اقتصادیمجله کسب و کار

پارتیشن شیشه ای هوشمند

پارتیشن شیشه ای چیست؟ چرا باید از این نوع پارتیشن استفاده کرد؟

یکی از محصولات ساخته شده که مانند دیوار می توان از آن برای جدا سازی فضای داخلی یک ساختمان استفاده نمود پارتیشن شیشه ای می باشد. این پارتیشن ها بدلیل نصب آسان ، سادگی و زیبایی، قابلیت جابجایی آسان ، طرح و مدل های گوناگون می تواند جایگزین مناسبی برای دیوار چینی داخلی باشد. علاوه بر این پارتیشن شیشه ای بدلیل عدم اشغال فضا می تواند در محیط های کوچک استفاده گردد و با استفاده از آن می توان جلوی مانع شدن ورود نور به فضا را بدلیل شفافیت شیشه گرفت. جهت اطلاع از قیمت پارتیشن شیشه ای لطفا کلیک کنید.

اما پارتیشن شیشه ای امروزه با تنوع گسترده ای قابل تولید می باشد که می توان به یا اشاره نمود. البته همانطور که در بالا درباره تاثیر پیشرفت تکنولوژی بر روی محصولاتی همچون پارتیشن شیشه ای صحبت شد، امروزه شاهد تولید پارتیشن شیشه ای هوشمند هستیم که در این مقاله بیشتر درباره آن صحبت می نماییم.

اتاق دوش شیشه ای | قیمت بلوک شیشه ای

 پارتیشن شیشه ای هوشمند چیست؟

یکی از مهم ترین مزایای پارتیشن شیشه ای کنترل میزان تور ورودی به فضا می باشد. در گذشته به منظور انجام این فرآیند از کرکره هایی در خارج پارتیشن و یا بین فضای دو شیشه (در پارتیشن شیشه ای دو جداره) استفاده می شد که به وسیله آن کنترل نور و همچنین میزان دید به داخل فضا قابل کنترل بود. یکی از مشکلاتی که امکان داشت با آن در این نوع پارتیشن ها مواجه شد نظافت کرکره هایی بود که در این پارتیشن ها نصب می شد. مسلما شست و شو و نظافت پرده کرکره کمی دشوار است و نیاز به زحمت زیادی دارد. علاوه بر این به منظور هماهنگی کرکره و رنگ آن با دکوراسیون داخلی محیط امکان دردسرهایی وجود داشت.

 اما امروزه پارتیشن شیشه ای که قابل ساخت با استفاده از شیشه سکوریت یا شیشه لمینت می باشد دارای تکنولوژی منحصر به فردی است که می توان بدون نیاز به کرکره و یا سایر وسایل اقدام به کنترل نور و میزان دید نمود.

با استفاده از شیش مخصوصی که در پارتیشن شیشه ای هوشمند از آن استفاده می شود می توان به وسیله یک دکمه کل شیشه پارتیشن را به صورت مات و یا بلعکس به صورت شفاف در آورد. این نوع از پارتیشن شیشه ای مناسب ترین نوع برای مکان هایی مانند اتاق مدیریت می باشد تا بطور مثال در هنگام جلسات میزان دید را به حداقل و در حالت عادی به منظور کنترل پرسنل شیشه را شفاف نمود.

علاوه بر این در چنین اتاق هایی برای ایجاد فضایی با نور کم جهت استفاده از ویدئو پروژکتور می توان از این نوع پارتیشن شیشه ای استفاده نمود و نور ورودی به داخل محیط را به کمترین میزان رساند.مدل های دیگری از شیشه های هوشمند امروزه در پارتیشن شیشه ای مورد استفاده قرار می گیرند که به وسیله آن می توان امکان دید از یک سمت از پارتیشن را محدود اما از طرف دیگر دید کامل را در اختیار داشته باشیم.

از کاربرد های پارتیشن شیشه ای هوشمند هرچقدر برای شما بگوییم ممکن است باز هم کم باشد. یکی دیگر از موارد استفاده از این نوع پارتیشن ها استفاده از ریموت کنترل به منظور کنترل هر وجه از شیشه و تنظیم نور و دید می باشد. برای مثال می توان کلیه پارتیشن های قسمت شرقی محیط را به صورت مات در آورد اما در قسمت غرب شیشه شفاف باقی مانده و تغییری در آن ایجاد نشود.

استفاده از این نوع پارتیشن ها مناسب برای حمام شیشه ای یا ، آینه کاری ، ساخت پارتیشن اداری در ادارات ، سال های کنفرانس و… جز بهترین گزینه ها محسوب می شود.

استفاده از پارتیشن شیشه ای هوشمند علاوه بر کاربردی بودن آن می توانید در محیط هایی با دکوراسیون مدرن ، جلوه محیط را چند برابر نماید و به زیبایی و طراحی محیط بیافزاید.از دیگر مزیت های پارتیشن شیشه ای که کمتر به آن اشاره می شود عایق صوت و حرارت بودن آن می باشد که در شیشه های هوشمند نیز این قابلیت وجود دارد. پارتیشن شیشه ای هوشمند قابل تولید در مدل ها و رنگ های گوناگون و متناسب با دکوراسیون داخلی محیط قابل اجرا بوده که می توان مزیتی دیگر به حساب آورد.

شیشه های هوشمند به کار رفته در این نوع پارتیشن ها دارای خاصیت ضد یو وی (UV) و اشعه مضر نور خورشید می باشند که می تواند در برابر این اشعه مقاومت مناسبی داشته باشند. شیشه هوشمند که با نام اسمارت گلس شناخته می شود سبب ایجاد تحولی عظیم در صنعت ساختمان و دکوراسیون داخلی شده است که می توان از آن در پارتیشن شیشه ای ، و بسیاری دیگر از موارد صنعت تولید شیشه استفاده نمود.

پارتیشن شیشه ای هوشمند یکی از انواع پارتیشن های اداری می باشد که امروزه در سراسر دنیا مورد استفاده قرار می گیرد و طرفداران بسیار زیادی را نیز دارا است. این پارتیشن ها به تازگی وارد ایران نیز شده اند و افراد زیادی علاقه مند به استفاده از آنها در محیط های اداری و محل کار خود هستند. با وجود این که افراد زیادی علاقه مند به خرید پارتیشن اداری هوشمند هستند ولی کمتر کسی اطلاعات کاملی درباره این پارتیشن های اداری دارد . در ادامه با ما همراه باشید تا با این پارتیشن نوظهور بیشتر آشنا شوید.

پارتیشن های اداری از نوع پیشرفته و هوشمند نسل جدید هستند که با استفاده از شیشه های هوشمند ساخته شده اند. این نوع که قابلیت هوشمند بودن را می توان مهمترین ویژگی انحصاری آن دانست به تازگی وارد کشور شده است و فضای بسیار جالب و زیبایی را در دکوراسیون اداره جات ایجاد کرده است. این محصولات به دلیل ظاهر شیک و مدرن خود فضای به روز تری را در یک اداره به نمایش می گذارند.

نحوه کارکرد پارتیشن های اداری هوشمند

در ساخت شیشه های به کار رفته در پارتیشن های اداری هوشمند مقداری کریستال مایع وجود دارد که به منظور تنظیم رنگ آن به حال مات می توان با استفاده از جریان برق  این کار را براحتی انجام داد. به عبارت ساده تر جریان الکتریکی باعث مات شدن کریستال مایع و به دنبال آن مات شدن رنگ شیشه می شود.

ویژگی پارتیشن شیشه ‌ای هوشمند

برخی از ویژگی‌های این نوع پارتیشن با انواع دیگر آن از جنس شیشه‌  ای شبیه به هم است. برای مثال تمامی پارتیشن‌های شیشه‌ ای امکان دید را برای هر دو طرف امکان پذیر می‌کنند. با پارتیشن‌های شیشه‌ای می‌توانید فضای شیک و مدرنی برای دفتر کاری خود ایجاد کنید. هر کدام از آنها در ابعاد مختلف و رنگ‌های مختلفی تولید می‌شوند. برای این که این نوع پارتیشن بتوانند عایق سر و صدا هم باشند لازم است به خوبی فضای مورد نظر را پوشش دهند. برای مثال قبل از سفارش ابعاد مورد نیاز را اندازه گیری کنید و سپس سفارش دهید.

پارتیشن‌های هوشمند از جنس شیشه هم مانند انواع دیگر آن به سادگی نصب می‌شوند. شما به کمک این پارتیشن‌ها می‌توانید فضا را به صورت بهینه جداسازی کنید. تنوع رنگ و مدل آن باعث جذابیت این مدل شده است که به راحتی می‌تواند قابل سفارش برای فضاهای مختلفی باشد و با دیگر وسایل دکوراسیون اداری شما هماهنگ شود.

انواع پارتیشن های هوشمند

  1. پارتیشن هوشمند تک جداره
  2. پارتیشن هوشمند اداری دوجداره

در ساخت هوشمند از یک جدار شیشه ای هوشمند استفاده شده است. معمولا به دلیل اینکه استفاده از این نوع پارتیشن سبب به هدر رفتن مقدار زیادی انرژی می شود کمتر مورد استفاده قرار می گیرند.
در ساخت هوشمند از دو لایه شیشه ای هوشمند استفاده شده است که سبب صرفه جویی در مصرف انرژی می شود.

مزایای پارتیشن هوشمند

  •  تنظیم میزان نور عبوری
  •  فراهم کردن حریم شخصی در مواقع لزوم
  • مناسب برای کاربردهای مختلف از جمله مکان های تجاری، اداری، آموزشی، دولتی، بهداشتی و …
  • نگهداری و نظافت آسان نسبت به پرده
  • قابلیت تعویض

یکی از مهمترین ویژگی های این پارتیشن های هوشمند این است که شما می توانید نوع شیشه پارتیشن را نیز تنظیم کنید. اگر در داخل پارتیشن هستید و قصد دارید که به طور کامل محیط بیرون را مشاهده کنید می توانید شیشه ها را شفاف کنید و در صورتی که قصد دارید محیط داخل به طور کامل پوشانده شود تا شما بتوانید با تمرکز بیشتری کار خود را ادامه دهید می توانید شیشه ها را خیلی سریع و از راه دور مات کنید. دقت داشته باشید که این پارتیشن های هوشمند تمامی ویژگی های پارتیشن های عادی را دارا هستند و تنها تفاوت آنها در هوشمند بودن و کنترل از راه دور آنها می باشد.

قابلیت تنظیم نور در پارتیشنهای هوشمند اداری

موقعیت جغرافیای یک اداره باعث می شود در ساعات مختلف روز میزان جذب نور متفاوت باشد. برخی از کارمندان نسبت به نور محیط کار حساسیت دارند و میخواهند میزان نور را مدیریت نمایند. پارتیشن اداری هوشمند این امکان را فراهم می اورد تا بدون ایجاد مزاحمت برای دیگر کارمندان بتوان میزان نور را تنظیم کرد و پارتیشن شیشه ای را به حالت مات تبدیل کرد تا جذب نور کمتر اتفاق بیفتد. این در حالی است که تنظیم رنگ پارتیشن به صورت شفاف سبب روشنایی بیشتر خواهد بود.

شیشه مات شونده به سه دسته اصلی تقسیم می شود:

  1.   شیشه هوشمند معمولی: این نوع شیشه مات شونده از در طلق شیشه ای که در بین آن ها فیلمی از PDLC قرار دارد تشکیل شده است. این محصول با کیفیت برای ساختمان های نوساز و شیشیه های قابل تعویض بسیار مناسب است.
  2.  فیلم هوشمند لمینت شده: این نوع شیشه مات شونده از یک فیلم PDLC قابل تعویض که بین دو لایه داخلی رسانا قرار دادرد تشکیل شده است. این دو لایه رسانا با صفحات شیشه اتصال برقرار می کنند.
  3.   فیلم هوشمند چسبنده: این نوع شیشه یک فیلم هوشمند چسبنده است که می تواند روی هر شیشه ای اعمال شود.

با انتخاب شیشه هوشمند یا شیشه مات شونده در طراحی و دکوراسیون محل کار خود می توانید فضای مدرنی را ایجاد کرده و در هزینه های اضافی استفاده از پرده های مختلف و نگهداری و نظافت آن ها صرفه جویی کنید.

قیمت پارتیشن هوشمند

پارتیشن اداری هوشمند نسبت به پارتیشن های اداری معمولی که امروزه در بازار موجود هستند قیمت بالاتری دارد که دلیل این موضوع نیز استفاده از تکنولوژی های پیشرفته در تولید پارتیشن اداری هوشمند است. با این وجود باید دقت داشته باشید که پارتیشن های تک جداره معمولا دارای قیمت مناسب تری نسبت به پارتیشن های دوجداره هستند و به همین علت پارتیشن اداری هوشمند تک جداره امروزه فروش بیشتری را دارا است.

دکمه بازگشت به بالا