا رحیمی” دیگر دختر پارالمپیکی ایران با ۵۲.۰۰ امتیاز به رده دوازدهم رفت. 

در وزن  ۶۵- کیلوگرم (K۴۴) رومینا چمسورکی هم با کسب ۷۳.۶۲ امتیاز در رده یازدهم ایستاده است. لیلا میرزایی با ۱۸ امتیاز و ۴ پله صعود در جایگاه ۲۴ قرار گرفت. 

در وزن ۶۵+ کیلوگرم نیز  “مرضیه نصراللهی” نیز با کسب  ۳۴.۴۰  امتیاز و ۴ پله صعود در جایگاه سیزدهم جای گرفت.

در گروه مردان، “سعید صادقیان‌پور” نماینده پارالمپیکی ایران در وزن ۶۳- کیلوگرم (K۴۴) با ۲۵۹.۲۴ امتیاز در رده پنجم ایستاده است.

“مهدی پوررهنما” در وزن ۷۰- کیلوگرم (K۴۲) با کسب ۳۴۰.۷۱ امتیاز با دو پله صعود در رده سوم جدول قرار گرفت و “امیرمحمد حقیقت شناس” دیگر نماینده این وزن با ۷۷.۷۸ امتیاز و ۳ پله صعود در چهاردهم ایستاد.

“علیرضا بخت ” پاراتکواندوکار پارالمپیکی ایران وزن ۸۰- کیلوگرم (۴۴K) با ۳۷۳.۰۳ امتیاز در رده سوم جدول رده بندی جای گرفته است.

“حامد حق‌شناس” دیگر نماینده پارالمپیکی کشورمان  نیز  در وزن ۸۰+ کیلوگرم با ۴۴۰.۰۰ امتیاز و یک پله صعود جایگاه نخست  جدول را به خود اختصاص داده است و جای نماینده کرواسی را در جدول رده بندی گرفت. 

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا