عملیات «طوفان‌الاقصی» برای دنیا غیرمنتظره بود/ فلسطین دوباره مسئله اصلی جهان اسلام شد

عملیات «طوفان‌الاقصی» برای دنیا غیرمنتظره بود فلسطین دوباره مسئله اصلی جهان اسلام شد

مدیر سیاسی تشکل دانشجویی گام دومی‌های دانشگاه آزاد اسلامی واحد داراب با تأکید بر اینکه عملیات «طوفان‌الاقصی» برای دنیا غیرمنتظره بود، گفت: فلسطین دوباره مسئله اصلی جهان اسلام شد.

فاطمه خارستانی مدیر سیاسی تشکل دانشجویی گام دومی‌های دانشگاه آزاد اسلامی واحد داراب در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری آنا با اشاره به عملیات «طوفان‌الاقصی» اظهار کرد: این عملیات از مهرماه ۱۴۰۲ آغاز شد که یک عملیات نظامی ناگهانی فلسطینی‌ها در جنوب اسرائیل از نظر شکل و محتوا برای همه غیرمنتظره بود و در شرایطی اتفاق افتاد که مسئله فلسطین آنطور که باید در جهان مانند گذشته مطرح نبود.

وی اضافه کرد: در شرایطی که کشور‌های عربی دیگر به مسئله فلسطین مانند گذشته اهمیت نمی‌دادند این عملیات دوباره فلسطین را به صدر مسائل جهان اسلام آورد و با کشتار مردم غزه این مسئله برای بسیاری از مردم جهان از جمله افکارعمومی کشور‌های غربی به یک موضوع ویژه تبدیل شد.

مدیر سیاسی تشکل دانشجویی گام دومی‌های دانشگاه آزاد اسلامی واحد داراب با اشاره به منویات مقام معظم رهبری مبنی بر «دشمن شناسی» گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند: «هم دشمن را باید شناخت، هم شیوه‌های دشمنی را. راه و رسم‌ها و سمت و سو‌هایی را که اینها برای دشمنی در نظر گرفته‌اند، همه باید بدانند.»، بنابراین دوره آموزشی اسرائیل‌شناسی با هدف شناخت بهتر ابعاد مختلف رژیم صهیونیستی و درک بیشتر برای افزایش سطح تحلیلی بین مدیران و بدنه میانی تشکل ها، ویژه فعالان فرهنگی و سیاسی، دانشجویان، استادان و کارمندان دانشگاه آزاد اسلامی و دانشگاه‌های دولتی به‌صورت برخط در اردیبهشت و خردادماه برگزار شد.

خارستانی درباره محتوا و سرفصل‌های دوره تأکید کرد: با حضور استادان مطرح کشوری، محور‌های مختلفی همچون تاریخچه رژیم صهیونیستی، ظهور منجی و سقوط اسرائیل و همچنین ابعاد سیاسی، امنیتی، فرهنگی و رسانه‌ای رژیم صهیونیستی مورد بررسی قرار گرفت.

وی متذکر شد: با اتمام این دوره، نشست‌های تحلیلی و همچنین بررسی تحولات منطقه و جنایات رژیم صهیونیستی در غزه و رفح را در برنامه آینده قرار داده‌ایم و سری بعدی این آموزش‌ها با عنوان «فلسطین‌شناسی» با هدف آشنایی و شناخت تاریخچه و تحولات و بررسی ابعاد مختلف فلسطین برگزار می‌شود.

مدیر سیاسی تشکل دانشجویی گام دومی‌های دانشگاه آزاد اسلامی واحد داراب مطرح کرد: استقبال بسیار خوبی در ثبت‌نام و حضور در دوره اسرائیل‌شناسی داشتیم که با افزایش سطح کیفیت آموزشی، این دوره‌ها تداوم خواهد داشت، همچنین در پایان دوره، گواهی معتبر از سوی سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی به فراگیران اعطا می‌شود.

دکمه بازگشت به بالا