اقتصادی

من احمدی‌نژاد نیستم! – مجله آنلاین

“من کسی نیستم که در سیستم نبوده ام. می خواهم بیایم و تسلط پیدا کنم. سپس می روم ، جایی می روم و مصاحبه های منظم می کنم. من نیستم. من از ابتدا در سیستم بودم ، همیشه مسئولیت پذیر بودم. “من از روز اول انقلاب و جنبش در جنبش بوده ام و بعد از انقلاب همیشه مسئولیت دارم … برای من. سیستم و کشور مهم است. ”

روحانی روز دوشنبه در یک کنفرانس مطبوعاتی سخنان مهم و روشنی را بیان کرد. از بطلان اصل 113 قانون اساسی درباره اختیارات ریاست جمهوری توسط تفسیر شورای نگهبان گرفته تا اجماع اتفاق آرا برخی از مخالفان دولت با دشمنان خارجی نظام. وی از بی گناهی دولت انتقاد کرد و پرسید ، “آیا شما جرات توهین به دادگستری و ارتش را دارید؟” تقریباً تمام سخنرانی های وی در رسانه ها “تیتر” بود ، اما اولین چیزی که خوانده ام احتمالاً تاریخی ترین سخنرانی وی در یک کنفرانس خبری روز دوشنبه بوده است. متنی که چالش های سیاسی حسن روحانی در آینده را برای همه روشن می کند. وی در پاسخ به س fromال خبرنگار روزنامه جوان صحبت کرد. موضوع سوال خبرنگار قرار دادن دست رئیس جمهور بعدی در پوسته گردو با بودجه 1400 بود ، اما روحانی گفت: “این ایده را از قلب خود پاک کن”.

کنفرانس مطبوعاتی روحانی ، 15 دسامبر 1999

سخنان روحانی در پاسخ به خبرنگار روزنامه جوان “فقط” نبود. بهتر است بگوییم که مقصد وی “اصلا” این خبرنگار نبود ، اما او مدتها پیش به پروژه “بنی صدر” روحانی پیوست و از نظر دولت ، دقیقاً از شخص آیت الله خامنه ای متفاوت بود. داشتم با افرادی صحبت می کردم که او را سر راه می خواستند. نمایش دهید ، اما موفق نیست. مشخص نیست که روحانی “وانیسادور” نبود زیرا عدم کفایت سیاسی وی در سازوکار قانون اساسی توسط کنگره اعلام نشده بود و او دو سال پس از تصدی مقام خود کشور را فرار کرد. بعید است که او “کاتامی” باشد زیرا این دو اساساً از دو نظام اخلاقی جداگانه پیروی می کنند و به طور خلاصه ، نظام های آنها متفاوت است. خاستگاه کاتامی فرهنگ و رهبری است و منشأ معنوی وی دفاع و دیپلماسی است. بنابراین ، حتی پس از چند سال ، کاتمی هنوز فقط هنگامی که یک شخص می میرد یا یک اتفاق خاص رخ می دهد ، پیامی را ارسال می کند. در این مدت ، او تسلیت گفت یا نصیحت کرد. این روح کاتامی است.

اما اگر می خواهید تعارف را کنار بگذارید ، اصل سخنان رئیس جمهور دیروز “من احمدی نژاد نیستم” بود. تمام نشانه هایی که وی داد احتمال این که اشاره او به احمدی نژاد باشد را تأیید می کند. “من از زمانی که برای سلطنت آمدم ، آنجا را ترک نکرده ام.” “من آن شخصی نیستم که به طور منظم با او می روم و با او مصاحبه می کنم.” “من از روز اول حرکت مسئولیت داشته ام.” و خصوصاً “سیستم برای من”. احمدی نژاد به جز این جمله که “و کشور مهم است” ، در تاریخ سیاسی ایران چه ارزشی دارد؟ احمدی نژاد هشت سال است که آمده است و از بالاترین سطوح در بالاترین زاویه های سیستم خارج شده است. او به طور منظم مصاحبه می کند و توییت های مرتبط و غیر مرتبط ایجاد می کند. پس از پیروزی انقلاب ، او مسئولیت بالایی دارد ، مگر در دوران ریاست جمهوری ، و عملکرد او در “سیستم ها و کشورها” ستون نظام است در بسیاری از نقاط با اندیشمندان جوان و هم سن و سالهای بقا و دوره زایمان. نشان داده شده است برای او مهم تر از. هنگامی که علناً در برابر رهبر ایستاد ، که به او توصیه کرده بود برای ریاست جمهوری کاندیدا نشود ، صریحاً از دادگستری ایران در مورد بقای خود س askedال کرد و به حاجی کاظم سلیمانی در مورد بقای خود پول داد. جملات کوتاه و غیرعاقلانه به همه شایعات اثبات نشده ای مبنی بر جاسوسی افرادی مانند روحورا زم بر دختر آموری راریجانی ، وزیر دادگستری وقت به عنوان رئیس جمهور سابق ، دامن زد. بعدا شایعاتی که خود زام گفت نادرست بود.

احمدی نژاد در مقابل دادگاه تجدیدنظر تهران که باکایی را در 16 فوریه 2006 به محاکمه کشاند.

روحانی روز گذشته هاشمی رفسنجانی را به زبانی ترین حالت با دولت داشت ، با پیامی تفصیلی مبنی بر اینکه آیت الله خامنه ای تا زمان مرگ و آخرین روزهای زندگی خود ریاست مجلس عالی مشورتی و تشخیصی را بر عهده دارد. وی گفت که توسط رهبر معظم انقلاب نوشته شده است. بود.

آیا روحانی بعد از همه این توضیحات از همان روز اول جنبش و در تمام سالهای پس از انقلاب واقعاً وجود داشته و مسئولیت آن را بر عهده داشته است؟ اسناد سیاسی و تاریخ مدرن ایران از سخنان روحانی پشتیبانی می کند. در زیر ، ما فقط حضور روحانی در چندین پست را می بینیم و هیچ ارتباطی با عملکرد او ندارند.

روحانی قبل از انقلاب

حسن روحانی فعالیت سیاسی خود را از همان جوانی و به پیروی از امام راحل آغاز کرد. وی از سال 1344 سفرهای تبلیغاتی و سخنرانی های خود را به دولت پفلوی در شهرهای مختلف ایران آغاز كرد و در اولین سفر خود توسط مأموران دستگیر شد. البته این آخرین دستگیری نبود ، زیرا وی در طول سالها مبارزه بارها دستگیر و Palpit ممنوع شد.

روحانی اولین کسی بود که بنیانگذار جمهوری اسلامی را “امام” خواند. وی این کار را در مراسم یادبود آیاترا موستا فهومینی در مسجد ارک در تهران در نوامبر 1977 انجام داد. در اوج دوره خطرناک زمانی که امام در تبعید بود ، چنین اقداماتی می توانست لطمه بزرگی به روحانی وارد کند.

وی در پی آزار و شکنجه ساواک ، با مشورت آیت الله دکتر بهشتی و آیت الله مرتضی مطهری ، کشور را ترک کرد و برای مدتی برای دانشجویان خارجی سخنرانی و تبلیغ کرد. وی پس از ورود به پاریس به امام پیوست.

روحانی قبل از انقلاب هنگام زندگی و تحصیل در اسکاتلند به ظن فعالیت سیاسی توسط پلیس دستگیر شد. در سال آخر دولت پافلوی ، پلیس انگلیس روحانی را دستگیر و وی را بازداشت کرد.

هانی کم بعد از انقلاب

با این حال ، پس از پیروزی انقلاب ، حسن روحانی در اولین اقدام خود در سال 1979 ارتش آشفته و پادگانی را به هم ریخت.

وی همچنین در اوایل انقلاب ، هنگامی که بحث با گروه مارکسیست داغ بود ، و در گفتگو با رهبر Mohahedinkarku (جعلی) ، شعرهای مارکسیستی مجبور ، تحریف شده و پاره پاره از قرآن ، از ایده های آنها انتقاد کرد. او او را به تلاش برای رسیدن به آن متهم کرد. قرآن بیاور و با آنها سازگار شود.

روحانی مجلس

حسن روحانی در سال 1980 از حوزه انتخابیه سمنان انتخاب شد و نماینده اولین دوره شورای مشورتی اسلامی بود و به مدت 20 سال برای پنج دوره در کنگره حضور داشت. وی معاون اول رئیس مجلس (دوره های 4 و 5) ، رئیس کمیته دفاع (دوره های 1 و 2) و سیاست دیپلماتیک (دوره های 4 و 5) بود.

روحانی در زمان جنگ

در دوران دفاع مقدس ، روحانی عضو شورای عالی دفاع (1982-1988) ، عضو شورای عالی کمک به جنگ و رئیس کمیته اجرایی آن (1986-1988) ، معاون جنگ بود. وی چندین مسئولیت از جمله فرمانده (از سال 1983) را انجام داده است. (تا سال 1985) ، وی رئیس ستاد مرکزی ستاد مرکزی کتام العمبیا (1985-1987) و فرمانده پدافند هوایی ملی (1985-1991) بود.

روحانی بین سالهای 1988 و 1989 به عنوان معاون فرمانده ارتش منصوب شد.

خرمشهر ، روحانی در کنار هاشمی در سال 1364

پس از پایان جنگ ، حسن روحانی ، به همراه بسیاری از فرماندهان سپاه و ارتش ، فتح دوم را به دست آورد. همچنین ، در مراسمی دیگر در روز آزادی کلامشایر ، مقدسات وی به همراه گروهی دیگر از فرماندهان و مقامات پشتیبانی کننده جنگ از همه قدرت برخوردار شدند.

اعضا و روسای هیئت نظارت بر رادیو و تلویزیون ایران از سال 1980 تا 1983 از دیگر مسئولیت های وی پس از انقلاب بود.

روحانی در سیاست داخلی

روحانی پس از اصلاح قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و تأسیس شورای عالی امنیت ملی ، در سال 1392 به ریاست جمهوری انتخاب شد و به مدت 16 سال (1989 تا 2005) ، آیترا هامنه ای در این شورا انتخاب شد. من در موقعیتی بودم که می توانم نمایندگی کنم. وی در دوران ریاست جمهوری اکبر هاشمی رفسنجانی و سید محمد خاتمی منشی شورای عالی امنیت ملی بود.

وی همچنین به مدت 13 سال (1989-1997 و 2000-2005) به عنوان مشاور امنیت ملی ریاست جمهوری خدمت کرد.

روحانی در سال 1991 به عضویت مجمع تشخیص مصلحت نظام منصوب شد و از آن زمان تاکنون در این سمت بوده است. وی همچنین رئیس کمیته سیاسی ، امنیتی و دفاعی این پارلمان است.

روحانی در سمت خود به عنوان دبیر شورای عالی امنیت ملی

روحانی به عنوان نماینده شورای خبرگان از میان اعضای ایالت سمنان در سومین انتخابات میان دوره ای شورای خبرگان رهبری در تاریخ 20 فوریه 1999 انتخاب شد. در سال 2006 ، وی به عنوان نماینده ایالت تهران در دوره چهارم پارلمان انتخاب شد. سمت وی ​​در جلسه کارشناسی رئیس کمیته سیاسی اجتماعی این جلسه (1380-1385 و 1392-حاضر) و اعضا و دبیرکل هیئت مدیره این جلسه در تهران (از سال 1385) است. 1387)

مهمترین سمت وی ​​در حوزه سیاست داخلی ایران ، ریاست جمهوری بود که از سال 1992 به بعد بر عهده داشت.

هانی کم در سیاست خارجی

دوران تصدی روحانی در حادثه هسته ای ایران 678 روز بود. با افزایش تنش ها و اختلاف نظرها بین وزارت امور خارجه و آژانس انرژی اتمی ، با پیشنهاد کمال کرج وزیر امور خارجه وقت و موافقت رئیس جمهور وقت و سایر اعضای اجلاس ، یک هسته قوی و کارآمد از سیاست تصمیم گرفته شد که تشکیل شود. حسن روحانی ، مسئول حقوقی فنی ، باید مسئول مذاکرات برای تهیه یک برنامه جامع برای ادامه کار با اقتدار ویژه و ایجاد هماهنگی لازم بین دستگاه های مربوطه باشد. بنابراین ، با تصمیم سید محمد خاتمی و تأیید آیت الله خامانی ، حسن روحانی در 14 آنلاین 1361 مسئول پرونده هسته ای ایران شد.

روحانی در مذاکرات سعدآباد

پس از تحلیف دولت احمدی نژاد ، حسن روحانی 16 سال بعد در 15 آگوست 1984 از سمت دبیر شورای عالی امنیت ملی استعفا داد و علی لاریگانی به عنوان دبیر جدید منصوب شد. البته لاریجانی با سیاست جدید دولت مخالف بود و در تاریخ 19 اکتبر 1986 از طرف سید جریری استعفا داد.

روحانی پس از روی کار آمدن

در واقع ، هیچ کس از برنامه های روحانی پس از روی کار آمدن خبر ندارد ، اما او خودش گفت: “من کسی نیستم که آمدم ، بنابراین می خواهم کنترل خود را بدست آورم ، به جایی بروم و مصاحبه های منظم داشته باشم.” ..

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا