مجله نشاط

گرایی و مختاری المپیک را از دست دادند/ کاویانی‌نژاد راهی پاریس شد – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، در ادامه رقابت‌های کشتی فرنگی رنکینگ مجارستان، در وزن ۷۷ کیلوگرم در مرحله یک چهارم نهایی محمدعلی گرایی برابر سلیمانف از آذربایجان دارنده ۲ مدال نقره جهان به روی تشک رفت و با نتیجه ۶ بر یک شکست خورد.

در این وزن محمدرضا مختاری نیز باید برابر حریف ژاپنی‌اش به میدان رفت و ۹ بر صفر شکست خورد.

چرخه انتخابی تیم ملی در وزن ۷۷ کیلوگرم از سوی فدراسیون کشتی پیش از این اعلام شده بود که به شرح زیر است:

با عنایت به محرومیت و تعلیق آقایان محمدعلی گرایی و محمدرضا مختاری و در راستای گزینش شایسته‌ترین ظرفیت‌های فنی منطبق بر عدالت، نظر به ارزیابی فنی مثبت کادر فنی در خلال اردوی آماده سازی، چرخه انتخابی این وزن به صورت زیر خواهد بود: ۱. گرایی و مختاری به تورنمنت مجارستان اعزام خواهند شد. اگر کشتی گیری مدال طلا کسب کند، طبق چرخه، رقابت انتخابی درون اردویی بین این کشتی‌گیر و امین کاویانی‌نژاد برگزار خواهد شد. کاویانی‌نژاد به یک پیروزی و حریف وی به دو پیروزی در این مسابقه نیاز دارند. با توجه به بازه زمانی کوتاه تا رقابت‌های المپیک پاریس (۴۵ روز) مقرر شد که تاریخ رقابت مرحله نهایی سوم تیر در محل کمپ تیم‌های ملی باشد.

با توجه به اینکه مختاری و محمدعلی گرایی هر دو در این مسابقات تن به شکست دادند، امین کاویانی نژاد گزینه کشتی فرنگی در وزن ۷۷ کیلوگرم در المپیک پاریس خواهد بود.

تیم خبری ورزشی

با تمرکز بر روند تحول و تغییرات فناوری در ورزش، من به عنوان نویسنده‌ی ورزشی به ارائه‌ی مقالات جذاب و اطلاعاتی درباره‌ی نقش فناوری در بهبود عملکرد ورزشی می‌پردازم. هدفمندی خود را در ارتقای دانش ورزشی و بررسی نوآوری‌های فناورانه در ورزش قرار می‌دهم. همراه با من باشید و به دنیای فناوری در ورزش پیوندید.
دکمه بازگشت به بالا