مجله جامعه

اتمام اسکلت بندی مجموعه ورزشی امام زاده یحیی در آینده نزدیک – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری آنلاین، وحیدرضا انارکی محمدی شهردار منطقه ۱۲ به همراه مسعود حق لطفی مدیر عامل سازمان عمرانی مناطق شهرداری تهران و جمعی از معاونان و مدیران منطقه از دو پروژه بزرگ مجموعه ورزشی امام زاده یحیی (ع) و سبزه میدان بازدید کردند.

شهردار منطقه ۱۲ گفت: پروژه مجموعه ورزشی امامزاده یحیی (ع) یکی از پروژه‌هایی است که در منطقه ۱۲ در زمینی با زیر بنای ۳۷۰۰ مترمربع در حال احداث است و شامل دو بلوک می‌شود؛ بلوک اول دو طبقه است که سالن کشتی و استخر و ورزش‌های توپی را شامل می‌شود و بلوک دوم شامل ۵ طبقه در دو طبقه منفی است و فضای پارکینگ برای ۹ خودرو در آن دیده شده است که تا بهمن ماه این پروژه به بهره برداری خواهد رسید.

شهردار منطقه ۱۲ به همراه مدیرعامل سازمان عمرانی مناطق شهرداری تهران سپس با حضور در میدان تاریخی سبزه میدان، اتمام فاز نخست پروژه که شامل کف سازی این میدان به متراژ ۳۰۰۰ متر مربع است را مورد پایش قرار دادند.

مدیرعامل سازمان عمرانی مناطق شهرداری تهران نیز در این بازدید خاطر نشان کرد: در این پروژه در فاز نخست آب بندی، زه کشی، کف سازی و در فاز دوم ورودی بازار طلا مورد بازپیرایی قرار خواهد گرفت و با توجه به قرار گرفتن این محوطه در بافت تاریخی بازار تهران، هماهنگی‌های ویژه ای با وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی برای تهیه نقشه‌های نهایی انجام گرفته است.

سبزه میدان از میدان‌های مهم و در واقع میدان اصلی دارالخلافه تهران در دوره قاجار بود که در محله بازار تهران و خیابان ۱۵ خرداد کنونی واقع شده‌است و در مقاطع مختلف زمانی در دهه‌های گذشته از جمله در زمان صدارت امیرکبیر، تغییراتی اساسی در بافت آن ایجاد شد.

دکمه بازگشت به بالا